Automatický kávovar De'Longhi ETAM 29.660 SB - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test De'Longhi ETAM 29.660 SB

6. místo
86,1 % Celkové hodnocení
 • 13 hrubostí mletí
 • Jednoduchá obsluha
 • Automatické šlehání mléka
 • V některých parametrech průměrný
 • Nádržka na vodu ze zadní strany
 • Malý zásobník na kávu
14 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 4,0/10
  Hodnocení objemu
 • 10/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 10/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 86,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ve většině parametrů se automatický kávovar De’Longhi držel v době vzniku recenze (srpen 2018) držel spíše průměru až horšího průměru. Odnímatelná nádobka kávovaru má objem 1,4 l, čímž se řadí ke kapacitně menším přístrojům. Parní tlak 15 bar zcela odpovídá doporučené hodnotě, se kterou se setkáme u většiny kávovarů na trhu. Příkon 1 450 W je spíše průměrný až podprůměrný, u kávovarů ale není příliš zásadní,  přístroj se bude maximálně zahřívat o pár sekund déle. Zásobník na použitou kávu, který pojme 200 g, patří k méně objemným v našem porovnávacím testu. Za průměrem ale zaostává jen o pár desítek gramů, záleží tedy spíše na vaší předpokládané spotřebě kávy. Zásobník je totiž stejně potřeba alespoň jednou za tři dny vysypat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,4

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

200

273,67
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Co se týče variability, nemáme kávovaru De’Longhi co vytknout, s tímto modelem můžete uvařený šálek kávy vychytat přesně podle vašich představ. V první řadě můžete v tomto přístroji vařit kávu nejen z kávových zrn, ale také z již namleté kávy. Pokud chcete využít kávová zrna, můžete volit ze 13 různých hrubostí namletí, většina kávovarů přitom nabízí 5-10 úrovní. S tímto modelem tak máte možnost regulovat chuť kávy opravdu detailně. Dále si můžete nastavit sílu kávy, teplotu vody i tvrdost vody. Poslední zmíněný parametr ovlivňuje nejen chuť nápoje, ale i životnost přístroje. Poslední drobností je možnost přípravy dvou šálků současně, kterou oceníte například když budete mít návštěvu.

Vybavení a funkce

Stejně jako v předchozí kategorii, i v případě vybavení a funkcí uslyšíte na kávovar ETAM 29.660 pouze chválu. Kávovar je plně automatický, včetně automatické přípravy šlehaného mléka, která občas některým modelům chybí. Na mléko má také nádobku, což byla v době vzniku recenze výbava zhruba poloviny kávovarů. Kromě kávy a mléčné pěny vám tento model připraví i horkou vodu na čaj nebo páru, nepostrádá ani parní trysku, se kterou můžete šlehat mléko ručně.

Rozměrově i hmotností jde o poměrně běžný přístroj. Jeho výška je 34 cm, šířka cca 27 cm a hloubka cca 41 cm. Hmotnost 9,26 kg také odpovídala tehdejšímu průměru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

34

36,16
Šířka (cm)

19,5

25,69
Hloubka (cm)

48

41,72
Hmotnost (kg)

9,1

9,00

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar De’Longhi ETAM 29.660 nepatří k nejvýkonnějším ani nejobjemnějším modelům, ovšem stále si v těchto ohledech udržuje dobrý standard. Co se týče vybavení a funkcí, nemáme mu co vytknou. Bez problému s ním připravíte libovolný horký nápoj a poradí si i se šleháním mléka. Variabilita modelu je také vynikající, používat můžete také mletou kávu, nechybí ani nastavení teploty, množství či tvrdosti vody. Můžeme proto tento model doporučit všem milovníkům kávy, ať už do domácnosti či do kanceláře.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: De'Longhi ETAM 29.660 SB | Hodnocení: 86,1 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, hledám vhodný kávovar menších / co nejmenších rozměrů. Je určen pro 2 člennou domácnost – cca 5 šálků kávy denně.
Není pro mne tedy tak důležitý objem zásobníků (na vodu, na kávu, na odpad); jinak všechny ostatní parametry podle vaší tabulky alespoň průměrné až nadprůměrné (výkon, možnosti a nastavení, vybavení a funkce).
Co se týká ceny – preferuji dobrý poměr „cena/výkon“.
Můžete mi prosím doporučit vhodný kávovar?

Jiří Koubek

Dobrý den,

rozměrově nebývají mezi automatickými kávovary příliš velké rozdíly, většinou je potřeba počítat zhruba s rozměry 35x25x43 cm (VxŠxH). Pokud chcete ušetřit opravdu každý centimetr, mohl by se Vám hodit kávovar De’Longhi ETAM 29.660 SB, který má šířku pouze 19 cm. Co se týče výkonu a parního tlaku, většina automatických kávovarů je v tomto směru srovnatelná, při výběru tak záleží spíše na tom, zda chcete automatické šlehání mléka, jestli požadujete velký výběr hrubostí mletí atd.

Mezi zajímavé cenově dostupnější modely patří například kávovar Philips Saeco EP 1224/00. Obecně ale počítejte s investicí minimálně 7 000 Kč. Pokud hledáte do domácnosti nějakou cenově dostupnější variantu, možná by vám lépe vyhovoval některý z kapslových kávovarů. Ty jsou zároveň velmi kompaktní a vyhověly by tak vašim požadavkům na co nejmenší rozměry.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De'Longhi ETAM 29.660 SB

De'Longhi ETAM 29.660 SB

6. místo  v porovnání
14 000 Kč Orientační cena