Menu

Nejlepší automatické kávovary Krups a jejich recenze

Káva neoddiskutovatelně patří k životům většiny z nás. Ať už ji pijeme pro její skvělou chuť či povzbudivé účinky pro náš organismus, chceme ji mít vždy co nejlepší. V průběhu staletí své existenci si skvělé renomé na poli výrobců kávovarů vybudovala i německá značka Krups. Ačkoliv již nefunguje samostatně, její dědictví přežívá. A právě tím se budeme zabývat v tomto textu.

Nejlepší automatické kávovary Krups dle srovnávacího testu

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Parametry nejlepších automatických kávovarů Krups

V současné době nemáme ve srovnání žádné aktuálně prodávané produkty z dané podkategorie.

Historie značky

Cit pro detail a přesnost, o to šlo firmě Krups vždy. Jak by také ne, když se od počátku zabývala produkcí vysoce přesných vah pro použití v domácnostech i obchodních domech. Robert Krups, muž, který stál za jejím vznikem již v roce 1846 viděl právě v detailech největší význam. O několik desítek let později, na konci 19. století, byl podnik nejvýznamnějším výrobcem vah v Evropě.

Následujících padesát let bylo ve znamení neustálého vylepšování vlajkových produktů. Nekonala se žádná velká expanze ani vstup do nových oblastí. Ten přišel až v 50. letech, kdy rostla poptávka německých domácností po spotřebičích usnadňujících práci. Tak vznikly první automatické mlýnky na kávu, mixéry a konečně v roce 1961 kávovary. Jejich obrovský úspěch předznamenal budoucí orientaci společnosti.

Zajímavostí je, že mlýnek na kávu 223 Coffina Super se objevil ve slavném filmu Vetřelec a o pár let později i v dalším trháku Zpátky do budoucnosti. To jen dokládá jeho věhlas a technologickou dokonalost.

Turbulentní 90. léta byla ve znamení obrovského zájmu veřejnosti o chutnou kávu. Krups začal se svými kávovary expandovat i mimo Německo. Spolu s Nestlé vytvořili první Nespresso, jehož koncept později přebraly i další firmy a vystavěly na něm velmi úspěšné podnikání.

Roku 1999 firma vlivem vleklé krize zavřela továrnu v irském Limericku. Jen o dva roky později musela vyhlásit bankrot a přešla do vlastnictví francouzského konglomerátu Groupe SEB. Ten ji přidal ke svým dříve získaným označením Moulinex, Tefal nebo Rowenta.

V novém tisíciletí došlo postupně k představení výčepních zařízení, kávovarů Dolce Gusto a plně automatických přístrojů. Značka Nescafé Dolce Gusto si postupem času vydobyla až kultovní status. Řada Latte Smart potom experimentovala s využitím mobilních telefonů pro dálkové řízení kávovarů.

Kdo a kde vyrábí Krups

Groupe SEB, která stojí za výrobou spotřebičů s označením Krups má většinu svých výrobních kapacit v Číně. Produkce kávovarů je rozdělena mezi továrny v Asii a původní německé závody.

Charakteristika

Portfoliu značky Krups jednoznačně dominují espressovače. V menší míře můžete v obchodech nalézt i automatické a kapslové přístroje. Naopak pokud hledáte pákové kávovary, musíte se poohlédnout jinde. Valná většina produktů je ovládána elektronicky, levnější zůstávají věrné klasickému mechanickému řízení.

Příkon bývá standardně mezi 1 400 a 1 850 W. Dostačuje tak pro rychlou přípravu nápoje, aniž by zbytečně zatěžoval síť a peněženku dodatečnými výdaji za energie. Parní tlak je v rozmezí 14–19 bar a většinou je přítomna jen malá nádoba do 1,2 l vody.

Cenově se pohybujeme zhruba v nižším středu. Neautomatické kávovary pořídíte za sumu okolo 4 000 korun, plně automatizované stroje jsou zhruba o 4 tisíce dražší. Naprostá většina modelů je prodávána za částku do 20 000 korun.

Produktové řady

Ikonou, která dodnes rezonuje napříč společností, je řada Nescafé Dolce Gusto. V oblasti automatických spotřebičů mají potom největší význam série Espresseria a Evidence.

NESCAFÉ Dolce Gusto

Řadu Nescafé Dolce Gusto zná i vlivem televizních reklam asi každý. Jedná se o levné kapslové kávovary s tlakem 15 barů. Malá nádržka na vodu má objem 0,6 litru, takže je nutné ji poměrně často doplňovat. Příkonem 1 460 W se Dolce Gusto řadí mezi průměr.

Zařízení dává širokou možnost volby z teplých i studených nápojů. Na trhu je navíc rozsáhlá nabídka kapslí. Údržba i ovládání jsou velice jednoduché a nápoj je hotový během několika vteřin. Úsporný energetický režim zajistí, že se přístroj po pěti minutách nečinnosti sám vypne.

Espresseria

Série Espresseria zahrnuje plně automatické kávovary umožňující připravit tři různé typy káv (espresso, latté a cappuccino). Čerpadlo má tlak 15 barů, nádoba na vodu pojme 1,7 l vody a příkon 1 450 W taktéž nevybočuje ze známého průměru.

Technologie Thermoblock využívá elektronicky řízeného průtokového ohřevu. Ten zajišťuje spaření kávy na správnou teplotu. Hydraulický pěchovací systém umožňuje stlačit kávu silou 30 kg/cm2, čímž se dosáhne intenzivní chuti.

Systém automatického čištění spárovací komory napomůže udržovat vnitřní prostředí kávovaru vždy čisté. Nic není nutné dělat manuálně, program se o vše postará sám. Automatický mlýnek nabízí tři stupně hrubosti zrn. Vnitřní senzory přesně vyhodnotí množství kávu a tomu uzpůsobí délku mletí.

Evidence

Produktová řada Evidence zahrnuje dražší automatické přístroje. Obvyklá prodejní cena se pohybuje kolem 15 000 korun. Parametry jsou klasické – příkon 1 450 W, tlak 15 bar a kapacita nádrže na vodu 2,3 l.

Velmi pestrá je nabídka nápojů, čítající až 15 různých položek. Samozřejmostí jsou jak klasická espressa, tak i kávy s velmi hustou krémovou pěnou. Technologie Krups Quattro Force umožňuje připravit velmi rychle kávu splňující i ta nejpřísnější měřítka. V zásadě dochází k automatizaci veškerých funkcí včetně následného čištění parní trysky.

Další oblíbené značky

Kromě značky Krups najdete na trhu ještě několik výrazných  lídrů, patří mezi ně například značky De’Longi, Philips, Jura a Nivona. Každý z producentů má svá specifika, v následujícíh řádcích vám proto jednotlivé výrobce stručně představíme, více informací se o nich můžete dočíst v samostatných článcích.

De’Longhi

Silné zastoupení na českém trhu mají i kávovary italské značky De’Longhi. Vybírat můžete mezi pressovači, kapslovými, pákovými i automatickými kávovary v různých cenových kategoriích, od několika tisíc po desetitisíce korun. V nabídce jsou modely s příkonem od 1 000 do 1 850 W a parním tlakem 15-16 bar. Více o historii a charakteristikách této značky se můžete dočíst v článku o nejlepších automatických kávovarech De’Longhi.

Philips

Výraznou vlastností kávovarů Philips je zejména jejich vysoký příkon až 1 850 W. Stejně jako většina výrobců, i tato Nizozemská značka cílí na širokou skupinu uživatelů, nabízí proto sortiment od překapávačů přes poloautomatické pressovače až po plně automatické kávovary. Cenové rozmezí je velmi široké, domů si můžete koupit překapávač za tři tisíce, do kanceláře třeba i high-endový automatický kávovar za 30 000 Kč. Produktům této značky jsme věnovali samostatný článek, ve kterém se můžete dočíst více o například jednotlivých produktových řadách nejlepších automatických kávovarů Philips.

Jura

Švýcarská společnost Jura se zaměřuje primárně na high-endové kávovary, jejich cena se pohybuje v řádech desetitisíců korun. Nabízí pouze plně automatické přístroje s elektronickým ovládáním, příkonem až 1 450 W a objemem až 3 litry. Další informace a hodnocení konkrétních modelů najdete v textu, který jsme věnovali nejlepším automatickým kávovarům Jura.

Nivona

Jedním z nováčků na trhu s kávovary je německá společnost Nivona, založená v roce 2005. Zaměřením je blízká značce Jura, obě firmy se specializují zejména na dražší produkty za desetitisíce korun, na rozdíl od Jury ale Nivona nabízí i dostupnější modely s cenou pod 10 000 Kč. Základní charakteristikou kávovarů Nivona je příkon 1 450 W, objem přes 2 litry a parní tlak 15 bar. Další specifika jednotlivých produktových řad najdete v článku věnovanému nejlepším automatickým kávovarům Nivona.