Menu

De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B – Recenze, testy a srovnání

85,4 % Celkové hodnocení

Vítěz cena/výkon v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,3/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Dobrá výbava nastavení a funkcí
 • Tři stupně hustoty mléčné pěny
 • Příznivá cena

Zápory

 • Jen automatické šlehání mléka
 • Nádobka na mléko z plastu
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Jak je u kvalitních kávovarů standardem, i u modelu značky De’Longhi najdeme parní tlak 15 bar. Příkon 1 450 W patří v našem srovnávacím testu k průměru, podobným disponovala naprostá většina produktů.

Objem nádobky na vodu 1,8 l byla v době psaní recenze (listopad 2021) lehce podprůměrná hodnota. Stále však bez problémů připravíte kávu sobě i návštěvě. Nad průměrem se naopak držel objem zásobníku na kávu, do kterého se vejde až 300 g, a odpadní zásobník, který pojme lógr z přibližně 14 šálků. Kávovar tak bude vhodnější pro častější přípravu kávy nebo službu více osobám. Pro zájemce, kteří si dají pouze jednu kávu za den, je objem zbytečně velký a káva by dlouho zůstávala v těle přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

300

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

V případě, že netrváte jen na čerstvě mleté kávě z kávových zrn, můžete v tomto přístroji použít i kávu předem mletou. Nápoje přesně podle vašich představ dosáhnete díky možnosti nastavení teploty vody, síly kávy a také hrubosti mletí, u které můžete vybírat ze třinácti úrovní. To je mezi automatickými kávovary výrazně nadprůměrný počet. Pro přípravu kávy ve větším množství mluví i možnost uvařit dva šálky najednou. Údržbu kávovaru vám zase usnadní možnost nastavit tvrdost vody. Pokud vám v domácnosti teče tvrdá, kávovar ohlásí potřebu odvápnění dřív.

Vybavení a funkce

Jestliže si kromě samotného espressa rádi vychutnáte i nápoje s mlékem a mléčnou pěnou, jistě oceníte možnost automatického šlehání mléka, a to v kombinaci s připojenou nádobkou na mléko. Můžete si dokonce vybrat ze tří úrovní našlehání. V menu naleznete 11 nápojů včetně samotného mléka pro přípravu kakaa. Modely na špičce našeho srovnání nabízely i manuální šlehání tryskou, touto možností kávovar Dinamica ECAM 350.55 B nedisponuje. Kromě kávy si můžete uvařit například i čaj, díky funkci výdeje horké vody.

Protože nádobka na mléko má však pouze jednu výpusť, pro kávy s mlékem neplatí možnost přípravy dvou zároveň. Bude zkrátka nutné každou zadat zvlášť.

Ovládání a údržba

Kontrolu nad přístrojem zajišťuje velký dotykový displej, který můžete ovládat také v českém jazyce. Při používání různě objemných šálků jistě oceníte nastavitelnou výšku výpusti. Nemusíte se tak bát, že byste nemohli použít vysokou sklenici na latté, nebo by vám naopak při vaření ristretta káva zbytečně šplíchala všude kolem. Není třeba mít obavy ani ze složitého čištění, s tím pomůže automatický program, stejně jako s odvápňováním. Od vás bude třeba jen krátká součinnost na jeho začátku a na konci. Pro nižší spotřebu má kávovar také úsporný režim.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

11

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

34,8

36,56
Šířka (cm)

23,6

25,01
Hloubka (cm)

42,9

42,40
Hmotnost (kg)

9,5

8,85

Hodnocení ostatních uživatelů

Stávající uživatelé kávovaru De’Longhi vyjadřují spokojenost s produktem, s jednoduchostí jeho používání, pozitivně vnímají možnost používat kávovar v češtině. Káva jim chutná a výběr nápojů je dle nich dostatečně široký. Výhrad k přístroji mnoho nemají, ale upozorňují, že kávovar při nedokončení nápoje pro nedostatek vody či kávy po doplnění nepokračuje, kde přestal, a celý proces je třeba provést znovu. Někteří by také uvítali větší nádržku na vodu, velká část z ní totiž padne na proplach přístroje.

Hlavní výhody a nevýhody

Za hlavní výhodu kávovaru bychom označili jeho poměr ceny ku výkonu, funkcemi a možnostmi nastavení nijak zvlášť nezaostává za dražšími produkty. Oceňujeme také možnost použít více či méně našlehanou pěnu dle představ a schopnost připravit samotné mléko. Nevýhod přístroje mnoho nevidíme, alespoň ne těch, se kterými by neměl problém každý automatický kávovar (plastová nádobka na mléko, jen automatické šlehání mléka). Někomu by také nemusela stačit kapacita nádobky na vodu, to je však velmi individuální kritérium.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B nemá zásadní nedostatky ani v kategorii základních parametrů, ani v případě nastavení či funkcí. Jeho parní tlak je optimální, nabízí poměrně slušný objem nádobky na vodu i zásobníků na kávu a kávovou sedlinu. Doporučit jej tedy můžeme takřka univerzálně, při jeho posuzování záleží hlavně na vašich individuálních požadavcích, například na rozměry přístroje nebo objemy zásobníků. Pokud toužíte po kávovaru s vyšším příkonem, doporučujeme vám například model Saeco Lirika OTC s příkonem 1 850 W.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B | Hodnocení: 85,4 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, mám DeLonghi Dinamica již dva roky a vše v pohodě. Jen jsme teď přestali pít kávu s mlékem a můj šok je ten, že přístroj neudělá espresso s pěnou. Náš starý pákový DeLonghi (ještě ho máme) dělá pěnu neskutečnou. Sáhla jsem vedle ve výběru anebo se to dá nějak nastavit? Děkuji Haasová.

Kateřina Haasová

Dobrý den, automatické kávovary většinou espresso s pěnou neumí, ty levnější mohou mít problém i s cremou. Nastavit napěnění se bohužel nijak nedá. Nepíšete, jaký starší pákový kávovar máte. DeLonghi často vybavuje kávovary přetlakovými sítky (když se podíváte na sítko zespodu, je tam méně dírek než při pohledu svrchu), nebo diskem „disco crema“ pro zpěňování v páce. Tyto technologie však najdete jen u pákových kávovarů.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, u tohoto modelu je všude vyobrazená parní tryska. Ale v technických parametrech není, jak je to možné? Model v bílé barvě.

Jarka

Dobrý den, to, co vidíte na obrázku, je nádobka na mléko s automatickým šleháním. Narozdíl od manuální parní trysky vám našlehaná pěna nateče do šálku sama. Pod manuální parní tryskou je třeba držet nádobku na mléko ručně a celý proces je o něco náročnější na naučení, takže jej doporučujeme zejména těm, kteří si na osobním šlehání mléka zakládají. Na druhou stranu s manuální tryskou máte lepší možnost ovlivnit, jak moc našlehané vaše mléko bude. Doporučujeme tedy důkladně zvážit, jakému způsobu šlehání dáte přednost.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, mají kávovary De’Longhi v možnostech nastavení jazyka češtinu?

Petr Kopal

Dobrý den, ano, mají.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B

14 000 Kč Orientační cena