Menu

PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Příklepové vrtačky

Klady

  • Vyšší produktová řada
  • Akumulátor v balení
  • Včetně rychlonabíječky
  • Výborný kroutivý moment

Zápory

  • Vyšší cena
  • Trochu těžší do ruky
3 300 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah je příklepová aku vrtačka z vyšší produktové řady Parkside Performance, která cílí na náročnější uživatele. Součástí balení je jeden chytrý akumulátor a rychlonabíječka, což jsou doplňky, které nenajdete v každé sadě. Hodit se budou těm uživatelům, kteří doma ještě žádný akumulátor Parkside nemají.

Akumulátor se dá navíc konfigurovat pomocí mobilní aplikace, což by mohlo zaujmout nadšence do chytrých zařízení. Tato vrtačka nabízí výběr ze dvou úrovní otáček, přičemž maximální hodnota dosahuje slušných 2 000 ot/min. V sekci hobby produktů je to rozhodně nadprůměr. Dále zaujme vysokým kroutivým momentem 80 Nm, který není v sekci příklepových aku vrtaček úplně běžný.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah patří v kategorii příklepových aku vrtaček na portále Heureka mezi nejprodávanější produkty. Uživatelé si na ní pochvalují bytelné zpracování, slušnou výdrž baterie, dobrou sílu krouticího momentu a možnost propojení s mobilní aplikací.

V několika recenzích se dočtete, že je poměrně dost těžká, což může být trochu nepříjemné při delším vrtání. S tím je ale nutné počítat u aku vrtaček obecně, protože akumulátor již tak bytelnou konstrukci ještě zatíží.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za silnou stránku PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah považujeme výborný krouticí moment 80 Nm. Na trhu možná najdete produkty s ještě o něco vyšším, ale také budou výrazně dražší. Další výhodu představují chytrý akumulátor a rychlonabíječka v balení, což jsou doplňky, které je často nutné dokoupit zvlášť.

Po stránce parametrů tak není produktu prakticky co vytknout. Někoho by možná mohla odradit lehce vyšší cena, která ale odpovídá zmiňovaným benefitům.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, kterým příliš nesejde na úrovni krouticího momentu a nepotřebují vrtačky z vyšší produktové řady, lze jako levnější alternativu PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah doporučit PARKSIDE PSBSA 20-Li C3. I přes nižší cenu nabízí slušný točivý moment 45 Nm. I otáčky se drží na velice slušné hodnotě, 1650 ot/min lze považovat za takový zlatý střed. Bohužel ale není součástí sady akumulátor.

Závěrečné shrnutí

PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah je výkonná příklepová vrtačka z vyšší produktové řady, která si díky skvělé hodnotě kroutivého momentu poradí i s vrtáním do tvrdších materiálů. Doporučit ji lze také uživatelům, kteří doma ještě žádný produkt Parkside Performance nemají, protože se prodává v sadě s akumulátorem a rychlonabíječkou. A pokud již akumulátor máte, dává smysl pořídit si variantu bez něj.

Parametr Tento produkt
Produktová řada

Parkside Performance

Záruční lhůta (roky)

5

Pohon

Akumulátorový

Akumulátor v balení

Ano, 1 ks

Aplikace

Ano

Otáčky (ot/min)

0–400/0–2 000

Maximální točivý moment (Nm)

80

Maximální počet úderů za minutu

36 000

Maximální průměr vrtání (mm)

65 do dřeva, 16 do betonu, 13 do oceli

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

proč se rychle spálí motor? už u 3 ks jsem ji spálil po 1 týdnu používání

Michal Nadrchal

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah

PARKSIDE PSBSAP 20-Li B2, Smart 4 Ah

3 300 Kč Orientační cena