Menu

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black – Recenze, testy a srovnání

84,0 % Celkové hodnocení

Pro zdravější dásně v kategorii Sonické zubní kartáčky

Klady

  • Zdravější dásně za 4 týdny
  • Nabíjecí stojánek
  • Cestovní pouzdro
  • Atraktivní design
  • Kartáček oblíbené značky

Zápory

  • Menší výběr hlavic
  • Nemá tlakový senzor
  • Bez UV sterilizátoru
2 700 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black je jedním z prvních sonických zubních kartáčků této značky, která se jinak specializuje na produkci rotačně-oscilačních modelů. Disponuje velkokapacitní baterií, díky které na jedno nabití vydrží až 14 dní každodenního používání kartáčku, což je v rámci našeho srovnání spíše průměrná hodnota. Na druhou stranu ale hlavice vykonává až 62 000 vibrací za minutu, s čímž kartáček naopak v našem srovnání vyniká. Díky tomuto výkonu jemně odstraňuje zabarvení na povrchu zubů a současně je šetrný k zubům i dásním. Výrobce proto vyzdvihuje, že díky této technologii a několika režimům čištění budou vaše dásně během 4 týdnů zdravější.

Oproti konkurenci má tento model velmi lehkou a skladnou konstrukci, která se dobře drží v ruce a se kterou se snadno manipuluje. Spolu s cestovním pouzdrem, které je součástí balení, je tak vhodný pro použití doma i na cestách. Kartáček disponuje také profesionálním časovačem na 2 minuty, jenž zajistí správnou dobu čištění. Bohužel zde ale chybí tlakový senzor, který jinak hlídá nadměrný tlak vytvářený na zuby a dásně, a v porovnání s konkurencí se v tomto případě dočkáte jen omezeného výběru hlavic.

Parametr Tento produkt
Počet kmitů (za 1 min)

62 000

Typ napájení

Akumulátor

Výdrž baterie/akumulátoru (dny)

14

Časovač

Ano

Režimy čištění

3

Počet čisticích hlav v balení

2

Cena jedné čisticí hlavy (Kč)

120

Tlakový senzor

Ne

Bluetooth

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (červenec 2023) kartáček sklízí jen menší množství uživatelských ohlasů. Většina uživatelů je přitom s kartáčkem spokojená a pochvalují si jeho čisticí režimy i účinnost v odstraňování zubního plaku. Najde se ale i negativní hodnocení, kdy je v jedné recenzi kartáček porovnán s levnější alternativou od konkurenční značky Nevadent, která údajně nabízela jemnější čištění a také daleko levnější a měkčí hlavice. Někteří uživatelé pak negativně hodnotí fakt, že kartáček nemá tlakový senzor.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto sonického zubního kartáčku patří vysoký výkon, kdy hlavice spolu s ultrazvukovou technologií vykonává až 62 000 kmitů za minutu, což je nejlepší hodnota v rámci našeho srovnání. Kartáček nabízí 3 režimy čištění, což je s ohledem na konkurenci poměrně běžné a dostačující pro přizpůsobení potřebám vaší ústní dutiny.

Výhodu zde představuje tenká a lehká konstrukce, se kterou se snadno manipuluje, a také cestovní pouzdro, které najdete v balení. Součástí balení jsou také 2 výměnné hlavice, jejichž speciální vlákna postupně blednou – zhruba po 3 měsících uvidíte výrazně bledší barvu vláken a jejich roztřepené konečky, což signalizuje potřebu jejich výměny. Na oblíbenosti tohoto modelu se pak jistě podílí také věhlasnost značky, která sonický kartáček nabízí. Nevýhodou je ale chybějící tlakový senzor, který pomáhá předcházet vzniku řady onemocnění v důsledku nadměrného tlaku při čištění, a také menší výběr náhradních hlavic.

Porovnání s alternativami

Jako vhodnou alternativu k sonickému kartáčku Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black vám můžeme doporučit například Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 HX6859/29, který lze sehnat za přibližně stejnou cenu. Přitom se také pyšní hned 3 režimy čištění, stejnou výdrží na jedno nabití a také stojánkem i cestovním pouzdrem. Nechybí mu však tlakový senzor a speciální hlavice s účinkem pro odstranění pigmentace, které slibují bělejší zuby už za jeden týden.

Závěrečné shrnutí

Sonický kartáček Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black bude vhodnou volbou pro všechny, kteří touží po zdravějších dásních a vsází přitom na věhlasnou značku Oral-B. Jde o jeden z prvních sonických modelů této značky, která patří dlouhodobě k těm nejoblíbenějším na trhu, což do jisté míry svědčí o kvalitě jejích produktů. V provozu na jedno nabití vydrží až 2 týdny, což je s ohledem na konkurenci průměrná hodnota. Kartáček nabídne 3 režimy čištění, mezi nimiž nechybí šetrné čištění s redukcí vibrací pro citlivé zuby a dásně, které spolu se zaoblenými vlákny zabraňuje podráždění. Bohužel se zde ale nedočkáte tlakového senzoru, který je pro zdraví zubů a dásní rovněž velmi důležitý.

2 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black | Hodnocení: 84,0 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s výběrem elektrického zubního kartáčku vlastní zkušenosti, o které se s vámi prostřednictvím našeho srovnání neváhá podělit. Dobře se vyzná v používaných technologiích i technických parametrech a navíc si v této oblasti udržuje aktuální přehled. Díky tomu vám může doporučit vhodný produkt, ať už patříte mezi nenáročné uživatele, nebo bez ohledu na cenu trváte na prémiových funkcích a bohaté výbavě.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black

Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Matte Black

2 700 Kč Orientační cena