Recenze Krups Intuition Preference EA872A10 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Krups Intuition Preference EA872A10

77,3 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Velký objem zásobníku na vodu
 • Hodně přednastavených nápojů
 • Příprava dvou mléčných nápojů zároveň
 • Nízká hmotnost

Zápory

 • Jen 5 stupňů hrubosti mletí
 • Není možné použít mletou kávu
 • Hadička se čistí hůře než samostatná nádobka
17 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,7/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 77,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

V oblasti základních parametrů upoutá kávovar Krups Intuition Preference na první pohled kapacitou nádobky na vodu, do které se vejdou 3 l. To je výrazně nadprůměrná hodnota, díky které se kávovar uplatní i v početné rodině nebo kanceláři. Kapacita zásobníku na zrna 250 g je sice průměrná, ale při přepočtu na typické porce (7 g) se stejně dostaneme k úctyhodnému počtu 35 nápojů na jedno dosypání. Hůře je na tom kapacita odpadního zásobníku, je tedy potřeba počítat s častějším vysypáváním.

Parní tlak 15 barů je pro domácí kávovary optimální a na trhu patří k dobrému standardu. Totéž platí pro příkon 1450 W, kterým se kávovar taktéž nijak nevymyká.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 475,67
Objem nádobky na vodu (l)

3

1,88
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

9

12,65
Počet stupňů hrubosti mletí

5

7,77
Použití mleté kávy

Ne

67 % Ano, 33 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Pokud se zaměříme na možnosti nastavení, vidíme, že se budeme muset obejít bez varianty přípravy z předmleté kávy. Tento nedostatek je společný všem automatickým kávovarům tohoto výrobce (z našeho srovnání v květnu 2023). Dále vidíme podprůměrný počet stupňů hrubosti mletí, některé konkurenční modely nabídnou i dvojnásobek. Nastavitelná hrubost mletí se pojí s větší kontrolou nad intenzitou připravovaného nápoje.

Dále už však budeme přístroj pouze chválit – nechá vás nastavit teplotu a sílu kávy a připraví i dvě espressa najednou. Umožňuje také nastavení kávovaru na tvrdost vody ve vaší lokalitě. Pokud u vás teče z kohoutku tvrdá voda, bude pro delší životnost častěji požadovat odvápnění.

Vybavení a funkce

Automatické kávovary zvládají mléko našlehat samy a Krups Intuition Preference EA872A10 není výjimkou. Jeho mléčný systém sestává z úzké hadičky, kterou ponoříte do kartonu s mlékem a ona už je sama nasaje, napění a vypustí do vašeho hrnečku. Díky ní zvládne Krups jako jeden z mála kávovarů také přípravu dvou mléčných nápojů najednou.

V oblasti vybavení musíme také pochválit širokou nabídku menu, která zahrnuje 10 nápojů. Mezi nimi najdete i samotnou mléčnou pěnu, kterou využijete pro děti na přípravu napěněného kakaa. Samozřejmostí je pak horká voda na čaj či horkou čokoládu.

Ovládání a údržba

Jednoduché ovládání je něco, na čem si řada Intuition Preference zakládá. Pomáhá s ním světelný signalizační systém složený z barevných kontrolek a podsvícení. Různé barvy podsvícení můžete také přiřadit k různým kávovým nápojům. Mimo světelný systém se při obsluze můžete spolehnout na barevný dotykový displej s nastavitelným jasem.

Údržba je neoblíbenou součástí provozu kávovaru a výrobci se obvykle snaží co nejvíce ji usnadnit. I zde tedy máte k dispozici automatické programy pro proplach i pro odvápnění. Co však vyžaduje manuální čištění, je hadička mléčného systému. Tu doporučujeme propláchnout vodou po každé přípravě nápoje s mlékem, jinak hrozí její zanesení.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

10

6,63
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

67 % Dotykový displej, 27 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

40

36,25
Šířka (cm)

28

25,33
Hloubka (cm)

44

41,72
Hmotnost (kg)

8.01

8,83

Hodnocení ostatních uživatelů

Současní majitelé kávovaru Krups jsou s jeho vlastnostmi převážně spokojení. Nejčastěji si pochvalují jednoduchou a intuitivní obsluhu i čištění, oceňují však také povedený design. Kávu hodnotí jako dobrou, zvláště pak vyzdvihují skvěle našlehanou pěnu. Co se týká nedostatků, uživatelé zmiňují plastové součástky (mřížku odkapávače) a horší orientaci v nastavení teploty a velikosti nápoje. Kávovar totiž používá písmena (T1/T2/T3, popř. M/L/XL) místo stupňů či mililitrů.

Hlavní výhody a nevýhody

Hlavním bonusem, který s kávovarem Krups získáte, je snadné ovládání a objemná nádržka na vodu. Dále si ceníme možnosti přípravy dvou káv s mlékem zároveň, ta pomůže s přípravou nápojů na rodinných oslavách, sešlostech apod. A vzhledem k celkovým schopnostem přístroje vidíme i dobrý poměr ceny a výkonu.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte levnější variantu, ale automatického šlehání se nechcete vzdát, můžete si prohlédnout také model Krups EA 8298. I ten se pyšní snadnou údržbou, získáte s ním však užší nápojovou nabídku a podsvícením vám také nepomůže.

Orientujete se podle poměru ceny a výkonu a zajímá vás, který kávovar jsme vyznamenali tímto oceněním my? De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B je o něco málo levnější než Krups, poskytne však dobré možnosti nastavení i funkcí. Dokonce dává vybrat ze tří stupňů našlehání mléčné pěny.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Krups Intuition Preference EA872A10 je povedený designový kousek, který díky kapacitě obstojí i v početnější rodině či v kanceláři. Chystání mléčných nápojů navíc urychlí možností připravovat dva najednou, to je schopnost stále celkem ojedinělá. Naopak jako jeden z mála nedokáže při přípravě použít předmletou kávu.

Jedná se o uživateli oblíbený model, a to díky jednoduchému ovládání a bohaté nabídce nápojů. Také údržba je snadná díky automatickým programům pro čištění a odvápnění.

Pokud vás láká „povrtat se“ v nastavení nápojů ještě o něco detailněji, můžeme doporučit kávovary značky Nivona. Například model Nivona NICR 790 umožňuje nastavit pořadí, v jakém vám mléko a káva natečou do šálku nebo aromatický profil.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Krups Intuition Preference EA872A10 | Hodnocení: 77,3 %
Iveta Polášková je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Krups Intuition Preference EA872A10

Krups Intuition Preference EA872A10

17 000 Kč Orientační cena