Menu

Siemens TI30A209RW – Recenze, testy a srovnání

58,0 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,7/10
  Hodnocení objemu
 • 4,7/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,5/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Nižší cena
 • Dotykový displej
 • Poměrně široká nabídka nápojů

Zápory

 • Chybí některé funkce
 • Malý objem odpadního zásobníku
 • Neumí připravit dvě kávy zároveň
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Automatický kávovar Siemens TI30A209RW se parním tlakem 15 bar řadí mezi standardní přístroje. V době srovnání (listopad 2021) měl však podprůměrný příkon 1 300 W. Ten přípravu kávy nijak neovlivňuje, je však nutné počítat s delší dobou nahřívání, což může být v ranním shonu nepříjemné.

Poměrně malá nádobka na vodu s objemem 1,4 litru předurčuje kávovar spíše pro použití v domácnostech o menším počtu členů než kancelářích. Stejně tak malá nádobka na použitou kávu, která pojme lógr po přípravě pouhých 6 šálků, by používání v kanceláři poměrně zkomplikovala. Zásobník na kávová zrna pojme 250 g kávy, což v domácnosti bohatě vystačí. U parametrů objemu však vždy platí, že by měly odpovídat individuálním potřebám a ne být nutně co nejvyšší. Voda by totiž stejně neměla v kávovaru dlouho stát a zásobník na lógr je třeba pravidelně vynášet a omývat, ať už je jeho kapacita jakákoliv.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Siemens

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 300

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,4

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

6

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,47
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

1

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Možnosti a  nastavení nejsou silnou stránkou kávovaru Siemens. Neumožňuje použití předem mleté kávy ani nastavení teploty použité vody, v obou případech jde přitom o poměrně běžné funkce. Zvolit si však můžete intenzitu kávy a jeden ze tří stupňů mletí. Mlýnek není nijak zvlášť variabilní, některé modely nabízejí i několikanásobně větší výběr hrubostí namletí.

Přístroj také umožňuje nastavení tvrdosti vody, s touto funkcí jsme se v době vzniku recenze setkávali u většiny kávovarů ve srovnání. V praxi to znamená, že můžete otestovat tvrdost vody ve vaší oblasti, změřený údaj zadat do přístroje a on pak bude časovat potřebu odvápnění dle konkrétní tvrdosti. Ujistí se tak, že k odvápnění nedojde pozdě.

Vybavení a funkce

Ve vybavení funkcemi naopak model TI30A209RW nijak zvlášť nezaostává. Má originální způsob šlehání mléka, používá posuvnou trysku, kterou nastavíte tak, aby dosáhla až do hrnečku s mlékem. Ta pak horkou párou mléko napění. Nápojové menu čítá 5 položek, což je sice podprůměrný počet, ale v kontextu nízké pořizovací ceny kávovaru jsme s nabídkou spokojeni. Nevýhodu však představuje chybějící možnost výdeje horké vody pro přípravu čaje, ta je přitom k dostání běžně.

Ovládání a údržba

Ovládání zajišťuje panel s displejem v horní části přístroje, ten představuje v současnosti (listopad 2021) nejčastější variantu. Pro údržbu využijete automatické čisticí a odvápňovací programy, které s malou pomocí zvládnou kávovar pročistit a propláchnout. Ty se v našem srovnávacím testu také objevují standardně. Výšku výpusti kávy lze stejně jako u ostatních modelů nastavit, můžete tedy připravovat kávu do různě velkých nádob.

Velikostně se jedná o průměrný výrobek, pokud vás zajímají konkrétní rozměry, najdete je ve spodní části tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Parní tryskou

50 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou
Počet přednastavených nápojů

5

7,43
Výdej horké vody

Ne

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

37,2

36,85
Šířka (cm)

24,7

24,91
Hloubka (cm)

42

42,07
Hmotnost (kg)

7,1

8,87

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Siemens TI30A209RW je vhodný zejména do domácností. Předurčuje jej k tomu malá nádoba na vodu a odpadní zásobník na kávovou sedlinu. Zásobník na kávová zrna je sice menší, ale nezaostává nijak výrazně. Slabinou přístroje je chybějící možnost výdeje horké vody a pomalejší nahřívání kvůli nižšímu příkonu. Při přípravě kávy vám možná bude chybět možnost nastavení teploty vody a pouze tři stupně mletí. Výhodou je naopak možnost nastavení tvrdosti vody, pohodlné šlehání mléka a v neposlední řadě nízká pořizovací cena. Pokud byste chtěli kávovar s více funkcemi, ale nechcete investovat moc peněz, mohl by vás zaujmout Saeco Lirika OTC.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Siemens TI30A209RW | Hodnocení: 58,0 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, zajímalo by mě, co dělam špatně. Při přípravě první kávy latte se mléko pouze ohřeje a nevyšlehá. Při dalších kávách během dne už je pěna krásné vyšlehaná. Děkuji za odpověď.

Marketa Karolova

Dobrý den, problém může být v čištění přístroje. Zkuste před prvním šleháním vždy nejprve propláchnout pěnič mléka a až poté připravte samotnou kávu s mléčnou pěnou. I nepatrné nečistoty jednotlivých částí šlehacího zařízení mohou výrazně ovlivnit výslednou kvalitu a podobu pěny.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den,
lze nastavit český jazyk na ovládání?
Děkuji.

Miloslav Říha

Dobrý den,
tento kávovar má ovládací panel složený pouze z několika tlačítek, není zde žádný displej, který by například zobrazoval pokyny. Tlačítka jsou popsaná: espresso, caffe crema, cappuccino, latte macchiato, milk a calc´nClean. Jejich názvy se nemění, avšak v manuálu je obsluha kávovaru přehledně popsaná, takže s ovládáním by neměl mít potíže ani člověk, který cizí jazyk neovládá.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Siemens TI30A209RW

Siemens TI30A209RW

12 000 Kč Orientační cena