Recenze a test fénu na vlasy Remington D5220 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Remington D5220

3. místo
89,8 % Celkové hodnocení
 • Vysoký výkon
 • Standardní hmotnost
 • Nízká cena
 • Chybí hřebenový nástavec
 • Kratší přívodní šňůra
 • Vysoká teplota při zvolení 3. stupně
800 Kč Orientační cena
 • 10/10
  Hodnocení výkonu
 • 9,0/10
  Hodnocení nabídky rychlostí a teplot
 • 7,5/10
  Hodnocení hmotnosti a dosahu
 • 9,2/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 89,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Fén značky Remington se s příkonem 2 400 W řadil v době psaní recenze (listopad 2019) k nadprůměrně výkonným modelům, tehdejší průměr byl cca o 200 W nižší. S nabídkou dvou rychlostí a tří teplot tento vysoušeč vlasů nepřekvapí pozitivně ani negativně, jde totiž o naprostí standard, který je shodný pro drtivou většinu současných fénů. Napájecí kabel s délkou 1,8 m nijak zvlášť neoslní, v tomto směru jde spíše o průměr až podprůměr, některé fény mají šňůru dlouhou až 3 m, což přijde vhod zejména pokud nemáte elektrickou zásuvku v blízkosti zrcadla. Nejde ale o nic neřešitelného, pouze si možná budete muset vypomoct prodlužovačkou. Hmotnost 708 g byla vcelku průměrná, nejde tedy o nijak zvlášť těžký, ale ani výjimečně lehký model.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Remington

27 % Remington, 23 % Philips, 14 % Rowenta, 14 % Sencor, 14 % Valera, 5 % Braun, 5 % Dyson
Příkon (W)

2 400

2 088,64
Počet rychlostí

2

86 % 2, 14 % 3
Počet teplot

3

86 % 3, 9 % 4, 5 % 2
Délka napájecího kabelu (m)

1,8

2,16
Hmotnost (g)

708

718,68

Funkce a vybavení

Stejně jako u většiny fénů v našem srovnání, ani u tohoto modelu Remington nenajdete hřebenový nástavec. Díky tvarovací koncovce a difuzéru jej ale můžete využít na různé účesy i různé typy vlasů. Je vybavený také funkcí ionizace a tlačítkem na studený vzduch, obojí uhlazuje vlasy a napomáhá k dosažení dokonalého účesu. K údržbě a uskladnění fénu potom poslouží odnímatelná zadní mřížka a závěsné očko, obojí je vcelku standard.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Funkce ionizace

Ano

82 % Ano, 18 % Ne
Studený vzduch

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Difuzér

Ano

73 % Ano, 27 % Ne
Tvarovací koncovka

Ano

100 % Ano
Hřebenový nástavec

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Odnímatelná zadní mřížka

Ano

91 % Ano, 9 % Neuvedeno
Závěsné očko

Ano

100 % Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Obecně jsou majitelé fénu D5220 s tímto modelem spokojeni. Podle jejich hodnocení není příliš těžký, manipulace s ním není náročná a samozřejmě potěší i nízkou cenou. Jediným negativem je podle některých recenzí příliš horký 3. stupeň teploty, který z toho důvodu ani nevyužívají.

Naše hodnocení a závěr

Vysoušeč vlasů D5220 od značky Remington patřil v našem srovnání k nadprůměrně hodnoceným modelům. O to se zasadil zejména jeho vysoký výkon, který zajistí rychlé vysušení vlasů. V ostatních ohledech už se držel spíše standardních hodnot. Stejně jako většina konkurentů nabídne dvě rychlosti a tři teploty, ve výbavě nepostrádá ionizaci, tvarovací koncovku, difuzér ani odnímatelnou zadní mřížku či závěsné očko. Vytknout mu tak můžeme snad jen kratší přívodní šňůru, ta dosahuje jen 1,8 m, což může být nepohodlné pro vyšší osoby, nebo pokud nemáte elektrickou zásuvku přímo u zrcadla. Pokud by vás zajímal model s podobnými vlastnostmi a delší šňůrou, podívejte se například na vysoušeč vlasů Remington PROluxe AC9140.

800 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová, Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Remington D5220 | Hodnocení: 89,8 %
Eliška Srncová má v naší redakci pod palcem hlavně velké domácí spotřebiče, jako majitelka vlnitých vlasů ale ví, jaké může být s péčí o vlasy trápení. Díky dlouholetému samostudiu a intenzivnímu experimentování na vlastní hřívě má v tomto ohledu opravdu přehled. Poradí vám třeba jak používat difuzér, jaký zvolit fén a jak s vlasy při sušení zacházet, aby zůstaly co nejdéle krásné a zdravé. Kromě vlasové péče vám napoví také při výběru pračky nebo třeba kočárku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Remington D5220

Remington D5220

3. místo  v porovnání
800 Kč Orientační cena