Menu

Krups EA 8298 – Recenze, testy a srovnání

72,3 % Celkové hodnocení

Top 25 v kategorii Automatické kávovary

Jednotlivá hodnocení

 • 9,4/10
  Hodnocení výkonu
 • 7,0/10
  Hodnocení objemu
 • 7,1/10
  Hodnocení možností a nastavení
 • 8,0/10
  Hodnocení výbavy a funkcí

Klady

 • Automatické šlehání mléka
 • Nízká cena
 • Nastavení na tvrdost vody

Zápory

 • Nelze použít mletou kávu
 • Pouze 3 stupně hrubosti mletí
 • Lehce menší objem nádobek
9 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Stejně jako další modely značky Krups, i kávovar Krups EA8298 má oproti některým konkurenčním přístrojům o něco menší kapacitu odpadního zásobníku. Ten pojme cca devět šálků. Objem nádobky na vodu i zásobníku na zrna je také lehce podprůměrný, u většiny modelů jsou ale v těchto případech rozdíly docela malé. Parní tlak kávovaru je 15 bar, v době srovnání (listopad 2021) šlo o optimální hodnotu pro domácí použití. Vcelku běžný je také příkon 1 450 W, i když v našem testu narazíte i na kávovary s vyšším příkonem. Jejich výhoda však nespočívá v lepší chuti kávy, ale v rychlejším nahřívání.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Krups

23 % Krups, 20 % De'Longhi, 20 % Philips, 10 % Nivona, 7 % Jura, 3 % Siemens, 3 % Eta, 3 % Saeco, 3 % Philco, 3 % Sencor, 3 % Neuvedeno
Parní tlak (bar)

15

87 % 15, 13 % 19
Příkon (W)

1 450

1 479,00
Objem nádobky na vodu (l)

1,7

1,92
Objem zásobníku na kávu (g)

260

271,67
Objem odpadního zásobníku (šálky)

9

12,59
Počet stupňů hrubosti mletí

3

7,47
Použití mleté kávy

Ne

63 % Ano, 37 % Ne
Nastavitelná teplota vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Nastavitelná síla kávy

Ano

97 % Ano, 3 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody

Ano

83 % Ano, 3 % Ne, 13 % Neuvedeno
Možnost ukládání vlastních receptů

Ne

77 % Ne, 7 % Ano, 1 recept, 3 % Ano, 5 receptů, 3 % Ano, 10 receptů, 3 % Ano, 3 % Ano, v aplikaci, 3 % Neuvedeno
Počet šálků najednou

2

90 % 2, 10 % 1

Možnosti a nastavení

Zásoby mleté kávy s tímto přístrojem nezužitkujete, zpracovává pouze kávová zrna. Ta mele na tři různé hrubosti, zatímco u konkurenčních přístrojů najdete výběr i z více než deseti úrovní. Nenabízí také možnost programování vlastních receptů, ta je však dostupná spíš u dražších a modernějších strojů. Dalšími parametry však již nezaostává – umožňuje nastavení teploty vody, sílu kávy a nechá vás připravit i dva šálky najednou. Můžete jej také nastavit na tvrdost vody ve vaší lokalitě a on pak bude časovat odvápňování dle individuálních potřeb.

Vybavení a funkce

Tento model je připraven posloužit těm, kteří si na šlehání mléka moc nepotrpí a cappuccino si chtějí dopřát s co nejmenší námahou. Šlehání probíhá hadičkou, na vás je jen následné propláchnutí. Kávovar je vybaven nádobkou na mléko, kterou můžete odpojit a uložit do chladničky. V nabídce je i horká vody na čaj.

Ovládání a údržba

S ovládáním pomůže nenápadný displej doplněný několika tlačítky. Dražší modely disponují i displejem barevným, ne každý jej však nutně potřebuje. Výpusť je nastavitelná, aby se pod ni vešel menší i větší hrnek. Co se údržby týče, kávovar se umí téměř sám propláchnout i odvápnit, sám se také přepne do automatického režimu. Rozměry kávovaru jsou v mezích normy, konkrétní hodnoty si můžete prohlédnout níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Šlehání mléka

Automatické s hadičkou

50 % Automatické s hadičkou, 30 % Automatické s nádobkou, 20 % Parní tryskou
Počet přednastavených nápojů

5

7,43
Výdej horké vody

Ano

93 % Ano, 7 % Ne
Ovládání

Manuální + malý displej

70 % Dotykový displej, 23 % Manuální + malý displej, 7 % Manuální
Nastavitelná výška výpusti

Ano

100 % Ano
Automatické čištění

Ano

100 % Ano
Automatické odvápňování

Ano

100 % Ano
Úsporný režim

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

36,3

36,85
Šířka (cm)

29,5

24,91
Hloubka (cm)

39

42,07
Hmotnost (kg)

7,6

8,87

Naše hodnocení a závěr

Kávovar Krups EA 8298 je objemově menší, takže bychom jej doporučili hlavně pro použití v domácnosti, kde nehrozí časté přeplňování odpadního zásobníku. Našlehané mléko připraví automaticky sám, mléčný systém sestává z hadičky a vlastní nádobky. Možnosti nastavení jsou dobré, v kategorii základních parametrů také obstál se ctí. Slabiny představuje zejména menší počet stupňů hrubosti a méně přednastavených nápojů. Není také možné použít mletou kávu.

Pokud toužíte raději po lépe vybaveném přístroji, doporučujeme prohlédnout i recenzi modelu De’Longhi ECAM 350.75 S.

9 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Krups EA 8298 | Hodnocení: 72,3 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je milovnicí kávy a ráda zkouší různé způsoby její přípravy. Snadno tak poradí, komu sedne automatický kávovar a kdo by měl sáhnout spíš po kávovaru pákovém nebo třeba po překapávači. Díky zkušenostem v oboru ráda vyjasní, v čem spočívá nastavení tvrdosti vody nebo jaké jsou rozdíly mezi různými značkami na trhu. Jejímu zájmu neunikla ani témata příbuzná, například mlýnky na kávu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den. U tohoto přístroje již podruhé nefunguje napěnování mléka. Kde je problém?

David David

Dobrý den. V první řadě se ujistěte, že jste nenakoupili jiné, méně tučné mléko, to je obecně těžší našlehat. Dále bývá častým problémem nedostatečné čištění mléčného systému, který je bohužel velmi citlivý na zanesení. Zkuste hadičku, nádobku i ústí do hrnečku pořádně vyčistit, pokud to nezabere, je to důvod pro odborný servis výrobce.

Iveta Polášková, redaktor

S tímto kávovarem moc spokojená nejsem. Ať už jsem koupila kávu jakoukoli, tak byla vždy kyselá. I když jsem měla možnost ji před koupí ochutnat a chutnala, z tohoto kávovaru prostě dobrá není. Dá se nastavit hrubost mletí a síla kávy. Předpokládám, že to kolečko v zásobníku kávy je na hrubost mletí, kde tedy najdu to, čím nastavit sílu kávy, ať nemám v šálku jen obarvenou vodu?

Lucie Lucie

Dobrý den, ano, kolečko v zásobníku slouží na nastavení hrubosti mletí. Mimo to doporučujeme zkusit přípravu kávy ve dvou cyklech, jako byste připravovala porce dvě.

Iveta Polášková, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Krups EA 8298

Krups EA 8298

9 000 Kč Orientační cena