Menu

0 PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Aku úhlové brusky

Klady

  • Vyšší produktová řada
  • Chytrý akumulátor
  • Rychlonabíječka v balení
  • 5letá záruka
  • Nastavení v aplikaci

Zápory

  • Vysoká cena
  • Ne na hluboké řezy
4 700 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah reprezentuje v našem srovnání podkategorii aku úhlových brusek. Jelikož spadá do vyšší produktové řady Parkside Performance, může se pochlubit odolným bezkartáčovým motorem. Dalším příjemným bonusem je akumulátor v balení, který si musíte u produktů Parkside většinou přikupovat zvlášť.

Uživatelé, kteří chtějí využívat brusku často a mít ji rychle připravenou k použití, určitě ocení rychlonabíječku. Ta dokáže akumulátor nabít již za 30 minut, což je v porovnání s klasickou nabíječkou Parkside dvakrát rychlejší. Přiložený akumulátor je navíc ze sekce smart, takže se dá ovládat přes mobilní aplikaci, což by mohlo nadchnout milovníky chytrých zařízení.

Používat s ní můžete kotouče o průměru do 125 mm, což je považováno za jakýsi zlatý střed mezi hobby bruskami. Velkou výhodu zde představuje možnost plynulé regulace otáček, což je funkce, se kterou se u všech brusek rozhodně nesetkáte. Nastavovat je můžete v širokém rozmezí 3 000–10 000 ot/min. Vysoké otáčky se tak dají využít třeba k řezání dřeva. Nízké využijete např. k obroušení povrchu.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Podle hodnocení uživatelů si úhlová bruska PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah vede při práci skutečně dobře. Líbí se jim, že není zbytečně těžká a pohodlně se drží. Oceňují také její akumulátorové provedení, protože oproti elektrickým bruskám napájených ze sítě je zde neomezuje při práci přívodní kabel.

V některých recenzích se objevily i výtky, a to opakovaně k provedení spínače. Některým uživatelům se dokonce samovolně vypínal.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah je bezpochyby multifunkčnost. Pestré využití brusky je dáno možností regulovat otáčky, takže se dají nastavit jak velice vysoké otáčky pro řezání, tak i velmi nízké pro broušení a leštění. Další výhodou je přibalení smart akumulátoru, který není k produktům Parkside úplně běžně přidáván.

Tyto výhody se pochopitelně promítají do toho, že není výsledná pořizovací cena úplně nízká. Na druhou stranu za daný obnos získáte kromě brusky akumulátor a rychlonabíječku, což jsou nezbytné doplňky, které stojí samy o sobě poměrně dost.

Porovnání s alternativami

V kategorii úhlových brusek Parkside pochopitelně najdete i o něco levnější modely než PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah. Pokud potřebujete brusku na větší kotouče, mohla by být ideální volbou Parkside PWS 230 D4. Lze ji používat i s kotouči o průměru 230 mm, což využijete na hlubší řezy třeba do silnější vrstvy betonu.

Bohužel u ní ale nemůžete regulovat otáčky, které se drží na stabilní hodnotě 6 500 ot/min, takže je použití přístroje omezenější. Hodit se bude spíše právě ke zmiňovanému řezání, ale ne na broušení a leštění.

Závěrečné shrnutí

PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah je úhlová bruska z vyšší produktové řady Parkside, která vyniká tím, že je v balení přidán chytrý akumulátor a rychlonabíječka. Používá se s kotouči do průměru 125 mm, což je jakýsi zlatý střed pro domácí použití.

Určitě ale zaujme náročnější kutily tím, že se u ní dají regulovat otáčky v rozmezí 3 000–10 000 ot/min, takže se dá díky tomu využívat k pestré škále činností. Regulace otáček navíc nebývá samozřejmostí ani u dražších brusek.

Parametr Tento produkt
Produktová řada

Parkside Perfomance

Záruční lhůta (roky)

5

Pohon

Akumulátorový

Akumulátor v balení

Ano, 1 ks

Aplikace

Ano

Otáčky (ot/min)

3 000–10 000

Průměr kotoučů (mm)

125

4 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: 0 PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana vystupuje v našem týmu bezmála tři roky. Za tu dobu získala zkušenosti se srovnáváním pestré škály produktů, a protože často zpracovává témata týkající se nářadí a techniky, produkty Parkside figurují v jejích textech poměrně často. Ujala se proto speciálu, ve kterém vám podrobně představí specifika produktů Parkside a poradí vám, podle čeho vybírat ty nejlepší z nejlepších.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze 0 PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah

0 PARKSIDE PWSAP 20 Li D4, Smart 8 Ah

4 700 Kč Orientační cena