Recenze a test automatického kávovaru Jura Impressa E8 | Arecenze
Menu

Recenze a test Jura Impressa E8

85,2 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

 • Objemný
 • Velký přehledný displej
 • Hodně přednastavených nápojů

Zápory

 • Neumožňuje manuální šlehání mléka
 • Méně stupňů hrubosti
 • Vysoká cena
32 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,5/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 9,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 85,2 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Jura patří mezi výrobce luxusnějších automatických kávovarů, za které zaplatíte vyšší částku. Pokud se zaměříme na výkonnostní složku modelu E8, přístroj disponuje doporučovaným parním tlakem 15 bar. Jeho příkon je 1 450 W; jde sice o jednu ze slabších hodnot, mezi výrobci kávovarů je ale velmi častá a nehrozí, že by se kávovar zahříval příliš dlouho.

Díky objemu nádobky na vodu 1,9 l a objemu odpadního zásobníku 16 šálků patří tento kávovar značky Jura k objemnějším modelům v našem srovnání (v listopadu 2021). Můžeme jej tedy prohlásit za vhodný i do kanceláře nebo domácnosti s větším počtem lidí. Kapacita zásobníku na kávu 280 g je také nadprůměrná. Na druhou stranu však upozorňujeme rodiny s menší spotřebou kávy, že ani zrnka v zásobníku, ani voda v nádržce by neměly zůstávat zbytečně dlouho, nebo se mohou začít kazit.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Jura

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

90 % 15, 10 % 19
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,9

1,85
Objem zásobníku na kávu (g)

280

267,50
Objem odpadního zásobníku (šálky)

16

12,58
Počet stupňů hrubosti mletí

6

7,80
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

87 % Ano, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

80 % Ne, 10 % Ano, 1 recept, 7 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, v aplikaci
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Jediná slabina, kterou v kategorii možností a nastavení u tohoto kávovaru nacházíme, je hrubost mletí. Vybírat můžete ze šesti úrovní, nejde sice o nejmenší počet, ale některé přístroje nabízejí i více než dvojnásobek. Jinak vám ale nic nebrání nastavit si parametry podle svých představ, včetně teploty vody a síly samotné kávy.

Můžete také otestovat tvrdost vody ve vaší domácnosti a podle výsledku zadat tento údaj do přístroje, který pak přesněji odhadne nutnost odvápnění. Není problém ani použít mletou kávu nebo připravit dva šálky najednou, jde tak o další vlastnost, která přijde vhod nejen v kancelářském prostředí. Možnost vymýšlení vlastních receptur však kávovar nemá.

Vybavení a funkce

Kávovar Jura nabízí méně častou variantu automatického šlehání mléka pomocí hadičky, kterou ponoříte do nádoby s mlékem, klidně přímo do kartonu. Přístroj mléko nasaje, napění a vypustí do šálku. Možnost manuálního šlehání vám však zůstane odepřena. Milovníky kávových specialit potěší možnost přípravy širokého spektra nápojů, v menu jich najdete celkem 14, tedy výrazný nadprůměr. Ochutnat tak můžete například Cortado, Flat white s extra porcí kávy nebo samotné mléko. Kromě kávy lze díky výdeji horké vody připravit i čaj nebo horkou čokoládu.

Ovládání a údržba

Pro snadnější orientaci je kávovar Jura vybaven velkým přehledným displejem, který zvládá i komunikaci v českém jazyce. Před výběrem kávy si s pomocí malých obrázků můžete ujasnit, jak který nápoj vypadá. Pro ideální výsledek je výška výpusti kávy nastavitelná podle výšky šálku. K ovládání a informování poslouží displej v přední části. Kávovaru nechybí ani automatické čištění a odvápňování a v případě potřeby, nebo spíše v době, kdy jej zrovna nepotřebujete, se přepne do úsporného režimu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

43 % Automatické s hadičkou, 27 % Parní tryskou, 27 % Automatické s nádobkou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

14

6,10
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Ovládání

Dotykový displej

67 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 10 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

35,1

36,13
Šířka (cm)

28

25,55
Hloubka (cm)

43,9

41,69
Hmotnost (kg)

9,8

8,85

Hodnocení ostatních uživatelů

Spousta uživatelů hodnotí tento kávovar různými slovy jako „o úroveň vyšší“ nebo „nový rozměr“. Zejména se to týká chuti a přípravy kávy i pěny a líbivého designu. Jura je také oproti ostatním poměrně tichá. Rozporuplné názory panují na snadnost údržby, dle některých je náročná, dle jiných naopak snadná. Některým vadí také to, že kávovar si říká o proplach mléčných cest po každém připraveném nápoji s mlékem, a ne každému vyhovuje způsob ovládání.

Hlavní výhody a nevýhody

Jako hlavní přínos kávovaru vidíme celkovou kvalitu a schopnost připravit téměř profesionální kávu. Líbí se nám široká nabídka nápojů a pozitivně hodnotíme také displej v češtině s ikonkami připravovaných káv. Mezi nevýhodami musíme v první řadě zmínit hlavně vysokou cenu, která je ve srovnání s jinými modely ve srovnání až dvojnásobná. Někomu by také mohlo chybět manuální šlehání mléka nebo šlehání s vlastní nádobkou. To jsou ale spíš individuální kritéria.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Jura Impressa E8 je jeden z několika modelů v naší recenzi, které můžeme s čistým srdcem doporučit i do kancelářského prostředí, díky objemným nádržkám. Jediný zádrhel při jeho používání vidíme ve šlehání mléčné pěny, používání hadičky nemusí vyhovovat každému. V základních parametrech ovšem přístroj nijak nezaostává a tak záleží hlavně na vašem uvážení, jak moc je pro vás tento typ přípravy mléčné pěny pohodlný nebo ne. Pokud toužíte spíše po přístroji s klasickou nádobkou na mléko a parní tryskou ve výbavě, doporučujeme prohlédnou například model De’Longhi Intensa ECAM 23.460S.

32 000 Kč Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Jura Impressa E8 | Hodnocení: 85,2 %
Iveta Polášková je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Jura Impressa E8

Jura Impressa E8

32 000 Kč Orientační cena