Recenze a test Siemens TI30A209RW | Arecenze
Menu

Recenze a test Siemens TI30A209RW

28. místo
64,9 % Celkové hodnocení
 • Nízká pořizovací cena
 • Chybí některé funkce
11 000 Kč Orientační cena
 • 9,1/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,7/10
  Hodnocení objemu
 • 6,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 7,6/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 64,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Automatický kávovar Siemens TI30A209RW se parním tlakem 15 bar řadí mezi standardní přístroje. V době psaní recenze (září 2018) měl však podprůměrný příkon 1 300 W. Ten ale přípravu kávy nijak neovlivňuje, budete jen muset počítat s delší dobou nahřívání. Poměrně malá nádobka na vodu s objemem 1,4 litru předurčuje kávovar spíše pro použití v domácnostech než kancelářích. Stejně tak malá nádobka na použitou kávu, která pojme pouze kávu po přípravě 6 šálků by používání v kanceláři poměrně zkomplikovala. Zásobník na kávová zrna pojme 250 g kávy, což v domácnosti bohatě vystačí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Siemens

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 300

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,4

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

250

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

6

12,52
Použití mleté kávy

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Možnosti a  nastavení nejsou silnou stránkou kávovaru Siemens. Neumožňuje použití předem mleté kávy ani nastavení teploty použité vody, v obou případech šlo přitom o poměrně běžné funkce. Zvolit si však můžete intenzitu kávy a jeden ze tří stupňů mletí. Mlýnek není nijak zvlášť variabilní, některé modely nabízejí i několikanásobně větší výběr hrubosti namletí. Přístroj také umožňuje přípravu dvou šálků kávy najednou a nastavení tvrdosti vody, s těmito funkcemi jsme se v době vzniku recenze setkávali u většiny kávovarů ve srovnání.

Vybavení a funkce

Ve vybavení funkcemi naopak model TI30A209RW nijak nezaostává. Jedinou nevýhodou je absence nádobky na mléko a chybějící možnost výdeje horké vody pro přípravu čaje. Ta je přitom dostupná u většiny srovnávaných kávovarů. Přístroj šlehá mléko automaticky a to přímo v šálku či konvičce. To je u těchto přístrojů neobvyklé. Parní trysku ale můžete také ovládat manuálně a připravit si tak mléčnou pěnu podle svých představ. Výšku výpusti kávy lze stejně jako u ostatních modelů nastavit, můžete tedy připravovat kávu do různě velkých nádob. Ovládání usnadňuje panel s  displejem v horní části přístroje, údržbu pak automatické čisticí a odvápňovací programy. Ty se v našem srovnávacím testu také objevují standardně.  Velikostně se jedná o průměrný výrobek.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

37,2

36,16
Šířka (cm)

24,7

25,69
Hloubka (cm)

42

41,72
Hmotnost (kg)

7,1

9,00

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Siemens TI30A209RW je vhodný zejména do domácností. Předurčuje jej k tomu malá nádoba na vodu a odpadní zásobník na kávovou sedlinu. Zásobník na kávová zrna je sice menší, ale vzhledem k ostatním parametrům je dostačující. Slabinou přístroje je chybějící možnost výdeje horké vody a pomalejší nahřívání kvůli nižšímu příkonu. Při přípravě kávy vám možná bude chybět možnost nastavení teploty vody a pouze tři stupně mletí. Výhodou je naopak možnost nastavení tvrdosti vody, poloautomatické šlehání mléka a v neposlední řadě nízká pořizovací cena. Pokud byste chtěli kávovar s více funkcemi, ale nechcete investovat moc peněz, mohl by vás zaujmout Saeco Lirika OTC.

11 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: Siemens TI30A209RW | Hodnocení: 64,9 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, zajímalo by mě, co dělam špatně. Při přípravě první kávy latte se mléko pouze ohřeje a nevyšlehá. Při dalších kávách během dne už je pěna krásné vyšlehaná. Děkuji za odpověď.

Marketa Karolova

Dobrý den, problém může být v čištění přístroje. Zkuste před prvním šleháním vždy nejprve propláchnout pěnič mléka a až poté připravte samotnou kávu s mléčnou pěnou. I nepatrné nečistoty jednotlivých částí šlehacího zařízení mohou výrazně ovlivnit výslednou kvalitu a podobu pěny.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Siemens TI30A209RW

Siemens TI30A209RW

28. místo  v porovnání
11 000 Kč Orientační cena