Menu

Recenze a test De'Longhi EC 850

1. místo
93,5 % Celkové hodnocení
 • Automatické šlehání mléka
 • Kompatibilní s E.S.E pody
 • Nastavitelná teplota a tvrdost vody
 • Nízký pro sklenici na latte
 • Nemá funkci nahřívání šálků
6 000 Kč Orientační cena
 • 9,8/10
  Hodnocení výkonu
 • 10/10
  Hodnocení nastavení a možností
 • 9,2/10
  Hodnocení vybavení
 • 10/10
  Hodnocení funkcí
 • 93,5 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Kávovar značky De’Longhi patří k modelům, u kterých si s přípravou kávy můžete opravdu vyhrát. Umožní vám totiž nejen nastavit vhodné množství vody na jeden šálek, ale vyladit i její teplotu a tvrdost pro dosažení dokonalé chuti. V době vzniku recenze těmito možnostmi disponovalo jen menší množství kávovarů a tento model tak pozitivně vyčnívá ze své cenové skupiny.

Zároveň je možné uvařit kávu do dvou šálků současně, kávovar je kompatibilní i s E.S.E pody, což v době psaní recenze neplatilo ani pro polovinu hodnocených modelů. Objemem 1 l se v kategorii pákových kávovarů řadí spíše k menším modelům, příkonem 1 450 W ovšem může konkurovat i větším modelům a nemusíte se tedy u něj bát příliš dlouhého nahřívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce De'Longhi 38 % De'Longhi, 23 % Sencor, 8 % Electrolux, 8 % Ariete, 8 % Beko, 8 % Sage, 8 % Neuvedeno
Objem zásobníku vody (l) 1 1,27
Parní tlak (bar) 15 16,15
Příkon (W) 1 450 1 274,62
Nastavitelné množství vody Ano 54 % Ano, 46 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody Ano 85 % Ne, 15 % Ano
Nastavitelná teplota vody Ano 69 % Ne, 31 % Ano
Použití E.S.E. podů Ano 54 % Ne, 46 % Ano
Maximální počet šálků najednou 2 100 % 2

Vybavení a funkce

V nabídce funkcí a vybavení se u kávovaru De’Longhi nedočkáte integrovaného mlýnku a nahřívací plochy na šálky. Tu je ovšem poměrně snadné jednoduchým vypláchnutím šálků horkou vodou, integrovaný mlýnek je navíc spíše raritou. Obecně tedy jeho výkon v této kategorii můžeme zhodnotit jako velice dobrý. Parní tryska vám našlehá mléko a také napustí horkou vodu, když budete potřebovat.

Při napouštění vody se díky odnímatelné nádobce nemusíte zabývat zbytečným přeléváním z nádoby do nádoby. S údržbou vám pomůže speciální odvápňovací program a o energetickou úsporu se postará funkce automatického vypnutí. Kávovar De’Longhi výrazně vyniká nad konkurencí jednou funkcí, automatickým šleháním mléka, které je u pákových kávovarů velmi nezvyklé.

Ačkoliv nepatří k nejobjemnějším, rozměry přístroje jsou průměrné až lehce nadprůměrné. Na výšku měří 30,6 cm, na šířku 27,5 cm a jeho hloubka je 32 cm. Hmotnost 7 kg byla v době psaní tohoto textu také poněkud nadprůměrná, častá manipulace s přístrojem by proto nebyla zcela ideální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek Ne 100 % Ne
Automatické šlehání mléka Ano 77 % Ne, 23 % Ano
Nahřívání šálků Ne 85 % Ano, 15 % Ne
Horká voda Ano 62 % Ano, 23 % Ne, 15 % Neuvedeno
Parní tryska Ano 85 % Ano, 15 % Ne
Odnímatelná nádržka na vodu Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí/Stand-by Ano 77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Odvápňovací program Ano 54 % Ne, 38 % Ano, 8 % Neuvedeno
Výška (cm) 30,6 31,17
Šířka (cm) 27,5 24,22
Hloubka (cm) 32 29,30
Hmotnost (kg) 7 4,71

Názory uživatelů a odborníků

Více než stovka uživatelů ohodnotila tento kávovar a v drtivé většině šlo o hodnocení velmi pozitivní. Podle uživatelů jde o ideální kompromis mezi automatickým a pákovým kávovarem a oceňují zejména jeho poměr ceny a výkonu. V podstatě jediné častěji opakované negativum je malý prostor pod výpustí na kávu, kvůli kterému se pod výpust nevleze vysoká sklenice na latte. Některým uživatelům také zcela nevyhovoval návod, který je podle nich poněkud nesrozumitelný.

Naše hodnocení a závěr

Z funkcí kávovaru De’Longhi EC850 chybí pouze nahřívací plocha na šálky a mlýnek. Naopak je výjimečný funkcí automatického šlehání mléka, v době psaní této recenze byl v našem žebříčku jako jediný kávovar s touto schopností. Bude tedy určitě skvělou volbou pro zájemce, kteří pátrají právě po takovémto hybridu mezi automatickým a pákovým kávovarem, který v sobě spojuje pozitiva obou kategorií.

Jistým negativem může být limitovaná výška výpusti, tedy fakt, že pod kávovar nelze postavit vysokou sklenici na latte. Nevýhodou pro některé uživatele může být také jeho menší objem, v takovém případě doporučujeme zvážit například model Catler ES 8013. U něj už se ale dočkáte poněkud chudší nabídky funkcí a rozhodně nemůžete počítat se šleháním mléka.

6 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: De'Longhi EC 850 | Hodnocení: 93,5 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De'Longhi EC 850

De'Longhi EC 850

1. místo  v porovnání
6 000 Kč Orientační cena