Recenze a test De’Longhi EC 850

1. místo - Vítěz testu 2019

Hodnocení:

93,5 %

Klady:

Automatické šlehání mléka

Zápory:

Nízký pro sklenici na latte

6 000 Kč
orientační cena

Hodnocení výkonu
(max. 10)
Hodnocení nastavení a možností
(max. 10)
Hodnocení vybavení
(max. 10)
Hodnocení funkcí
(max. 10)
Celkové
hodnocení
9,8 10,0 9,2 10,0 93,5 %

Souhrnné údaje 

Kávovar značky De’Longhi patří k modelům, u kterých si s přípravou kávy můžete opravdu vyhrát. Umožní vám totiž nejen nastavit vhodné množství vody na jeden šálek, ale vyladit i její teplotu a tvrdost pro dosažení dokonalé chuti. V době vzniku recenze těmito možnostmi disponovalo jen menší množství kávovarů a tento model tak pozitivně vyčnívá ze své cenové skupiny. Zároveň je možné uvařit kávu do dvou šálků současně, kávovar je kompatibilní i s E.S.E pody. Objemem 1 l se v kategorii pákových kávovarů řadí spíše k menším modelům, příkonem 1 450 W ovšem může konkurovat i větším modelům a nemusíte se tedy u něj bát příliš dlouhého nahřívání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce De'Longhi 62 % De'Longhi, 8 % Electrolux, 8 % Ariete, 8 % Sencor, 8 % Beko, 8 % Sage
Objem zásobníku vody (l)  1 1,20
Parní tlak (bar)  15 15,00
Příkon (W)  1 450 1 228,46
Nastavitelné množství vody  Ano 54 % Ano, 46 % Ne
Nastavitelná tvrdost vody  Ano 77 % Ne, 15 % Ano, 8 % Neuvedeno
Nastavitelná teplota vody  Ano 77 % Ne, 23 % Ano
Použití E.S.E. podů  Ano 69 % Ano, 31 % Ne
Maximální počet šálků najednou  2 100 % 2

Vybavení a funkce

V nabídce funkcí a vybavení se u kávovaru De’Longhi nedočkáte integrovaného mlýnku a nahřívací plochy na šálky. Tu je ovšem poměrně snadné jednoduchým vypláchnutím šálků horkou vodou, integrovaný mlýnek je navíc spíše raritou. Obecně tedy jeho výkon v této kategorii můžeme zhodnotit jako velice dobrý. Parní tryska vám našlehá mléko a také napustí horkou vodu, když budete potřebovat. Při napouštění vody se díky odnímatelné nádobce nemusíte zabývat zbytečným přeléváním z nádoby do nádoby. S údržbou vám pomůže speciální odvápňovací program a o energetickou úsporu se postará funkce automatického vypnutí. Kávovar De’Longhi výrazně vyniká nad konkurencí jednou funkcí, automatickým šleháním mléka, které je u pákových kávovarů velmi nezvyklé.

Ačkoliv nepatří k nejobjemnějším, rozměry přístroje jsou průměrné až lehce nadprůměrné. Na výšku měří 30,6 cm, na šířku 27,5 cm a jeho hloubka je 32 cm. Hmotnost 7 kg byla v době psaní tohoto textu také poněkud nadprůměrná, častá manipulace s přístrojem by proto nebyla zcela ideální.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Mlýnek  Ne 100 % Ne
Automatické šlehání mléka  Ano 92 % Ne, 8 % Ano
Nahřívání šálků  Ne 85 % Ano, 15 % Ne
Horká voda  Ano 77 % Ano, 8 % Ne, 15 % Neuvedeno
Parní tryska  Ano 100 % Ano
Odnímatelná nádržka na vodu  Ano 100 % Ano
Automatické vypnutí/Stand-by  Ano 77 % Ano, 15 % Ne, 8 % Neuvedeno
Odvápňovací program  Ano 69 % Ne, 23 % Ano, 8 % Neuvedeno
Výška (cm) 30,6 30,85
Šířka (cm) 27,5 23,41
Hloubka (cm) 32 28,15
Hmotnost (kg) 7 4,53

Hodnocení dalších uživatelů

Více než stovka uživatelů ohodnotila tento kávovar a v drtivé většině šlo o hodnocení velmi pozitivní. Podle uživatelů jde o ideální kompromis mezi automatickým a pákovým kávovarem a oceňují zejména jeho poměr ceny a výkonu. V podstatě jediné častěji opakované negativum je malý prostor pod výpustí na kávu, kvůli kterému se pod výpust nevleze vysoká sklenice na latte. Některým uživatelům také zcela nevyhovoval návod, který je podle nich poněkud nesrozumitelný.

Naše hodnocení a závěr

Z funkcí kávovaru De’Longhi EC850 chybí pouze nahřívací plocha na šálky a mlýnek. Naopak je výjimečný funkcí automatického šlehání mléka, v době psaní této recenze byl v našem žebříčku jako jediný kávovar s touto schopností. Bude tedy určitě skvělou volbou pro zájemce, kteří pátrají právě po takovémto hybridu mezi automatickým a pákovým kávovarem, který v sobě spojuje pozitiva obou kategorií. Jistým negativem může být limitovaná výška výpusti, tedy fakt, že pod kávovar nelze postavit vysokou sklenici na latte. Nevýhodou pro některé uživatele může být také jeho menší objem, v takovém případě doporučujeme zvážit například model Catler ES 8013. U něj už se ale dočkáte poněkud chudší nabídky funkcí a rozhodně nemůžete počítat se šleháním mléka.

Datum:
Produkt: De’Longhi EC 850
Hodnocení: 93,5 % 100 % 0 %

Další recenze

Kompletní test