Recenze LG RC81V5AV7N - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test LG RC81V5AV7N

89,8 % Hodnocení
redakce

3. místo

Vítěz cena/výkon

Sušičky prádla

Klady a zápory

Klady

 • Samočisticí kondenzátor
 • Smart funkce
 • Třída účinnosti kondenzace A

Zápory

 • Nemá parní funkce
 • V některých ohledech průměrná
13 000 Kč Orientační cena
 • 8,2/10
  Hodnocení efektivity sušení
 • 8,0/10
  Hodnocení spotřeby
 • 9,0/10
  Hodnocení hlučnosti
 • 9,3/10
  Hodnocení vybavení a funkcí
 • 89,8 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje

Sušička LG je jedním z hybridních modelů, kterých bylo v době psaní recenze (listopad 2022) na trhu spíše pomálu. Tyto sušičky jsou zvláštní tím, že mají jak topné těleso, tak i technologii tepelného čerpadla, a můžete si tak vybrat, jestli chcete zrovna sušit prádlo rychleji nebo úsporněji. Pohon sušičky zastává moderní invertorový motor, se kterým se u novějších modelů setkáváme už poměrně často. Mezi jeho hlavní benefity patří dlouhá životnost. Kapacita 8 kg, kterou tento model nabídne, bude optimální zhruba pro čtyřčlennou rodinu.

Oproti konkurenčním modelům vyniká tato sušička velmi účinnou kondenzací, dostala se do nejlepší třídy A. To znamená, že z ní neuniká téměř žádná vlhkost. V ostatních parametrech se drží spíše standardních hodnot. Energetickou účinností se zařadila do třídy A++, stejně jako více než polovina hodnocených modelů. Také hlučnost 64 dB a tříhodinová délka standardního programu odpovídaly tehdejšímu průměru.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

LG

28 % Beko, 20 % AEG, 17 % Bosch, 7 % LG, 4 % Electrolux, 4 % Candy, 4 % Philco, 4 % Indesit, 4 % Hoover, 7 % Další
Typ sušičky

Hybridní

76 % Kondenzační, 20 % S tepelným čerpadlem, 4 % Hybridní
Typ motoru

Invertorový

50 % Klasický, 46 % Invertorový, 4 % Neuvedeno
Maximální náplň (kg)

8

48 % 8, 35 % 7, 17 % 9
Možnost napojení na odpad

Ano

89 % Ano, 11 % Ne
Třída účinnosti kondenzace

A

63 % B, 37 % A
Energetická třída

A++

59 % A++, 39 % A+++, 2 % A+
Roční spotřeba (kWh)

211

209,09
Roční náklady na provoz za rok 2022 (Kč)

1 224

1 212,74
Hlučnost (dB)

64

64,85
Trvání standardního programu (min)

181

181,24

Vybavení a funkce

Začneme-li od toho, co sušička LG nemá, nenajdete u ní parní funkce. V našem srovnání ale touto technologií disponovalo jen minimum spotřebičů, nejde tak o nijak zásadní nedostatek. I bez parních funkcí je výbava sušičky dostatečně pestrá. Dětská pojistka, displej, časovač, průhledné víko bubnu, tyto prvky už jsou dnes naprostou samozřejmostí a není třeba se o nich dlouze rozepisovat. Do podobné kategorie standardních prvků řadíme už také zvukovou signalizaci, systém proti zmačkání a senzory vlhkosti, které zpřesňují sušení. Ani ty sušičce nechybí.

Ze zajímavějších položek můžeme vyzdvihnout vnitřní osvětlení bubnu, které se u sušiček začalo častěji objevovat až v poslední době, smart funkce, kterými disponovalo jen několik málo hodnocených modelů, a podobně neobvyklý samočisticí kondenzátor. Ten vám především usnadní údržbu.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Samočisticí kondenzátor

Ano

85 % Ne, 15 % Ano
Dětská pojistka

Ano

100 % Ano
Displej

Ano

100 % Ano
Průhledné víko bubnu

Ano

98 % Ano, 2 % Ne
Odložený start/konec

Ano

100 % Ano
Vnitřní osvětlení bubnu

Ano

70 % Ano, 30 % Ne
Zvukový signál

Ano

87 % Ano, 11 % Ne, 2 % Neuvedeno
Senzory vlhkosti

Ano

100 % Ano
Smart funkce

Ano

80 % Ne, 20 % Ano
Parní funkce

Ne

85 % Ne, 11 % Ano, 4 % Neuvedeno
Systém proti zmačkání

Ano

96 % Ano, 4 % Neuvedeno
Výška (cm)

85

84,77
Šířka (cm)

60

59,86
Hloubka (cm)

66

60,05
Hmotnost (kg)

57

48,35

Hlavní klady a zápory

Silnou stránkou sušičky LG je zejména její nabídka funkcí. Se smart funkcemi a samočisticím kondenzátorem se zatím nepotkáváme tak často, nechybí navíc ani drtivá většina běžnějších prvků. Potěší také vysoká účinnost kondenzace, invertorový motor a méně obvyklé hybridní zpracování. Zásadní negativa u tohoto modelu nenacházíme, když už, tak je spíše v některých ohledech průměrný. Z výbavy postrádá parní funkce, ty ale nejsou nijak běžné.

Porovnání s alternativami

V dané cenové kategorii bude sušičce LG jen těžko někdo konkurovat. Pokud jste ale ochotní si ještě pár tisíc připlatit, zajímavou volbou by mohla být sušička LG RC91V9AV4N. Ta má oproti modelu LG RC81V5AV7N lepší energetickou třídu a nižší hlučnost. Nabízí také o trochu větší kapacitu (9 kg), která by mohla vyhovovat početnějším domácnostem. Má ovšem poněkud delší trvání standardního programu. Výbava obou modelů je víceméně stejná, včetně invertorového motoru. Totožná je také jejich třída kondenzace.

Naše hodnocení a závěr

S přihlédnutím k ceně musíme sušičku LG RC81V5AV7N označit za vynikající model. Ačkoliv se řadí k nižší až střední cenové třídě, nabídne skvělou výbavu se samočisticím kondenzátorem a smart funkcemi, stejně jako vynikající třídu účinnosti kondenzace a invertorový motor. V ostatních ohledech, jako je hlučnost, délka trvání standardního programu nebo energetická účinnost, je spíše průměrná. To je ale v dané cenové kategorii stále ještě dobrý výsledek. S kapacitou 8 kg půjde o model vhodný do cca čtyřčlenných domácností.

Pokud hledáte ještě o trochu lepší model a nevadí vám si za jeho pořízení připlatit, podívejte se také na recenzi sušičky LG RC91V9AV4N.

13 000 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: LG RC81V5AV7N | Hodnocení: 89,8 %
Eliška Srncová patří ke služebně nejstarším členům v našem týmu a tématu sušiček se ujala už před více než třemi lety. Dlouhodobě sleduje vývoj těchto spotřebičů i nejnovější trendy, má v malíku také energetické štítky. Poradí vám tak, jaké hodnoty na štítcích hledat, do kterých přístrojů se vyplatí investovat, které funkce můžete oželet a co naopak u sušičky nemůžete postrádat. Sušičky prádla nejsou jediným velkým spotřebičem v jejím záběru, na starosti má také myčky, pračky a další bílou techniku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Dobrý den, jakým způsobem se řeší postavení sušičky na pračku? Lze tuto sušičku postavit i na pračku jiné značky? Existuje k tomu adaptér? Jaké parametry musím obecně sledovat, abych mohl sušičku na pračku postavit? Děkuji za odpověď.

Petr Řehák

Dobrý den, sušičku lze postavit i na pračku jiné značky, existují k těmto účelům univerzální mezikusy, například Wpro SKS101 Mezikus. Ideální je, když mají oba spotřebiče stejné rozměry, zásadní ale je, aby sušička nebyla větší než pračka. Podrobně se umístění těchto spotřebičů věnujeme v našem článku.

Eliška Srncová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze LG RC81V5AV7N

LG RC81V5AV7N

13 000 Kč Orientační cena