Menu

Philips Saeco EP 3241/50 – Recenze, testy a srovnání

81,0 % Celkové hodnocení

Top 11 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,5/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • 12 stupňů hrubosti mletí
 • Snadné čištění napěňovače mléka
 • Automatické šlehání mléka

Zápory

 • Méně přednastavených nápojů
 • Není možné chystat dva nápoje s mlékem zároveň
15 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

V kategorii základních parametrů dosahoval kávovar Philips v době srovnání (listopad 2021) poměrně slušných hodnot. Začneme-li parním tlakem, 15 bar je víceméně optimální hodnota, se kterou se setkáte u většiny modelů na trhu. Příkon 1 500 W je těsně nad tehdejším průměrem a rychlost zahřívání kávovaru by tak měla být vcelku standardní. Průměrných hodnot se tento model drží i z hlediska kapacity, a to jak v případě 1,8l vodní nádržky, tak i 275g zásobníkem na kávu a odpadním zásobníkem, který pojme kávovou sedlinu z 12 šálků.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 500

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

275

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

12

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Mezi moderními automatickými kávovary často najdete jen malé rozdíly. Jednou dělící položkou bývá například nastavení mlýnku. I dražší modely často mají jen 5 různých hrubostí mletí, u tohoto kávovaru můžete volit z 12. Od některých konkurenčních spotřebičů se liší také možností použití mleté kávy, která nebývá u automatických kávovarů samozřejmostí. Bonus představuje také možnost nastavit kávovar na stupeň tvrdosti vody ve vaší lokalitě. Podle tohoto nastavení bude kávovar časovat potřebu odvápnění. Naopak velmi obvyklá je možnost nastavení teploty a síly nápoje, stejně jako schopnost kávovaru připravit dva šálky kávy současně. Obojí tento model umožňuje.

Vybavení a funkce

Stěžejní otázkou u automatických kávovarů bývá způsob přípravy mléčné pěny. Šlehání v tomto případě probíhá automaticky, mléko pouze nalijete do speciální nádobky, kterou připevníte na kávovar. Tento systém je velmi pohodlný, nádobka se navíc snadno rozloží a omyje. Ne každému ovšem automaticky našlehaná pěna vyhovuje. Pokud preferujete manuální šlehání pomocí parní trysky, nemáme pro vás dobrou zprávu, tento kávovar jej totiž neumožňuje. Kávovar také nedovede připravit dva mléčné nápoje zároveň, protože nádobka na mléko má jen jednu výpusť.

Co se nápojové nabídky týče, příliš bohatá není. Obsahuje však základní nápoje – espresso, prodloužené espresso, americano, cappuccino a latte macchiato. Bohužel z něj tedy nedostanete samotné našlehané mléko. Horká voda pro čaj nebo horkou čokoládu však nechybí.

Ovládání a údržba

V těchto ohledech se kávovar Philips shoduje s většinou současných modelů. Ovládáte jej pomocí dotykového displeje, který však na rozdíl od většiny moderních kávovarů není barevný. Údržbu vám usnadní automatické čištění a odvápňování. Výšku výpusti můžete nastavit podle velikosti šálku, takže bude pohodlné používat jak malé, tak velké šálky.

Automatické kávovary mohou v kuchyni zabrat docela dost místa, pokud si tak chcete být jistí, že se vám tento model vejde na linku, zkontrolujte také jeho rozměry v následující tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

5

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,1

36,56
Šířka (cm)

24,6

25,01
Hloubka (cm)

43,3

42,40
Hmotnost (kg)

8

8,85

Naše hodnocení a závěr

U kávovaru Philips Saeco EP 3241/50 musíme pochválit především široký výběr hrubostí mletí, automatické šlehání mléka a snadné čištění napěňovače. Model má průměrnou kapacitu, která by měla stačit do domácnosti, do kanceláře už se ale možná vyplatí pořízení nějakého objemnějšího modelu. Parnímu tlaku ani příkonu přístroje nemáme co vytknout. Pro některé uživatele ale může být nevýhodou nemožnost přípravy dvou cappuccin zároveň nebo menší výběr nápojů.

Pokud by vám lépe vyhovoval kávovar, který má kromě automatického šlehání mléka také samostatnou parní trysku, podívejte se například na recenzi modelu De’Longhi ECAM 45.760W.

15 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Saeco EP 3241/50 | Hodnocení: 81,0 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Philips Saeco EP 3241/50

Philips Saeco EP 3241/50

15 000 Kč Orientační cena