Menu

De’Longhi ECAM 22.110 SB Magnifica S – Recenze, testy a srovnání

74,8 % Celkové hodnocení

Top 24 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 8,0/10
  Hodnocení objemu
 • 8,9/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 6,6/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • 13 stupňů hrubosti mletí
 • Dobré možnosti nastavení
 • Nízká cena

Zápory

 • Chybí automatické šlehání mléka
 • Málo přednastavených nápojů
8 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stejně jako většina dnešních automatických kávovarů, i model od značky De’Longhi se v oblasti parního tlaku a příkonu drží osvědčených hodnot – pro parní tlak je to 15 bar, pro příkon 1 450 W. Parní tlak 15 bar je doporučovaný jako optimální hodnota pro domácí přípravu espressa, příkon bývá u některých modelů i vyšší, v době srovnání (listopad 2021) šlo ale o nejčastější hodnotu a přístroj vás tak nebude obtěžovat neobvykle dlouhým rozehříváním.

Co se týče kapacity, ta byla v případě nádržky na vodu s objemem 1,8 l průměrná, u zásobníku na kávu o objemu 250 g lehce podprůměrná a u odpadního zásobníku s kapacitou 14 šálků lehce nadprůměrná. Záleží hlavně na četnosti přípravy kávy a jejím objemu, obecně by ale měl kávovar bez problémů stačit standardní domácnosti, popřípadě menší kanceláři.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,8

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

250

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

14

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

13

7,47
Použití mleté kávy

Ano

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Mlýnek kávovaru je poměrně štědrý a nabízí 13 úrovní hrubostí mletí. To je výběr, který jistě uspokojí i velmi náročné uživatele, průměrně se (v listopadu 2021) počet hrubostí pohyboval kolem 8. Kladně hodnotíme možnosti nastavení, podle vašich preferencí si můžete nastavit teplotu vody i sílu kávy. Také máte možnost změřit tvrdost vody a zjištěnou hodnotu zadat do přístroje. Ten pak bude požadovat odvápnění dle tvrdosti vody ve vaší lokalitě. To, že můžete pomocí kávovaru připravit dva šálky najednou, už jistě nikoho nepřekvapí, jde o možnost, kterou nabízí drtivá většina dnešních modelů. Není naopak možné programovat si vlastní recepty, tato výsada však náleží mnohem dražším a modernějším přístrojům.

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí má kávovar De’Longhi jeden výraznější nedostatek, nezvládá automatické šlehání mléka. To sice není u kávovarů samozřejmostí, stále větší procento modelů ale touto funkcí disponuje. Při šlehání mléčné pěny se tak budete muset spokojit s parní tryskou. S tím koresponduje také výběr přednastavených nápojů, na výběr máte pouze espresso nebo prodlouženou kávu. Mléko šleháte zvlášť, což v sobě nese tu výhodu, že je můžete připravit i samostatně, pokud na ně dostanete chuť. Dále máte možnost získat horkou vodu na čaj nebo horkou čokoládu.

Ovládání a údržba

Ačkoliv jde o cenově dostupnější model, nepostrádá ani další důležité funkce, které zvyšují uživatelský komrort. Máme na mysli například úsporný režim, automatické programy na čištění a odvápnění, tedy vše, s čím už se dnes dá u automatických kávovarů víceméně počítat. Ovládání probíhá manuálně, displej přístroje je malý a nijak zvlášť s řízením stroje nepomáhá. Z rozměrů v tabulce je zjevné, že kávovar není nijak nestandardně velký a drží se hodnot, které jsou pro automatické modely zhruba průměrné.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Parní tryskou

50 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou
Počet přednastavených nápojů

2

7,43
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální + malý displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

35,1

36,85
Šířka (cm)

23,8

24,91
Hloubka (cm)

43

42,07
Hmotnost (kg)

9

8,87

Naše hodnocení a závěr

Za zdůraznění stojí u kávovaru De’Longhi ECAM 22.110 SB Magnifica S zejména sofistikovaný mlýnek rozlišující třináct hrubostí mletí, ze kterých si jistě vybere i náročnější uživatel. Co se základních parametrů a objemu týče, přístroj se drží průměrných hodnot. Z výbavy chybí hlavně funkce automatického šlehání mléčné pěny, milovníci latté nebo cappuccina jsou tak odkázaní na parní trysku a šlehání manuální. Rovněž nabídka přednastavených nápojů je skromná. Dalšími funkcemi již kávovar nezaostátá, variabilita nastavení je dobrá a s údržbou pomůže automatické čištění a odvápňování.

Pokud je pro vás například chybějící automatické šlehání mléka zásadní nedostatek, doporučujeme zvážit i jiné modely, třeba Krups EA 8298.

8 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi ECAM 22.110 SB Magnifica S | Hodnocení: 74,8 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, jak nastavím tvrdost vody?

Pavel Procházka

Dobrý den, nastavení tvrdosti vody by mělo být podrobně popsáno v návodu, kde najdete i vložený papírový tester tvrdosti vody. Celý postup najdete podrobně popsaný také na této stránce.

Kamila Lorenzová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi ECAM 22.110 SB Magnifica S

De’Longhi ECAM 22.110 SB Magnifica S

8 500 Kč Orientační cena