Menu

Recenze a test Philips Saeco EP 2224/10

76,5 % Celkové hodnocení

Top 20 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 7,2/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Nízká cena
 • 12 stupňů hrubosti mletí
 • Možnost použít mletou kávu

Zápory

 • Chybí automatické šlehání mléka
 • Pouze průměrný objem vodní nádržky
 • Téměř žádné přednastavené nápoje
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Základní parametry kávovaru Philips odpovídaly v době srovnání (listopad 2021) zhruba standardním hodnotám. Tlak 15 bar byl typický pro většinu domácích kávovarů a jde o doporučovanou hodnotu pro tyto účely. Příkon 1 500 W je více než dostačující pro rychlé zahřátí kávovaru, průměr byl v době psaní recenze dokonce nepatrně nižší.

Kávovar nijak nevybočuje ani z hlediska kapacity. Nádobka na vodu o objemu 1,8 l je u těchto přístrojů velmi častá a měla by bez problémů vystačit i v početnější domácnosti. To samé platí pro odpadní nádobku, která pojme zbytky kávy z 12 šálků. Kávových zrn můžete do tohoto modelu nasypat 275 g, což je opět jen o několik g více než tehdejší průměr.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Philips

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 500

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

275

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

12

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

12

7,47
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Philips přes nízkou cenu disponuje dobrými možnostmi nastavení. Máme na mysli mlýnek s 12 stupni hrubosti, což je oproti konkurenci nadstandard, a také možnost přizpůsobit intenzitu a teplotu nápoje vašim představám. Jako u většiny automatických kávovarů i zde lze nastavit tvrdost vody ve vaší domácnosti. Vodu otestujete speciálním proužkem, výsledek zadáte do přístroje a ten pak přizpůsobí tvrdosti vody četnost odvápnění.

Pozitivem tohoto kávovaru je také možnost použít mletou kávu. Samozřejmě to není jeho primární účel, pokud ale doma máte zbytky mleté kávy, můžete je bez problémů spotřebovat. Ne všechny automatické přístroje tuto variantu nabízejí. Naprostým standardem je naopak možnost připravit 2 šálky kávy najednou, tato možnost nechybí ani tomuto kávovaru.

Vybavení a funkce

Pokud se ale zaměříme na jeho možnosti šlehání mléka, zjistíme, že jsou poměrně limitované. Automatické šlehání tento model nenabízí, a poradit si tak musíte sami, s dopomocí parní trysky. Tento systém bude vyhovovat hlavně uživatelům, kteří kávové nápoje s mléčnou pěnou nepijí, nebo naopak těm, kteří preferují pěnu ušlehanou manuálně před tou vytvořenou automaticky. Co se týče přednastavených nápojů, v menu naleznete pouze dva – espresso a prodloužené espresso.

Ovládání a údržba

Jak bylo v době srovnání nejobvyklejší, ovládacímu panelu kraluje přehledný displej. Narozdíl od dražších modelů není barevný, avšak pro orientaci v omezené nabídce bohatě stačí. Navíc se rozhodně nejedná o ten nejdůležitější parametr. Výbava, jako je nastavitelná výška výpusti, úsporný režim a automatické čištění a odvápňování, už patří ke standardu a najdete ji u drtivé většiny automatických kávovarů včetně tohoto.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Parní tryskou

50 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou
Počet přednastavených nápojů

2

7,43
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,1

36,85
Šířka (cm)

24,6

24,91
Hloubka (cm)

43,3

42,07
Hmotnost (kg)

7,5

8,87

Naše hodnocení a závěr

Mezi automatickými  kávovary patří model Philips Saeco EP 2224/10 k cenově dostupnějším modelům. Přesto jsme při našem hodnocení nenarazili na mnoho věcí, které bychom mu vytkli. Jeho příkon i parní tlak je zcela dostačující, nabídne 12 hrubostí mletí a umí pracovat s předmletou kávou. I v oblasti funkcí u něj najdete všechny nezbytnosti, jako je automatické čištění a odvápňování nebo nastavení intenzity kávy. Zásadní nevýhodou pro některé uživatele však může být nemožnost automatického šlehání mléka a s tím spojená chybějící nabídka přednastavených mléčných nápojů.

Kávovar má také pouze průměrnou kapacitu nádržky na vodu, a do kanceláře nebo velmi početné domácnosti by tak možná lépe zapadl některý z objemnějších modelů. V podobné cenové kategorii stojí za úvahu například kávovar Nivona NICR 520.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips Saeco EP 2224/10 | Hodnocení: 76,5 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Aké je maximálne množstvo vody pre espresso a pre coffee?

Dušan Heban

Dobrý den, pro espresso 70 ml, pro coffee 200 ml.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Philips Saeco EP 2224/10

Philips Saeco EP 2224/10

8 500 Kč Orientační cena