Recenze a test De’Longhi Intensa ECAM 23.460S  | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi Intensa ECAM 23.460S 

2. místo
91,4 % Celkové hodnocení
 • Všechny funkce i možnosti nastavení
 • Automaticky šlehá mléko
 • Displej
 • V některých hodnotách průměrný
 • Nehodí se do větších kanceláří
14 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,9/10
  Hodnocení objemu
 • 10/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 10/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 91,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Ve všech základních parametrech se tento kávovar značky De’Longhi přibližně drží průměru, jaký byl v době vzniku recenze (duben 2017). Parní tlak je 15 bar, tedy nejčastěji doporučovaná hodnota pro domácí použití. Jeho příkon je 1 450 W, patří tedy k nižším, ale v našem srovnávacím testu lze najít i slabší přístroje. Objem nádobky na vodu odpovídá 1,8 l, což je jedna z nejčastějších hodnot. Kávy potom přístroj pojme 250 g. Opět najdeme v porovnání menší i větší hodnoty, v případě těchto objemů doporučujeme rozhodovat se na základě vašich konkrétních potřeb. Zásobník na kávovou sedlinu pojme až 14 šálků, což je také velmi oblíbená hodnota.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

250

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Jak bývá u kávovarů De’Longhi zvykem, i u modelu Intensa ECAM 23.460S můžete volit ze třinácti různých hrubostí mletí. U kávovaru je nastavitelná také teplota a tvrdost vody a samotná síla kávy. Jako většina kvalitních přístrojů, i tento umožňuje umístění a naplnění dvou šálků najednou.

Vybavení a funkce

Pochválit musíme přístroj také v kategorii vybavení a funkcí, vůbec nic totiž nepostrádá. Při vaření kávy si můžete nastavit výšku výpusti podle vašich potřeb. Pokud máte rádi nápoje s mlékem, ochotně vám našlehá mléčnou pěnu. Díky trysce na páru se tohoto úkolu ale můžete zhostit i vy sami. Při ovládání jistě oceníte displej v přední části přístroje. Údržbu vám usnadní automatickým čištěním a odvápňováním. Nemusíte se bát ani toho, že by byl přístroj velký žrout energie, automaticky totiž přechází do úsporného režimu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ano

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

34

36,16
Šířka (cm)

43

25,69
Hloubka (cm)

23,8

41,72
Hmotnost (kg)

9

9,00

Hodnocení dalších uživatelů

Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé ohodnotili tento přístroj přibližně ve čtyřiceti recenzích. Je potřeba přiznat, že valná většina ohlasů byla pozitivní. Jako jediné negativum se objevuje informace, že se nerezová plocha pro šálky snadno poškrábe. Sami uživatelé ovšem označují tuto skutečnost pouze za kosmetický problém a jde o nešvar nerezových kávovarů obecně.

Naše hodnocení a závěr

Na poli možností a funkcí je takřka bezchybný, v kategorii parametrů se drží zlatého středu zjištěných hodnot. Takový je model De’Longhi ECAM 23.460S. Stejně jako jeho uživatelé, ani my nemáme výrazná negativa, která bychom ve spojitosti s tímto přístrojem mohli zmínit. Proto doporučujeme pouze zvážit, jak by vyhovoval vašim vlastním potřebám. Pokud si na tuto otázku odpovíte kladně, není nic, co by vám v jeho koupi mohlo bránit. Jestliže hledáte něco jiného, doporučujeme pročíst i další recenze. Vyšší příkon například najdete u přístroje Philips HD8847/19 Minuto.

14 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: De’Longhi Intensa ECAM 23.460S  | Hodnocení: 91,4 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, je prosím displej v češtině? Děkuji za odpověď.

Bohumila Šindelářová

Dobrý den, ano je v češtině.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, prosím Vás jde nastavit jen samostatné našlehání mléka? Děkuji

Bohumila Šindelářová

Dobrý den, ano, u tohoto modelu je to možné. Samostatné našlehané mléko připravíte tak, že zvolíte možnost „předemletá káva“ a stisknete tlačítko „cappuccino“. Kávovar připraví našlehané mléko a poté Vás vyzve k doplnění kávy – v tomto okamžiku přípravu přerušíte.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, udělá tenhle typ kávovaru i flat white, caffe latte nebo macchiato? Děkuji, Martina

Martina Kovacova

Dobrý den, tento kávovar sice nemá přímo programy určené na různé kávy s mlékem, můžete je však připravit s pomocí vlastních nastavení. Kávovar našlehá mléčnou pěnu, u které si můžete navolit množství, tedy zda bude nápoj podobný spíš cappuccinu nebo caffe latte. Připraví i dvojitou kávu na flat white. Protože však nejprve do skleničky naleje mléčnou pěnu a až pak kávu, vizuálně se nápoje budou podobat latte macchiato.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi Intensa ECAM 23.460S 

De’Longhi Intensa ECAM 23.460S 

2. místo  v porovnání
14 000 Kč Orientační cena