Menu

Recenze a test Dyson Supersonic

88,8 % Celkové hodnocení
 • Tichý provoz
 • Magnetické nástavce
 • Motor v rukojeti
 • Vysoká cena
 • Nižší příkon
 • Vydává vysoké frekvence
10 000 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení výkonu
 • 10/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 9,5/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 88,8 %
  Celkové
  hodnocení

Tip od redakce: Právě čtete recenzi ze staršího srovnání fénů z roku 2019. Stále má svoji hodnotu, ale pokud chcete číst nejnovější srovnání s novým systémem hodnocení, videorecenzemi a dalším obsahem najdete jej v nové kategorii fénů.

Souhrnné údaje

Při prvním pohledu na Dyson Supersonic by vás pravděpodobně ani nenapadlo, že se jedná o vysoušeč vlasů. Má totiž naprosto odlišný a ikonický vzhled, který jej odlišuje od všech ostatních modelů. Není to jen jeho design, ale také celková technologie, která z něj dělá opravdu jedinečné zařízení. Z toho důvodu není úplně jednoduché jeho parametry porovnávat s ostatními fény. Dokazuje to například příkon 1 600 W, který se v době psaní recenze (červenec 2020) řadil spíše k podprůměrným hodnotám. I přes tento nízký údaj ovšem Dyson zvládne vlasy vysušit mnohem rychleji než většina fénů s vyšším příkonem.

Při stylingu určitě oceníte, že fén nabízí tři rychlosti proudění vzduchu a čtyři možnosti nastavení teploty. Můžete volit mezi 100 °C pro rychlé vysoušení a styling, 80 °C, 60 °C  pro rovnoměrné vysoušení a studeným vzduchem, který má 28 °C a slouží pro zafixování účesu. Zabudovaný čip navíc teplotu kontroluje 20x za sekundu, takže nijak nekolísá a můžete se na nastavení zcela spolehnout. Uživatelsky přívětivá je také nadprůměrná délka napájecího kabelu a nízká hmotnost, díky které se vám bude s fénem dobře manipulovat.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Dyson

40 % Remington, 20 % Braun, 20 % Philips, 20 % Rowenta
Příkon (W)

1 600

2 160,00
Počet rychlostí

3

100 % 2
Počet teplot

4

80 % 3, 20 % 4
Délka napájecího kabelu (m)

2,7

1,98
Hmotnost (g)

618

928,00

Funkce a vybavení

Co se týče nejrůznějších funkcí a technologií, Dysonu není absolutně co vytknout. V balení dostanete několik přídavných nástavců, které se připevňují pomocí magnetu, takže je jejich přidělání i výměna jednoduchá a rychlá. Patří mezi ně i klasický difuzér pro vlnité a kudrnaté vlasy. Fénu nechybí samozřejmě ani ionizátor, díky kterému vám vlasy nebudou poletovat všude kolem a nezelektrizují.

Při vysoušení vás možná překvapí nízká hlučnost, fén se totiž vyznačuje opravdu tichým provozem. Místo klasického hučení ale vydává tiché pískání na vyšších frekvencích, které by mohlo vadit domácím mazlíčkům. Motor a otvor pro nasávání vzduchu nenajdete tam, kde jste klasicky zvyklí. Výrobce ho umístil pod rukojeť, což přináší hned několik výhod. Nejvíce vás asi potěší to, že se vám nebudou do mřížek zachytávat a zamotávat vlasy, což bývá opravdu nepříjemné. S jeho umístěním navíc souvisí i snadné čištění fénu, jednoduše totiž odděláte filtr pouhým otočením.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace

Ano

100 % Ano
Studený vzduch

Ano

100 % Ano
Difuzér

Ano

80 % Ano, 20 % Ne
Tvarovací koncovka

Ano

100 % Ano
Hřebenový nástavec

Ano

100 % Ne
Odnímatelná zadní mřížka

Ano

100 % Ano
Závěsné očko

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Majitelé Dysonu Supersonic si chválí hlavně tichý provoz a v převážné většině potvrzují slibovanou rychlost vysoušení vlasů. Někteří dokonce uvádí, že doba, kterou většinou tráví v koupelně s fénem, je až o polovinu kratší než u jiných vysoušečů. Uživatelům se líbí také možnosti nastavení teploty i rychlostí proudění vzduchu, což pomáhá hlavně při stylingu. Poměrně kladně se vyjadřují i k umístění motoru do rukojeti fénu. Našlo se ale i pár hlasů, které tvrdí, že kvůli tomu občas omylem zacpou prsty díry pro nasávání vzduchu. Obecně můžeme říct, že recenze uživatelů jsou většinou velmi kladné a jako hlavní mínus uvádí pouze vysokou pořizovací cenu. Mnozí ovšem ujišťují, že se investice do Dysonu opravdu vyplatí.

Naše hodnocení a závěr

Není vůbec jednoduché porovnávat Dyson Supersonic s ostatními fény od jiných výrobců. Jedná se totiž o opravdu jedinečný kousek, který doporučujeme hlavně náročnějším uživatelům. Co se totiž týče jeho ceny, ta mnohonásobně převyšuje průměrné pořizovací náklady na klasický vysoušeč vlasů. Model vám to ovšem vynahradí tím, že u foukání vlasů strávíte mnohem kratší dobu a nebude vás obtěžovat hlasité hučení. Velké množství nastavení, jeho vybavenost funkcemi a nejnovějšími technologii už považujeme při tak vysoké ceně za naprostou samozřejmost a byla by spíše ostuda, kdyby tak drahému fénu něco z toho chybělo. Určitě by po něm měli sáhnout hlavně uživatelé, kteří nejen že ocení jeho nadprůměrné vlastnosti, ale zároveň touží i po originálním kousku s jedinečným designem.

Pokud by vás přece jen odradila vysoká cena a chcete raději nějaký levnější, ale stále dostatečně výkonný model, zkuste se podívat například na Remington PROluxe AC9140.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Dyson Supersonic | Hodnocení: 88,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Dyson Supersonic

Dyson Supersonic

10 000 Kč Orientační cena