Menu

Krups Evidence EA890110 – Recenze, testy a srovnání

82,2 % Celkové hodnocení

Top 8 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Objemná nádobka na vodu
 • Dobré možnosti nastavení
 • Hodně přednastavených nápojů

Zápory

 • Pouze tři hrubosti mletí
 • Neumožňuje použití mleté kávy
 • Menší objem odpadního zásobníku
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Silnou stránkou kávovaru Krups je objem nádržky na vodu, s kapacitou 2,3 l bude ideální pro uživatele, kteří dají před klasickým espressem přednost kávám s větší porcí vody, jako je americano nebo lungo. Naopak kapacitou zásobníku na kávu 250 g se v době psaní recenze (listopad 2021) řadí spíš k lehce podprůměrným. Stejná situace platí i v oblasti odpadního zásobníku na kávovou sedlinu, který pojme 10 porcí, zatímco ostatní kávovary nabídnou kapacitu i 13 šálků. Pro běžné uživatele by však tato kapacita měla být dostačující – zásobník je tak jako tak dobré pravidelně vysypávat, aby v něm zbytky kávy neplesnivěly.

Příkon 1 450 W i parní tlak 15 bar se řadí k nejčastějším hodnotám, které naleznete téměř u všech automatických kávovarů. Nesetkáte se s příliš dlouhým čekáním na ohřev a tlak je zcela optimální pro domácí přípravu espressa.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

2,3

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

250

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

10

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,70
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Automatický kávovar Krups si v kategorii nastavení vysloužil smíšené hodnocení. U mlýnku můžete vybírat jen ze tří různých hrubostí. Díky tomu si můžete do jisté míry pohrát s chutí kávy, v porovnání s konkurencí jde ale spíše o slabší výkon, u některých modelů můžete vybírat i z více než deseti různých hrubostí mletí. Pozitivně ale hodnotíme, že své chuti můžete přizpůsobit teplotu i sílu kávy, nastavitelná je také tvrdost vody, podle které kávovar časuje čištění a odvápnění. Přístroj zvládne připravit kávu do dvou šálků současně, s touto možností se dnes setkáme u drtivé většiny prodávaných modelů.

Vybavení a funkce

Funkcemi se model Evidence řadí mezi kávovary s automatickým šleháním mléka. To zajišťuje hadička, kterou upevníte mezi výpustí kávovaru a nádobkou na mléko, klidně přímo kartonem. Toto provedení má výhodu, že kromě dvou espress dokáže vyrobit také dva nápoje s mlékem zároveň. Manuální šlehání tryskou kávovar nesvede. Nápojová nabídka je úctyhodná, čítá 13 položek, mezi nimiž nechybí prodloužené espresso, ristretto nebo speciality s mlékem. Kromě páry vám přístroj vydá také horkou vodu, třeba na čaj. Tato funkce byla vcelku běžná, i když ne zcela samozřejmá.

Ovládání a údržba

Ke komunikaci s přístrojem slouží dotykový displej s ikonkami nápojů, jejich barevného vyobrazení se zde však nedočkáte. Pokud budete používat různě velké šálky, oceníte nastavitelnou výšku výpusti. Téměř samozřejmostí jsou funkce jako úsporný režim, automatické čištění a program na odvápňování, těmi v době srovnání disponovaly všechny modely. Rozměrově je tento kávovar standardní, v žádném směru se nevymyká. Na konkrétní hodnoty se můžete podívat v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

13

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,2

36,56
Šířka (cm)

24

25,01
Hloubka (cm)

36,3

42,40
Hmotnost (kg)

8,4

8,85

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Krups Evidence EA890110 vyniká velkou nádobkou na vodu, kterou ocení všichni milovníci větších porcí kávy. Kapacita zásobníku na kávu a odpadního zásobníku už byla v obou případech spíše podprůměrná. Pokud by vás zajímal kávovar, který se pyšní velkým objemem u všech nádržek, doporučujeme například model Saeco Lirika OTC.

Příkonem i parním tlakem se kávovar Krups drží dobrých standardů, podobně je na tom i v otázce nastavení. Umožňuje nastavení teploty a tvrdosti vody a nastavení síly kávy. Variabilní je také jeho mlýnek, vybírat ale můžete jen ze tří hrubostí, což není žádný zázrak. U funkcí musíte oželet manuální šlehání mléka, nápojová nabídka je však dostatečná.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups Evidence EA890110 | Hodnocení: 82,2 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, proč přestal kávovar dělat pěnu? Mléko je vlažné, jako by je neohříval. Krbcova

Krbcova. Nada@seznam.cz

Dobrý den, nejčastější příčinou podobných problémů je nedostatečné čištění šlehacího systému. Trysky a hadičky totiž bývají na zanešení velmi citlivé. Zkuste hadičku a kávovar pořádně pročistit, a pokud to nezabere, pak svěřte kávovar odbornému servisu.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den. Jak se kávovar odvápňuje? Stačí na to jen ty tablety nebo se musí do nádržky s vodou nalít nějaký přípravek a nechat to nějak pročistit? Díky.

Jarda

Dobrý den, čisticí tabletky slouží k pročištění okruhu výdeje kávy, k odvápnění je třeba použít odvápňovací přípravek v sáčku. Při odvápnění naplníte zásobník vodou po rysku CALC, přidáte odvápňovací přípravek a spustíte odvápňovací program. Poté bude potřeba kávovar propláchnout.
Celý proces můžete také zjistit z návodu k vašemu přístroji, ke stažení například zde.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, nemůžu nikde dohledat, jestli je možné kávovar propojit s mobilním telefonem? Děkuji za zprávu.

Dobrý den, tento kávovar to bohužel neumí.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den,
jaký stupeň mletí je třeba nastavit, chci li kávu silnější? Na internetu se dá najít rozporuplná odpověď, tedy jemně i hrubě pomletá, co je tedy pravda? Děkuji.

Petr Vítek

Dobrý den, pokud chcete kávu silnější, je třeba nastavit jemné mletí kávy. Sílu kávy zvýšíte tím, že zařídíte, aby voda mezi zrnky protékala déle a káva se stihla lépe extrahovat. Pokud byste ji namlel nahrubo, voda by protekla rychle a nápoj by byl naopak řídký a slabý.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Krups Evidence EA890110

Krups Evidence EA890110

13 000 Kč Orientační cena