Fén na vlasy Sencor SHD 108VT - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test Sencor SHD 108VT

15. místo
82,3 % Celkové hodnocení
 • Cena
 • Funkce navíc
 • Krátký napájecí kabel
 • Hmotnost
350 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 7,0/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 9,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 82,3 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Sencor SHD 108VT má příkon 2 000 W, což je pro domácí využití slušné, ale fénování dlouhých a hustých vlasů je s tímto příkonem zdlouhavé, proto fén spíše doporučujeme na kratší vlasy, nebo na dlouhé, ale jemné. Je to kvůli pohodlnosti. Počet rychlostí je 2 a počet teplot 3, což je v obou případech standard. Délka napájecího kabelu je 1,7 m. Jde o fén s nejkratším kabelem v našem srovnávacím testu, většina fénů má délku kabelu alespoň 1,8 m, takže nejde o příliš velký rozdíl. Hmotnost 920 g už je ale oproti průměru cca 760 g vysoká, příliš zdlouhavé fénování by se kvůli této váze mohlo stát nepohodlné. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Sencor

27 % Remington, 23 % Philips, 14 % Rowenta, 14 % Sencor, 14 % Valera, 5 % Braun, 5 % Dyson
Příkon (W)

2 000

2 088,64
Počet rychlostí

2

86 % 2, 14 % 3
Počet teplot

3

86 % 3, 9 % 4, 5 % 2
Délka napájecího kabelu (m)

1,7

2,16
Hmotnost (g)

920

718,68

Funkce a vybavení

Fén značky Sencor seženete okolo 350 Kč, dalo by se tedy očekávat, že nabídne jen málo funkcí. Má však kromě standardních, které v našem srovnávacím testu mají všechny modely bez rozdílu ceny také ty, na které se u dnešních fénů ještě nemůžete zcela spolehnout. Kromě studeného vzduchu tvarovací koncovky, odnímatelné zadní mřížky a  závěsného očka fén nabízí funkci ionizaci a difuzér. 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Studený vzduch

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Difuzér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tvarovací koncovka

Ano

100 % Ano
Hřebenový nástavec

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Odnímatelná zadní mřížka

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno
Závěsné očko

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Jak jsme předpokládali, častokrát se v recenzích dlouhodobých i krátkodobých uživatelů objevovala výtka k hmotnosti fénu. Nejen, že je těžší, je i rozměrnější a tak se nebude rozhodně hodit na cestování nebo pro děti. na druhou stranu, objevily se i tací, kterým váha vůbec nepřišla nekomfortní. Z několika desítek recenzí je ale zřejmé, že kromě hmotnosti a rozměrů modelu Sencor SHD 108VT jsou uživatelé spokojení s kvalitou fénování i se všemi dostupnými funkcemi a vybavením za vcelku nízkou pořizovací cenu. 

Naše hodnocení a závěr

Sencor SHD 108VT se v době hodnocení pohyboval kolem 350 Kč, což byla v našem srovnávacím testu jedna z nejnižších cen fénů. Přesto, že je fén poměrně levný, nechybí mu nic, co by dražší modely neměly, ba naopak má navíc funkci ionizace a difuzér ve výbavě. Příkon 2 000 W je na domácí využití dostatečný, úskalí se ale naskytnou při fénování velmi hustých vlasů, na ty je lepší pořídit si silnější fén, nebo alespoň nějaký lehčí. Tento model váží 920 g, což může být pro zdlouhavé fénování nepohodlné. Pokud hledáte levný vhodný dárek, model značky Sencor můžeme vřele doporučit. Hledáte-li něco výkonnějšího, potom určitě nepřehlédněte model Philips HP8233.

350 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Sencor SHD 108VT | Hodnocení: 82,3 %
Eliška Srncová má v naší redakci pod palcem hlavně velké domácí spotřebiče, jako majitelka vlnitých vlasů ale ví, jaké může být s péčí o vlasy trápení. Díky dlouholetému samostudiu a intenzivnímu experimentování na vlastní hřívě má v tomto ohledu opravdu přehled. Poradí vám třeba jak používat difuzér, jaký zvolit fén a jak s vlasy při sušení zacházet, aby zůstaly co nejdéle krásné a zdravé. Kromě vlasové péče vám napoví také při výběru pračky nebo třeba kočárku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Sencor SHD 108VT

Sencor SHD 108VT

15. místo  v porovnání
350 Kč Orientační cena