Menu

Recenze a test De’Longhi EC 680

96,1 % Celkové hodnocení
 • Vynikající poměr cena/výkon
 • Nevlezou se dva standardní šálky
4 000 Kč Orientační cena
 • 9,5/10
  Hodnocení výkonu
 • 10/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,6/10
  Hodnocení vybavení
 • 9,7/10
  Hodnocení funkcí
 • 96,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar značky De’Longhi se objemem 1 l řadí k menším kávovarům v našem srovnávacím testu, jeho příkon 1 350 W v době psaní této recenze víceméně odpovídal průměru. Parní tlak 15 bar zcela odpovídá doporučované hodnotě pro domácí použití, v tomto směru tedy nemáme kávovaru co vytknout. Silnou doménou tohoto kávovaru jsou ovšem možnosti nastavení. Můžete nastavit jak množství vody, tak i její teplotu a tvrdost. Díky tomu si můžete vaši oblíbenou kávu vyladit do nejmenších detailů. Kávovar také nabízí možnost použití E.S.E podů, pokud tedy preferujete tuto, o něco čistější, variantu přípravy, nic vám nestojí v cestě. Není problém připravit také dva šálky kávy naráz, což vám ušetří čas i námahu spojenou s přípravou každého šálku zvlášť.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

De'Longhi

Objem zásobníku vody (l)

1

0,00
Parní tlak (bar)

15

0,00
Příkon (W)

1 350

0,00
Nastavitelné množství vody

Ano

Nastavitelná tvrdost vody

Ano

Nastavitelná teplota vody

Ano

Použití E.S.E. podů

Ano

Maximální počet šálků najednou

2

Vybavení a funkce

V kategorii funkcí postrádá kávovar De’Longhi EC 680 pouze ty, které u pákových kávovarů najdeme spíše sporadicky, tedy integrovaný mlýnek a automatické šlehání mléka. Ze standardních funkcí mu nechybí žádná. Šálky tedy můžete nahřát jak pomocí speciální podložky, tak například i horkou vodou z parní trysky, která je součástí výbavy tohoto modelu. Doplňování vody vám usnadní odnímatelná nádržka, s údržbou zase budete mít méně práce díky odvápňovacímu programu. Pokud dbáte na nízkou spotřebu energie, jistě vás potěší také automatické vypnutí, kterým kávovar disponuje.

Zbystřit byste měli v případě rozměrů tohoto přístroje, které mají své výhody i nevýhody. Zejména díky neobvykle malé šířce, pouhých 14,9 cm, je přístroj poměrně skladný a dobře se vměstná i do menší kuchyně. Nevýhodou malé šířky ale může být, že se na tácek kávovaru nevlezou dva běžně velké hrnky a při přípravě dvou šálků současně se možná budete muset omezit na menší velikost šálku. Na výšku měří 30,5 cm a jeho hloubka 33 cm, tyto dva rozměry už jsou tedy poměrně standardní. Hmotností 4 kg se řadí spíše k lehčím modelům.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek

Ne

Automatické šlehání mléka

Ne

Nahřívání šálků

Ano

Horká voda

Ano

Parní tryska

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Automatické vypnutí/Stand-by

Ano

Odvápňovací program

Ano

Výška (cm)

30,5

0,00
Šířka (cm)

14,9

0,00
Hloubka (cm)

33

0,00
Hmotnost (kg)

4

0,00

Hodnocení dalších uživatelů

Jak jsme již zmiňovali v předchozím odstavci, rozměry přístroje jsou současně jeho silnou i slabou stránkou. Kávovar De’Longhi ohodnotilo více než dvě stě uživatelů a jednou z nejčastěji zmiňovaných výhod je právě jeho skladnost. Chválí si také kvalitně připravenou kávu s hustou cremou a dobrou parní trysku. Některým uživatelům ovšem nevyhovuje, že se na tácek kávovar nevlezou dva standardní šálky současně. Nepříliš kladně hodnotí také nahřívací plochu na šálky, která se podle některých uživatelů poměrně pomalu zahřívá a není ani příliš horká.

Naše hodnocení a závěr

Kávovaru De’Longhi EC 680 nemáme moc co vytýkat. Jeho tlak je pro domácí použití zcela odpovídající, příkon je také naprosto dostačující. Umožňuje nastavení množství, tvrdosti a teploty vody, se kterým se často nesetkáme ani u dražších modelů. Z funkcí postrádá pouze ty, které jsou pro pákové kávovary spíše neobvyklým bonusem, tedy mlýnek a automatické šlehání mléka. Jediným podstatnějším negativem tedy může být jeho šířka, vzhledem k tomu, že není dostatečná pro použití dvou standardních šálků. Pro některé uživatele je ale naopak jeho menší rozměr velkou výhodou a tak záleží zcela na vašem uvážení, zda malou šířku kávovaru vnímáte jako pozitivum nebo negativum. Pokud vám kompaktnější kávovar zcela vyhovuje, můžeme vám tento model doporučit všemi deseti. Jestliže hledáte o trochu větší model, doporučujeme zvážit například kávovar De’Longhi EC 850.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: De’Longhi EC 680 | Hodnocení: 96,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze De’Longhi EC 680

De’Longhi EC 680

4 000 Kč Orientační cena