Menu

Recenze a test Remington AC9096

1. místo
91,1 % Celkové hodnocení
 • Vysoký příkon
 • Délka kabelu 3 m
 • Ionizace
 • Hmotnost 1 kg
 • Nemá hřebenový nástavec
1 000 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 8,5/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 9,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 91,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Vysoušeč vlasů Remington AC9096 s příkonem 2 400 W plně využijí majitelky a majitelé hustých a dlouhých vlasů stejně tak jako ti, kteří mají vlasů méně. Tak vysoký příkon není plným standardem, v našem srovnávacím testu jím disponovalo v říjnu 2017 jen pár modelů. Naopak 2 rychlosti jsou naprosto běžné, setkáte se s nimi téměř u všech fénů na vlasy z našeho srovnání. Téměř všechny modely také mají 3 stupně teplot. Co už zase tak běžné není je délka kabelu 3 m. To využijí ti, kteří nemají hned u zrcadla možnost fén zapojit. Určitě doporučujeme předem promyslet, zda by se vám právě fén s takto dlouhým kabelem nehodil. Co se hmotnosti týče, pamatujte, že s příliš těžkým fénem se vám nemusí dobře manipulovat po několik desítek minut. Remington AC9096 váží 1 kilogram, což je poměrně hodně, průměr všech testovaných modelů činí 765,80 g.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce Remington 27 % Remington, 23 % Philips, 14 % Rowenta, 14 % Valera, 9 % Sencor, 5 % Braun, 5 % Babyliss, 5 % Dyson
Příkon (W) 2 400 2 145,45
Počet rychlostí 2 86 % 2, 14 % 3
Počet teplot 3 91 % 3, 9 % 4
Délka napájecího kabelu (m) 3 2,20
Hmotnost (g) 1 002 722,91

Funkce a vybavení

Funkce a vybavení, které u fénu Remington AC9096 máte možnost využít, jsou zejména ionizace, která zabraňuje přesoušení vlasů. Hodí se zejména těm, kteří mají vlasy suché. Dnes touto funkcí výrobci doplňují fény poměrně často, pořád to ale není samozřejmost. Totéž platí u difuzéru, který využijí hlavně majitelé a majitelky kudrnatých vlasů. Zajímavým doplňkem je také hřebenový nástavec, který je spíše výjimečný a Remington AC9096 jím bohužel nedisponuje.

Kromě zmíněných doplňků má fén ve své výbavě ještě závěsné očko, takže jej můžete pověsit místo toho, aby se někde povaloval, má také odnímatelnou zadní mřížku díky čemuž můžete fén pravidelně čistit a tak prodlužovat jeho životnost. Dále je tu tvarovací koncovka, která zabraňuje lámání kabelu a studený vzduch.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace Ano 86 % Ano, 14 % Ne
Studený vzduch Ano 95 % Ano, 5 % Ne
Difuzér Ano 77 % Ano, 23 % Ne
Tvarovací koncovka Ano 100 % Ano
Hřebenový nástavec Ne 86 % Ne, 14 % Ano
Odnímatelná zadní mřížka Ano 95 % Ano, 5 % Neuvedeno
Závěsné očko Ano 100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na základě více jak desítky recenzí dlouhodobých i krátkodobých uživatelů hodnotíme fén Remington AC9096 velmi kladně. Uživatelé si chválí snadné ovládání, velký výkon i design. Výhodou je pro některé také poměrně dlouhá šňůra. Na druhou stranu uznávají, že je fén těžší a to není vždy příjemné. Většinou ale tuto váhu, i vyšší cenu kompenzuje samotné používání přístroje a jeho výsledky.

Naše hodnocení a závěr

Remington AC9096 je těžší fén na vlasy, který se tak nebude hodit do rodiny, kde jej používají nejen dospělí, ale i děti. Naopak pokud vám nevadí váha 1 kg, proti fénu nelze říci nic negativního. Má nadstandardně dlouhý přívodní kabel, má standardní počet rychlostí a stupňů a má nadstandardně vysoký výkon, který rychle vysuší i velmi husté a dlouhé vlasy. Díky ionizaci vlasy nepřesušíte, pokud máte vlasy navíc vlnité či kudrnaté, potom vám přijde vhod difuzér. Fén naprosto odpovídá své cenovce a vřele jej doporučujeme. Pokud byste chtěli například ještě další vychytávku – hřebenový nástavec, abyste během fénování s fénem rovnou vlasy pročesávali, prohlédněte si parametry například u modelu stejné značky, Remington D5219 E51.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington AC9096 | Hodnocení: 91,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington AC9096

Remington AC9096

1. místo  v porovnání
1 000 Kč Orientační cena