Recenze a test automatického kávovaru Krups Evidence EA890110 | Arecenze
Menu

Recenze a test Krups Evidence EA890110

82,2 % Celkové hodnocení

Top 8 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Objemná nádobka na vodu
 • Dobré možnosti nastavení
 • Hodně přednastavených nápojů

Zápory

 • Pouze tři hrubosti mletí
 • Neumožňuje použití mleté kávy
 • Menší objem odpadního zásobníku
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Silnou stránkou kávovaru Krups je objem nádržky na vodu, s kapacitou 2,3 l bude ideální pro uživatele, kteří dají před klasickým espressem přednost kávám s větší porcí vody, jako je americano nebo lungo. Naopak kapacitou zásobníku na kávu 250 g se v době psaní recenze (listopad 2021) řadí spíš k lehce podprůměrným. Stejná situace platí i v oblasti odpadního zásobníku na kávovou sedlinu, který pojme 10 porcí, zatímco ostatní kávovary nabídnou kapacitu i 13 šálků. Pro běžné uživatele by však tato kapacita měla být dostačující – zásobník je tak jako tak dobré pravidelně vysypávat, aby v něm zbytky kávy neplesnivěly.

Příkon 1 450 W i parní tlak 15 bar se řadí k nejčastějším hodnotám, které naleznete téměř u všech automatických kávovarů. Nesetkáte se s příliš dlouhým čekáním na ohřev a tlak je zcela optimální pro domácí přípravu espressa.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

2,3

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

10

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,50
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Automatický kávovar Krups si v kategorii nastavení vysloužil smíšené hodnocení. U mlýnku můžete vybírat jen ze tří různých hrubostí. Díky tomu si můžete do jisté míry pohrát s chutí kávy, v porovnání s konkurencí jde ale spíše o slabší výkon, u některých modelů můžete vybírat i z více než deseti různých hrubostí mletí. Pozitivně ale hodnotíme, že své chuti můžete přizpůsobit teplotu i sílu kávy, nastavitelná je také tvrdost vody, podle které kávovar časuje čištění a odvápnění. Přístroj zvládne připravit kávu do dvou šálků současně, s touto možností se dnes setkáme u drtivé většiny prodávaných modelů.

Vybavení a funkce

Funkcemi se model Evidence řadí mezi kávovary s automatickým šleháním mléka. To zajišťuje hadička, kterou upevníte mezi výpustí kávovaru a nádobkou na mléko, klidně přímo kartonem. Toto provedení má výhodu, že kromě dvou espress dokáže vyrobit také dva nápoje s mlékem zároveň. Manuální šlehání tryskou kávovar nesvede. Nápojová nabídka je úctyhodná, čítá 13 položek, mezi nimiž nechybí prodloužené espresso, ristretto nebo speciality s mlékem. Kromě páry vám přístroj vydá také horkou vodu, třeba na čaj. Tato funkce byla vcelku běžná, i když ne zcela samozřejmá.

Ovládání a údržba

Ke komunikaci s přístrojem slouží dotykový displej s ikonkami nápojů, jejich barevného vyobrazení se zde však nedočkáte. Pokud budete používat různě velké šálky, oceníte nastavitelnou výšku výpusti. Téměř samozřejmostí jsou funkce jako úsporný režim, automatické čištění a program na odvápňování, těmi v době srovnání disponovaly všechny modely. Rozměrově je tento kávovar standardní, v žádném směru se nevymyká. Na konkrétní hodnoty se můžete podívat v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

50 % Automatické s hadičkou, 27 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

13

7,23
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,2

36,45
Šířka (cm)

24

24,83
Hloubka (cm)

36,3

42,39
Hmotnost (kg)

8,4

8,83

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Krups Evidence EA890110 vyniká velkou nádobkou na vodu, kterou ocení všichni milovníci větších porcí kávy. Kapacita zásobníku na kávu a odpadního zásobníku už byla v obou případech spíše podprůměrná. Pokud by vás zajímal kávovar, který se pyšní velkým objemem u všech nádržek, doporučujeme například model Saeco Lirika OTC.

Příkonem i parním tlakem se kávovar Krups drží dobrých standardů, podobně je na tom i v otázce nastavení. Umožňuje nastavení teploty a tvrdosti vody a nastavení síly kávy. Variabilní je také jeho mlýnek, vybírat ale můžete jen ze tří hrubostí, což není žádný zázrak. U funkcí musíte oželet manuální šlehání mléka, nápojová nabídka je však dostatečná.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups Evidence EA890110 | Hodnocení: 82,2 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, proč přestal kávovar dělat pěnu? Mléko je vlažné, jako by je neohříval. Krbcova

Krbcova. Nada@seznam.cz

Dobrý den, nejčastější příčinou podobných problémů je nedostatečné čištění šlehacího systému. Trysky a hadičky totiž bývají na zanešení velmi citlivé. Zkuste hadičku a kávovar pořádně pročistit, a pokud to nezabere, pak svěřte kávovar odbornému servisu.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den. Jak se kávovar odvápňuje? Stačí na to jen ty tablety nebo se musí do nádržky s vodou nalít nějaký přípravek a nechat to nějak pročistit? Díky.

Jarda

Dobrý den, čisticí tabletky slouží k pročištění okruhu výdeje kávy, k odvápnění je třeba použít odvápňovací přípravek v sáčku. Při odvápnění naplníte zásobník vodou po rysku CALC, přidáte odvápňovací přípravek a spustíte odvápňovací program. Poté bude potřeba kávovar propláchnout.
Celý proces můžete také zjistit z návodu k vašemu přístroji, ke stažení například zde.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, nemůžu nikde dohledat, jestli je možné kávovar propojit s mobilním telefonem? Děkuji za zprávu.

Dobrý den, tento kávovar to bohužel neumí.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Krups Evidence EA890110

Krups Evidence EA890110

12 000 Kč Orientační cena