Menu

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Aku šroubováky

Klady

  • Akumulátor v ceně
  • 5 let záruka
  • Silný bezkartáčový motor
  • Univerzální využití
  • Bohaté příslušenství

Zápory

  • Vyšší cena v kategorii
2 400 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah je aku šroubovák z vyšší produktové řady Parkside Performance, který nás zaujal nejen svým technickým zpracováním a parametry, ale také tím, že je součástí sady akumulátor. To nebývá standardem, protože aku nástroje Parkside se často prodávají bez akumulátoru. Logicky se to promítá do vyšší ceny.

Točivý moment 60 Nm se mezi aku šroubováky řadí mezi nadprůměrné hodnoty. Běžné jsou mnohem nižší hodnoty kolem 3–6 Nm. V praxi to znamená, že si tento šroubovák poradí i se silnými tesařskými vruty. U volnoběžných otáček máte možnost volit mezi dvěma hodnotami, což není u hobby produktů naprostou samozřejmostí. 1. stupeň 0–500 ot/min spadá mezi lehký nadprůměr, 2. stupeň 0–2 000 ot/min už je u aku šroubováků skutečně neobvyklý.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (prosinec 2023) bohužel neevidujeme k tomuto produktu dostatečné množství uživatelských recenzí, ze kterých bychom mohli vyvozovat nějaké relevantní závěry. Povedlo se nám ale dohledat recenze k variantě produktu bez akumulátoru, který sklízí desítky kladných hodnocení.

Uživatelé se shodují v tom, že se jedná o kvalitně zpracovaný aku šroubovák, se kterým se jim příjemně pracuje. Oproti modelům z nižší řady Parkside se jim zdá robustnější a silnější. Chválí kvalitní sklíčidlo a 5letou záruku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah představuje mimořádně výhodnou koupi na poli hobby aku šroubováků. Poradí si i velmi silnými vruty, na které by byly jiné nástroje slabé. Za další výhodu považujeme přítomnost akumulátoru v balení. Navíc obdržíte i nabíječku.

To rozhodně nebývá u Parkside produktů naprostou samozřejmostí. Většina produktů se prodává bez akumulátoru. Po stránce výbavy a parametrů tak není tomuto produktu prakticky co vytknout. Nevýhodou může být vyšší cena, která by mohla některé uživatele odradit. Nám se ale zdá s ohledem na všechny benefity přiměřená.

Profesionálové by možná ocenili výběr ze 3 či více rychlostních módů. Na druhou stranu tuto možnost nabízí jen ty nejdražší modely na trhu. U aku šroubováků Parkside jsou 2 rychlosti maximem.

Porovnání s alternativami

Krouticí moment o vyšších desítkách Nm není úplně typickou vlastností aku šroubováků, setkáte se s ním spíše u rázových utahováků. Nicméně pokud byste chtěli ještě o něco výkonnější model než je PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah, nabízí se jako alternativa PARKSIDE PPBSA 20-Li A1. Má točivý moment 150 Nm, což je mezi aku šroubováky rarita, a také o něco vyšší maximální otáčky 2 200 ot/min. Na druhou stranu ale v balení chybí akumulátor.

Nenáročným uživatelům, kteří chtějí aku šroubovák na občasné povolení šroubů a nechtějí za něj vydat příliš vysokou částku, by mohl postačit PARKSIDE PABS 20-Li E6 + 2 Ah. Jde o aku šroubovák z nižší řady Parkside, který se i přes nižší cenu může pochlubit velmi dobrým krouticím momentem 45 Nm.

Závěrečné shrnutí

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah je aku šroubovák z vyšší řady Parkside Performance, který cílí na náročnější uživatele. S krouticím momentem 60 Nm je dostatečně silný, abyste s ním povolili i tesařské vruty. Oproti jiným modelům Parkside je součástí balení akumulátor, což je velká výhoda i s ohledem na cenu. Kromě šroubování se dá použít i na vrtání.

Parametr Tento produkt
Produktová řada

Parkside Performance

Záruční lhůta (roky)

5

Pohon

Akumulátorový

Akumulátor v balení

Ano, 1 ks

Aplikace

Ne

Otáčky (ot/min)

0–500 nebo 0–2 000

Maximální točivý moment (Nm)

60

Maximální průměr vrtání (mm)

38 do dřeva, 13 do oceli

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana vystupuje v našem týmu bezmála tři roky. Za tu dobu získala zkušenosti se srovnáváním pestré škály produktů, a protože často zpracovává témata týkající se nářadí a techniky, produkty Parkside figurují v jejích textech poměrně často. Ujala se proto speciálu, ve kterém vám podrobně představí specifika produktů Parkside a poradí vám, podle čeho vybírat ty nejlepší z nejlepších.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zdravim, vlastním aku PSBSAP 20 Li. A bohužel tento kus má vadu od zakoupení přes eshop lidl. Při výměně nástrojů ve sklíčidle se stroj sám roztáčí. Při dotahovani šroubků se také sám i přes to že nedržite spínač sám ještě roztočí. Je to hodně nepříjemné a hodně nebezpečné. Mnohokrát jsem dostal přes prsty. Momentálně je poslána na reklamaci, tak jsem zvědav jak reklamace dopadne. Nadvornik.

Radim Nadvornik

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah

PARKSIDE PERFORMANCE PABSP 20 Li C3 + 2 Ah

2 400 Kč Orientační cena