Recenze Philips EP 5447/90 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Philips EP 5447/90

87,8 % Celkové hodnocení

Top 2 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Snadné čištění mléčného systému
 • Hodně stupňů hrubosti mletí
 • Široká nabídka přednastavených nápojů

Zápory

 • Není možné chystat dva mléčné nápoje zároveň
 • Vyšší cena
 • Neumí ukládat nové receptury
17 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Model Philips EP 54447/90 v základních parametrech ničím nevystupuje z řady. Tlak 15 barů je pro domácí přístroje typický (v květnu 2023), totéž platí pro příkon 1500 W. Zásobníky na vodu, kávu i kávovou sedlinu pojmou dostatečný objem i pro několikačlennou rodinu. Zde je třeba počítat s tím, že ne vždy je větší kapacita lepší, protože voda ani káva by stejně neměla v kávovaru zůstat příliš dlouho a kávová sedlina by mohla začít plesnivět, kdybyste ji skladovali déle.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 500

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

275

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

12

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Co se možností a nastavení týče, nemá se kávovar Philips za co stydět. Chválíme zejména 12 stupňů hrubosti mletí, i dražší modely mnohdy nabídnou méně. K dobrému standardu dnes také patří možnost nastavit teplotu a sílu kávy a přizpůsobit kávovar tvrdosti vody ve vaší lokalitě. Pokud máte vodu tvrdou, bude vás pro maximální životnost častěji vyzývat k odvápnění. Ačkoliv nápoje z menu vás nechá přizpůsobit do detailů, úplně nové receptury s ním nevytvoříte, to je však výsada jen několika málo přístrojů na trhu. Kávovar dokáže připravit dvě espressa zároveň a jeho součástí je také přihrádka na porci mleté kávy. To se hodí například pokud jste doteď používali kávu předmletou a chcete ji dopotřebovat.

Vybavení a funkce

Tento kávovar patří k přístrojům pro náročné, což se projevuje právě v oblasti funkcí. Oblíbenou vychytávkou je napěňovač mléka LatteGo. Jedná se o systém s nádobkou, který se velmi snadno čistí a je možné jej i s mlékem skladovat v lednici. Nicméně i tento způsob šlehání má své nevýhody, není například možné připravit zároveň dva nápoje s mlékem, z nádobky totiž vede jen jedna výpusť.

V nabídce výrobce Philips se tento kávovar pyšní nejširším nápojovým menu (v květnu 2023). Celkem 12 kávových specialit doplněných horkou vodou pro naředění nebo přípravu dalších horkých nápojů. Navíc si můžete přenastavit objem vody či mléka nebo přidat extra porci namleté kávy. Upravené receptury můžete ukládat do čtyř uživatelských profilů, díky kterým budete mít své vychytané nápoje rychle po ruce.

Ovládání a údržba

Jak je dnes víceméně obvyklé, kávovar ovládáte pomocí displeje. Ten je v případě modelu EP 5447/90 velký, barevný a dotykový. Pokud často střídáte vysoké a nízké hrnečky, oceníte posuvnou výpusť kávy. Údržbu usnadní automatické programy pro čištění a odvápňování, samozřejmostí je také vyjímatelná spařovací jednotka, kterou jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou.

Pokud máte menší kuchyň a zvažujete, zda se vám přístroj vejde na linku, ověřte si raději jeho rozměry v nižších řádcích tabulky. Kolem kávovaru se navíc hodí mít trochu místa i pro snazší přístup k nádržkám a jejich doplňování.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

50 % Automatické s hadičkou, 27 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

12

7,23
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,2

36,45
Šířka (cm)

24,6

24,83
Hloubka (cm)

43,3

42,39
Hmotnost (kg)

8

8,83

Hodnocení ostatních uživatelů

Tento automatický kávovar patří mezi oblíbené modely, takže máme k dispozici mnoho recenzí spokojených uživatelů. Ti si pochvalují jak kvalitu připravené kávy a mléčné pěny, tak snadnou obsluhu a čištění. Jejich pozornosti neunikly ani možnosti nastavení a variabilita připravovaných nápojů.

Naopak negativních ohlasů přístroj mnoho nesklidil. Jediné, co občas uživatelé zmiňují, je vyšší cena, mnoho z nich ale zároveň dodává, že kávovar je kvalitní a za vynaloženou částku stojí. Podle některých je také hlučnější.

Hlavní výhody a nevýhody

Mezi hlavní benefity tohoto přístroje rozhodně musíme zařadit snadnou údržbu mléčného systému. Dále se nám líbí možnosti uživatelských nastavení a široká nabídka kávových nápojů. Oceňujeme také moderní design s velkým dotykovým displejem, to je však spíš záležitostí vkusu.

Nevýhod kávovar Philips mnoho nemá. Pokud často připravujete kávy s mlékem pro větší sešlost, mohlo by vás mrzet, že vám neumožní připravit dvě zároveň. A rovněž částka za pořízení už není úplně malá.

Porovnání s alternativami

Pokud je vám pohodlnější mléčný systém s hadičkou, kterou ponoříte přímo do kartonu s mlékem, možná byste rádi vyzkoušeli spíš model Nivona NICR 820. Ta dokáže připravit i dva nápoje s mlékem zároveň a co do osobních nastavení má také co nabídnout. Její cena je však o dost vyšší.

Vysoká cena Nivony však není dána hadičkou na šlehání mléka. Tu například má také kávovar Krups Evidence EA890110, který je naopak levnější než Philips. Daň za nižší částku zaplatíte v podobě méně stupňů hrubosti mletí a v menším objemu odpadního zásobníku.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Philips EP 5447/90 patří k modelům, které potěší i rodiny. Velkou výhodou je snadná údržba, zejména co se týče mléčného systému. Ten bývá někdy náchylný na zanesení nečistotami, to však není případ nádobky LatteGo, kterou najdete právě zde. Mimo obvyklá nastavení se zde dočkáte i nadstandardních 12 stupňů hrubosti mletí a 12 přednastavených nápojů, které můžete dál upravovat. Oblíbená nastavení pak lze uložit do 4 uživatelských profilů. V oblasti základních parametrů a rozměrů se nedočkáte ničeho zvláštního, ani z dalších obvyklých vlastností nic nechybí.

Pokud je vám sympatický mléčný systém LatteGo, ale celý kávovar je na vás už příliš naddimenzovaný, můžete zvážit levnější alternativu Philips Saeco EP 3241/50. Ta sice nenabídne tolik přednastavených nápojů, stále se však snadno udržuje a také ovládání je podobné.

17 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips EP 5447/90 | Hodnocení: 87,8 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je nutné používat na odvápnění ještě roztok, když kávovar obsahuje filtr Aqua clean? Kávovar Philips EP 5447.
Zajímalo by mě to i u kávovarů De’Longhi.
Bylo mi řečeno, že se roztok na odvápění používat nemusí. Děkuji.

Marcela Svobodová

Dobrý den, děkujeme za Váž dotaz. Filtr Aqua clean snižuje usazování vodního kamene, takže se kávovar nemusí odvápňovat tak často. Konkrétně výrobce udává, že zvládne až 5000 káv bez nutnosti odvápnění. Poté však bude třeba použít roztok. Navíc samotný filtr je třeba pravidelně měnit, a to dle výrobce po 625 šálcích kávy.

Také v kávovaru De’Longhi můžete použít vodní filtr, který budete měnit jednou za měsíc až dva – podle tvrdosti vody ve Vaší lokalitě a frekvence používání kávovaru. Také tyto kávovary vyžadují odvápnění a nutnost této údržby si samy vyhodnocují. Pokud používáte vodní filtr, nastavíte to v menu přístroje a ten pak bude odvápnění vyžadovat méně často.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips EP 5447/90

Philips EP 5447/90

17 000 Kč Orientační cena