Menu

Krups Essential EA810B70 – Recenze, testy a srovnání

65,7 % Celkové hodnocení

Top 27 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 6,7/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 5,3/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Nízká cena
 • Možnost nastavit vodu na tvrdost v lokalitě

Zápory

 • Pouze tři hrubosti mletí
 • Chybí výdej horké vody
 • Není možné použít mletou kávu
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Objemově je kávovar od značky Krups spíše menší, dobře zapadne do méně početné domácnosti či malé kanceláře. Pojme 1,7 l vody a 260 g kávy, což byl v době našeho srovnání (listopad 2021) spíše podprůměr. Co do výkonu mu ale nemůžeme nic vytknout, parní tlak 15 bar je optimální hodnota pro domácí přípravu espressa a příkon 1 450 W je podobný jako u většiny automatických kávovarů na trhu, nečeká vás tak zdlouhavé zahřívání přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Philips, 23 % Krups, 20 % De'Longhi, 10 % Nivona, 7 % Jura, 7 % Sencor, 3 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 467,33
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,90
Objem zásobníku na kávu (g)

260

264,17
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,70
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

100 % Ano
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 7 % Ne, 7 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 3 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Stejně jako zhruba třetina tehdy hodnocených modelů, ani kávovar Krups si nerozumí s mletou kávou a bude tak potřeba omezit se pouze na kávová zrna, která vám přístroj sám namele. Při mletí kávy můžete vybírat ze tří různých hrubostí. Možnost výběru je samozřejmě pozitivní, nejde ale o nic světoborného, řada konkurenčních modelů dává na výběr i z deseti a více stupňů hrubosti namletí. Zvládne navíc uvařit dva šálky kávy najednou, návštěva tak nebude muset na pohoštění dlouho čekat.

V ostatních možnostech nastavení už je kávovar velmi podobný většině prověřených modelů, setkáte se u něj s nastavením teploty vody i s nastavením síly kávy, vše tak můžete přizpůsobit své chuti. Navíc je možné nastavit kávovar na tvrdost vody ve vaší oblasti. Podle ní pak může časovat odvápnění.

Vybavení a funkce

Většina dnešních kávovarů se dá v případě funkcí rozdělit na modely s automatickým šleháním mléka a na modely bez něj. V ostatních ohledech už jsou rozdíly zpravidla minimální. Kávovar Krups patří k variantám, které funkcí automatického šlehání mléka nedisponují. K tomuto účelu poslouží parní tryska, která už kávovaru nechybí. Možná však bude chvíli trvat, než se s ní naučíte zacházet.

Nápojové menu sestává ze dvou nápojů, espressa a prodloužené kávy. Jistou nevýhodou může být absence výdeje horké vody pro chvíle, kdy si budete chtít připravit čaj nebo jiný nápoj. Pro řadu uživatelů jistě nepůjde o zásadní problém a sáhnou v takovém případě spíše po varné konvici, většina kávovarů ale výdej horké vody zvládá, proto je na místě na absenci této funkce upozornit.

Ovládání a údržba

U takto levného přístroje jistě nepřekvapí absence displeje, ovládání je tedy čistě manuální. Zbytek funkcí už kávovar nepostrádá, kávovar se sám automaticky proplachuje a nechybí mu ani program na odvápňování a úsporný režim pro šetření energie. Ačkoliv má kávovar Krups spíše menší objem, nepatří k nějak výrazně kompaktním modelům, jeho rozměry (dole v tabulce) byly spíše průměrné. Hmotnost 7,4 kg je ale jedna z menších.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Parní tryskou

47 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Žádné
Počet přednastavených nápojů

2

7,33
Výdej horké vody

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální

73 % Dotykový displej, 20 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

93 % Ano, 7 % Neuvedeno
Výška (cm)

36,5

36,56
Šířka (cm)

24,5

25,01
Hloubka (cm)

33

42,40
Hmotnost (kg)

7,4

8,85

Naše hodnocení a závěr

Kvůli menší kapacitě nádržek na vodu, kávu i kávovou sedlinu můžeme kávovar Krups Essential EA810B70 doporučit spíše pro domácí použití. Parnímu tlaku ani příkonu nemáme co vytknout, v otázce nastavení a funkcí si kávovar také nevede špatně, náročným uživatelům by ale nemusel vyhovovat. Nabízí totiž jen tři možnosti nastavení hrubosti mletí a z funkcí kromě automatického šlehání mléka nezvládá ani výdej horké vody. Pokud hledáte spolehlivý model za dostupnou cenu a absence některých funkcí pro vás není překážkou, můžeme vám tento kávovar doporučit. Jako alternativa s automatickým šleháním mléka se v podobné cenové kategorii nabízí například kávovar Siemens TI30A209RW.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups Essential EA810B70 | Hodnocení: 65,7 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na čištění, dělal jsem vše dle návodu, ale místo první fáze 3 minuty to byla tak minuta a půl a místo 10 minut při druhé fázi to byly tak 3, poté kontrolky zhasly. Vše vypadalo ok, když jsem chtěl kávu udělat, tak pomlelo, zasyčelo, vypadl lógr, káva nevytekla a opět začalo svítit čištění. Udělal jsem to vícekrát a pořád stejně, co teda dělám špatně? Děkuji, Bednařík

Michal Bednařík

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. S takto technickým dotazem však bohužel na dálku neporadíme, doporučíme obrátit se přímo na servis firmy Krups. Na jejím webu naleznete seznam servisních středisek včetně jejich adres a telefonu.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Krups Essential EA810B70

Krups Essential EA810B70

7 000 Kč Orientační cena