Recenze a test De’Longhi ECAM 22.110 SB magnifica S | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi ECAM 22.110 SB magnifica S

19. místo
74,3 % Celkové hodnocení
 • Všechny možnosti nastavení
 • Chybí displej
 • Chybí automatické šlehání mléka
9 000 Kč Orientační cena
 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,9/10
  Hodnocení objemu
 • 10/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 5,8/10
  Hodnocení výbavy a funkcí
 • 74,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Stejně jako většina dnešních automatických kávovarů, i model od značky De’Longhi se v případě parního tlaku a příkonu drží osvědčených hodnot – pro parní tlak je to 15 bar, pro příkon 1 450 W. Parní tlak 15 bar je doporučovaný jako optimální hodnota pro domácí přípravu espressa, příkon bývá u některých modelů i vyšší, v době psaní recenze (leden 2019) šlo ale o nejčastější hodnotu a přístroj vás tak nebude obtěžovat neobvykle dlouhým rozehříváním. Co se týče kapacity, ta byla v případě nádržky na vodu s objemem 1,8 l průměrná, u zásobníku na kávu o objemu 250 g lehce podprůměrná a u odpadního zásobníku s kapacitou 14 šálků nadprůměrná. Záleží hlavně na četnosti vaření kávy a jejím objemu, obecně by ale měl kávovar bez problémů stačit standardní domácnosti, popřípadě menší kanceláři.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

27 % De'Longhi, 17 % Krups, 17 % Nivona, 17 % Philips, 7 % Jura, 7 % Siemens, 3 % Philco, 3 % Saeco, 3 % Eta
Parní tlak (bar)

15

15,53
Příkon (W)

1 450

1 468,83
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,87
Objem zásobníku na kávu (g)

250

273,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,52
Použití mleté kávy

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,86
Počet šálků najednou

2

93 % 2, 7 % 1
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

70 % Ano, 3 % Ne, 27 % Neuvedeno

Možnosti a nastavení

Jako jeden z mála hodnocených modelů si kávovar De’Longhi rozumí i s již mletou kávou. Pokud máte svou oblíbenou značku, nebo jde o váš první automatický kávovar a nechcete zásoby mleté kávy vyhazovat, přijde vám tato funkce vhod. Kladně hodnotíme možnosti nastavení, podle vašich preferencí si můžete nastavit jak tvrdost vody, tak i její teplotu a sílu kávy. Variabilní je i mlýnek kávovaru, který vám nabízí 13 různých hrubostí mletí. To je výběr, který jistě uspokojí i velmi náročné uživatele, průměrně se počet hrubostí pohyboval pod 10. To, že můžete pomocí kávovaru připravit dva šálky najednou, už jistě nikoho nepřekvapí, jde o možnost, kterou nabízí drtivá většina dnešních modelů.

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí má kávovar De’Longhi pouze jeden nedostatek, nezvládá automatické šlehání mléka. To sice není u kávovarů samozřejmostí, stále větší procento modelů ale touto funkcí disponuje. Při šlehání mléčné pěny se tak budete muset spokojit s parní tryskou, která už kávovaru nechybí. Ačkoliv jde o cenově dostupnější model, nepostrádá ani další důležité funkce, jako je výdej horké vody, úsporný režim, automatické čištění a program na odvápnění, tedy vše, s čím už se dnes dá u automatických kávovarů víceméně počítat. Ovládání probíhá s pomocí diod, informace o programu z displeje nezjistíte. Z rozměrů v tabulce je zjevné, že kávovar není nijak nestandardně velký a drží se hodnot, které jsou pro automatické modely zhruba průměrné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Nádobka na mléko

Ne

63 % Ne, 37 % Ano
Výdej horké vody

Ano

90 % Ano, 10 % Ne
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické šlehání mléka

Ne

73 % Ano, 27 % Ne
Tryska na páru

Ano

60 % Ano, 40 % Ne
Displej

Ne

90 % Ano, 10 % Ne
Úsporný režim

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Výška (cm)

35,1

36,16
Šířka (cm)

23,8

25,69
Hloubka (cm)

43

41,72
Hmotnost (kg)

9

9,00

Naše hodnocení a závěr

Za zdůraznění stojí u kávovaru De’Longhi ECAM 22.110 SB magnifica S zejména schopnost využití mleté kávy, která není na trhu úplně standardní. Sofistikovaný mlýnek navíc rozlišuje třináct hrubostí mletí, ze kterých si jistě vybere i náročnější uživatel. Jako negativum kávovaru může někdo vnímat menší objem zásobníku na kávu, 250 g ale pravděpodobně bude pro většinu uživatelů dostačující. Z výbavy chybí hlavně nádobka na mléko a také funkce automatického šlehání mléčné pěny. Milovníci latté nebo cappuccina jsou tak odkázaní na parní trysku a manuální šlehání. Někteří uživatelé mohou postrádat i displej. Kromě těchto nedostatků ale kávovar odvádí dobrý výkon, zásadní věci, jako je parní tlak nebo automatické čištění a odvápňování, zůstávají zachované. Pokud je pro vás například chybějící automatické šlehání mléka zásadní nedostatek, doporučujeme zvážit i jiné modely, třeba De’Longhi ESAM 4500 Magnifica.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Kamila Lorenzová | Datum: | Produkt: De’Longhi ECAM 22.110 SB magnifica S | Hodnocení: 74,3 %
Eliška Srncová se jako redaktorka věnuje svým tématům dlouhodobě, o srovnání automatických kávovarů pečuje už více než čtyři roky. Informace nasbírané intenzivním průzkumem i vlastními zkušenostmi umí přetvořit v užitečné rady, a usnadnit vám tak výběr automatického kávovaru. Přehled si udržuje také o dalších typech, například kapslových nebo pákových.
Kamila Lorenzová patří mezi milovníky kávy i pohodlí, a právě tyto dvě věci automatické kávovary splňují, proto patří mezi její oblíbená témata. Do našeho redaktorského týmu se připojila před déle než rokem a od té doby pravidelně prozkoumává trh s produkty a stará se o to, aby byla stránka neustále aktuální a přínosná pro čtenáře. Díky sledování novinek má přehled i o těch nejmodernějších funkcích a vychytávkách, které mohou kávovary nabídnout.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jak nastavím tvrdost vody?

Pavel Procházka

Dobrý den, nastavení tvrdosti vody by mělo být podrobně popsáno v návodu, kde najdete i vložený papírový tester tvrdosti vody. Celý postup najdete podrobně popsaný také na této stránce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi ECAM 22.110 SB magnifica S

De’Longhi ECAM 22.110 SB magnifica S

19. místo  v porovnání
9 000 Kč Orientační cena