Menu

Recenze a test Beko B3T682310WCSHWG

72,6 % Celkové hodnocení

Top 24 v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 7,9/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Parní funkce
 • Dostupná cena
 • Ve většině ohledů standardní

Zápory

 • Chybí zvuková signalizace
 • Nemá smart funkce
 • Nemá samočisticí kondenzátor
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sušičku Beko B3T682310WCSHWG jsme do našeho srovnání zařadili v listopadu 2022, kdy se řadila do nižší až střední cenové třídy. Stejně jako zhruba polovina hodnocených modelů, i tato sušička je vybavena klasickým uhlíkovým motorem. Ten oproti modernější invertorové verzi postrádá některé výhody, např. prodlouženou záruku. Kapacita 8 kg je vhodná pro zhruba čtyřčlennou rodinu. Nechybí ani možnost napojení k odpadu, která už je dnes téměř samozřejmostí.

Co se spotřeby týče, sušička se zařadila do energetické třídy A++. Ta je na trhu velmi běžná, ačkoliv velká část konkurence patří i do lepší třídy A+++. Roční spotřeba modelu pak mírně přesahovala tehdejší průměr, o cca 30 kWh. Třída účinnosti kondenzace B, do které tato sušička patří, je stále ještě nejčastější na trhu, hlučnost 64 dB a tříhodinové trvání standardního programu také odpovídaly průměru.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Beko

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

54 % Kondenzační, 41 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Klasický

46 % Invertorový, 46 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

8

49 % 8, 43 % 7, 8 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

B

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A++

46 % A++, 46 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

236

214,70
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 369

1 211,63
Hlučnost (dB)

64

64,81
Trvání standardního programu (min)

179

176,41

Vybavení a funkce

Výbava sušičky Beko rozhodně není špatná. Za vyzdvihnutí stojí zejména parní funkce, které slouží k dezinfekci prádla a snížení pomačkání. Parní technologie přitom zatím postrádá i velká část podstatně dražších modelů. Co naopak sušičce chybí, jsou smart funkce, bez těch se ale spousta uživatelů zcela obejde a rozhodně nejde ani u dnešních spotřebičů o samozřejmost. Postrádá také samočištění kondenzátoru, což znamená o trochu více údržby. Chybí i zvuková signalizace, to je ale opět prvek, který ne každý u sušičky vyžaduje.

Ze základních funkcí najdete u sušičky vše potřebné, konkrétně sem řadíme displej, dětskou pojistku, funkci odloženého startu a průhledné víko bubnu. V dnešní době už obvykle můžete počítat se systémem proti zmačkání, který prádlo načechrává i po skončení sušení, a senzory vlhkosti, díky kterým bude sušení velmi přesné. Ani tyto prvky sušička Beko nepostrádá.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

70 % Ano, 27 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ne

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ne

81 % Ne, 19 % Ano
Parní funkce

Ano

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

89 % Ano, 8 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

84,6

84,77
Šířka (cm)

59,8

59,82
Hloubka (cm)

60,5

59,14
Hmotnost (kg)

42

47,71

Hlavní klady a zápory

Zásadním pozitivem tohoto modelu Beko jsou parní funkce, které u sušiček ještě zdaleka nejsou obvyklé. Celkově můžeme pochválit poměr ceny a kvality tohoto produktu, ač v parametrech vyloženě nevyniká, ve většině ohledů si ani nevede nijak zle. Jako nevýhodu vnímáme hlavně starší typ motoru, kvůli kterému zůstanete ochuzení o prodlouženou záruku. Některým uživatelům mohou chybět i pokročilejší funkce, jako je samočištění kondenzátoru nebo smart funkce, v této cenové kategorii ale nejsou zrovna obvyklé.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii by se vám mohla zalíbit sušička Indesit YT M11 83K RX. S modelem Beko má shodnou kapacitu a víceméně i hlučnost. Vede ale v otázce základních parametrů, kde nabídne lepší energetickou třídu, nižší spotřebu, vyšší účinnost kondenzace a kratší trvání standardního programu. Navíc je vybavená invertorovým motorem. Ve funkcích, oproti sušičce Beko postrádá například vnitřní osvětlení bubnu nebo parní funkce, naopak nabídne zvukovou signalizaci.

Naše hodnocení a závěr

Model Beko B3T682310WCSHWG můžeme celkově ohodnotit jako víceméně průměrný. Tomu ale odpovídá i jeho spíše nižší cena. Kapacita 8 kg je na trhu oblíbená a hodí se pro čtyřčlenné rodiny. Spotřeba sušičky mírně přesáhla průměr, hlučnost i trvání standardního programu se průměrných hodnot držely přesně. Slabší stránkou je absence invertorového motoru, kvůli které zůstanete ochuzení také o prodlouženou záruku. Z funkcí postrádá samočisticí kondenzátor, smart funkce a zvukovou signalizaci. Z nejdůležitějších prvků jí ale nic nechybí a navíc nabídne také parní funkce, které jsou u sušiček stále ještě poměrně neobvyklé.

Celkově tak sušička nabízí slušné parametry za poměrně dostupnou cenu. V podobné cenové kategorii najdete ale i lépe hodnocené modely, například sušičku Indesit YT M11 83K RX.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Beko B3T682310WCSHWG | Hodnocení: 72,6 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Beko B3T682310WCSHWG

Beko B3T682310WCSHWG

12 000 Kč Orientační cena