Recenze Parkside PLSA 40-Li C2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Parkside PLSA 40-Li C2

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Akumulátorové vysavače listí

Klady

  • Výkonné sání i foukání
  • Nízká hlučnost
  • Doba výdrže
  • Ergonomie při práci

Zápory

  • Bez baterií a nabíječky
  • Při delší práci těžší
  • Vysouvání pytle na listí
2 000 Kč Orientační cena

Parkside PLSA 40-Li C2 je akumulátorový vysavač listí, který aktuálně patří mezi uživateli k nejoblíbenějším. Ačkoli se asi příliš nehodí na úklid velkých ploch, na každodenní práci na menších plochách se skutečně jedná o jedno z nejlepších možných řešení.

Základní charakteristiky

Vysavač listí Parkside PLSA 40-Li C2 dokáže opravdu velmi účinně foukat či vysávat listí, které může následně zpracovat díky integrované funkci drcení. Drticí poměr činí 8:1, v čemž jej tedy většina dalších top produktů „trumfne“. Zařízení při práci umožňuje regulovat výkon. Využít tak lze pět různých stupňů, a to včetně turba (maximální výkon). Záchytný pytel má kapacitu slušných 45 litrů, mohou se ovšem vyskytnout určité potíže s jeho vysunutím.

S daným přístrojem se ovšem jinak velmi dobře pracuje, a to díky i ergonomickému hlavnímu držadlu, které má měkký a protiskluzový povrch. Potěší rovněž délkově nastavitelný ramenní popruh s karabinkou. Parkside PLSA 40-Li C2 potřebuje k provozu dva akumulátory, které ovšem nejsou součástí balení (stejně jako nabíječka). Ačkoli jej tedy seženete za velmi dobrou cenu kolem 2 000 Kč, budete muset počítat s dalšími výdaji navíc.

Zajímavé funkce

Na tomto místě se na nejzajímavější funkce a doplňky vysavače listí Parkside PLSA 40-Li C2 zaměříme podrobněji, abyste o nich měli lepší přehled.

  • Regulace otáček – umožňuje jednodušesnížit nebo zvýšit výkon zařízení podle aktuální potřeby. U Parkside PLSA 40-Li C2 lze využít hned pět stupňů otáček, přičemž pro jednoduché nastavení maximálního výkonu lze využít i tlačítko turbo.
  • Protiskluzový povrch ergonomického držadla – náročnost práce nestojí a nepadá pouze na podmínkách a výkonu daného zařízení, ale roli může hrát i ergonomické hlavní držadlo s protiskluzovým měkkým povrchem.
  • Délkově nastavitelný ramenní popruh – umožňuje snadnější používání, stejně jako lepší uzpůsobení potřebám uživatele. Přítomna je také karabinka, která dává možnost popruh spolehlivě zafixovat v požadované délce.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé kladně hodnotí už absenci kabelu. Spokojeni jsou ovšem rovněž s výkonem sání i foukání listí, dobou výdrže na jedno nabití, nízkou hlučností a dobrou ergonomií. Kvitována navíc bývá i cena. Při nákupu dvou baterií a dvojité rychlonabíječky vás ovšem dané zařízení vyjde dvakrát dráže. Pro někoho je navíc zařízení těžší při delším vysávání (s bateriemi váží 3,6 kg) a problematické může být dle zkušeností některých uživatelů i vysunování pytle na listí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Akumulátorový vysavač listí Parkside PLSA 40-Li C2 nepotřebuje ke svému provozu kabel, navíc je výkonný a na jedno nabití může vydržet dlouho (až 30 minut). Navíc není hlučný a nabízí velmi slušnou ergonomii při práci. Velmi příznivě může vypadat také cena, musíte ale počítat s dalšími výdaji (viz výše). Pro někoho může být dané zařízení také poněkud těžké (zejména při delší práci) a někteří uživatelé mají určité potíže s vysunováním pytle na listí.

Porovnání s alternativami

Náčiní Parkside, což je privátní značka řetězce Lidl, patří obecně u českých uživatelů k velmi oblíbeným. Pokud už doma máte kompatibilní baterie a nabíječku k jiným produktům, seženete recenzovaný produkt za příznivou cenu. Jinak se můžete zaměřit na Parkside PLSA 40-Li C2 s dvěma 4ah bateriemi a rychlonabíječkou, což už ovšem stojí přes 4 000 Kč. Za podobnou cenu přitom seženete i další kvalitní aku zařízení jako např. Ryobi RBV36B.

Závěrečné shrnutí

Akumulátorový vysavač listí Parkside PLSA 40-Li C2 nepotřebuje kabel a pomůže vám na zahradě účinně udržovat pořádek. Hodí se přitom především na menší plochy, čímž máme ovšem na mysli, že zvládne až 30minutový provoz. Poradí si tedy bez větších potíží s většinou běžných zahrad. Až na určité nedostatky (např. horší vysunování pytle na listí) se jedná o vysoce kvalitní zařízení, které navíc není drahé, byť budete zřejmě muset učinit další výdaje.

Parametr Tento produkt
Typ

Kombinace

Hmotnost (kg)

2,8

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Objem motoru (cm3)

Nerelevantní

Objem sběrného koše (l)

45

Regulace výkonu

Ano

Maximální rychlost proudění vzduchu (km/h)

320

Poměr drcení

8:1

Výdrž na jedno nabití (min)

10 až 30

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Parkside PLSA 40-Li C2 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr patří mezi zkušené redaktory, kteří se psaní věnují dlouhodobě. Zabývá se přitom rovněž testováním, výběrem a porovnáváním různých druhů zboží. Své zkušenosti zúročil i při výběru nejlepších vysavačů listí. Při porovnání jednotlivých produktů vycházel především ze zkušeností samotných uživatelů. Mohl proto zohlednit nejen objektivnější faktory jako výkon, ale také subjektivnější pocity týkající se např. komfortu při používání.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Parkside PLSA 40-Li C2

Parkside PLSA 40-Li C2

2 000 Kč Orientační cena