Menu

Recenze a srovnání Remington PROluxe AC9140

93,2 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Velmi výkonný
  • Skvělý poměr ceny a vlastností
  • 6 možností nastavení
  • 3 m dlouhý kabel

Zápory

  • Povrch fénu náchylný na poškrábání
  • Sejmutí nástavců i mřížky vyžaduje sílu
  • Nemá hřebenový nástavec
  • Není skládací
1 400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje, možnosti nastavení a výkonnost

Fén značky Remington zaujme v první řadě vysokým udávaným příkonem, který dosahuje 2 400 W. Reálná hodnota je ale o něco nižší a činí 1 620 W na nejvyšší nastavení fénu. Příkon ale sám o sobě neudává sílu motoru. U fénů je vypovídající až reálné otestování, proto jsme si tento model vzali v redakci do parády.

Výhodou modelu PROluxe AC9140 je rozhodně velký dosah, jeho přívodní šňůra měří 3 metry, a můžete jej tak pohodlně používat i v případě, že nemáte elektrickou zásuvku přímo u zrcadla. Jistou nevýhodou by mohla být hmotnost, kterou výrobce udává jako téměř 1,1 kg. V době psaní recenze (září 2021) se přitom průměrná hmotnost pohybovala okolo 800 g. Udávané hmotnosti jsou ale často nepřesné. Po zvážení samotného fénu jsme se dostali na o něco příznivější hodnotu okolo 580 g. Hlučnost fénu při práci potom překročila 85 dB, jedná se o běžnou hodnotu a pár minut s tímto hlukem se dá vydržet.

Ovládání

Nabídka rychlostí a teplot je u tohoto modelu zcela standardní, fén nabízí dvě rychlosti a tři teploty, s tímto počtem se setkáte u drtivé většiny modelů na trhu. Celkem máte k dispozici šest stupňů, protože se obě hodnoty dají nastavit zvlášť. Ovládání je uskutečněno pomocí výkyvných tlačítek, díky nimž je poměrně intuitivní, a vy tak nemusíte pohledem kontrolovat, na který stupeň jste fén přepnuli.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Remington

Udávaný příkon (W)

2 400

Orientační naměřený příkon (W)

1 620

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Výkyvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

3

Udávaná hmotnost (g)

1 090

Naměřená hmotnost fénu (g)

580

Naměřená hlučnost (dB)

85,5

Unboxing a video z testování

Funkce a vybavení

Díky bohatým přidaným funkcím a vybavení bude fén Remington PROluxe AC9140 vhodný pro všechny typy vlasů. Po fénování můžete zafixovat účes vlnou studeného vzduchu. Ten nastavíte posuvným tlačítkem, na jehož druhém konci se nachází funkce turbo pro chvilkové zvýšení výkonu. Ta nebývá zrovna samozřejmostí. Jednou za čas je vhodné vyčistit filtr fénu, k tomu se dostanete díky odnímatelné zadní mřížce. Pro pohodlné umístění v koupelně vám zase poslouží závěsné očko.

Nástavce fénu

Pro vyfoukání hladkého účesu vám poslouží tvarovací koncovka, v balení je máte rovnou dvě. Jednu úzkou a druhou uprostřed mírně rozšířenou. Na vlnité vlasy můžete využít difuzér. Nástavce jsou již na pohled kvalitní, vyrobeny z odolného plastu. Ve výbavě chybí hřebenový nástavec, s tím se ale u fénů setkáte jen sporadicky.

 

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ano

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano, 2x

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Jak se s fénem fénuje

Fén jsme se rozhodli fyzicky otestovat, abychom vám o něm mohli předat co nejvíce informací. S jeho pomocí jsme fénovali hustší vlasy dlouhé do poloviny zad. Zvolili jsme úzkou tvarovací koncovku a nejvyšší stupeň rychlosti i teploty, po polovině foukání jsme ale snížili teplotu na střední, protože nejvyšší stupeň je opravdu horký. Fénu trvalo vlasy vysušit zhruba necelé 4 minuty bez použití turbo funkce. Vlasy na konci získaly na objemu a díky funkci ionizace nebyly přesušené.

Tlačítka fénu jsou výkyvná a nacházejí se na přední části rukojeti. Ovládají se poměrně intuitivně, ale zároveň by nemělo hrozit, že je při práci omylem přepnete; působí pevným dojmem. Pozitivem je, že k zapnutí studeného vzduchu stačí pouze posunout tlačítko, nikoli jej celou dobu držet, jak tomu je u levnějších fénů. I po foukání horkým vzduchem jej fén umí zchladit poměrně rychle.

Fén fouká pocitově velmi výkonně, čemuž přispívá zúžená část pro vývod vzduchu. Rychlost vzduchu tak dosahuje až 46 km/hod, což je vyšší hodnota z námi fyzicky testovaných fénů. Pozitivní zprávou je, že rukojeť ani celý povrch fénu se při práci nepřehřívá, a tak se fénem nepopálíte. Všimli jsme si ale i drobných nedostatků. Na nasazení či sundání nástavců, ale také odnímatelné mřížky, je potřeba vyvinout větší sílu, než je vhodné. Fén má navíc zvláštní hladký povrch, který ačkoli působí velmi kvalitně, je náchylný na poškrábání. Hlubší rýhu do něj sice jen tak neuděláte, černou šmouhu po kontaktu s nástavcem už však velmi snadno.

Názory uživatelů a odborníků

Mezi uživateli se fén těší vysoké oblibě a sklízí zejména pozitivní hodnocení. Uživatelé v recenzích pochvalují rychlé vysušení i dlouhých a hustých vlasů a celkově pohodlnou manipulaci s fénem, kromě toho i přívětivý design. Vhod přijde i dlouhý napájecí kabel, fén je podle nich navíc poměrně tichý. Za negativa uživatelé označují vyšší hmotnost, fén se po chvíli práce může pronést. Zmiňují také, že k výměně nástavců je také potřeba vyvinout vyšší sílu. Celkově jsou však s produktem velmi spokojeni.

Klady a zápory

My jsme za hlavní benefit fénu označili vysoký výkon fénu, ten rychle a efektivně vysuší i dlouhé nebo husté vlasy. Má celkem 6 možností nastavení, které kombinují rychlosti a teploty. Nejvyšší teplota je ale opravdu horká. Pozitivem je tři metry dlouhý kabel, takže se nemusíte příliš soustředit na přítomnost zásuvky hned vedle zrcadla. Fén má ale i svá negativa. Neváží sice přes 1 kg, i necelých 600 g se ale může pronést. Na přenášení bude také potřebovat více místa, není totiž skládací.

Nechybí mu žádné podstatné funkce ani vybavení, ale nenajdete u něj hřebenový nástavec. Designově fén hodnotíme na jedničku, jeho povrch v přední části (před zlatým detailem) je ale velmi náchylný na povrchové poškrábání například od nástavců, budete-li je mít v krabici bez obalů. Nutno také zmínit, že k nasazení i sejmutí nástavců a také zadní mřížky je potřeba vyvinout nějakou tu sílu.

Naše hodnocení a závěr

Při hodnocení vysoušeče vlasů Remington PROluxe AC9140 jsme nenarazili na žádné zásadní nedostatky, ve všech kategoriích si vedl velice dobře a vyniká skvělým poměrem ceny ku vlastnostem. Nabídne vysoký výkon, takže dobře vysuší i husté a dlouhé vlasy, dlouhý přívodní kabel, standardní výběr teplot a rychlostí a všechny zásadní prvky výbavy, jako jsou dvě tvarovací koncovky, difuzér či odnímatelná zadní mřížka. K sejmutí tohoto příslušenství je ale vyžadována větší síla. Reálnou hmotností se řadí k lehce těžším modelům, což může znesnadňovat manipulaci. Pokud by vás zajímal podobně výkonný fén, který ale nemá povrch náchylný na poškrábání, můžete si přečíst recenzi na Remington AC9096.

1 400 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington PROluxe AC9140 | Hodnocení: 93,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Remington PROluxe AC9140

Remington PROluxe AC9140

1 400 Kč Orientační cena