Menu

De’Longhi ECAM 45.760W – Recenze, testy a srovnání

87,8 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,7/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,1/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Hodně možností nastavení
 • Výběr mezi automatickým a manuálním šleháním
 • Objemná nádržka na vodu

Zápory

 • Vyšší cena
 • Neukládá vlastní recepty
 • Ve velkém zásobníku může káva žluknout
18 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Kávovar De’Longhi ECAM 45.760W patří k objemnějším domácím přístrojům, na které jsme v době hodnocení (listopad 2021) narazili. Jeho nádržka na vodu totiž pojme až 2 l a zásobník na kávu až 400 g. To je výhodné z hlediska méně častého doplňování, na druhou stranu však není prospěšné, když voda v nádržce dlouho stojí. Kávová zrna se zase mohou při dlouhém uložení zahřívat a žluknout. Za standardní můžeme označit objem zásobníku na kávovou sedlinu, ten pojme až 14 šálků, což je poměrně běžné.

Spokojení jsme s kávovarem i co se týče parního tlaku a příkonu. Tlak 15 bar patří mezi automatickými kávovary k nejčastějším hodnotám obecně, příkon 1450 W zrovna tak. Na nahřívání kávovaru byste tedy neměli dlouho čekat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

2

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

400

264,17
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,45
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,70
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Co se různých nastavení týče, tento kávovar budeme hlavně chválit. Především nás těší nastavení mlýnku ve 13 stupních, podle toho tedy můžete regulovat, zda bude káva hutná a intenzivní, nebo spíš slabší. Pokud máte přebytky mleté kávy, můžete je s tímto přístrojem postupně spotřebovat, to ne všechny kávovary umožňují. Dále lze nastavit teplotu vody a sílu nápoje. Vaše úpravy můžete uložit, a kávovar tak bude vždy připravovat nápoj nově zadaným způsobem.

Ještě dražší modely umí i ukládat nové receptury, tuto možnost však zde mít nebudete. Jak je obvyklé, přístroj umí připravit dvě kávy zároveň. Platí to však pouze pro dva nápoje bez mléka, nádržka na mléko má jen jednu výpusť, takže nápoje typu cappuccino bude připravovat jen po jednom.

Vybavení a funkce

Co se týče přípravy mléčné pěny, máte na výběr – můžete využít automatické šlehání mléka, spolu s nádobkou na mléko. Pokud si ovšem přípravu pěny užíváte, nebo na ni máte specifické požadavky, můžete libovolně použít i parní trysku přístroje. K dispozici máte i horkou vodu, kromě kávy si tak můžete připravit i čaj nebo jiné teplé nápoje.

V nabídce najdete nadprůměrný počet přednastavených nápojů, mezi které patří i ty méně obvyklé, jako třeba espresso macchiato nebo flat white. Výhodou je možnost připravit si jen samotné našlehané mléko, dětem tak můžete nabídnout našlehané kakao.

Ovládání a údržba

Kávovar se ovládá manuálně tlačítky, která doplňuje malý displej. Orientaci usnadní fakt, že displej mimo dalších jazyků zvládá také češtinu. Při používání se nemusíte bát ani různě vysokých šálků, výšku výpusti přístroje je možné snadno nastavit. Z hlediska údržby vás potěší automatické čisticí a odvápňovací programy. Ty jsou, podobně jako úsporný režim pro šetření energie, mezi kvalitními automatickými kávovary samozřejmostí. Drobným bonusem může být vyhřívaná plocha pro šálky, je však třeba počítat s tím, že vyhřívání nějakou chvíli trvá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

9

7,33
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální + malý displej

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

36

36,56
Šířka (cm)

26

25,01
Hloubka (cm)

46

42,40
Hmotnost (kg)

11

8,85

Hodnocení ostatních uživatelů

Kávovar De’Longhi nasbíral více než dvě stě uživatelských recenzí, z toho drtivou většinu pozitivních. Uživatelé označují připravenou kávu za vynikající, obsluhu kávovaru za snadnou a velké spokojenosti se těší také funkce šlehání mléka. Podle zkušeností uživatelů se ale snadno poškrábe nerezový tácek na šálky, na to je dobré při používání myslet. Někteří také kávovar popisují jako hlučnější nebo jim nevyhovuje návod k použití.

Hlavní výhody a nevýhody

Zásadní nevýhodou bude pro řadu uživatelů jistě cena, zkrátka nejde o levný model. Vyšší investice je ale vyvážená například velkým objemem a skvělou nabídkou funkcí, včetně automatického čištění a odvápňování, nebo širokých možností nastavení. Jako jeden z mála také nabízí volbu mezi šleháním mléka tryskou a automatickou přípravou pěny.

Naše hodnocení a závěr

S modelem De’Longhi ECAM 45.760W se nemusíte bát častého doplňování vody ani kávových zrn, objemy jeho zásobníků totiž patří k nejvyšším. Hodí se tedy zejména pro velmi častou přípravu kávy, dobře poslouží například v kanceláři. Jediným nedostatkem může být vyšší částka, kterou bude třeba vynaložit.

Jinak ale tomuto modelu nemůžeme nic vyčíst, na poli nastavení a funkcí je vynikající. Jak už bylo zmíněno, kvůli větší kapacitě bychom jej doporučili zejména pro náročnější zatížení. Pokud využití pro takový kávovaru nemáte, možná by vám přišel vhod některý méně objemný model, například De’Longhi ETAM 29.660 SB.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ECAM 45.760W | Hodnocení: 87,8 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Je prosím displej v češtině?

Monika Doubková

Dobrý den, ano, tento kávovar ovládá i češtinu.

Eliška Srncová, redaktor

V jednom obchode jsem měl kávu, nejen ty základní druhy (presso atd.), ale měli tam i kávu s čokoládou. Abych měl víc možností, jaký potřebuji kávovar na tyto speciality a který kávovar to umí a kde je k dostání?

Jiri Joska

Dobrý den, příchutě se do kávy přidávají samostatně až po jejím uvaření, kávovar na to proto nemá žádný vliv. Jednoduše připravíte svůj oblíbený druh kávy a poté ji ochutíte například sirupem. Kávu rovnou s příchutí připravují kapslové kávovary, pro ty existují už kompletní ochucené kapsle.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, umí ledovou kávu?

Jakub Potocčný

Dobrý den, je kávovar vhodný i do kanceláře ? Na přípravu cca 10-15 káv denně ?

Děkuji za odpověď.

Martina Keprtová

Dobrý den, vzhledem k objemu zásobníků a možnosti přípravy dvou šálků současně je tento model do kanceláře vhodný.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den, sháním vhodný typ kávovaru do stánku s občerstvením, mám jeden pákový Catler, ale při větším počtu zákazníků trvá příprava dlouho, hlavně příprava mléčné pěny apod. Proto hledáme záložní automat, kde při větším shonu zvládnu více kávy, s možností automatického naplnění mléka, horké čokolády nebo ledové kávy, které dělám jinak ručně. Hledáme bezproblémový stroj, prosím o radu, díky.

Lenka Bránková

Dobrý den, v případě stánku vám určitě doporučíme některý z kávovarů z vyšší cenové kategorie, které nabízejí dostatek předdefinovaných nápojů. Co se šlehání mléka týče, máte na výběr mezi kávovary s hadičkou a s vlastní nádobkou na mléko. Některé z kávovarů s hadičkou umožňují přípravu dvou cappuccin najednou, ale hadička se hůř čistí, takže tipuji, že v náročném provozu oceníte spíš kávovar s vlastní nádobkou (jako má například právě tento De’Longhi nebo kávovary Philips se systémem LatteGo.
S přípravou horké čokolády nebo ledové kávy to ale bude horší. Na kávovar, co umí horkou čokoládu, jsem zatím nenarazila, maximálně můžete šálek zalít vodou z výdejníku, což bude možná rychlejší než z rychlovarné konvice, ale to už se pouštím na tenký led, protože neznám konkrétní pracovní procesy u vás ve stánku.
Ledová káva představuje problém, protože z principu fungování kávovaru z něj poteče voda vždy horká. Takže se obávám, že bude nutné spolehnout se na vlastní kreativitu – můžete pustit horké espresso na led a doplnit kopečkem zmrzliny, čímž získáte affogato, můžete zkusit cold brew – filtrovanou kávu louhovanou ve studené vodě, tady se ale obávám, že by by bylo těžké odhadnout potřebné množství, cold brew se totiž chystá předem. Pokud máte v létě hodně zájemců o ledovou kávu, tipuji, že nejlepší službu vám udělá nějaký frapovač, stolní mixér či shaker.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, ano, tento kávovar umí připravit caffe latte a další nápoje s mléčnou pěnou.

Eliška Srncová, redaktor

Dobrý den,je tento přístroj hlučný pri mleti kávy? Děkuji.

PAVLÍNA Kühnlová

Dobrý den, přesná hlučnost kávovarů se standardně neudává. Podle uživatelských recenzí si ovšem majitele tohoto modelu naopak chválí nízkou hlučnost.

Kamila Lorenzová, redaktor

Jake mléko mám použít, aby byla pěna bez bublinek a hustá?

Aneta Malá

Pro mléčné nápoje doporučujeme k našlehání používat minimálně plnotučné mléko, aby se vám udělala hezká pěna. Z polotučného ji budete šlehat těžko a nikdy nebude tak hustá.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, dá se s tímto kávovarem připravit čaj?

Irena Ondrejova

Dobrý den, ano, kávovar má funkci výdeje horké vody, takže by to neměl být problém.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, doporučila byste kávovar do provozovny sportbaru (cca 20 káv denně), do jak vysoké sklenice lze udělat latté?

Pavel Ducháček

Dobrý den, s 20 kávami denně by kávovar neměl mít problém, zvlášt s kapacitou jeho zásobníků na vodu (2 l) a kávu (400 g). Maximální výška sklenice činí 14,2 cm.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, prosím, který kávovar dokáže dělat i ledovou kávu?

Iveta K

Dobrý den, mezi automatickými kávovary je tato funkce výjimečná a dosti drahá. Nabízí ji například DeLonghi PrimaDonna Elite, jehož cena překračuje 30 000 Kč.
Dobrou zprávou ale je, že na ledovou kávu kávovar nutně nepotřebujete. Pokud jde o frappé, lépe než kávovar poslouží shaker nebo napěňovač mléka zvaný frapovač. Vyzkoušet můžete i smoothie maker nebo mixér. Pokud se zajímáte o alternativní přípravy kávy, zkuste cold brew, tedy nahrubo mletou kávu louhovanou ve studené vodě. Pokud trváte na kávovaru, můžete espressem zalít kostky ledu nebo s pomocí kopečku zmrzliny vykouzlit affogato. Protože ale Váš osobní vkus neznám, doporučuji zapátrat po internetu po receptech na ledovou kávu připravovanou podomácku. Je nakonec docela možné, že se obejdete i bez drahého přístroje.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi ECAM 45.760W

De’Longhi ECAM 45.760W

18 000 Kč Orientační cena