Recenze a test automatického kávovaru Jura E6 | Arecenze
Menu

Recenze a test Jura E6

79,7 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Objemný
 • Skvělý výběr nápojů bez mléka
 • Barevný displej

Zápory

 • Méně možností hrubosti mletí
 • Neumožňuje použití mleté kávy
26 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,6/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,9/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 79,7 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar značky Jura zaujme na první pohled poměrně velkým objemem zásobníku na vodu i odpadního zásobníku. Vody pojme až 1,9 l a vměstná se do něj i cca 16 šálků sedliny. Jde tedy spíše o model pro častější přípravu kávy, do kanceláře apod. Objem zásobníku na kávu 280 g už nepatří k největším, ale v době srovnání (listopad 2021) byl stále ještě nadprůměrný.

Parnímu tlaku 15 bar nemáme co vytknout, jedná se o nejčastější hodnotu pro přípravu kávy v domácích podmínkách. Také příkon 1 450 W je u těchto přístrojů poměrně oblíbený, v naší recenzi ovšem najdete i přístroje s příkonem vyšším. V praxi je příkon zodpovědný spíš za rychlost nahřívání než za chuť kávy, takže bát se tohoto modelu rozhodně nemusíte.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Jura

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

90 % 15, 10 % 19
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,9

1,85
Objem zásobníku na kávu (g)

280

267,50
Objem odpadního zásobníku (šálky)

16

12,58
Počet stupňů hrubosti mletí

6

7,80
Použití mleté kávy

Ne

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 10 % Ano, 1 recept, 7 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, v aplikaci
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

V čem kávovar malinko zaostává za některými konkurenty, je variabilita nastavení. Například nabízí méně úrovní hrubosti mletí, konkrétně šest. V tomto počtu nezaostává příliš za průměrem našeho srovnání, v něm ovšem máme i vyloženě levné kávovary. Srovnatelně drahé přístroje však nabízí stupňů i dvojnásobek. Přístroj neumožňuje použití mleté kávy, nezbývá vám než sáhnout po kávových zrnech. To může být překážkou pro ty, kteří čas od času upřednostní kávu bez kofeinu.

Stále vám ale zůstává prostor pro nastavení teploty a síly kávy podle vašich představ. Dále máte možnost otestovat tvrdost vody a výsledek zadat do přístroje – začne pak přesněji počítat potřebu odvápnění. Pro více lidí také můžete připravovat kávu po dvou šálcích najednou.

Vybavení a funkce

Jura nabízí automatické šlehání mléka. Pro tento účel má hadičku, kterou ponoříte do mléka v samostatné nádobě nebo přímo krabici a druhý konec připojíte k výpusti. Kávovar si mléko nasaje, cestou je našlehá a následně vypustí do hrnečku. Pro někoho může být tento způsob nevyhovující pro náročnější čištění hadičky, záleží na vašich požadavcích. Některé kávovary s hadičkou je možné použít pro přípravu dvou cappuccin zároveň, tuto možnost však Jura bohužel nenabízí.

Počet nápojů v nabídce je nadprůměrný, stále však máme ve srovnání kávovary, které nabídnou téměř dvojnásobek. Většina z nich je bez mléka, takže pokud si libujete v mléčných specialitách, máte na výběr jen z cappuccina a espressa macchiata. Přístroj však vydává i samostatnou pěnu, kterou si můžete svou kávu doplnit. Samozřejmostí je pak voda na čaj nebo horkou čokoládu.

Ovládání a údržba

Všechny procesy a nastavení jsou přehlednější díky integrovanému displeji. Při používání větších a menších šálků můžete zahýbat s výškou výpusti kávy. S čištěním a odvápňováním pomohou automatické programy, i když stále bude třeba vaše drobná součinnost. To však platí pro všechny automatické kávovary. Samozřejmostí je úsporný režim, do kterého přístroj po době nečinnosti přejde.

Rozměry odpovídají objemu přístroje, takže pokud pro něj máte vynahrazené jen malé místo, ujistěte se, že se na ně vejde. Konkrétní hodnoty naleznete ve spodních řádcích tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

43 % Automatické s hadičkou, 27 % Parní tryskou, 27 % Automatické s nádobkou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

8

6,10
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

67 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 10 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

35,1

36,13
Šířka (cm)

28

25,55
Hloubka (cm)

43,9

41,69
Hmotnost (kg)

9,8

8,85

Naše hodnocení a závěr

Jura vyrábí luxusní kávovary, což se projevuje jak na ceně, tak na kvalitě. Model E6 je zajímavý zejména dobrou nabídkou nápojů bez mléka a přehledným ovládáním díky barevnému displeji. Doporučili bychom jej do kanceláře nebo domácnosti s větším počtem osob, kde se uplatní větší objem nádržky na vodu a odpadního zásobníku. Body ztratil zejména v kategorii možností a nastavení, například s mletou kávou u něj zkrátka nepochodíte. Pokud hledáte kávovar, který bude z mleté kávy připravovat ochotněji, doporučujeme například model Jura Impressa E8.

26 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Jura E6 | Hodnocení: 79,7 %
Iveta Polášková je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Jura E6

Jura E6

26 000 Kč Orientační cena