Recenze Philips Series 7000 BHB876/00 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips Series 7000 BHB876/00

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Automatické kulmy

Klady

  • Povrch napuštěný keratinem
  • 3 směry natáčení
  • Delší válec natočí více vlasů
  • Výběr teploty i času
  • Upozorní na hotovou vlnu

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí ionizátor
  • Těžší do ruky
3 500 Kč Orientační cena

Základní informace

Philips Series 7000 BHB876/00 představuje automatickou kulmu z vyšší cenové hladiny, je tudíž určena zákaznicím s vyššími požadavky. Jako většina kvalitních kulem má keramický povrch. Co je ale dost neobvyklé, je jeho napuštění keratinem. Díky tomu bude kštice během kulmování vyživována, což prospívá hlavně suchým a poškozeným vlasům.

Co se týče nastavení teploty, vybírat zde můžete ze tří úrovní (170 °C, 190 °C a 210 °C). Některé kulmy sice dosahují vyšší maximální teploty, nicméně ne vždy je vysoká teplota žádoucí (může vlasy vysušovat). Za neobvyklou vychytávku můžeme označit časovač, díky kterému lze čas natáčení uzpůsobit hustotě a poddajnosti vlasů.

Doba zahřátí je zde 30 sekund, čímž se řadí na přední příčky mezi námi srovnávanými produkty. Další nadstandardní vychytávkou je delší válec, díky kterému natočíte i velice dlouhý pramen. To se hodí v případě, že máte hodně dlouhé vlasy a chcete mít kulmování rychle zvládnuté. Bezpečnost je v tomto případě podpořena automatickým vypnutím, pokud se vlasy při natáčení zacuchají. S délkou kabelu 2 m se řadí mezi lepší střed.

 

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (březen 2023) patří Philips Series 7000 BHB876/00 mezi nejpopulárnější produkty na českém trhu v kategorii automatických kulem. Dle hodnocení uživatelek se s ní velice snadno a rychle pracuje. Výsledky kulmování jsou přirozené a sluší i postupně sestříhaným vlasům. Oceňují také to, že vlasy nejsou vysušené. Na výdrži vln se ovšem neshodují. Některým vydrží i do druhého dne, jiným nikoliv.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní benefity Philips Series 7000 BHB876/00 patří tři směry natáčení, delší válec na natáčení vlasů, povrch napuštěný keratinem a variabilní nastavení teploty i času. Kulma upozorní na hotovou vlnu akustickým signálem a sama se při zacuchání vlasů vypne, což jsou další šikovné funkce. Kvitujeme i to, že se nahřívá dost rychle.

U takto pokročilého modelu je bohužel potřeba počítat s vyšší investicí. Určitě by se hodil i ionizátor, který mají i některé levnější konkurenční produkty.

Porovnání s alternativami

Pokud bychom měli k Philips Series 7000 BHB876/00 doporučit adekvátní náhradu, byla by to pravděpodobně Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0. Jde o cenově srovnatelný model s vyšší maximální teplotou (230 °C), časovačem a ionizátorem. Na druhou stranu ale neumožňuje měnit směr natáčení vlasů a nahřívá se dvojnásobně dlouho (60 sekund).

Pokud nemáte na automatickou kulmu vysoké nároky, můžete vyzkoušet BaByliss 2664PRE. Potěší nižší pořizovací cenou a automatickým vypnutím. Jinak ale nenabízí žádné speciální vychytávky.

Závěrečné shrnutí

Philips Series 7000 BHB876/00 je propracovaná automatická kulma, která je schopna pracovat ve třech různých směrech. Náročná klientela zde určitě ocení variabilní výběr teplot a času. Jemným a suchým vlasům bude vyhovovat tím, že má povrch napuštěný keratinem. Díky dlouhému válci efektivně natočí i velice dlouhé vlasy.

Pokud máte ale extrémně hrubé a nepoddajné vlasy, nemusela by pro vás být maximální teplota 210 °C dostačující. Zkuste se podívat mezi modely s maximální teplotou 230 °C. Patří mezi ně např. Rowenta Premium Care So Curls CF3730F0 nebo BaByliss C1600E.

3 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Series 7000 BHB876/00 | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka

Dana vystudovala obor Diplomovaný zdravotní laborant na Vyšší odborné škole zdravotnické v Plzni. Odjakživa v sobě má vášeň pro psaní, proto se rozhodla své zkušenosti z práce v laboratoři využít na poli copywritingu a věnuje se hlavně tématům se zdravotním a technickým zaměřením. Ve volném čase ráda pobývá v přírodě, chodí běhat a věnuje se svým věrným psím kamarádům.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Philips Series 7000 BHB876/00

Philips Series 7000 BHB876/00

3 500 Kč Orientační cena