Recenze Relaxační polohovací křeslo - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Relaxační polohovací křeslo

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Nejlevnější křesla do 15 000 Kč

Klady

  • Snadné polohování
  • Houpání a vyhřívání
  • Otáčení o 360 °
  • 4 odkládací prostory
  • Stabilní železná konstrukce

Zápory

  • Nelze uložit masáž
  • Bez přednastavených programů
  • Chybí časovač
13 000 Kč Orientační cena

Relaxační polohovací křeslo UNIZDRAV představuje cenově dostupné a dobře vybavené masážní křeslo na domácí použití. V současné době (březen 2023) se řadí mezi nejprodávanější produkty na českém trhu.

Nabídka masáží, programy a nastavení

Ačkoliv není u Relaxační polohovací křeslo UNIZDRAV uveden přesný počet masážních programů, poskytuje uživateli velkou svobodu, co se týče nastavení parametrů masáže. U masáže lze regulovat sílu vibrací, vyhřívání, zvolit typ masáže (5 různých) a vybrat oblast, kterou bude křeslo masírovat. Takto variabilní nastavení rozhodně není v nižší cenové hladině standardem.

Potěšující je také polohování, které umožňuje dosáhnout polohy Zero gravity. Tu určitě ocení zákazníci s bolestmi zad, protože v této poloze bude na jejich páteř vyvíjena jen minimální zátěž. Polohování lze měnit pomocí knoflíku na boku křesla, což je velmi pohodlné a vhodné pro seniory, kterým by mohlo manuální polohování činit problémy.

Mezi další nadstandardní funkce patří houpání, vyhřívání a otáčení o 360 °, což přispívá k celkovému uvolnění. Zde je nutno podotknout, že na takovou kombinaci vychytávek narazíte spíše u dražších křesel.

Konstrukce, nosnost a design

Konstrukce Relaxační polohovací křeslo UNIZDRAV je velice stabilní a vyrobená z železa, což naznačuje, že unese i větší zátěž. S nosností 150 kg je skutečně vhodné i pro těžší osoby. Tato hodnota patří v době psaní této recenze (březen 2023) mezi lepší průměr.

Zákazníky, kteří si potrpí na i na designovou stránku produktu, určitě potěší výběrem z několika různých barev. Křeslo si tak mohou vybrat přesně podle svých představ, aby jim ladilo s interiérem. Pokud někdo rád relaxuje s nápojem nebo časopisem, může využít k jeho odložení otvory na nápoje a šikovné kapsičky na bocích křesla.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Dle hodnocení uživatelů je Relaxační polohovací křeslo UNIZDRAV velice pohodlné a snadno ovladatelné. Oceňují polohování prováděné prostřednictvím tlačítka, vyhřívání, houpání a kapsičky na uložení drobností. Někteří se ovšem zmiňují o tom, že zde mohou překážet kabely. Na to je ale potřeba myslet u každého zařízení napájeného ze sítě.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za hlavní přednosti Relaxační polohovací křeslo UNIZDRAV považujeme prakticky řešené polohování, snadné ovládání, bohaté možnosti nastavení masáže a otáčení o 360 °. Vzhledem ke slušné pořizovací ceně si zaslouží pochvalu i za kvalitně zpracovanou konstrukci a velmi dobrou nosnost.

Bohužel si zde nemůžete vybírat z přednastavených programů nebo si vybrané nastavení masáže uložit jako vlastní program. Také postrádá funkci časovače, se kterou se ovšem setkáte spíše u křesel určených do salonů.

Porovnání s alternativami

Zákazníkům, pro které je pořizovací cena produktu příliš vysoká, a kteří ale nechtějí úplně slevit ze svých nároků na funkce, lze doporučit jako alternativu masážní křeslo Halmar Pulsar. Vybírat zde můžete z 9 přednastavených programů, nebo měnit rychlost či intenzitu masáže podle sebe. Nechybí mu ani časovač.

Na druhou stranu je ale dost omezené, co se týče možností polohování, a úplně mu chybí polohovací opěrka hlavy. Postrádá i funkci Zero gravity. Také má o něco menší nosnost (136 kg).

Závěrečné shrnutí

Relaxační polohovací křeslo UNIZDRAV je velmi dobře vybavené masážní křeslo vhodné na domácí masírování. Uživatelům umožňuje individuální nastavení různých parametrů masáže. Vyniká i na poli polohování, které je mimořádně přizpůsobivé. Zákazníkům s bolestmi zad by zde mohla vyhovovat funkce Zero gravity.

Pokud hledáte trochu kompaktnější a lehčí masážní křeslo, můžete vyzkoušet např. Kondela Artuš 2. To váží jen 27 kg a i přesto disponuje nosností 150 kg.

Parametr Tento produkt
Výrobce

UNIZDRAV

Způsob využití

Domácí

Masáž provádí

Válečky

Manuální nastavení programu

Ano

Materiál potahu

Syntetická kůže/100% polyester

Barevné varianty

Antracit, béžová, černá, smaragdově zelená

Nosnost (kg)

130

Ovládání

Dálkový ovladač

Polohování

Ano

Vyhřívání

Ano

Časovač

Ne

Zero space

Ne

Zero gravity

Ano

Šířka (cm)

88

Výška (cm)

106

Hloubka (cm)

94

Hmotnost (kg)

43

13 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Relaxační polohovací křeslo | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky zdravotnickému vzdělání vztah k produktům souvisejícím se zdravím. A ačkoliv nejsou masážní křesla lékařské přístroje, ráda se jich ujala. Nastíní rozdíly mezi jednotlivými typy a popíše, jaké jsou přínosy jednotlivých masáží. Objasní, z čeho se masážní křesla skládají, jak fungují a co můžete představit pod funkcí Zero gravity. Mezi její další autorské počiny patří glukometry, těhotenské testy, kojenecká mléka nebo mikroskopy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Relaxační polohovací křeslo

Relaxační polohovací křeslo

13 000 Kč Orientační cena