Pákový kávovar De'Longhi EC 156 - Recenze a test | Arecenze
Menu

Recenze a test De’Longhi EC 156

70,4 % Celkové hodnocení
 • Kompatibilní s E.S.E. pody
 • Nelze nastavit množství, teplotu ani tvrdost vody
2 500 Kč Orientační cena
 • 9,3/10
  Hodnocení výkonu
 • 5,7/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 3,4/10
  Hodnocení funkcí
 • 70,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Příkon kávovaru De’Longhi byl v době psaní této recenze (červen 2017) trochu podprůměrný a může se tak stát, že bude kávovaru chvilku trvat, než se zahřeje. Nejde ovšem o nijak velký přístroj a tak by k dlouhému rozehřívání ani nemuselo dojít. Kapacita jeho nádržky je totiž jen 1 l, tedy jedna z nejnižších v našem srovnávacím testu. V ohledu k parnímu tlaku ale nezůstává velkým kávovarům nic dlužný drží se doporučované hodnoty 15 bar. Dobrého standardu se drží také v případě počtu šálků, stejně jako větší přístroje, i tento model zvládne uvařit dva současně. Jako jeden z mála levnějších modelů umožňuje tento kávovar i použití E.S.E. podů. S nastavením vody si ale v jeho případě nijak nevyhrajete. Nedovolí vám nastavit množství, teplotu ani tvrdost, o stoprocentním komfortu tedy nemůže být řeč.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

Objem zásobníku vody (l)

1

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 100

0,00
Nastavitelné množství vody

Ne

Nastavitelná tvrdost vody

Ne

Nastavitelná teplota vody

Ne

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

Z nabídky standardní pro pákové kávovary chybí modelu značky De’Longhi funkce automatického vypnutí a odvápňovací program. V praxi to znamená, že se při odvápňování budete muset trochu více zapojit. Co se týče automatického vypnutí, řada uživatelů jej nepreferuje, záleží tedy na vašich konkrétních požadavcích. Pokud jde o vzácnější funkce, této cenové kategorii samozřejmě není přítomnost mlýnku nebo automatického šlehání mléka příliš reálná. Počítat ovšem můžete s výdejem páry i horké vody, mléko si tedy našleháte bez problémů manuálně. Kávovar vám také nahřeje šálky a doplňování vody bude hračkou díky odnímatelné nádržce.

Jak napoví již jeho kapacita, model De’Longhi EC 156 patří k nejmenším kávovarům v našem červnovém srovnávacím testu. Na výšku měří 28,5 cm, na šířku 19,5 cm a jeho hloubka je 24 cm. Váží 4,8 kg a jde tedy o poměrně skladný model, se kterým se snadno manipuluje.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ne

Odvápňovací program

Ne

Výška (cm)

28,5

0,00
Šířka (cm)

19,5

0,00
Hloubka (cm)

24

0,00
Hmotnost (kg)

4,8

0,00

Hodnocení dalších uživatelů

Jako negativum větší počet uživatelů zmiňuje zejména silnější vibrace při požívání kávovaru, které se dají případně řešit výstelkou. Zcela jim nevyhovuje ani nízká výpust, pod kterou se nevejde vyšší nádobí. Do třetice jako nevýhodu zmiňují také vestavěné pěchovadlo kávovaru, které nemusí zaručit perfektní stlačení kávy. Obecně vzato jej ale hodnotí spíše pozitivně, zejména díky příznivé ceně.

Naše hodnocení a závěr

Kávovar De’Longhi EC 156 bude vhodný spíše pro nenáročné uživatele nebo pro ty, kteří s pákovými kávovary teprve začínají. Patří k nejmenším modelům v našem srovnání a také do nejnižší cenové kategorie. Přesto umožňuje i použití E.S.E. podů a nabízí většinu standardních funkcí. Pokud hledáte jednoduchý skladný model do menší kuchyně a nepatříte ke zkušeným uživatelům, kteří hledají sofistikovanější přístroj, můžeme vám tento model doporučit. Jestliže ale chcete o něco lépe vybavený kávovar, můžete se podívat například na model Sencor SES 2010 BK ze stejné cenové kategorie.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi EC 156 | Hodnocení: 70,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi EC 156

De’Longhi EC 156

2 500 Kč Orientační cena