Recenze a test Electrolux EEG41CB | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Electrolux EEG41CB

78,7 % Celkové hodnocení

v kategorii Klasické vysavače

Klady

  • Dostupná cena
  • Nízká hmotnost

Zápory

  • Postrádá některé vybavená
  • Vysoká hlučnost
1 800 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje 

Electrolux EEG41CB je jedním z cenově nejdostupnějších modelů v našem srovnání klasických vysavačů. Vysavač je sáčkový a má kapacitu 3 l, což je na sáčkový model lehce podprůměrná hodnota. Dosah od zásuvky 7,5 m nijak neoslní a vysavač může mít ve větších prostorách problémy dosáhnout do všech koutů, aniž by bylo nutné opakovaně měnit zástrčky. I s přihlédnutím k menšímu objemu sáčku bychom tedy tento model doporučili do menších bytů. Roční provoz vysavače vás vyjde asi na 112 Kč (v roce 2018), jde o víceméně průměrnou částku. Reálná cena se však odvíjí od intenzity vysávání, ceny za 1 kWh a také od plochy, která je vysávána.

Hlučnost 80 dB není příliš vhodná pro vysávání pozdě večer v malém bytě. Jde o jeden z nejhlučnějších vysavačů. Třída čistoty vyfukovaného vzduchu A je skvělá a nebojíme se tak doporučit tento model rodinám s alergiky. Zcela doporučit už jej ale nemůžeme do domácnosti, ve které převažují koberce. Tento vysavač si poradí skvěle s tvrdými podlahami, s koberci však může zápasit, o čemž vypovídá i třída účinnosti C.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Electrolux

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

3

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

Washable H12 filter

Hlučnost (dB)

80

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

A

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

A

Třída účinnosti vysávání koberců

C

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

A

Příkon (W)

750

Vybavení, rozměry a funkce

K tomuto vysavači nedostanete malou hubici, ani hubici na tvrdé podlahy. Postrádá také turbokartáč, stejně jako indikátor zanesení filtru. Tyto dva prvky už ale nepatřily rozhodně ke standardu. Co si však tento model zachoval, je indikátor plnosti sáčku, měkčená kolečka, navíjecí kabel a regulace výkonu. Vzhledem k nízké ceně to vlastně i stačí. Ocenit musíme nízkou hmotnost vysavače. Díky váze 3,68 kg se s ním bude dobře manipulovat i drobné ženě nebo dítěti.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ano

Hubice na tvrdé podlahy

Ne

Malá hubice

Ne

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

22,8

Šířka (cm)

28,7

Délka (cm)

41,6

Hmotnost (kg)

3,68

Naše hodnocení a závěr

Model Electrolux EEG41CB v našem srovnávacím testu příliš nezazářil. V mnoha ohledech je vcelku průměrný, nebo i slabší, doporučujeme ho proto hlavně zákazníkům, kteří netrvají na co nejmodernější technice, ale hledají slušný základ za nízkou cenu. Při vysávání koberců příliš neoslní, doporučujeme jej volit více na tvrdé podlahy. Má menší dosah, což může být nevýhodou ve velkém domě, naopak půjde ale o přednost pro použití v malém prostoru. Roční provoz a investice do něj příliš nepřesahuje průměr. Kde ale hodnota průměr přehoupla znatelně, to je hlučnost. Pokud by vás lákal tišší model pro použití ve kterémkoliv čase, třeba i pozdě večer, doporučujeme například Electrolux EUS8X3CB.

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EEG41CB | Hodnocení: 78,7 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je v našem týmu seniorním redaktorem a hlavou týmu testerů. Protože se zaměřuje právě na testování vysavačů, jejich problematice velmi dobře rozumí. V článku vám vysvětlí například rozdíl mezi HEPA a EPA filtry, ale také proč dle našich testů záleží spíše na těsnění vysavače než na typu filtru. Jeho články a recenze najdete i u aku tyčových či robotických vysavačů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EEG41CB

Electrolux EEG41CB

1 800 Kč Orientační cena