Recenze a test De'Longhi Intensa ECAM 23.460SB | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB

82,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,0/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Dobré možnosti nastavení
 • Automaticky šlehá mléko
 • Hodně stupňů mletí

Zápory

 • V některých hodnotách průměrný
 • Málo nápojů v menu
 • Neumí dva nápoje s mlékem zároveň
11 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Ve všech základních parametrech se tento kávovar značky De’Longhi drží průměru, jaký panoval v době srovnání (listopad 2021). Parní tlak dosahuje 15 bar, což je nejčastěji doporučovaná hodnota pro domácí použití. Příkon 1 450 W taktéž patří k oblíbeným číslům, ale v našem srovnání lze najít i silnější přístroje. Příkon se však projeví zejména při nahřívání přístroje a na chuť kávy vliv nemá.

Objem nádobky na vodu odpovídá 1,8 l, jak je velmi obvyklé. Kávy potom přístroj pojme 250 g. Opět najdeme v porovnání menší i větší hodnoty, v případě těchto objemů doporučujeme rozhodovat se na základě vašich konkrétních potřeb. Větší nádobky bude třeba méně často doplňovat, zároveň však není vhodné, aby v nich voda nebo káva zůstávala zbytečně dlouho. Zásobník na kávovou sedlinu pojme až 14 šálků, což je mírně nadprůměrná hodnota.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta, 3 % Siemens, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

266,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,50
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Jak bývá u kávovarů De’Longhi zvykem, i u modelu Intensa ECAM 23.460SB můžete volit ze třinácti různých hrubostí mletí. To považujeme za výhodu, pomocí nastavení hrubosti můžete ovlivnit, zda chcete kávu spíš intenzivní nebo vodovější. Použít lze také kávu mletou. U kávovaru je nasavitelná také teplota a samotná síla kávy.

Pokud otestujete tvrdost vody speciálním proužkem a výsledek zadáte do přístroje, ten pak přizpůsobí četnost čištění a odvápnění. Jako většina kvalitních přístrojů, i tento umožňuje umístění a naplnění dvou šálků najednou. Pozor však, týká se to pouze káv bez mléka, protože nádobka na mléko má pouze jednu výpusť.

Vybavení a funkce

Pochválit musíme přístroj také v kategorii vybavení a funkcí. Pokud máte rádi nápoje s mlékem, ochotně vám našlehá mléčnou pěnu. Jde o šlehání automatické, a to za pomoci nádobky. Není bohužel možné připravit si mléko parní tryskou sám. Z kávovaru také nezískáte mléko samotné, nabízí pouze tři recepty – espresso, espresso lungo a cappuccino. Místo kávy můžete pít také čaj nebo horkou čokoládu, vydá vám totiž horkou vodu.

Ovládání a údržba

Při objednávání kávy jistě oceníte displej v přední části přístroje. Je jednoduchý a ovládá češtinu. Při přípravě kávy si můžete nastavit výšku výpusti podle výšky vašich šálků. Údržbu vám usnadní programy pro automatické čištění a odvápňování, které vyžadují jen krátkou spolupráci uživatele. Nemusíte se bát ani toho, že by byl přístroj velký žrout energie, automaticky totiž přechází do úsporného režimu.

Rozměrově je tento kávovar staven spíš do šířky, na hloubku naopak mnoho místa nezabere. Pokud jste omezeny rozměry vaší linky, můžete si zkontrolovat přesné hodnoty v nižších řádcích tabulky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s nádobkou

50 % Automatické s hadičkou, 27 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou, 3 % Možnost volby (automatické s nádobkou + parní tryska)
Počet přednastavených nápojů

3

7,23
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální + malý displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

34

36,45
Šířka (cm)

43

24,83
Hloubka (cm)

23,8

42,39
Hmotnost (kg)

9

8,83

Hodnocení dalších uživatelů

Dlouhodobí i krátkodobí uživatelé ohodnotili tento přístroj přibližně ve čtyřiceti recenzích. Je potřeba přiznat, že valná většina ohlasů byla pozitivní. Jako jediné negativum se objevuje informace, že se nerezová plocha pro šálky snadno poškrábe. Sami uživatelé ovšem označují tuto skutečnost pouze za kosmetický problém a jde o nešvar nerezových kávovarů obecně.

Naše hodnocení a závěr

Na poli možností a funkcí je takřka bezchybný, v kategorii parametrů se drží zlatého středu zjištěných hodnot. Takový je model De’Longhi ECAM 23.460SB. Stejně jako jeho uživatelé, ani my nemáme výrazná negativa, která bychom ve spojitosti s tímto přístrojem mohli zmínit. Proto doporučujeme pouze zvážit, jak by vyhovoval vašim vlastním potřebám. Někomu by například mohlo vadit omezené menu nápojů nebo málo stupňů hrubosti kávy. Pokud vám nevadí investovat více, pokud se vynaložené peníze vrátí jako kvalita, můžeme doporučit recenzi modelu Jura Impressa E8.

11 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB | Hodnocení: 82,1 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je prosím displej v češtině? Děkuji za odpověď.

Bohumila Šindelářová

Dobrý den, ano je v češtině.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, prosím Vás jde nastavit jen samostatné našlehání mléka? Děkuji

Bohumila Šindelářová

Dobrý den, ano, u tohoto modelu je to možné. Samostatné našlehané mléko připravíte tak, že zvolíte možnost „předemletá káva“ a stisknete tlačítko „cappuccino“. Kávovar připraví našlehané mléko a poté Vás vyzve k doplnění kávy – v tomto okamžiku přípravu přerušíte.

Kamila Lorenzová, redaktor

Dobrý den, udělá tenhle typ kávovaru i flat white, caffe latte nebo macchiato? Děkuji, Martina

Martina Kovacova

Dobrý den, tento kávovar sice nemá přímo programy určené na různé kávy s mlékem, můžete je však připravit s pomocí vlastních nastavení. Kávovar našlehá mléčnou pěnu, u které si můžete navolit množství, tedy zda bude nápoj podobný spíš cappuccinu nebo caffe latte. Připraví i dvojitou kávu na flat white. Protože však nejprve do skleničky naleje mléčnou pěnu a až pak kávu, vizuálně se nápoje budou podobat latte macchiato.

Iveta Polášková, redaktor

Dobrý den, tento přístroj jsem zakoupil v loňském roce. Používáme dost často, ale stále se nám zdá, že chuť kávy je slabá, i když už máme mlýnek nastaven na nejjemnější mletí. Kde děláme chybu nebo čeho se máme vyvarovat? Děkuji za odpověď.

Jiří Zajíc

Dobrý den, děkujeme za dotaz. Kávovar nabízí možnost úpravy aromatu od extra jemné chuti až po extra silnou. Doporučím zkontrolovat nastavení dle manuálu, pokud jej už nemáte, v elektronické podobě ho najdete například tady: https://www.euronics.cz/navod/espresso-delonghi-intensa-ecam-23-460-b-cerne-delecam23460b/p358364/. A jestli máte kávovar nastaven na extra silné aroma a pořád se vám zdá káva slabá, nezbývá než nechat jej zkontrolovat v servisu.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB

De’Longhi Intensa ECAM 23.460SB

11 500 Kč Orientační cena