Menu

Recenze a srovnání Sencor SHD 108VT

82,2 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Nejlevnější fény do 800 Kč

Klady

  • Přijatelná cena
  • 6 možností nastavení
  • Tvarovací hubice a difuzér
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Průměrně výkonný
  • Delší přechod na nižší teplotu
  • Krátký přívodní kabel
  • Nemá turbo funkci
400 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje, možnosti nastavení a výkonnost

Sencor SHD 108VT má udávaný příkon 2 000 W, námi změřená hodnota dosahovala okolo 1 775 W. To by mělo být pro domácí využití stále slušné, ale fénování dlouhých a hustých vlasů může být s tímto příkonem zdlouhavé, proto fén doporučujeme spíše na kratší nebo jemnější vlasy. Samotné číslo ale výkonnost fénu neudává, proto jsme fén otestovali při reálném použití.

Délka napájecího kabelu je 1,7 m a tato hodnota udávaná výrobcem odpovídá. Jde o fén s nejkratším kabelem v našem srovnání (září 2021), většina fénů má délku kabelu alespoň 1,8 m, nebo dokonce i 3 metry. V tomto případě tedy bude nutné myslet na vzdálenost zásuvky od zrcadla. Hmotnost fénu je v realitě nižší, než udává výrobce; fén jsme zvážili a s jeho cca 430 g jej považujeme za lehký. Nakonec zmíníme i hlučnost fénu, ta na nejvyšší nastavení přístroje činí lehce přes 85 dB. Je to sice ve srovnání více, rozdíly mezi fény ale nejsou výrazné a jedná se obecně o hlasitější přístroje, s čímž ej třeba počítat.

Ovládání

Ovládání tohoto fénu značky Sencor je řešeno výkyvnými tlačítky na přední části rukojeti, zvlášť je potom umístěno tlačítko studeného vzduchu. Počet rychlostí je 2 a počet teplot 3, což je v obou případech standard. Nastavení navíc mezi sebou můžete kombinovat, hodnoty se ovládají zvlášť. K dispozici se vám tedy dostane celkem šesti úrovní.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Sencor

Udávaný příkon (W)

2 000

Orientační naměřený příkon (W)

1 775

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Výkyvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

1,7

Udávaná hmotnost (g)

920

Naměřená hmotnost fénu (g)

430

Naměřená hlučnost (dB)

85,2

Unboxing a video z testování

Funkce a vybavení

Fén značky Sencor seženete za poměrně nízkou cenu, dalo by se tedy očekávat, že nabídne jen málo funkcí. Má však kromě standardních, které v našem srovnávacím testu mají všechny modely bez rozdílu ceny, také ty, se kterými ještě u dnešních fénů nemůžete zcela počítat. Kromě studeného vzduchu, odnímatelné zadní mřížky a závěsného očka fén nabízí funkci ionizace, které se postará o ochranu vlasů při fénování.

Není ale skládací, tudíž je nutné mu vyhradit více místa, a to i při přenášení. Také se nedočkáte turbo funkce, kterou ale mají spíše dražší modely. Ta by umožnila krátkodobé zvýšení výkonu na maximum pro rychlejší vysušení.

Nástavce fénu

V balení fénu najdete dva vyměnitelné nástavce. Tvarovací koncovka bývá standardem u všech fénů na trhu, k dispozici se vám zde dostane navíc i difuzéru. Ten přijde vhod majitelkám a majitelům delších vlnitých či kudrnatých vlasů, jejich účesu totiž dokáže už při sušení dodat ten správný tvar. Ačkoli je fén z nižší cenové kategorie, nástavce fénu jsou vyrobeny z pocitově kvalitního, pevného plastu.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Jak se s fénem fénuje

Fén jsme otestovali na středně hustých vlasech, které jsou dlouhé do poloviny zad. Fén je s nasazenou tvarovací koncovkou a nastavenou nejvyšší teplotou i rychlostí vysušil za dobu lehce přesahující 4 minuty. Model Sencor není pocitově příliš silný, pro představu jsme změřili rychlost vzduchu na nejvyšší výkon. Ta dosahuje asi 37 km/hod, což je téměř o 10 km/hod méně než výkonnější fén z vyšší cenové kategorie.

S fénem se ale pracuje poměrně příjemně. Je lehký, takže při práci nemusíte střídat ruce, navíc se rukojeť ani tělo fénu nepřehřívá. Po fénování vlasy získaly na objemu a nebyly přesušené. K nasazení ani sejmutí nástavců není nutné používat hrubou sílu, mřížka na čištění se také vyklápí poměrně snadno. Jistá negativa jsme však zaznamenali, co se týče zpracování fénu. Ten je z pocitově levnějšího, ale stále pevného plastu, má však lesklý černý povrch, takže na něm zůstávají otisky prstů. Nástavce navíc nedrží tak pevně, jak by bylo vhodné, mohou se lehce viklat.

Také jsme při fénování, zejména k jeho konci, zjistili, že fénu trvá déle přechod z vyššího teplotního stupně na nižší. To samé platí, chcete-li na konci zafixovat účes studeným vzduchem. Tlačítko budete muset držet několik desítek sekund, aby se vzduch alespoň lehce ochladil, což není příliš pohodlné. Zde se projevuje i kratší délka přívodního kabelu; pokud nemáte zásuvku hned u zrcadla, fén před něj nemusí vůbec dosáhnout.

Názory uživatelů a odborníků

V recenzích dlouhodobých i krátkodobých uživatelů se objevují výtky k hmotnosti fénu. Nejen, že je podle nich těžší, je ale i rozměrnější, a tak se nebude rozhodně hodit na cestování nebo pro děti. Na druhou stranu, objevili se i tací uživatelé, kterým váha vůbec nepřišla nekomfortní a i my fén považujeme za lehčí model. Z několika desítek recenzí je ale zřejmé, že jsou uživatelé celkově spokojení s kvalitou fénování i se všemi dostupnými funkcemi a vybavením za vcelku nízkou pořizovací cenu.

Klady a zápory

Za pozitiva fénu Sencor můžeme označit široké možnosti nastavení, fén nabízí výběr ze šesti stupňů. Benefitem je i poměrně bohatá výbava a funkce vzhledem k nízké ceně, zejména přítomnost tvarovací koncovky a difuzéru, které pomohou dotvořit výsledný účes. Nechybí ani funkce studeného vzduchu. Fénu ale trvá delší dobu, než vzduch po používání vyššího teplotního stupně ochladí. Má kratší přívodní kabel a nenajdete u něj turbo funkci. Spolu s průměrným příkonem, který značí delší práci, máte-li husté nebo dlouhé vlasy, může být fénování delší a méně pohodlné.

Naše hodnocení a závěr

Sencor SHD 108VT se v době psaní recenze cenově pohyboval kolem 400 Kč, což byla v našem srovnání jedna z nejnižších částek. Přesto, že je fén poměrně levný, nechybí mu nejdůležitější prvky výbavy a má navíc také funkci ionizace a difuzér. Příkonem i reálnou výkonností je na domácí využití dostatečný, úskalí se ale naskytnou při fénování velmi hustých vlasů, na ty je lepší pořídit si silnější fén. Nevýhodou je také dlouhé čekání na ochlazení vzduchu. Hledáte-li výkonnější model, podívejte se také na recenzi fénu Remington PROluxe AC9140.
400 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Sencor SHD 108VT | Hodnocení: 82,2 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SHD 108VT

Sencor SHD 108VT

400 Kč Orientační cena