Menu

Recenze a srovnání Remington D5219

84,8 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Nejlevnější fény do 800 Kč

Klady

  • Poměr ceny a vybavení
  • 3 různé nástavce v balení
  • 6 možností nastavení
  • Poměrně lehký

Zápory

  • Pocitově méně kvalitní zpracování
  • Pomalý přechod na nižší teplotu
  • Krátký kabel
  • Nemá turbo funkci
800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje, možnosti nastavení a výkonnost

Fén na vlasy Remington D5219 zaujme udávaným příkonem 2 300 W, což je jedna z vyšších hodnot, se kterou se na trhu můžete setkat. Podle této hodnoty by mělo být foukání vlasů rychlé a efektivní, a to i v případě husté a dlouhé hřívy. Námi naměřený orientační příkon dosahoval 2 085 W, což je sice méně, v reálně testovaných fénech (září 2021) se ale stále jedná o vyšší číslo. To ale samo o sobě výkonnost fénu neurčuje, proto pro nás bylo podstatné fén vyzkoušet při práci, aby byla recenze co nejvíce přínosná.

Odlišných hodnot, než udává výrobce, jsme se dočkali také u délky kabelu a zde už námi naměřený výsledek nebyl tak příznivý. Přívodně měla šňůra měřit 2,5 metru, což by dostačovalo i v případě, že nemáte zásuvku hned u zrcadla. V realitě však kabel dosahuje jen 1,9 m, což už považujeme za kratší délku, která může použití fénu prostorově omezovat. Nakonec zmíníme také váhu, která bude mít vliv na to, jak se vám bude po několik desítek minut s fénem pracovat. Remington D5219 jsme zvážili, hmotnost se drží okolo 430 g. Fén je i pocitově velmi lehký. Jeho hlučnost se potom vyšplhala na necelých 84 dB, což je průměrná hodnota.

Ovládání

Fén má standardní 2 rychlosti fénování a vybrat si můžete až ze 3 teplotních stupňů. Tato nastavení se dají mezi sebou kombinovat, tudíž máte na výběr celkem ze šesti možností. Ovládání je zajištěno posuvnými tlačítky, u nich je důležité, abyste je při práci omylem nepřepnuli. Nacházejí se z přední části rukojeti, kde je také samostatné tlačítko pro funkci studeného vzduchu.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Remington

Udávaný příkon (W)

2 300

Orientační naměřený příkon (W)

2 085

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

1,9

Udávaná hmotnost (g)

810

Naměřená hmotnost fénu (g)

430

Naměřená hlučnost (dB)

83,6

Unboxing a video z testování

Funkce a vybavení

V rámci hodnocení funkcí a vybavení není možné modelu Remington D5219 nic vytknout. Má téměř všechny hodnocené položky, i ty, které jsou třeba méně standardní. Překvapí zejména na poli vyměnitelných nástavců.

U fénu Remington můžete počítat nejen s obvyklým závěsným očkem, odnímatelnou zadní mřížkou či s možností studeného vzduchu, ale také s funkcí ionizace, která se postará o ochranu vlasů proti vysušení. Co fén však postrádá, je turbo funkce, která by umožňovala krátkodobé zvýšení výkonu na maximum. Počítejte i s tím, že fén není skládací.

Nástavce fénu

V balení na vás čekají rovnou tři nástavce, a to tvarovací koncovka, difuzér a hřebenový nástavec, zejména poslední není často u fénů dostupný. Difuzér slouží k dotvoření tvaru vln či kudrn, hřebenovým nástavcem zase můžete vlasy při fénování pročesat a postará se také o objem vlasů. Jedná se o levnější fén a tomu odpovídá i výrobní materiál nástavců, jsou z pocitově méně kvalitního, ale stále pevného plastu.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ne

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ano

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Jak se s fénem fénuje

Fén jsme vyzkoušeli na vysušení středně hustých vlasů dlouhých do půlky zad. Vyfoukat je do sucha fénu s nasazenou tvarovací koncovkou zabralo okolo 3 minut při nastavení nejvyšší rychlosti i teploty, což je v testu krátká doba. Když jsme však chtěli finální účes zafixovat, narazili jsme na poměrně výrazný nedostatek fénu – přechod z vysoké na nižší teplotu je extrémně pomalý, a to jak při přepínání mezi stupni teploty, tak i když jsme chtěli použít funkci studeného vzduchu. Ten je navíc možné spustit jedině nepřetržitým držením příslušného tlačítka, a čekat několik desítek sekund na alespoň lehce ochlazený vzduch tak nebylo příliš pohodlné.

Co však musíme vyzdvihnout, je pocitově velmi nízká hmotnost fénu, při práci není potřeba střídat ruce a fén se ani nepronese. Ani delší doba foukání by proto zase tolik nevadila. Ovládání rychlostí a teplot posuvnými tlačítky není nejsnazší volbou, ale stále poměrně intuitivní. Při fénování se přístroj ani jeho rukojeť nepřehřívá. Po fénování nabyly vlasy viditelného objemu a neelektrizovaly ani nebyly přesušené.

Nasazování a sundávání nástavců stejně jako odnímatelné mřížky vyžaduje trochu grifu a síly, ne ale vyloženě hrubé. Zde je opět znatelná nižší cena fénu, celkové provedení působí s použitým plastem na těle fénu i nástavcích méně kvalitně. Fén je pocitově také méně výkonný než dražší modely, rychlostí vzduchu ale nijak nezaostává. Pro představu – rychlost vzduchu na nejvyšší nastavení činí asi 46 km/hod.

Názory uživatelů a odborníků

Remington D5219 si získal mnohé dlouhodobé i krátkodobé uživatele, kteří tento model hodnotí výhradně kladně, a také proto jsme jej do srovnání zařadili. Považují jej za výkonný a kvalitní vzhledem k nízké ceně. Co se designu týče, i v tomto ohledu je podle recenzí fén velmi povedený. Některé uživatele překvapila pocitově vyšší hmotnost, než očekávali, na druhou stranu je možné s fénem vlasy vysušit velmi rychle. Hodně uživatelů si chválí funkce fénu a nástavce, díky kterým je vysoušení vlasů pohodlnější, plnohodnotnější a je možné vytvořit precizní účesy.

Klady a zápory

My tento model hodnotíme také převážně kladně, má ale i svá slabá místa. Považujeme jej za poměrně lehký, oceňujeme také vysoký příkon fénu, díky kterému by mělo být fénování efektivní a rychlé. Fén má navíc bohatou výbavu, kromě základních funkcí potěší třemi různými nástavci v balení – tvarovací hubicí, difuzérem i hřebenovým nástavcem. Disponuje 6 možnostmi nastavení, což je u fénů poměrně časté, ne všechny modely ale mají možnost teplotu a rychlost ovládat zvlášť, proto i toho považujeme za benefit.

Co bychom zde naopak vytknuli, je méně kvalitní zpracování fénu i nástavců. Výrazný nedostatek se projevuje, chcete-li po foukání na nejvyšší teplotu snížit její stupeň. I studeného vzduchu se dočkáte až za několik desítek sekund a bude přitom stále nutné držet příslušné tlačítko. Fénu dále chybí turbo funkce a hůře hodnotíme i délku kabelu, oproti výrobcem udávané hodnotě je kratší o 60 cm, což už jde při používání znát.

Naše hodnocení a závěr

Hledáte-li vhodný fén v nižší cenové třídě pro vaše husté či dlouhé vlasy, které jsou například ještě kudrnaté, troufáme si říci, že Remington D5219 je ten pravý. Za cenu okolo 700 Kč se vám dostane lehkého a poměrně výkonného vysoušeče vlasů, který má všechny standardní volby rychlostí a teplot, nechybí mu ani studený vzduch; turbo funkci ale budete muset oželet. Celkové zpracování fénu ale odpovídá jeho ceně, například také déle trvá přechod z vysoké teploty na nižší. V balení obsahuje difuzér pro snadnější fénování kudrnatých vlasů, ale také hřebenový nástavec či tvarovací hubici. Tyto nástavce má například i Valera Silent Power 2400 Ionic.
800 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington D5219 | Hodnocení: 84,8 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Remington D5219

Remington D5219

800 Kč Orientační cena