Menu

Indesit YT M11 82K RX – Recenze, testy a srovnání

72,1 % Celkové hodnocení

v kategorii Sušičky prádla

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 8,5/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 6,1/10
  Hodnocení vybavení a funkcí

Klady

 • Dostupná cena
 • Invertorový motor
 • Senzory vlhkosti
 • Systém proti zmačkání

Zápory

 • Nelze připojit k odpadu
 • Chybí vnitřní osvětlení bubnu
10 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Sušička Indesit patřila v době psaní recenze (srpen 2021) k cenově dostupnějším modelům na trhu, dá se tak očekávat, že v některých ohledech bude slabší než její dražší konkurentky. To platí zejména v případě spotřeby. Sušička se zařadila do energetické třídy A++, téměř polovina hodnocených modelů už byla v nejlepší třídě A+++. Za rok tento model využije 235 kWh, což v přepočtu vyjde na cca 1 357 Kč, úspornější modely se stejnou kapacitou mívají spotřebu o několik set korun nižší. Co se kapacity týče, 8kg buben bude dostatečný i pro rodinu.

Hlučnost 65 dB byla v době hodnocení průměrná, většina sušiček se drží podobných hodnot. Také třída účinnosti kondenzace B byla velice běžná. Referenční program trvá 194 min, průměr byl lehce kratší, 181 min. Není ale třeba zoufat, sušička má v nabídce i kratší programy. Jako hlavní negativum v této kategorii můžeme označit nemožnost napojení sušičky na odpad. To sice nijak neomezuje její funkčnost, čeká vás ale pravidelné vylévání kondenzační nádržky.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Indesit

32 % Beko, 16 % Bosch, 16 % AEG, 8 % Electrolux, 5 % LG, 5 % Hoover, 5 % Philco, 3 % Candy, 3 % Indesit, 5 % Další
Typ sušičky

Kondenzační

54 % Kondenzační, 41 % S tepelným čerpadlem, 5 % Hybridní
Typ motoru

Invertorový

46 % Invertorový, 46 % Klasický, 8 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

8

49 % 8, 43 % 7, 8 % 9
Možnost napojení na odpad

Ne

84 % Ano, 11 % Ne, 5 % Neuvedeno
Třída účinnosti kondenzace

B

68 % B, 32 % A
Energetická třída

A++

46 % A++, 46 % A+++, 5 % B, 3 % A+
Roční spotřeba (kWh)

234

214,70
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 357,2

1 211,63
Hlučnost (dB)

65

64,81
Trvání standardního programu (min)

194

176,41

Vybavení a funkce

Hlavní pochvalu můžeme v kategorii vybavení a funkcí směřovat k invertorovému motoru sušičky. Zejména vzhledem k tomu, že u cenově dostupnějších modelů zatím nejsou invertorové motory zrovna běžné. Sušičce nechybí ani senzory vlhkosti, díky kterým si můžete nastavit požadovanou úroveň usušení, má také systém proti zmačkání, který se stará o načechrávání prádla po skončení programu.

Nechybí ani standardní funkce, jako je dětská pojistka, časovač nebo displej. Sušička naopak postrádá samočisticí kondenzátor, parní funkce a smart funkce, s tím vším se ale setkáte spíše u dražších modelů. Nemá ani o něco běžnější vnitřní osvětlení bubnu.

Výška i šířka sušičky jsou normální, pouze hloubka je lehce nadprůměrná. Rozměry i hmotnost sušičky uvádíme níže v tabulce.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ne

89 % Ne, 11 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

95 % Ano, 5 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ne

70 % Ano, 27 % Ne, 3 % Neuvedeno
Zvukový signál

Ano

81 % Ano, 14 % Ne, 5 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

97 % Ano, 3 % Neuvedeno
Smart funkce

Ne

81 % Ne, 19 % Ano
Parní funkce

Ne

78 % Ne, 16 % Ano, 5 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

89 % Ano, 8 % Ne, 3 % Neuvedeno
Výška (cm)

84,9

84,77
Šířka (cm)

59,5

59,82
Hloubka (cm)

64,9

59,14
Hmotnost (kg)

44

47,71

Názory uživatelů a odborníků

Není velkým překvapením, že uživatelé sušičky Indesit oceňují především její dostupnou cenu. Jsou ale spokojení také s výkonem sušičky, která je podle nich spolehlivá, dobře odstraňuje vlákna a srst domácích mazlíčků z prádla a má snadno čistitelné filtry. Někteří ji hodnotí jako hlučnější, to je ale obecně problém většiny sušiček, od kterých se tato hlučností nijak neliší.

Hlavní klady a zápory

Velkým negativem bude pro řadu uživatelů jistě nemožnost připojení sušičky k odpadu. Pokud ale plánujete sušičku postavit do místnosti, kde odpad není, nemusíte tento nedostatek řešit. Slabší stránkou může být i vyšší spotřeba a ani v nabídce funkcí tento model nijak neoslňuje, to vše ale do značné míry převažuje hlavní pozitivum této sušičky – dostupná cena. Za tu navíc získáte i invertorový motor, který v této cenové kategorii nebývá samozřejmostí.

Naše hodnocení a závěr

Pokud hledáte cenově dostupný model pro rodinu, můžeme vám sušičku Indesit doporučit. Kapacita 8 kg vystačí i početnější domácnosti, pokud máte malé děti, jistě oceníte také dětskou pojistku. Sušička nijak zvlášť nevyniká základními parametry, drží se ale poměrně slušných hodnot. V otázce výbavy zaujme zejména invertorovým motorem, nechybí jí ani senzory vlhkosti nebo systém proti zmačkání. Vytknout jí tak můžeme hlavně nemožnost připojení k odpadu a absenci některých funkcí.

Jestliže trváte na připojení k odpadu, ale stále preferujete cenově dostupnou variantu, podívejte se také na recenzi sušičky Beko EDS7512CSGX, ta ale bohužel nenabídne invertorový motor.

10 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Indesit YT M11 82K RX | Hodnocení: 72,1 %
Eliška patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Indesit YT M11 82K RX

Indesit YT M11 82K RX

10 000 Kč Orientační cena