Recenze a porovnání Remington AC9096 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Remington AC9096

92,5 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Velmi výkonný
  • 6 možností nastavení
  • Délka kabelu 3 m
  • Protiskluzová rukojeť

Zápory

  • Fén je těžší
  • Nemá hřebenový nástavec
  • Není skládací
1 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje, možnosti nastavení a výkonnost

Vysoušeč vlasů Remington AC9096 využijí majitelky a majitelé hustých a dlouhých vlasů stejně tak jako ti, kteří mají vlasů méně. Udávaný příkon dosahuje 2 400 W, tudíž by měl fén dostačovat i pro práci v salonu, realita je ovšem trochu jiná. Námi naměřený orientační příkon fénu na nejvyšší teplotní i rychlostní stupeň činil 1 920 W, což je mezi reálně testovanými fény v září 2021 stále jedna z vyšších hodnot. Příkon ale zcela neurčuje výkon fénu jako takový, proto jsme se rozhodli fénování tohoto modelu otestovat v praxi.

Potěšující je u tohoto fénu značky Remington délka kabelu dosahující 3 m. Toho využijí ti, kteří nemají hned u zrcadla možnost fén zapojit do zásuvky. Co se hmotnosti týče, pamatujte, že s příliš těžkým fénem se vám nemusí dobře manipulovat ani několik málo minut. Výrobce u fénu Remington AC9096 udává hmotnost 1 kg, ta je však nepřesná, jak už tomu obvykle bývá. My sami jsme fén zvážili a výsledná hodnota je o něco příznivější, fén váží okolo 630 g. Pořád se ale jedná o pocitově těžší model. Nesmíme zapomenout ani na hlučnost přístroje. Fény obecně jsou spíše hlasitější, hlučnost tohoto modelu na nejvyšší stupeň dosahuje kolem 82 dB. Rozdíly mezi hlučností fénů jsou spíše v jednotkách decibelů, každý fén má ale jiný zvuk.

Ovládání

Fén nabízí nastavení v podobě 2 rychlostí a 3 stupňů teplot. Obě hodnoty se ovládají zvlášť pomocí výkyvných tlačítek, takže máte poměrně široké možnosti nastavení. Ovládání teploty i intenzity foukání je poměrně intuitivní. Na rukojeti jsou výkyvná tlačítka umístěna natolik pohodlně, že při fénování by nemělo dojít k jejich nežádoucímu přepnutí.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Remington

Udávaný příkon (W)

2 400

Orientační naměřený příkon (W)

1 920

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Výkyvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

3

Udávaná hmotnost (g)

1 002

Naměřená hmotnost fénu (g)

630

Naměřená hlučnost (dB)

82

Unboxing a video z testování

Funkce a vybavení

Funkce a vybavení, které u fénu Remington AC9096 máte možnost využít, jsou zejména studený vzduch, turbo funkce a ionizace. Ta zabraňuje přesoušení a následnému elektrizování vlasů a hodí se zejména těm, kteří mají vlasy přirozeně sušší. Dnes touto funkcí výrobci doplňují fény poměrně často, pořád to ale není samozřejmost.

Turbo funkce je ještě méně obvyklá a umožňuje dočasné zvýšení rychlosti fénu, čímž zvýšíte i jeho výkon. Kvůli posuvnému tlačítku na jednu, nebo druhou stranu si ale musíte vybrat, zda v jednu chvíli použijete turbo funkci, nebo studený vzduch, obojí najednou není možné. Výhodou ale je, že pozici tlačítka studeného vzduchu je možné zafixovat, tlačítko tak není nutné stále držet, jako u levnějších fénů.

Nástavce fénu

Fén má v balení celkem tři nástavce. Jedná se o difuzér a dvě tvarovací koncovky, jednu standardní šířky a druhou velmi úzkou pro precizní tvarování účesu. Difuzér využijí hlavně majitelé a majitelky kudrnatých vlasů. Nástavce se na fén nasazují poměrně pohodlně, není k tomu potřeba vyvinout větší sílu. Jsou vyrobeny z pevného plastu.

Totéž platí u sejmutí mřížky, k čištění fénu se dostanete jejím lehkým pootočením. Kromě zmíněných doplňků má fén ve své výbavě ještě závěsné očko, takže jej můžete v koupelně pověsit místo toho, aby se někde povaloval. Při uskladnění myslete na skutečnost, že fén není skládací, a tak bude zabírat nějaké to místo.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ano

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano, 2x

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Jak se s fénem fénuje

Fénování s modelem AC9096 je poměrně příjemnou záležitostí. V první řadě se fén velmi dobře drží, má pogumovanou rukojeť, která v ruce neklouže. Výkyvná tlačítka se ovládají intuitivně, působí ale bytelnějším dojmem, takže by nemělo být snadné je při fénování omylem přepnout.

Fén jsme vyzkoušeli na fénování spíše hustších vlasů dlouhých do poloviny zad. Vysušit je po umytí a utření ručníkem zabralo něco málo přes 3 a půl minuty s využitím nejvyšší rychlosti i teploty fénu a bez použití turbo funkce. V našem srovnání je to rozhodně kratší doba. Zhruba v polovině fénování ale bylo nutné přepnout teplotu na střední stupeň, ten nejvyšší je opravdu horký. Nutno dodat, že vyfoukané vlasy získaly na objemu a pozitivem je také fakt, že neelektrizovaly.

Fén je pocitově velmi výkonný, k čemuž přispívá i užší tvar otvoru pro výstup vzduchu, ten je díky tomu ve srovnání s jinými rychlý. Pro představu, naměřená hodnota rychlosti vzduchu na třetí stupeň dosahovala 42,5 km/hod. Pozitivní zprávou je, že při fénování se fén na dotyk nepřehřívá a rukojeť se neohřívá v podstatě vůbec, takže se nemusíte bát popálení. Co jde ale při práci znát, je vyšší hmotnost fénu. Zde bylo nutné fén střídavě držet v jedné a druhé ruce. Pohodlná rukojeť ale tento nedostatek vyvažuje.

Názory uživatelů a odborníků

Fén Remington ohodnotilo ve svých recenzích několik desítek uživatelů, a to především kladně, zejména z toho důvodu jsme jej do našeho výběru také zařadili. Shodně vyzdvihují jeho výkon, poměr ceny a kvality, efektivitu sušení a dlouhou přívodní šňůru. Většinou jej také popisují jako poměrně tichý oproti jiným, respektive vydávaný zvuk není nepříjemný. Výtky se ozývaly pouze směrem k velikosti a hmotnosti fénu, kterou pocítíte zejména při delším fénování.

Klady a zápory

Fén je pocitově velmi výkonný a vlasy dokáže vysušit poměrně rychle. Potěšující jsou i širší možnosti nastavení, dlouhá přívodní šňůra a celkově poměr ceny, kvality a k tomu hodnocení uživatelů. Ve většině ohledů byl nadstandardní nebo minimálně srovnatelný s konkurenčními modely. V balení najdete celkem tři nástavce a benefitem je i pohodlná, protiskluzová rukojeť. Fén působí celkově kvalitně.

Slabou stránkou, která se bohužel k výkonnějším modelům váže častěji, jsou větší rozměry a vyšší hmotnost fénu, při jeho používání se tak budete více namáhat a bude nutné střídat ruce. Fén navíc není možné složit a v balení chybí hřebenový nástavec.

Naše hodnocení a závěr

Remington AC9096 je těžší fén na vlasy, který se tak nebude hodit do rodiny, kde by jej používali nejen dospělí, ale i děti. Naopak pokud vám nevadí váha přes 600 g, proti fénu nelze říci nic zásadně negativního, jedná se o kvalitně zpracovaný model. K nasazení a sejmutí nástavců či zadní mřížky navíc není potřeba vyvinout sílu. Fén má nadstandardně dlouhý přívodní kabel, vyšší počet rychlostí a stupňů, které lze mezi sebou kombinovat, protiskluzovou rukojeť a potěší i poměrně vysokým příkonem, díky kterému rychle vysuší i husté a dlouhé vlasy. V námi provedeném reálném testu to fénu zabralo zhruba 3 a půl minuty.

Díky stále zapnuté funkci ionizace vlasy nepřesušíte, pokud máte vlasy navíc vlnité či kudrnaté, potom vám přijde vhod difuzér. V balení nechybí ani dvě tvarovací koncovky, standardní a užší pro precizní práci. Proto fén můžeme doporučit i do salonu. Pokud byste chtěli ještě další vychytávku – hřebenový nástavec, abyste během fénování s fénem rovnou vlasy pročesávali, prohlédněte si parametry například u modelu stejné značky, Remington D5219 E51.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington AC9096 | Hodnocení: 92,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington AC9096

Remington AC9096

1 200 Kč Orientační cena