Menu

Recenze a srovnání Rowenta CV7920F0

82,4 % Celkové hodnocení

I na poškozené vlasy v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Technologie na ochranu vlasů
  • 6 možností nastavení
  • Vyšší výkon

Zápory

  • Kratší kabel
  • Podle uživatelů těžší
  • Nešikovně umístěná tlačítka
1 600 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Rowenta CV7920F0 je fén s udávaným příkonem 2 300 W, což je v době srovnání (březen 2022) lehce nadprůměrná, ale ne nejvyšší hodnota v cenově vyšší třídě fénů. Je však téměř jisté, že reálný výkon při fénování bude o něco nižší. Při volbě rychlosti a teploty máte na výběr celkem ze šesti nastavení, z tří teplotních stupňů a dvou rychlostních. Fén se ovládá posuvnými tlačítky umístěnými zpředu madla. Jejich nevýhoda spočívá v tom, že hrozí možnost jejich neúmyslného přepínání při fénování, navíc jsou obě tlačítka umístěna velmi blízko u sebe, proto ovládání nemusí být zrovna intuitivní.

Fén by měl podle výrobce vážit 600 gramů, reálná hmotnost se ale může odlišovat. I přesto je šance, že fén bude spadat do kategorie lehčích fénů. Až pokud by se váha blížila k jednomu kilogramu, hrozilo by, že vás při delší práci bude bolet ruka. Co však komfort používání může kazit, je krátký přívodní kabel. Ten měří 1,8 m, což vás může trochu omezovat. Pokud nemáte zásuvku hned u zrcadla, hrozí, že před něj nedosáhnete. Některé fény v našem srovnání mají přívodní šňůry i téměř dvakrát tak dlouhé.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Rowenta

Udávaný příkon (W)

2 300

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

1,8

Udávaná hmotnost (g)

600

Funkce a vybavení

U tohoto fénu potěší jeho poměrně bohatá nabídka funkcí. Využít lze studený vzduch pro zafixování účesu i turbo funkci pro krátkodobé zvýšení výkonu. Nechybí ani funkce ionizace pro hladké vlasy po vysoušení, tato technologie totiž brání jejich elektrizování a přesoušení. Rowenta CV7920F0 by navíc měl disponovat i funkcí Hydra Protect, která má zachovávat přirozenou hydrataci ve vlasech. Povrch, přes který fouká vzduch, je podle výrobce opatřený kašmírem, keratinem a arganovým olejem pro ještě vyšší ochranu vlasu, je ale otázkou, do jaké míry je to doopravdy účinné.

Z nástavců v balení najdete tvarovací koncovku a difuzér, který dopomůže k vytvoření objemu a také vln u vlnitých či kudrnatých vlasů. Hřebenový nástavec ale Rowenta nemá. Běžné je i závěsné očko či odnímatelná zadní mřížka pro snadné čištění.

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ano

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

U uživatelů je fén poměrně oblíbený, pár drobných nedostatků se ale zkrátka vždycky najde. Uživatelé, kteří jej zakoupili, chválí jeho tichý chod a vyšší výkon, který dobře vysuší i hustší vlasy, technologie na ochranu vlasů podle nich navíc opravdu jsou poznat oproti fénování s jinými modely. Fénu chválí i jeho design. V recenzích se ale objevují i výtky, ty směřují k vyšší hmotnosti, podle některých uživatelů je fén Rowenta zkrátka těžší, než uživatelé očekávali. Negativně hodnotí i umístění tlačítek, která je velmi lehké omylem přepnout. Více hodnocení najdete zde.

Klady a zápory

Za hlavní benefity tohoto modelu značky Rowenta považujeme pokročilé technologie, které by měly zvýšit ochranu vlasů při fénování. Fén je díky nim vhodný i na poškozené nebo typově suché vlasy. Pozitivem je i výběr z šesti možností nastavení. Teplotu a rychlost ale může být méně pohodlné ovládat, tlačítka jsou umístěna velmi blízko sebe, takže je můžete při práci omylem přepnout.

Negativem je i kratší kabel, ten měří pouze 1,8 metru, tudíž neposkytne příliš pohodlnou manipulaci, pokud nemáte zásuvku vedle zrcadla. Podle uživatelů je navíc fén těžší, než by očekávali, pro dlouhé vysoušení jej proto nedoporučujeme, aby vás nebolela ruka.

Porovnání s alternativami

Ve vyšší cenové kategorii jako alternativu doporučujeme Remington PROluxe AC9140, který jsme v redakci fyzicky vyzkoušeli, proto dokážeme potvrdit jeho výkonnost. Má navíc třímetrový kabel, takže se hodí pro uživatele, kteří nemají elektrickou zásuvku hned u zrcadla. Na druhou stranu však musíte počítat s ještě vyšší pořizovací cenou. Pokud sháníte levnější fén, jako alternativa připadá v úvahu Remington D5220. Ve výbavě má stejné nástavce a podobné funkce, je ale téměř o tisícikorunu levnější.

Naše hodnocení a závěr

Fén Rowenta CV7920F0 můžeme doporučit majitelkám a majitelům poškozených či typově sušších vlasů. Výrobce totiž fén osadil rovnou několika technologiemi, které by se měli o vlasy při fénování postarat a ochránit je před vlnou horkého vzduchu tak, aby nedošlo k jejich přesoušení. Co se dalších vlastností týče, je fén ve vyšší cenové kategorii standardem. Má vyšší udávaný příkon, tvarovací hubici a difuzér v balení, nechybí mu turbo funkce ani studený vzduch.

Jeho nedostatky spočívají v kratším přívodním kabelu a méně intuitivnímu ovládání, tlačítka jsou totiž umístěna nešikovně vedle sebe, takže hrozí jejich nechtěné přepínání. V tomto směru doporučujeme spíše Remington AC9096 s výkyvnými tlačítky a třímetrovým kabelem.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Rowenta CV7920F0 | Hodnocení: 82,4 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Rowenta CV7920F0

Rowenta CV7920F0

1 600 Kč Orientační cena