Menu

Recenze a test Sencor SVC 45 EUE3: Jeden z nejlevnějších vysavačů na trhu

60,5 % Celkové hodnocení

Nejlevnější model v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 6,0/10
  Vysávání koberců
 • 4,0/10
  Funkce a příslušenství
 • 3,8/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Malá hmotnost
 • Nízká cena
 • Více barev

Zápory

 • Všeobecně špatný výkon
 • Kratší kabel
 • Nekvalitní zpracování
 • Špatná filtrace
900 Kč Orientační cena

60,5 % Celkové hodnocení

Nejlevnější model v kategorii Nejlepší klasické vysavače

Jednotlivá hodnocení

 • 8,2/10
  Vysávání tvrdých podlah
 • 6,0/10
  Vysávání koberců
 • 4,0/10
  Funkce a příslušenství
 • 3,8/10
  Konstrukce a uživatelská přívětivost

Klady

 • Malá hmotnost
 • Nízká cena
 • Více barev

Zápory

 • Všeobecně špatný výkon
 • Kratší kabel
 • Nekvalitní zpracování
 • Špatná filtrace
900 Kč Orientační cena

V únoru 2024 jsme měli možnost vyzkoušet jeden z nejlevnějších vysavačů na trhu – Sencor SVC 45 EUE3. Ten jsme podrobili testu vysávání, a to jak na tvrdých podlahách, tak i na koberci.

První dojmy a obsah balení

Sencor přišel v malé krabici, kde kromě vysavače, návodu, hadice a dvou tyčí nic víc nenajdete. Už na první pohled působí levným dojmem, ovšem na občasné používání bude dostačující. Výhodou je, že nabízí více barevných variant, takže si vyberete podle preference.

Základní parametry

Vysavač Sencor SVC 45 EUE3 v našem testu víceméně propadl. Oproti ostatním modelům nemá pravděpodobně žádnou jednoznačnou výhodu, naopak s sebou nese několik nevýhod. Jednou z nich je špatná filtrace, jelikož nedisponuje HEPA ani EPA filtrem. Prachové částice unikají zadní částí vysavače, není tak vhodný pro alergiky.

Vysavač je sáčkový, ovšem jeho sáček pojme pouze 1,5 l, připravte se tedy na častější vynášení. Akční rádius je opět v porovnání s konkurencí dost slabý, 7,5 m sice může někomu bohatě stačit, ovšem nejběžnější hodnota je alespoň 9 m.

Příkon vysavače činí 850 W, což není nejméně, ovšem sací výkon je podle údajů pouhých 105 W. Zařadit jej můžeme mezi méně výkonné. Hlučnost jsme naměřili 75 dB, čímž patří spíše k hlučnějším modelům.

Parametr Tento produkt
Sáčkový/bezsáčkový

Sáčkový

Výrobce

Sencor

Objem sáčku/sběrné nádoby (l)

1,5

Délka napájecího kabelu (m)

5

Filtr

nemá HEPA, pětistupňový

Hlučnost (dB)

75

Akční radius (m)

7,5

Energetická třída

D

Třída čistoty vyfukovaného vzduchu

E

Třída účinnosti vysávání koberců

F

Třída účinnosti vysávání tvrdých podlah

B

Příkon (W)

850

Sací výkon (W)

105

Vysávání

Na vinylovou podlahu, dlažbu a koberec jsme nasypali nečistoty typu kočkolit, káva, cornflakes či písek. Testovali jsme, jak dobře si s nimi vysavač poradí, přičemž jsme hubici vždy nastavili na daný typ podlahy. Zaměřili jsme se také na minutový test, tedy za jak dlouho vysaje kočkolit s kávou na vinylu.

Vysávání vinylu

Na vinylu se vysavači vedlo nejlépe. Nečistoty, jako je káva a písek, vysál obstojně, i když jsme je museli vícekrát přejet. Cornflakes pak natlačil do rohu, stejně jako téměř všechny ostatní vysavače, vysál je až poté, co jsme hubici položili přímo na ně.

Minutový test zvládl za 26 sekund, čímž nás mile překvapil. Zde předčil i mnohem dražší vysavače. Hubice po podlaze dobře klouzala a nikde se nezadrhávala. Jako nevýhodu ale musíme zmínit, že se nám tyč od hubice několikrát při vysávání oddělila, jelikož v sobě nedrží příliš pevně.

Parametr Tento produkt
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10
Vysávání písku (1–10 bodů) 8
Vysávání cornflakes (1–10 bodů) 4
Minutový test vysávání (s) 26

Vysávání dlažby

Dlažbu zvládal podobně jako vinyl, sice jsme kávu i kočkolit museli přejet vícekrát, ale poté je odstranil. Trochu kočkolitu ovšem nechal v rohu místnosti. I po dlažbě byl pohyb celkem snadný, a to i na nejvyšší výkon.

Parametr Tento produkt
Vysávání kočkolitu (1–10 bodů) 9
Vysávání kávy (1–10 bodů) 10

Vysávání koberce

Vysávání koberce se středně dlouhým vlasem bylo trochu komplikovanější kvůli vyšší sací síle. Výkon jsme tak museli na rukojeti ubrat. Poté se hubice po koberci pohybovala snadno, i když se nám opět odpojila od tyče. Jediné, co vysavač dobře odstranil, byla káva. Piliny i kočkolit natlačil do rohu místnosti a nepomohlo ani umístit hubici přímo na ně.

Jelikož vysavač nedisponuje nástavcem na čalounění, nemohli jsme jej vyzkoušet na křesle.

Parametr Tento produkt
Vysávání pilin na koberci (1–10 bodů) 3
Vysávání kávy na koberci (1–10 bodů) 10
Vysávání kočkolitu na koberci (1–10 bodů) 5

Provedení, konstrukce a rozměry

Vysavač Sencor je levně zpracován, spatřit na něm můžete nekvalitní plasty. Stejně nekvalitně jsou vyrobeny i sací trubky, které nejsou v tomto případě teleskopické, ale musíte si je zasunout do sebe. Do nich pak nasunete hadici a hubici. Jak již bylo zmíněno, hubice se nám od trubky několikrát při vysávání odpojila, i když jsme se ji pokusili nasadit napevno.

Výhodou tohoto modelu je to, že je velmi kompaktní, tudíž i skladný. Je také velmi lehký, s váhou 3,4 kg se řadí k těm nejlehčím. Sběrný sáček má objem pouhých 1,5 litru, budete jej muset proto častěji vysypávat. Pro občasné vysávání malých místností bude však dostačující. Sáček není bavlněný, ale papírový, jeho filtrace není proto tak účinná.

Funkce a příslušenství

U tohoto vysavače moc funkcí nenajdete, překvapil nás ale indikátorem plnosti sáčku, který je praktický, vzhledem k malému objemu sáčku. Disponuje také automatickým navíjením kabelu, které je rovněž plusem. Výkon si pak můžete regulovat na madle.

V těle vysavače najdete štěrbinovou hubici spolu s kartáčem, jinak u něj další příslušenství nehledejte. Ocenili bychom alespoň hubici na čalounění a teleskopickou tyč.

Parametr Tento produkt
Indikátor plnosti sáčku/nádoby

Ano

Regulace výkonu

Ne

Hubice na tvrdé podlahy

Ne

Štěrbinová hubice

Ano

Turbokartáč

Ne

Měkčená kolečka

Ano

Navíjecí kabel

Ano

Výška (cm)

21

Šířka (cm)

25,5

Délka (cm)

34,5

Hmotnost (kg)

3,4

Filtrace

Test vysavače zahrnoval i zkoušku filtrace, kterou jsme prováděli pomocí výrobníku mlhy. Tu jsme následně vysávali, abychom viděli, zda z vysavače unikají prachové částice. Tím, že vysavač nemá HEPA ani EPA filtr, jsme dobrý výsledek nečekali. Ze zadní části vysavače unikalo celkem dost prachových nečistot, což může představovat problém zejména pro alergiky.

Ve vysavači najdete vstupní filtr motoru, který ale spíše připomíná vystřižený molitan, takže si nejsme jisti, nakolik bude motor chránit.

Uživatelský komfort

Malý a kompaktní vysavač je vhodný pro všechny, kteří nemají doma moc prostoru či vysávají jednou za čas. Pohyb s vysavačem po místnosti byl celkem plynulý, ovšem pokud budete chtít kabel více vytáhnout, vysavač se vám bude převracet. Proto doporučujeme šňůru nejdříve vytáhnout a pak se s vysavačem pohybovat. Přívodní kabel není nejdelší, má pouhých 5 metrů, na menší místnosti bude ale stačit.

Jako nevýhodu bereme i tyč, která není teleskopická, a tak si ji nemůžete nastavit podle své výšky. To může představovat problém zejména pro vyšší uživatele. My jsme se 170 cm neměli problém.

Názory uživatelů

Vysavač má na portálu Heureka.cz téměř 100 recenzí. Většina uživatelů si pochvaluje jeho malé rozměry, nízkou cenu, vyšší výkon, snadné ovládání i jednoduchou údržbu. Jako nevýhody zmiňují, že není vhodný na koberce, pro vyšší osoby, je z levného plastu, hlučný a má horší regulaci síly sání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností tohoto vysavače jsou jeho malé rozměry, nízká hmotnost, příznivá cena a indikátor plnosti sáčku. To je tak vše, co můžeme vypíchnout. Mezi nevýhody patří levné zpracování, pouze základní příslušenství, horší vysávání na koberci a odpadávající tyč při vysávání.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li cenově podobný vysavač, který má ovšem regulátor výkonu, teleskopickou tyč a hubici na čalounění, podívejte se po Electroluxu EEG41CB. Jeho cena je sice vyšší, avšak disponuje HEPA filtrem, čímž je filtrace o poznání lepší. Zároveň má objemnější sběrný sáček s kapacitou 3 litry.

Závěr

Sencor SVC 45 EUE3 se hodí pouze do menších bytů a pro občasné vysávání, například na studentské koleje. Jinak není příliš dobrý ve vysávání koberců, má nedostatečnou filtraci, malý akční rádius a kapacitu sáčku. Jeho výhodou je pouze nízká cena a hmotnost. Doporučujeme vám tedy raději investovat několik set navíc a pořídit si některý z vysavačů, který v našem testu získal lepší hodnocení.

900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Sencor SVC 45 EUE3 | Hodnocení: 60,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá a testuje domácí spotřebiče spojené s úklidem. I proto se právě věnuje tématu klasických vysavačů, které i sama otestovala. Díky tomu vám poskytne informace o tom, na co se zaměřit při výběru, jestli zvolit raději sáčkový či bezsáčkový vysavač, jaký filtr je nejlepší a jaké funkce by vysavači neměly chybět. Kromě vysavačů se u nás věnuje i jiným spotřebičům, jako jsou žehličky či tyčové mixéry.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Sencor SVC 45 EUE3

Sencor SVC 45 EUE3

900 Kč Orientační cena