Recenze a test De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

3. místo
88,8 % Celkové hodnocení
 • Plná výbava nastavení a funkcí
 • Menu v češtině
 • Tři stupně hustoty mléčné pěny
 • Slabší příkon
 • Nádobka na mléko z plastu
15 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,3/10
  Hodnocení objemu
 • 10/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 10/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 88,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Jak je u kvalitních kávovarů standardem, i u modelu značky De’Longhi najdeme parní tlak 15 bar. Příkon 1 450 W patří v našem srovnávacím testu k těm slabším, nejde ovšem o žádný výrazný hendikep. Naopak objem nádobky na vodu 1,8 l byla v době vzniku recenze (duben 2017) lehce nadprůměrná hodnota. Kávu tak bez problémů uvaříte sobě i návštěvě. Nad průměrem se tehdy držel i u objemu zásobníku na kávu, který pojme až 300 g, odpadní zásobník potom pojme přibližně 14 šálků. Kávovar tak bude vhodnější pro častější vaření kávy nebo vaření pro více osob. Pro zájemce, kteří si uvaří pouze jednu kávu za den, je objem zbytečně velký a káva by dlouho zůstávala v těle přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

300

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

V případě, že netrváte jen na čerstvě mleté kávě z kávových zrn, můžete v tomto přístroji použít i kávu předem mletou. Nápoje přesně podle vašich představ dosáhnete díky možnosti nastavení teploty vody, síly kávy a také hrubosti mletí, u které můžete vybírat ze třinácti úrovní. Pro vaření kávy ve větším množství mluví i možnost uvařit dva šálky najednou. Údržbu kávovaru vám zase usnadní možnost nastavit tvrdost vody.

Vybavení a funkce

Jestliže si kromě samotného espressa rádi vychutnáte i nápoje s mlékem a mléčnou pěnou, jistě oceníte možnost automatického šlehání mléka, v kombinaci s připojenou nádobkou na mléko. Kromě kávy si můžete uvařit například i čaj, díky funkci výdeje horké vody. Pro ruční šlehání mléka má navíc kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B také parní trysku. Při používání různě objemných šálků jistě oceníte nastavitelnou výšku výpusti. Nemusíte se tak bát, že byste nemohli použít vysokou sklenici na latté, nebo by vám naopak při vaření ristretta káva zbytečně šplíchala všude kolem. Ovládání přístroje je velmi přehledné díky displeji, pro nižší spotřebu má kávovar také úsporný režim. Nemusíte se bát ani složitého čištění, to přístroj provádí automaticky, poradí si také s odvápňováním.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

34,8

36,16
Šířka (cm)

23,6

25,69
Hloubka (cm)

42,9

41,72
Hmotnost (kg)

9,5

9,00

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B nemá zásadní nedostatky ani v kategorii parametrů, ani v případě nastavení či funkcí. Jeho parní tlak je optimální, má poměrně slušní objem nádobky na vodu i zásobníků na kávu a kávovou sedlinu. Pouze jeho příkon patří k těm trochu slabším, ovšem co se týče nastavení i funkcí, neztratil jediný bod. Doporučit jej tedy můžeme takřka univerzálně, při jeho posuzování záleží hlavně na vašich individuálních požadavcích, například na rozměry přístroje nebo objemy zásobníků. Pokud přece jen toužíte po kávovaru s vyšším příkonem, doporučujeme vám například model Philips HD8847/19 Minuto s příkonem 1 850 W.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B | Hodnocení: 88,8 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, u tohoto modelu je všude vyobrazená parní tryska. Ale v technických parametrech není, jak je to možné? Model v bílé barvě.

Jarka

Dobrý den, to, co vidíte na obrázku, je nádobka na mléko s automatickým šleháním. Narozdíl od manuální parní trysky vám našlehaná pěna nateče do šálku sama. Pod manuální parní tryskou je třeba držet nádobku na mléko ručně a celý proces je o něco náročnější na naučení, takže jej doporučujeme zejména těm, kteří si na osobním šlehání mléka zakládají. Na druhou stranu s manuální tryskou máte lepší možnost ovlivnit, jak moc našlehané vaše mléko bude. Doporučujeme tedy důkladně zvážit, jakému způsobu šlehání dáte přednost.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, mají kávovary De’Longhi v možnostech nastavení jazyka češtinu?

Petr Kopal

Dobrý den, ano, mají.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

3. místo  v porovnání
15 000 Kč Orientační cena