Recenze a srovnání De'Longhi EC 850.M | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání De’Longhi EC 850.M

83,2 % Celkové hodnocení

S automatickým šleháním mléka v kategorii Pákové kávovary střední třídy

Klady

  • Vysoký uživatelský komfort
  • Relativně nízká cena
  • Automatický odvápňovací program

Zápory

  • Malá nádržka na vodu
  • Plastové pěchovadlo na kávu
  • Plocha na šálky není vyhřívaná
7 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

De’Longhi patří mezi výrobce, kteří si dávají záležet na uživatelském komfortu a tento model kávovaru to jen potvrzuje. Je jedním z mála pákových strojů, které disponují možností automatického šlehání mléka. Místo parní trysky zde naleznete nádobku na mléko, kterou naplníte studeným mlékem a o jeho napěnění a transport do hrníčku se přístroj postará už sám. Tento systém ocení milovníci jednoduché přípravy, nemusí však vyhovovat těm, kteří mají chuť napěnit si mléko přesně podle svých potřeb.

Základní parametry přístroje odpovídají určení pro domácnosti. V útrobách kávovaru naleznete vibrační čerpadlo o tlaku 15 bar, které je pro malé kávovary typické (v srpnu 2021). O nahřívání se stará termoblok a příkon je relativně vysoký, takže rychlost nahřátí by neměla být problém. Termobloky jsou navíc dva, jeden pro vodu protékající pákou, druhý pro páru šlehající mléko.

Parametr Tento produkt
Výrobce

De'Longhi

Systém zahřívání

2 termobloky

PID

Ne

Typ čerpadla

Vibrační

Tlak (bar)

15

Tlakoměr

Ne

Příkon (W)

1 450

Způsob šlehání mléka

Automatický

Objem zásobníku vody (l)

1

Nastavení a uživatelský komfort

Jak už jsme zmínili v úvodu recenze, uživatelský komfort je něco, čím kávovary De’Longhi vynikají. Většinou jsou na tom výborně také v oblasti nastavení, například model EC 850.M vám dovolí ovlivnit teplotu vody, která bude pákou protékat, množství kávy, které do hrníčku automaticky nateče. Kávovar je také nastavitelný na různou tvrdost vody, v balení naleznete testovací proužek, abyste snadno zjistili, jak tvrdá voda vám doma teče.

Přístroj se automaticky přepne do stand-by režimu po určité době nečinnosti, přičemž si můžete vybrat, zda k tomu má dojít po 15 minutách, 75 minutách nebo 3 hodinách. Nádržka je vyjímatelná, její objem však dosahuje pouze 1 l vody, což mnoha uživatelům nemusí stačit. Kávovar je kompatibilní s E.S.E. pody, směle tedy můžete připravovat rychlou kávu z polštářků. Nabídne také automatický program usnadňující odvápňování. Jediné, co mu stran uživatelského komfortu chybí, je zabudovaný mlýnek, ten se však obecně u pákových strojů vyskytuje málokdy.

 

Parametr Tento produkt
Nastavitelná teplota vody

Ano

Nastavení automatického množství vody

Ano

Nastavení na tvrdost vaší vody

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Automatický odvápňovací program

Ano

Odnímatelná nádržka na vodu

Ano

Zabudovaný mlýnek

Ne

Kompatibilní s E.S.E. pody

Ano

Další příslušenství a rozměry

Slabším prvkem kávovaru je pěchovadlo na kávu, které je z plastu, což je ve srovnání s kovem méně odolná varianta. Co by vás také mohlo u tohoto přístroje zarmoutit, je vrchní plocha na šálky, která není vyhřívaná. Doporučíme tak šálky propláchnout před použitím horkou vodou, tím se nahřejí a káva v nich bude stydnout pomaleji. Výdejníkem horké vody kávovar disponuje, mimo nahřívání šálků ji můžete použít na čaj nebo nápoje typu lungo. Před jeho použitím je třeba nainstalovat výdejník místo nádržky na mléko.

Výdejník vody kávovaru De'Longhi EC 850.M

De’Longhi se pyšní sítky, která dokáží kávu co nejvíc našlehat. V balení tedy naleznete přetlaková sítka pro jednu či dvě porce, součástí je navíc disk „disco crema“. Tyto pomůcky vytvoří místo cremy umělou pěnu, která na precizním espressu od baristy nemá co dělat, řadě domácích uživatelů však vyhovuje. Kávovar má rozměry víceméně standardní, výraznější je jeho šířka. Také hmotnost je o něco vyšší než u nejlevnějších strojů, díky tomu by upevňování páky mohlo být pohodlnější.

Parametr Tento produkt
Výdejník horké vody

Ano

Nahřívací plocha na šálky

Ne

Sítka v balení

2x přetlaková,1x na porcovanou kávu

Tamper v balení

Plastový, samostatný

Výška (cm)

30,6

Šířka (cm)

27,5

Hloubka (cm)

32

Hmotnost (kg)

7

Hodnocení ostatních uživatelů

Tento kávovar patří mezi velmi oblíbené, jen na serveru Heureka se k němu vyjádřilo 200 uživatelů. Ti si pochvalují jednoduché užívání, automatické šlehání mléka a stále ještě relativně nízkou cenu. Někteří by však také ocenili podrobnější návod a větší zásobník na vodu. Kávovar disponuje plovákem pro signalizaci nízké hladiny vody, podle uživatelů se však tento plovák často zasekne a nádržku je stejně nutné kontrolovat osobně.

Hlavní klady a zápory

Kávovar doporučujeme těm, kteří nemají chuť připravovat mléko přes parní trysku, jako největší bonus proti ostatním pákovým kávovarům totiž vidíme právě automatické šlehání. Líbí se nám také množství možných nastavení a poměr ceny ku výkonu. Nemůžeme opomenout ani vyšší hmotnost, díky které se se strojem bude lépe pracovat.

Pokud se zaměříme na nedostatky, zkritizujeme například malý objem zásobníku na vodu, který bude třeba častěji doplňovat. Chybět by mnohým také mohla nahřívaná plocha na šálky, ty tak bude třeba nahřát například propláchnutím horkou vodou. Pěchovadlo na kávu je jako u většiny levnějších strojů plastové.

Závěr

De’Longhi EC 850.M je přístroj pro ty, kteří vyžadují vysoký uživatelský komfort, avšak zároveň nestojí o automatický kávovar. Největším rozdílem mezi tímto modelem je automatické šlehání mléka, manuální parní trysku zde nenajdete. Přístroj zaujme uživatele, kteří stojí o co nejvyšší pěnu na espressu, k ní dopomůže zpěňovač „disco crema“. Nepříjemně by vás naopak mohla zaskočit plocha na šálky bez funkce vyhřívání nebo velmi malá nádržka na vodu.

Pokud vás automatické šlehání nezaujalo, protože pákový kávovar hledáte přece proto, abyste si mohli s přípravou kávy co nejvíc pohrát, máme pro vás lahůdku, recenzi léty prověřeného kávovaru Rancilio Silvia E.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: De’Longhi EC 850.M | Hodnocení: 83,2 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je redaktorkou, která v minulosti pracovala jako baristka. Protože ji káva baví, v duchu do budoucna sní o nějakém poloprofesionálním přístroji. Snadno tak vysvětlí, jaké parametry jsou při nákupu důležité, ale také třeba jaký je rozdíl mezi přetlakovým a klasickým sítkem nebo co je panarello tryska. Mimo pákové kávovary se zajímá také o alternativní přípravy kávy, proto se na webu stará také o témata překapávačů nebo moka konviček.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze De’Longhi EC 850.M

De’Longhi EC 850.M

7 000 Kč Orientační cena