Recenze a test automatického kávovaru Krups Essential EA810B70 | Arecenze
Menu

Recenze a test Krups Essential EA810B70

26. místo
68,0 % Celkové hodnocení
 • Poměr cena/výkon
 • Pouze tři hrubosti mletí
 • Chybí výdej horké vody
7 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,5/10
  Hodnocení objemu
 • 8,0/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 5,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 68,0 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Objemově je kávovar od značky Krups spíše menší, dobře zapadne do méně početné domácnosti či malé kanceláře. Pojme 1,7 l vody a 260 g kávy, což byl v době psaní recenze (leden 2019) spíše podprůměr. Co do výkonu mu ale nemůžeme nic vytknout, parní tlak 15 bar je optimální hodnota pro domácí přípravu espressa a příkon 1 450 W je shodný pro většinu automatických kávovarů na trhu, nečeká vás tak zdlouhavé zahřívání přístroje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

260

273,67
Použití mleté kávy

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Stejně jako zhruba třetina tehdy hodnocených modelů, ani kávovar Krups si nerozumí s mletou kávou a bude tak potřeba omezit se pouze na kávová zrna, která vám přístroj sám namele. Při mletí kávy můžete vybírat ze tří různých hrubostí. Možnost výběru je samozřejmě pozitivní, nejde ale o nic světoborného, řada konkurenčních modelů dává na výběr i z deseti a více stupňů hrubosti namletí. V ostatních možnostech nastavení už je kávovar velmi podobný většině prověřených modelů, setkáte se u něj s nastavením teploty a tvrdosti vody i s nastavením síly kávy, vše tak můžete přizpůsobit své chuti. Zvládne navíc uvařit dva šálky kávy najednou, návštěva tak nebude muset na pohoštění dlouho čekat.

Vybavení a funkce

Většina dnešních kávovarů se dá v případě funkcí rozdělit na modely s automatickým šleháním mléka a na modely bez něj. V ostatních ohledech už jsou rozdíly zpravidla minimální. Kávovar Krups patří k variantám, které funkcí automatického šlehání mléka nedisponují. Ke stejnému účelu ale dobře poslouží i parní tryska, která už kávovaru nechybí. Jistou nevýhodou potom může být absence výdeje horké vody pro chvíle, kdy si budete chtít připravit čaj nebo jiný nápoj. Pro řadu uživatelů jistě nepůjde o zásadní problém a sáhnou v takovém případě spíše po varné konvici, většina kávovarů ale výdej horké vody zvládá, proto je na místě na absenci této funkce upozornit. Zbytek funkcí už kávovar nepostrádá, ovládání tak zvládnete levou zadní díky integrovanému displeji, kávovar se sám automaticky proplachuje a nechybí mu ani program na odvápňování a úsporný režim pro šetření energie. Ačkoliv má kávovar Krups spíše menší objem, nepatří k nějak výrazně kompaktním modelům, jeho rozměry (dole v tabulce) byly spíše průměrné. Hmotnost 7,4 kg je ale jedna z menších.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

36,5

36,16
Šířka (cm)

24,5

25,69
Hloubka (cm)

33

41,72
Hmotnost (kg)

7,4

9,00

Naše hodnocení a závěr

Kvůli menší kapacitě nádržek na vodu, kávu i kávovou sedlinu můžeme kávovar Krups Essential EA810B70 doporučit spíše pro domácí použití nebo do nepříliš početné kanceláře. Parnímu tlaku ani příkonu nemáme co vytknout, v otázce nastavení a funkcí si kávovar také nevede špatně, náročných uživatelům by ale nemusel vyhovovat. Nabízí totiž jen tři možnosti nastavení hrubosti mletí a z funkcí kromě automatického šlehání mléka nezvládá ani výdej horké vody. Pokud hledáte spolehlivý model za dostupnou cenu a absence některých funkcí pro vás není překážkou, můžeme vám tento kávovar doporučit. Jako alternativa s automatickým šleháním mléka se v podobné cenové kategorii nabízí například kávovar Siemens TI30A209RW.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Krups Essential EA810B70 | Hodnocení: 68,0 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na čištění, dělal jsem vše dle návodu, ale místo první fáze 3 minuty to byla tak minuta a půl a místo 10 minut při druhé fázi to byly tak 3, poté kontrolky zhasly. Vše vypadalo ok, když jsem chtěl kávu udělat, tak pomlelo, zasyčelo, vypadl lógr, káva nevytekla a opět začalo svítit čištění. Udělal jsem to vícekrát a pořád stejně, co teda dělám špatně? Děkuji, Bednařík

Michal Bednařík

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. S takto technickým dotazem však bohužel na dálku neporadíme, doporučíme obrátit se přímo na servis firmy Krups. Na jejím webu naleznete seznam servisních středisek včetně jejich adres a telefonu.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Krups Essential EA810B70

Krups Essential EA810B70

26. místo  v porovnání
7 000 Kč Orientační cena