Menu

Recenze a test PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Řetězové pily

Klady

  • Výkonný řetěz
  • Chytré akumulátory
  • Bezkartáčový motor
  • Dlouhá lišta
  • Vysoká rychlost řetězu

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pro provoz nutné 2 akumulátory
7 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah představuje v kategorii řetězových pil Parkside jeden z dražších produktů. Za vyšší cenou produktu stojí především to, že se prodává v sadě se 2 akumulátory a rychlonabíječkami. Vše potřebné k provozu máte tedy rovnou v jednom balíčku. Dalším faktorem, který je zvyšuje cenu, je vyšší produktová řada Parkside Performance.

Pila má lištu dlouhou 45,5 cm, což není úplně obvyklá hodnota u aku pil. Takto dlouhé lišty mívají standardně spíše benzínové pily, u elektrických a aku bývají kratší. I rychlost řetězu 25 m/s je oproti běžnému průměru 6–12 m/s dost vysoká, což znamená daleko rychlejší nařezání dřeva a vyšší efektivitu práce.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (prosinec 2023) bohužel neevidujeme k PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah dostatečné množství uživatelských recenzí, ze kterých bychom mohli vyvozovat nějaké závěry. Na druhou stranu se i tak jedná o jednu z nejprodávanějších řetězových pil v sortimentu Parkside.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

U aku pily PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah nás zaujala velice slušná délka lišty 45,5 cm, protože u řetězových pil s tímto typem pohonu není úplně obvyklá. Má i dost vysokou rychlost řetězu.

Na první pohled je pořizovací cena produktu dost vysoká, a tím pádem může být pro některé uživatele odrazující. Do jisté míry je to ale dáno tím, že cena zahrnuje 2 akumulátory a nabíječku. K provozu ale potřebuje oba zmiňované akumulátory, takže nemůžete jeden používat jako náhradní.

Porovnání s alternativami

Uživatelům, kteří dávají přednost benzínovým řetězovým pilám, lze jako možnou alternativu nabídnout PARKSIDE PBKS 53 B3. Cena produktu je o poznání nižší, ale to je dáno i tím, že se jedná o základní řadu Parkside. Na druhou stranu má ale v kategorii benzínových pil slušnou délku lišty 45 cm a optimální výkon. Pro hobby účely jde o dostatečně výkonné zařízení.

Závěrečné shrnutí

PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah je aku řetězová pila z vyšší produktové řady Parkside Performance, která má v porovnání s jinými aku pilami dost dlouhou lištu. Díky tomu se hodí i k nařezání silnějšího dřeva. Náročné uživatele, kteří mají slabost pro chytrá zařízení, by mohly v tomto případě zaujmout smart akumulátory, jež jsou součástí balení. Díky rychlonabíječce se nabijí za pouhých 30 minut.

Parametr Tento produkt
Produktová řada

Parkside Performance

Záruční lhůta (roky)

5

Typ pohonu

Akumulátorový

Akumulátor v balení

Ano, 2 ks

Aplikace

Ano

Délka lišty (cm)

45,5

Délka řezu (cm)

38

Maximální rychlost řetězu (m/s)

25

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana vystupuje v našem týmu bezmála tři roky. Za tu dobu získala zkušenosti se srovnáváním pestré škály produktů, a protože často zpracovává témata týkající se nářadí a techniky, produkty Parkside figurují v jejích textech poměrně často. Ujala se proto speciálu, ve kterém vám podrobně představí specifika produktů Parkside a poradí vám, podle čeho vybírat ty nejlepší z nejlepších.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah

PARKSIDE PKSA 40-Li A1 + 2x 8 Ah

7 000 Kč Orientační cena