Recenze Candy RO4 H7A2TCEX-S - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Candy RO4 H7A2TCEX-S

61,0 % Celkové hodnocení

Top 33 v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 6,7/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Smart funkce
 • Slim rozměry

Zápory

 • Nelze připojit na odpad
 • Vyšší spotřeba
 • Mírně vyšší hlučnost
12 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Sušička Candy RO4 H7A2TCEX-S patřila v době psaní recenze (srpen 2022) do nižší až střední cenové kategorie. Jde o tzv. slim model, to znamená, že má menší hloubku než klasické sušičky, a zabírá tak méně místa. Daní za menší rozměry ale bývá také menší kapacita, ta je u tohoto modelu 7 kg, což je doporučená hodnota zhruba pro dvoučlennou domácnost. Motor sušičky je klasický, uhlíkový, oproti modernějším modelům s invertorovým motorem tak postrádá například prodlouženou záruku.

Nevýhodou může být nemožnost napojení na odpad, kvůli které budete muset pravidelně vylévat kondenzační nádržku. Pokud ale plánujete umístění sušičky do místnosti, kde odtok stejně není, nebude pro vás toto omezení žádnou překážkou. Energetickou účinností se sušička řadí do třídy A++, velká část konkurenčních modelů ale byla v lepší třídě A+++. Proto je, i přes menší kapacitu, její spotřeba nepatrně nadprůměrná.

Za rok využije cca 212 kWh, průměr byl o 10 kWh nižší. V reálných nákladech se ale takový nárůst spotřeby projeví spíše v desítkách korun, investice do úspornějšího, ale výrazně dražšího modelu se tak stejně nemusí vyplatit. Slabších výsledků dosahuje sušička i v dalších parametrech, její trvání standardního programu je 230 min, průměr byl téměř o hodinu kratší. Také hlučnost 67 dB patří spíše k vyšším, ačkoliv v tomto ohledu nebývají mezi sušičkami zrovna dramatické rozdíly, většina má hlučnost okolo 65 dB.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Candy

35 % Beko, 16 % AEG, 16 % Bosch, 8 % Electrolux, 5 % Philco, 5 % Hoover, 5 % LG, 3 % Lord, 3 % Indesit, 3 % Candy
Typ sušičky

S tepelným čerpadlem

57 % Kondenzační, 38 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Klasický

49 % Invertorový, 43 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

7

46 % 8, 41 % 7, 14 % 9
Možnost napojení na odpad

Ne

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

B

65 % B, 35 % A
Energetická třída

A++

49 % A+++, 46 % A++, 5 % B
Roční spotřeba (kWh)

212

215,46
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 230

1 216,02
Hlučnost (dB)

67

64,70
Trvání standardního programu (min)

230

178,73

Vybavení a funkce

Z výbavy sušičky Candy zaujmou především Smart funkce, které rozšiřují možnosti jejího ovládání a nejsou zatím u sušiček zrovna běžné. Naopak další prvky výbavy, jako je displej, dětská pojistka nebo časovač už dnes patří k naprostému standardu a ani tomuto spotřebiči samozřejmě nechybí. Sušička je vybavená průhlednými dvířky, stejně jako všechny novější modely, a nechybí jí ani senzory vlhkosti či systém proti zmačkání, obojí už patří k běžné výbavě moderních sušiček.

Oproti konkurenci naopak postrádá například samočisticí kondenzátor, který bývá hlavně u dražších modelů a usnadňuje údržbu. Chybí také parní funkce, ani ty ale nejsou zrovna standardem. Z běžnějších prvků sušička postrádá zvukovou signalizaci nebo vnitřní osvětlení bubnu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ne

73 % Ano, 24 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ne

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

78 % Ne, 22 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

95 % Ano, 3 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,75
Šířka (cm)

60

59,82
Hloubka (cm)

46,5

59,16
Hmotnost (kg)

37,5

47,78

Hlavní klady a zápory

Za hlavní výhody sušičky Candy můžeme označit Smart funkce a slim rozměry, díky kterým se pohodlně vejde i do menší koupelny. Nevýhodou je naopak starší typ motoru, který má pravděpodobně na svědomí také vyšší spotřebu či vyšší hlučnost. Navíc tento model postrádá možnost připojení k odpadu, což může snižovat komfort používání.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte slim sušičku, zajímavou alternativou by mohl být model Beko DPS 7405 G B5. Ten je o něco levnější a nabízí možnost napojení k odpadu. Kapacita i spotřeba obou modelů je víceméně stejná, museli byste ale oželet Smart funkce, které sušička Beko nemá ve výbavě.

Jestliže netrváte na slim rozměrech, v podobné cenové kategorii se nabízí také sušička Indesit YT M11 83K RX s kapacitou 8 kg. Ta už je vybavená invertorovým motorem, má velmi nízkou spotřebu a nabízí také napojení na odpad. Oproti sušičce Candy ale opět postrádá Smart funkce.

Naše hodnocení a závěr

Sušička Candy RO4 H7A2TCEX-S patří mezi slim modely víceméně k průměru, v porovnání s většími sušičkami potom v řadě ohledů zaostává. Jedná se zejména o absenci invertorového motoru, vyšší spotřebu, vyšší hlučnost nebo nemožnost připojení na odpad. Celkově ale nejsou její parametry vyloženě špatné a z výbavy potěší například Smart funkcemi, které nejsou mezi sušičkami příliš obvyklé. Pokud ovšem patříte k náročnějším uživatelům a například připojení na odpad je pro vás nepostradatelné, za zvážení stojí také slim sušička Beko DPS 7405 G B5.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Candy RO4 H7A2TCEX-S | Hodnocení: 61,0 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Candy RO4 H7A2TCEX-S

Candy RO4 H7A2TCEX-S

12 000 Kč Orientační cena