Menu

Recenze a srovnání Remington D5220

85,3 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Fény nad 800 Kč

Klady

  • Velmi výkonný
  • 6 možností nastavení
  • Standardní funkce a vybavení

Zápory

  • Chybí hřebenový nástavec
  • Kratší přívodní šňůra
  • Není skládací
900 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Fén značky Remington se s příkonem 2 400 W řadil v době psaní recenze (září 2021) k nadprůměrně výkonným modelům. S nabídkou dvou rychlostí a tří teplot tento vysoušeč vlasů nepřekvapí pozitivně ani negativně, jde totiž o naprostý standard, který je shodný pro drtivou většinu současných fénů. Díky tomu, že má ovládací tlačítka oddělená, můžete mezi sebou teploty a rychlosti kombinovat, a docílit tak až šesti možností nastavení.

Napájecí kabel s délkou 1,8 m nijak zvlášť neoslní, v tomto směru jde spíše o průměr až podprůměr, některé fény mají šňůru dlouhou až 3 m. To přijde vhod, zejména pokud nemáte elektrickou zásuvku v blízkosti zrcadla; v tomto případě tak na blízkost zásuvky budete muset myslet. Hmotnost 708 g je poměrně průměrná, nejde tedy o nijak zvlášť těžký, ale ani výjimečně lehký model. S fény vážícími pod 1 kg se obecně dobře manipuluje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Remington

Udávaný příkon (W)

2 400

Počet rychlostí

2

Počet teplot

3

Způsob ovládání

Posuvná tlačítka

Ovládání rychlostí a teplot zvlášť

Ano

Počet kombinací rychlostí a teplot

6

Délka napájecího kabelu (m)

1,8

Udávaná hmotnost (g)

708

Funkce a vybavení

Stejně jako u většiny fénů v našem výběru, ani u tohoto modelu značky Remington nenajdete hřebenový nástavec. Díky tvarovací koncovce a difuzéru jej ale můžete využít na různé účesy i různé typy vlasů, na rovné, vlnité i kudrnaté. Je vybavený také funkcí ionizace a tlačítkem na studený vzduch, obojí uhlazuje vlasy a napomáhá k dosažení dokonalého účesu. K údržbě a uskladnění fénu potom poslouží odnímatelná zadní mřížka a závěsné očko, obojí je vcelku standard. Fén není skládací, a tak je nutné vyhradit mu při případném přenášení i uskladnění nějaké to místo.

 

 

Parametr Tento produkt
Funkce ionizace

Ano

Studený vzduch

Ano

Turbo funkce

Ano

Difuzér

Ano

Tvarovací koncovka

Ano

Hřebenový nástavec

Ne

Další nástavce

Ne

Odnímatelná zadní mřížka

Ano

Závěsné očko

Ano

Skládací konstrukce

Ne

Názory uživatelů a odborníků

Obecně jsou majitelé fénu D5220 s tímto modelem spokojeni, a také proto jsme jej do výběru zařadili. Podle jejich hodnocení není příliš těžký, manipulace s ním není náročná a samozřejmě potěší i přijatelnou cenou. Pochvalují si také výkon fénu. Jediným negativem je podle některých recenzí příliš horký 3. stupeň teploty, který z toho důvodu ani nevyužívají.

Klady a zápory

Mezi hlavní benefity jsme zařadili vysoký příkon, díky kterému můžete vlasy vyfoukat rychle a efektivně. Pozitivně hodnotíme i možnosti nastavení, díky odděleným tlačítkům na teplotu a rychlost máte na výběr celkem ze šesti stupňů. Vybavení a funkce fénu jsou standardní a běžné pro dražší fény; v balení nechybí tvarovací nástavec a difuzér, fén disponuje ionizací i funkcí studeného vzduchu. Chybí zde jen hřebenový nástavec. Fén také není skládací a počítejte se spíše kratší přívodní šňůrou.

Naše hodnocení a závěr

Vysoušeč vlasů D5220 od značky Remington patřil v našem srovnání k uživatelsky oblíbeným modelům, navíc s dobrým poměrem ceny ku vlastnostem. O to se zasadil zejména jeho vysoký příkon, který zajistí rychlé vysušení vlasů. V ostatních ohledech už se drží standardních hodnot. Stejně jako většina konkurentů nabídne dvě rychlosti a tři teploty, ve výbavě nepostrádá ionizaci, tvarovací koncovku, difuzér ani odnímatelnou zadní mřížku či závěsné očko.

Vytknout mu tak můžeme snad jen kratší přívodní šňůru, ta dosahuje jen 1,8 m, což může být nepohodlné pro vyšší osoby, nebo pokud nemáte elektrickou zásuvku přímo u zrcadla. Pokud by vás zajímal model s podobnými vlastnostmi a delší šňůrou, podívejte se například na vysoušeč vlasů Remington PROluxe AC9140.

 

900 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington D5220 | Hodnocení: 85,3 %

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Remington D5220

Remington D5220

900 Kč Orientační cena