Recenze a test De’Longhi ECAM 45.760W | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ECAM 45.760W

1. místo
93,8 % Celkové hodnocení
 • Použití mleté kávy
 • Automatické šlehání mléka
 • Objemná nádržka na vodu
 • Slabší příkon
 • Vyšší cena
18 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,7/10
  Hodnocení objemu
 • 10/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 10/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 93,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar De’Longhi ECAM 45.760W patří k nejobjemnějším domácím přístrojům, na které jsme v době hodnocení (duben 2017) narazili. Jeho nádržka na vodu totiž pojme až 2 l a zásobník na kávu až 400 g. Standardní tedy zůstává jen objem zásobníku na kávovou sedlinu, ten pojme až 14 šálků, což je poměrně běžná hodnota. Dobrého standardu se drží i v případě parního tlaku, který dosahuje 15 bar. Naopak poněkud nižší byl v době hodnocení příkon kávovaru, který je 1 450 W. V praxi ovšem slabší příkon znamená hlavně o něco pomalejší zahřívání přístroje, na chuti kávy rozdíl nepoznáte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

2

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

400

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

V kategorii možností a nastavení obstál kávovar značky De’Longhi skvěle. Uživatelům umožňuje jak použití mleté kávy, tak nastavení teploty i síly kávy a také tvrdosti vody. Pro větší společnost je dobrou zprávou také možnost uvařit dva šálky kávy najednou. Tu pravou kávu pro vás můžete najít i díky nastavitelné hrubosti mletí, kde můžete volit z třinácti úrovní.

Vybavení a funkce

Z námi hodnocených funkcí nepostrádá kávovar De’Longhi ani jednu, jeho výbava je tedy velmi přesvědčivá. Přípravu mléčné pěny vám usnadní automatické šlehání mléka, spolu s nádobkou na mléko. Pokud si ovšem přípravu pěny užíváte, nebo máte velmi specifické požadavky, můžete libovolně použít i parní trysku přístroje. Ten vám navíc na přání vydá i horkou vodu, kromě kávy si tak můžete připravit i čaj nebo jiné teplé nápoje.

Při používání se nemusíte bát ani různě vysokých šálků, výšku výpusti přístroje je možné snadno nastavit. Ovládání vám potom usnadní displej v horní části modelu, údržba bude zase snazší díky automatickému čištění a odvápňování. Pokud v domácnosti hlídáte také spotřebu přístrojů, jistě vás tento model potěší také úsporným režimem.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

36

36,16
Šířka (cm)

26

25,69
Hloubka (cm)

46

41,72
Hmotnost (kg)

11

9,00

Názory uživatelů a odborníků

Kávovar De’Longhi nasbíral více než dvě stě uživatelských recenzí, z toho drtivou většinu pozitivních. Uživatelé označují připravenou kávu za vynikající, obsluhu kávovaru za snadnou a velké spokojenosti se těší také funkce šlehání mléka. Podle zkušeností uživatelů se ale snadno poškrábe nerezový tácek na šálky, na to je dobré při používání myslet. Někteří také kávovar popisují jako hlučnější a nevyhovoval jim návod k použití.

Klady a zápory

Zásadní nevýhodou bude pro řadu uživatelů jistě cena, nejde zkrátka o cenově dostupný model. Vyšší investice je ale vyvážená například velkým objemem a skvělou nabídkou funkcí, včetně automatického šlehání mléka nebo použití mleté kávy.

Naše hodnocení a závěr

S modelem De’Longhi ECAM 45.760W se nemusíte bát častého doplňování vody ani kávových zrn, objemy jeho zásobníků totiž patří k nejvyšším. Hodí se tedy zejména pro velmi časté vaření kávy, dobře poslouží například v kanceláři. Jediným drobným nedostatkem může být trochu slabší příkon přístroje, který může způsobit delší zahřívání.

Jinak ale tomuto modelu nemůžeme nic vyčíst, na poli nastavení a funkcí je vynikající, nepostrádá vůbec nic. Jak už bylo zmíněno, kvůli větší kapacitě bychom jej doporučili zejména pro frekventovanější vaření kávy, například v kanceláři. Pokud takové vytížení kávovaru neplánujete, možná by vám přišel vhod některý méně objemný model, například De’Longhi ESAM 4500 Magnifica.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: De’Longhi ECAM 45.760W | Hodnocení: 93,8 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Je prosím displej v češtině?

Monika Doubková

Dobrý den, ano, tento kávovar ovládá i češtinu.

Eliška Srncová, redaktor

V jednom obchode jsem měl kávu, nejen ty základní druhy (presso atd.), ale měli tam i kávu s čokoládou. Abych měl víc možností, jaký potřebuji kávovar na tyto speciality a který kávovar to umí a kde je k dostání?

Jiri Joska

Dobrý den, příchutě se do kávy přidávají samostatně až po jejím uvaření, kávovar na to proto nemá žádný vliv. Jednoduše připravíte svůj oblíbený druh kávy a poté ji ochutíte například sirupem. Kávu rovnou s příchutí připravují kapslové kávovary, pro ty existují už kompletní ochucené kapsle.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, umí ledovou kávu?

Jakub Potocčný

Dobrý den, je kávovar vhodný i do kanceláře ? Na přípravu cca 10-15 káv denně ?

Děkuji za odpověď.

Martina Keprtová

Dobrý den, vzhledem k objemu zásobníků a možnosti přípravy dvou šálků současně je tento model do kanceláře vhodný.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, ano, tento kávovar umí připravit caffe latte a další nápoje s mléčnou pěnou.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,je tento přístroj hlučný pri mleti kávy? Děkuji.

PAVLÍNA Kühnlová

Dobrý den, přesná hlučnost kávovarů se standardně neudává. Podle uživatelských recenzí si ovšem majitele tohoto modelu naopak chválí nízkou hlučnost.

Kamila Lorenzová, redaktor

Jake mléko mám použít, aby byla pěna bez bublinek a hustá?

Aneta Malá

Pro mléčné nápoje doporučujeme k našlehání používat minimálně plnotučné mléko, aby se vám udělala hezká pěna. Z polotučného ji budete šlehat těžko a nikdy nebude tak hustá.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, dá se s tímto kávovarem připravit čaj?

Irena Ondrejova

Dobrý den, ano, kávovar má funkci výdeje horké vody, takže by to neměl být problém.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, prosím, který kávovar dokáže dělat i ledovou kávu?

Iveta K

Dobrý den, mezi automatickými kávovary je tato funkce výjimečná a dosti drahá. Nabízí ji například DeLonghi PrimaDonna Elite, jehož cena překračuje 30 000 Kč.
Dobrou zprávou ale je, že na ledovou kávu kávovar nutně nepotřebujete. Pokud jde o frappé, lépe než kávovar poslouží shaker nebo napěňovač mléka zvaný frapovač. Vyzkoušet můžete i smoothie maker nebo mixér. Pokud se zajímáte o alternativní přípravy kávy, zkuste cold brew, tedy nahrubo mletou kávu louhovanou ve studené vodě. Pokud trváte na kávovaru, můžete espressem zalít kostky ledu nebo s pomocí kopečku zmrzliny vykouzlit affogato. Protože ale Váš osobní vkus neznám, doporučuji zapátrat po internetu po receptech na ledovou kávu připravovanou podomácku. Je nakonec docela možné, že se obejdete i bez drahého přístroje.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi ECAM 45.760W

De’Longhi ECAM 45.760W

1. místo  v porovnání
18 000 Kč Orientační cena