Menu

Hoover ND4 H7A2TSBEX-S – Recenze, testy a srovnání

61,0 % Celkové hodnocení

Top 34 v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 6,7/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 7,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Smart funkce
 • Slim rozměry

Zápory

 • Nemá připojení k odpadu
 • Dlouhé trvání standardního programu
13 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sušička od americké značky Hoover patřila v době psaní recenze (únor 2022) do nižší až střední cenové třídy a zejména v jejích základních parametrech jsou znát určité nedostatky. Jde o model s klasickým motorem, na rozdíl od invertorových motorů tak na něj nedostanete prodlouženou záruku. Kapacita 7 kg je víceméně průměrná a hodí se i pro rodiny.

Standardních hodnot se sušička drží také v případě efektivity. Energetickou účinností se zařadila do nejčastější třídy A++, účinností kondenzace patří do taktéž standardní třídy B. Není proto překvapením, že i spotřeba 212 kWh na rok víceméně odpovídala tehdejšímu průměru. Nepříliš vzdálená od průměru byla i hlučnost 67 dB, to je ale u sušiček obvyklé, zpravidla vydávají okolo 65 dB, bez ohledu na cenu přístroje.

Co příliš nepochválíme, je délka standardního programu, ten vydá na téměř 4 hodiny, průměr byl cca o hodinu kratší. V praxi se ale může délka sušení významně lišit. Zásadní nevýhodou může být také absence připojení k odpadu. Ta sice neovlivní účinnost sušení, čeká vás ale pravidelné vylévání kondenzační nádržky, s připojením k odpadu by probíhalo automaticky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Hoover

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

S tepelným čerpadlem

54 % Kondenzační, 41 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Klasický

46 % Invertorový, 46 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

7

49 % 8, 43 % 7, 8 % 9
Možnost napojení na odpad

Ne

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

B

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A++

46 % A++, 46 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

212

214,70
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 229,6

1 211,63
Hlučnost (dB)

67

64,81
Trvání standardního programu (min)

230

176,41

Vybavení a funkce

Po ne zcela oslnivém začátku se dostáváme do kategorie funkcí, která je trochu překvapující. Sušička Hoover totiž patří mezi tzv. smart modely, které můžete ovládat přes mobilní telefon nebo jiné chytré zařízení. Většinou se s touto možností setkáváme spíše u dražších modelů. Až na smart funkce je ale výbava sušičky standardní. Nemá samočisticí kondenzátor ani parní funkce jako některé dražší modely. Nechybí ji ale běžnější prvky, jako je systém proti zmačkání, který po vysušení ještě po nějakou dobu načechrává prádlo, nebo senzory vlhkosti, které zpřesňují sušení.

Dále má sušička také displej, který usnadňuje její ovládání, dětskou pojistku, časovač a průhledné víko bubnu. To vše už je ale v dnešní době úplnou samozřejmostí a s modelem, který by některý z těchto prvků postrádal, se pravděpodobně jen tak nesetkáte.

Zajímavou kategorií jsou kromě funkcí také rozměry sušičky. Ačkoliv je výška i šířka tohoto modelu standardní, hloubka 46 cm není zcela běžná a sušička se řadí mezi tzv. slim modely, které jsou vhodné do menších domácností s nedostatkem místa.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ne

70 % Ano, 27 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ne

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ano

81 % Ne, 19 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

89 % Ano, 8 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

59,6

59,82
Hloubka (cm)

46,5

59,14
Hmotnost (kg)

37,5

47,71

Názory uživatelů a odborníků

Obecně jsou uživatelé se sušičkou Hoover spokojení. Jako pozitiva zmiňují především malé rozměry a jednoduché ovládání. Podle některých uživatelů je sušička hlučnější, to ale platí pro víceméně všechny modely na trhu. Jiní zmiňují poněkud „levnější“ dojem z plastových dvířek.

Hlavní klady a zápory

Pro některé uživatele jistě zásadní a poměrně překvapivou výhodou sušičky Hoover je nabídka smart funkcí. Navíc má tato sušička také slim rozměry, které dobře zapadnou do menších domácností. Na druhou stranu sušičce chybí připojení k odpadu, které už je dnes poměrně standardní, má docela dlouhý standardní program a nemá invertorový motor.

Porovnání s alternativami

Pokud vám nevadí do sušičky investovat trochu více, za zvážení stojí model LG RC81EU2AV4Q. Ten nabídne nejen smart funkce, ale i invertorový motor, vysokou efektivitu kondenzace, velmi nízkou spotřebu a samočisticí kondenzátor. Jde ale o celkově větší sušičku, oproti modelu Hoover pojme o 1 kg prádla více a má o více než 20 cm větší hloubku.

Jestliže trváte na slim rozměrech, podívejte se na recenzi sušičky Beko HDF 7412 CSRX. Parametrově je sušičce Hoover velmi podobná, v otázce spotřeby a hlučnosti jsou v podstatě totožné. Nabídne ale připojení na odpad, které sušička Hoover postrádá, navíc má také vnitřní osvětlení bubnu. Museli byste ovšem oželet smart funkce. O trochu levnější a o něco lepší je nakonec sušička Beko EDS7512CSGX. Nabízí nižší spotřebu, kratší trvání standardního programu a hlavně připojení k odpadu. Nemá ovšem smart funkce ani slim rozměry.

Naše hodnocení a závěr

Sušičku Hoover ND4 H7A2TSBEX-S můžeme doporučit uživatelům, kteří hledají chytrý model s úzkými rozměry za relativně dostupnou cenu. Produktů s kombinací těchto vlastností totiž na trhu pravděpodobně moc nenajdete. Musí jít ale opravdu o priority, v ostatních směrech totiž tato sušička nijak zvlášť nezaujme.

Její spotřeba i hlučnost je průměrná, má poměrně dlouhý standardní program, postrádá připojení k odpadu a kromě smart funkcí nenabídne žádné další zajímavé prvky výbavy. Pokud jsou pro vás proto rozměry či smart funkce spíše vedlejší, doporučujeme zvážit nějaký jiný model, například sušičku Beko EDS7512CSGX s nižší cenou i spotřebou.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hoover ND4 H7A2TSBEX-S | Hodnocení: 61,0 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hoover ND4 H7A2TSBEX-S

Hoover ND4 H7A2TSBEX-S

13 000 Kč Orientační cena