Recenze a test De'Longhi ETAM 29.660 SB | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ETAM 29.660 SB

84,2 % Celkové hodnocení

Top 7 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 6,3/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,4/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • 13 hrubostí mletí
 • Dobrý výběr nápojů
 • Automatické šlehání mléka

Zápory

 • V některých parametrech průměrný
 • Nádržka na vodu ze zadní strany
 • Menší objem zásobníků
14 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Ve většině parametrů se automatický kávovar De’Longhi držel v době hodnocení (listopad 2021) držel spíše průměru. Parní tlak 15 bar zcela odpovídá doporučené hodnotě, se kterou se setkáme u většiny kávovarů na trhu. Příkon 1 450 W je spíše průměrný až lehce podprůměrný, u kávovarů ale není příliš zásadní, přístroj se bude maximálně zahřívat o chvilku déle.

Kávovar De’Longhi se řadí ke kapacitně menším přístrojům. Odnímatelná nádobka kávovaru má objem 1,4 l, zásobník na kávová zrna pojme 200 g. Platí však, že velikost nádobek byste měli vybírat spíš podle předpokládaného zatížení než automaticky tu největší. Stejně totiž není dobré, aby káva v zásobníku a voda v nádržce příliš dlouho stála. Odpadní zásobník pojme 12 šálků lógru, to už je hodnota průměrná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % De'Longhi, 20 % Krups, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 475,67
Objem nádobky na vodu (l)

1,4

1,88
Objem zásobníku na kávu (g)

200

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,65
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,77
Použití mleté kávy

Ano

67 % Ano, 33 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Co se týče variability nastavení, nemáme tomuto kávovaru co vytknout. V první řadě můžete v tomto přístroji připravit kávu nejen z kávových zrn, ale také z již namleté kávy. Pokud chcete využít kávová zrna, můžete volit ze 13 různých hrubostí namletí, většina kávovarů přitom nabízí 5-10 úrovní. Dále si můžete nastavit sílu kávy a teplotu vody. S tímto modelem tak máte možnost ovlivňovat chuť vašeho nápoje mnoha způsoby.

Kávovar umožňuje také nastavení na tvrdost vaší vody, čímž sníží možnost, že se bude nedostatečně často odvápňovat. Poslední drobností je možnost přípravy dvou šálků současně, kterou oceníte například když budete mít návštěvu.

Vybavení a funkce

Stejně jako v předchozí kategorii, i v případě vybavení a funkcí uslyšíte na kávovar ETAM 29.660 víceméně chválu. Kávovar nabízí automatické šlehání mléka, které občas některým modelům chybí. Na mléko má vlastní nádobku, což byla v době vzniku recenze výbava zhruba čtvrtiny kávovarů. Tryskou pro manuální šlehání však nedisponuje.

V nápojovém menu naleznete 9 kávových nápojů, což byl v době srovnání nadprůměr. Kromě kávových specialit přístroj poskytne také samotnou mléčnou pěnu a horkou vodu na čaj nebo jiné nápoje.

Ovládání a údržba

Přístroj řídíte pomocí dotykového displeje, který umí komunikovat také v češtině. Na rozdíl od některých modernějších kávovarů však není barevný. Výpusť si můžete nastavit podle výšky hrnečku, během údržby oceníte automatické programy pro čištění a odvápňování. Rozměrově jde spíš o užší přístroj, na šířku nemá ani 20 cm. Hloubkou je však nadprůměrný, to je třeba srovnat s rozměrem místa, které pro něj máte vyčleněné. Důvodem je nádobka na vodu umístěná vzadu, některé modely ji mají na boku. Hmotnost 9,1 kg zhruba odpovídá průměru našeho srovnání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

9

6,63
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

67 % Dotykový displej, 27 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

34

36,25
Šířka (cm)

19,5

25,33
Hloubka (cm)

48

41,72
Hmotnost (kg)

9,1

8,83

Naše hodnocení a závěr

Automatický kávovar De’Longhi ETAM 29.660 nepatří k nejvýkonnějším ani nejobjemnějším modelům, ovšem stále si v těchto ohledech udržuje dobrý standard. Variabilita modelu je vynikající, nechybí nastavení teploty a množství vody nebo síly kávy. Mlýnek nabízí 13 stupňů mletí, používat můžete také mletou kávu. Co se týče vybavení a funkcí, nemáme kávovaru co vytknout. Můžeme jej proto doporučit všem milovníkům kávy, kteří nepotřebují velkou kapacitu nádržek.

Pokud máte rádi značku De’Longhi, ale rádi byste objemnější kávovar, můžeme doporučit recenzi modelu De’Longhi ECAM 350.75 S.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ETAM 29.660 SB | Hodnocení: 84,2 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, hledám vhodný kávovar menších / co nejmenších rozměrů. Je určen pro 2 člennou domácnost – cca 5 šálků kávy denně.
Není pro mne tedy tak důležitý objem zásobníků (na vodu, na kávu, na odpad); jinak všechny ostatní parametry podle vaší tabulky alespoň průměrné až nadprůměrné (výkon, možnosti a nastavení, vybavení a funkce).
Co se týká ceny – preferuji dobrý poměr „cena/výkon“.
Můžete mi prosím doporučit vhodný kávovar?

Jiří Koubek

Dobrý den,

rozměrově nebývají mezi automatickými kávovary příliš velké rozdíly, většinou je potřeba počítat zhruba s rozměry 35x25x43 cm (VxŠxH). Pokud chcete ušetřit opravdu každý centimetr, mohl by se Vám hodit kávovar De’Longhi ETAM 29.660 SB, který má šířku pouze 19 cm. Co se týče výkonu a parního tlaku, většina automatických kávovarů je v tomto směru srovnatelná, při výběru tak záleží spíše na tom, zda chcete automatické šlehání mléka, jestli požadujete velký výběr hrubostí mletí atd.

Mezi zajímavé cenově dostupnější modely patří například kávovar Philips Saeco EP 1224/00. Obecně ale počítejte s investicí minimálně 7 000 Kč. Pokud hledáte do domácnosti nějakou cenově dostupnější variantu, možná by vám lépe vyhovoval některý z kapslových kávovarů. Ty jsou zároveň velmi kompaktní a vyhověly by tak vašim požadavkům na co nejmenší rozměry.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi ETAM 29.660 SB

De’Longhi ETAM 29.660 SB

14 000 Kč Orientační cena