Test 10 nejlepších masážních křesel 2021 | Recenze & Jak vybrat |
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších masážních křesel

Aktualizováno:
Říjen 2021
Autor:
Iveta Polášková

Ačkoliv se masážní křeslo může zdát jako zbytečný luxus, jedná se o prostředek, který dnes slouží nejen komerčnímu využití. I když na první pohled připomíná klasické robustní křeslo, jeho blahodárné účinky na naše zdraví jsou daleko širší, než se může zdát. Pravidelné masáže pomáhají ulevovat od bolestí kloubů i páteře, jsou prevencí proti ochabování svalů a napomáhají správnému držení těla. Jemnější typy stimulují oběh krve i lymfatický systém. Působí také na naši mysl, pomáhají s odreagováním a zbavují nás dnes všudypřítomného stresu.

Jelikož rozhodně nejde o plnohodnotnou náhradu zdravotnických procedur, při dlouhodobých problémech se zády byste neměli otálet s návštěvou lékaře. Jako prevenci však masážní křesla můžeme bez uzardění doporučit. Zejména dražší produkty nabídnou celou řadu příjemných procedur, které si podrobněji popíšeme níže. Lze je samozřejmě libovolně polohovat, aby poskytla úlevu malým i velkým. A pro vaše pohodlí jsou také vybavena řadou doplňkových funkcí.

Při nákupu masážního křesla byste si měli uvědomit, co od něj očekáváte a jaké části těla si necháte nejčastěji masírovat. Výběr nového křesla tohoto typu vám usnadní přehledné informace z našeho článku Jak vybrat masážní křeslo, které pokrývají všechny jeho důležité součásti i funkční výbavu.


Nejlepší masážní křesla dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Halmar Pulsar
Halmar Pulsar 82 %
Počet recenzí: 12
8 000 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Halmar Pulsar 2
Halmar Pulsar 2 74 %
Počet recenzí: 5
8 200 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze MAD Diamond MD-18/3-OH-MS
MAD Diamond MD-18/3-OH-MS 98 %
Počet recenzí: 3
13 000 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Idea POHODA
Idea POHODA Zatím nehodnoceno 12 900 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Casada Titan
Casada Titan Zatím nehodnoceno 280 000 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze vidaXL 248700
vidaXL 248700 70 %
Počet recenzí: 1
5 500 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Mad Diamond MD-28/3-OH-MS
Mad Diamond MD-28/3-OH-MS 98 %
Počet recenzí: 4
13 000 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze HomeDeluxe Siesta V2
HomeDeluxe Siesta V2 Zatím nehodnoceno 45 900 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze SHIATSU MAX-898-A12
SHIATSU MAX-898-A12 Zatím nehodnoceno 14 700 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze IDEA BOB K38
IDEA BOB K38 86 %
Počet recenzí: 9
9 700 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat masážní křeslo

Nákup masážního křesla by měl být promyšlenou investicí, protože jde o dlouhodobě využívaný produkt vyšší hodnoty. Navíc je to robustní doplněk, který v interiéru zabere dost místa. Je tedy nutné si hned na začátku ujasnit nejdůležitější aspekty výběru, například kdo všechno bude křeslo využívat. Z toho plyne celková zátěž, která zásadně ovlivňuje cenu.

Pokud se jedná o intenzitu masážního působení, patří mezi nejdůležitější parametry hlavně použité masážní technologie. V následujících kapitolách vás seznámíme s nejvyhledávanějšími procesy a s jejich účinky. Vaše pohodlí ovlivní výrobní materiál, množství opěrek, ale také varianty polohování.

V závěru článku zbyde prostor také pro doplňkové funkce a možnosti ovládání. Nebude chybět ani představení orientačních pořizovacích nákladů. Doufáme, že vám tak výběr nového masážního křesla co nejvíce usnadníme.

Způsob použití

Na počátku všeho se musíte rozhodnout, k jakým účelům bude masážní křeslo využíváno. Na mysli nemáme jednoduchý fakt, že se prostřednictvím tohoto výrobku budete oddávat masážím a příjemné relaxaci. Důležité rozhodnutí by mělo padnout především na základě intenzity používání. Z toho pak plynou nároky na jednotlivé funkce, zpracování a celkovou odolnost.

Setkat se můžete se třemi oblastmi.

 • Masážní křesla pro domácí použití
 • Masážní křesla pro komerční použití
 • Masážní křesla pro kosmetické salony a spa

Při výběru konkrétního modelu si pohlídejte také odpovídající nosnost samotného rámu, potažmo celého křesla. Ta se pohybuje v rozmezí od 100 do 150 kilogramů.

Masážní křesla pro domácí použití

Tato křesla nejsou určena na dlouhodobý a nepřetržitý provoz. V rámci domácích masáží si obvykle vystačíte s omezenějšími funkcemi. Jejich pořizovací cena může být i vzhledem k základnímu výrobnímu materiálu podstatně nižší než u profesionálních zařízení.

Masážní křesla pro komerční použití

S tímto typem křesel se setkáte v nákupních centrech nebo na letištích. Slouží velkému množství návštěvníků, jejich funkce jsou však spíše základní. Vzhledem připomínají klasická křesla do obývacího pokoje, většinou v černé barvě a v syntetické kůži. Součástky jako opěrka hlavy, které by mohly být neopatrnými zákazníky zničeny nebo demontovány, se zde nevyskytují.

Masážní křesla pro kosmetické salony a spa

V jejich případě je kladen vyšší důraz na potahový materiál i funkce. Masírována nemusí být pouze záda, ale i nohy, ruce a ostatní části těla. Ve prospěch těchto produktů hovoří vyšší odolnost a zatížitelnost. Proto se využívají nejenom v nákupních centrech, ale také ve spa a kosmetických salonech. Náročnější zákazníci po nich mohou sáhnout i pro domácí užití. Musí však počítat s vyšší cenou.

Masážní technologie

Asi nejpodstatnější parametr masážního křesla. My se podíváme hned na dvě hlavní charakteristiky, typ masážního mechanismu a jeho rozsah. Moderní stroje toho zvládnou opravdu hodně, od masáže hlavy, zad, rukou, až po ramena, lýtka, sedací partie a chodidla.

Co se týče samotného mechanismu, nabízí se tři varianty řešení.

 • 2D masáž – Nejlevnější z nabízených masážních mechanismů. Hlavice, které vám jezdí po daných partiích těla, provádí pouze dva pohyby. To znamená, že jezdí nahoru a dolů, popřípadě do stran.
 • 3D masáž – Mnohem účinnější a efektivnější typ mechanismu. Kromě dvou výše zmíněných pohybů dokáže vytvářet také pohyb třetí, masírování „do“ a „z“ křesla. 3D masáž oceníte hlavně v oblasti krčních a trapézových svalů.
 • 4D masáž – Jedna z nejpropracovanějších technologií současnosti. Dokáže během masírování dokonale kopírovat všechny části vašeho těla včetně páteře, kde je to zapotřebí nejvíce.

Druhým aspektem, na který byste se hned na začátku měli zaměřit, je trajektorie masírovacích částí. S trajektorií je velice často spojován parametr „délky masážní dráhy“ udávaný v palcích nebo v centimetrech. Ten prezentuje právě celkovou délku pohybu masážního mechanismu. Zde máte na výběr ze dvou možností:

 • Klasická trajektorie – Pokryje oblast zad a krku. Kvůli esovitému prohnutí páteře může být pro masírující válečky problematická oblast beder.
 • „J“ trajektorie – Sahá dále přes hýždě až ke spodní části stehen. Označení vzniklo právě tím, jak masážní mechanismus kopíruje lidské tělo. Také v oblasti beder se nemusíte bát zanedbání.

Typy masáží

Abyste měli představu o tom, co vlastně očekávat od masážního křesla, seznámíme vás s několika typy nejobvyklejších masáží. Jejich počet a průběh se samozřejmě liší v závislosti na tom, kolik peněz budete do tohoto výrobku investovat.

 • Klasická relaxační masáž – Jedna z nejzákladnějších masírovacích technik, která není nikterak náročná a slouží hlavně k odbourání bolesti v těle. Při masáži dochází k pozvolnému uvolňování svalstva.
 • Regenerační masáž – Specifické typy masáží jdoucí více do hloubky. Takové programy vám přinesou nejen krátkodobé uvolnění, ale i dlouhodobé zlepšení fyzických problémů. Vedle lepší nálady je to hlavně zvýšená imunita, prevence a hloubková regenerace.
 • Shiatsu masáž – Kombinace relaxační a regenerační masáže. Tento typ programu vychází ze starých a stovkami let prověřených japonských masáží. Tlak se soustředí do oblastí akupunkturních drah. Jeho primárním úkolem je uvolnění od napětí a bolesti, mezi další účinky bývá řazena podpora krevního oběhu a lymfatického systému (Zdroj: Spine-Health).
 • Jemná masáž – Je citlivější a slouží k pomalému uvolnění a rozproudění krevního oběhu. Často je využívaná jako první masáž programu.
 • Lymfatická masáž – Masáž, která se postará o rychlejší odtok lymfy z podkoží a zlepšuje kvalitu lymfatického oběhu. Pomáhá proti otokům i celulitidě.
 • Magnetoterapie – Masáže prováděné za pomoci speciálních magnetů odlišného počtu.
 • Vzduchové polštáře – Masáž pomocí vzduchových vaků, které jsou nafukovány a vyfukovány. Tento typ působení je jemnější než masážní válečky.
 • Natažení zad – Možnost, kterou vám nabídnou spíše dražší modely křesel. Pomocí naklánění sedadla a dalších opor dojde k uvolnění meziobratlových plotýnek a nervů. Protáhne se tak střed těla i krk.

V rámci podrobnějšího rozdělení druhů masáží můžete narazit na mačkání, plácání, poklepávání, ale také praktické masáže napodobující masáže palci, masáže všemi prsty, masáže sevřenou dlaní, masáže otevřenou dlaní, kombinované masáže a mnohé další.

Části a opěrky

Nyní konečně opustíme základní technologie a blíže se podíváme na fyzické parametry masážních křesel. Ta se skládají z několika částí tvořících unikátní masírovací celek. Standardně můžete narazit na tyto komponenty.

 • Sedák – Je základem celého systému. U křesel s „J“ trajektorií poskytuje masáže hýždím a stehnům.
 • Zádová opěrka – Je napojena na sedák. U většiny modelů slouží i jako opěrka hlavy. Masíruje páteř, lopatky, krk i oblast beder.
 • Ruční opěrky – Tvoří nedílnou součást i u základních modelů. Poskytují masáž pažím i předloktím. Bývají vybaveny návleky nebo područkami, kterými ruce omotáte a dopřejete jim tak masáž ze všech stran.
 • Nožní opěrka – Poskytuje oporu a masáže lýtkům. U některých modelů má podobu plochou, u jiných disponuje prohlubněmi, kam nohy položíte, aby se k nim masážní válečky dostaly i z boku.
 • Podstavec na chodidla – Zajišťuje odpovídající masáž. Toto příslušenství je mnohdy označováno jako podnožky.

Materiál potahu

Při nákupu masážního křesla si také pohlídejte materiál povrchu neboli čalounění. Jde o povrchovou vrstvu na opěrkách, zádové části, potažmo celém těle křesla. Díky pestrým možnostem najdeme na trhu rozmanité kousky – v retro vzhledu i s futuristickým designem. Tato volba si však vyžádá vaši pozornost nejenom z estetických důvodů. Z praktického hlediska jde především o váš komfort a snadnost údržby. K dispozici jsou tři výrobní materiály s odlišnými vlastnostmi.

 • Pravá kůže – Jde o nejdražší materiál, který vypadá velice luxusně. Jeho nevýhodou je zhoršená údržba a při některých typech masáží i omezenější životnost, vyžaduje totiž jemnější zacházení.
 • Umělá kůže – Napodobenina pravé kůže je zhotovena ze syntetického materiálu. V případě správné volby jde o dostatečně věrohodnou napodobeninu. Je levnější a přináší i vyšší odolnost. Špatně ale snáší tekutiny, takže s vodou to při čištění bude lepší nepřehánět. Umělá kůže je obvykle součástí střední třídy masážních křesel.
 • Mikrovlákno – Ekonomicky nejméně náročný typ čalounění. Ve prospěch mikrovlákna hovoří určitě jednodušší údržba a čištění. Negativem může být pro někoho až příliš laciný vzhled.
Materiál Výhody Nevýhody
Pravá kůže + Vypadá luxusně – Horší údržba

– Vyšší cena

Umělá kůže + Vyšší odolnost

+ Nižší cena než u pravé kůže

– Špatně snáší vodu
Mikrovlákno + Jednoduchá údržba

+ Nízká cena

– Laciný vzhled

Co se týče konkrétních opěrek, narazíte také na řadu doplňků v podobě praktického polstrování. To nabízí nejenom větší komfort, ale umožňuje použití masážních křesel vyšším postavám.

Polohování

Jedním z důležitých mechanismů masážního křesla je i ten polohovací. Umožňuje změnit klasickou polohu křesla do jiné, která vám přinese daleko více pohodlí, popřípadě jde o ideální pozici pro některé typy masáží.

Jako naprostý základ byste měli vyžadovat polohování zádové opěrky. To může být v rozsahu až 170°. Výjimkou samozřejmě není ani nožní opěrka. Ta může dosahovat úhlu až 90°. Takto rozložená masážní křesla mohou zabírat hodně místa. I v tomto směru však máte na výběr.

 • Klasické polohování – Masážní křeslo za sebou potřebuje prostor v rozmezí 80 – 150 centimetrů.
 • Úsporná polohovací křesla – Jejich funkce je někdy označována jako Save Place. Za křeslem si vystačíte s místem do 10 centimetrů při stejné poloze jako výše. To je dáno tím, že křeslo se při sklápění zhoupne a vysune se dopředu do prostoru.

Při polohování masážního křesla se lze setkat také se dvěma ovládacími mechanismy.

 • Ruční polohování – Vyžaduje ruční zásah uživatele. Tato varianta je levnější.
 • Automatické polohování – Dražší technologie. Ke změně polohy masážního křesla stačí stisknutí jediného tlačítka na ovladači.

Při správném nastavení spousta křesel nabídne polohu označovanou jako Zero Gravity. Vaše nohy zvedne nad úroveň srdce a vaši váhu rozloží na oblast zad tak, aby byla co nejméně zatížena páteř.

Ovládání

Ovládání masážního křesla je nepostradatelnou součástí tohoto výrobku. S pomocí daného prvku si budete schopni zapnout požadovanou masáž a využít ostatní funkce zařízení. V případě ovládání padne volba na dva mechanismy.

 • Drátové ovládání – Součástí masážního křesla je ovladač, který je připojen za pomoci kabelu. Tato verze je u většiny levnějších modelů.
 • Bezdrátové ovládání – Samostatně fungující panel spojený s masážním křeslem za pomoci bezdrátové technologie. U některých dražších přístrojů můžete pro ovládání masážního křesla využít dokonce svůj vlastní mobilní telefon.

V závislosti na pořizovacích nákladech masážního křesla objevíte také odlišné podoby ovládacích panelů. Levnější modely mají panel obsahující několik tlačítek sloužících ke spuštění daného programu. Pokud si připlatíte, můžete získat ovládací panel s LCD displejem. Dotyková obrazovka a dostatečně velká plocha zobrazující například aktuálně probíhající masáž. Tyto moderní ovládací doplňky vás budou informovat o zbývajícím čase masáže a umožní nastavit spoustu přidružených funkcí včetně grafického zobrazení.

Funkce

Na trhu existuje hodně masážních křesel, která se neliší pouze vzhledem, výrobním materiálem, masážní technologií a způsobem polohování. Velké odlišnosti jsou také v poskytovaných funkcích a prvcích jednotlivých křesel. Abychom vám usnadnili výslednou volbu, přinášíme výpis těch nejzásadnějších.

 • Vyhřívání – Funkce využívaná nejenom v zimním období, kdy vás teplý povrch masážního křesla příjemně zahřeje. Ohřívání na 40 °C – 50 °C má i trochu jiný důvod. Dochází díky němu k uvolňování svalstva. To je následně mnohem lépe a efektivněji masírováno.
 • Zabudované reproduktory – Některá moderní masážní křesla disponují konektorem pro připojení externího zařízení, prostřednictvím kterého můžete pouštět svoji oblíbenou hudbu. Dražší modely dokáží dokonce synchronizovat masážní program s právě hrající písní.
 • Časovač – Funguje jako minutka v kuchyni. Jednoduše nastavíte čas masáže a na nic víc už nemusíte myslet.
 • Automatické vs. manuální programy – Levnější masážní křesla mají jasně dané automatické programy v odpovídající délce. Dražší modely dokáží nabídnout i manuální režimy, kdy si upravíte masáž k obrazu svému.
 • Paměť – Možnost uložení masáže také není výjimkou. Počet uložených programů se liší v závislosti na modelu. Obvykle je to od šesti do čtrnácti programů.
 • Aplikace do mobilního telefonu – Některé stroje nabízejí ovládání také přes aplikaci, a to jak pro Android, tak pro iOS.
 • Vibrace – Masážní křeslo při masírovacím programu vibruje. Tato činnost přináší uvolňující pocity a zlepšuje průběh masáže.
 • Automatické měření postavy – Masážní křeslo doplněné o tuto funkci dokáže s pomocí infračervených paprsků rozpoznat velikost postavy člověka a nastavit program tak, aby efektivně masíroval správné části lidského těla.
 • Nastavení intenzity – Pojem intenzita souvisí s procesy masážního křesla. Měnit můžete nejenom intenzitu samotné masáže, ale také rychlost masírování nebo vibrací.
 • JADE projektor – Prvek vyzařující infračervené záření. Používá se především na bolestivější místa. Některá masážní křesla disponují jeho ruční variantou. Projektor si položíte na postižené místo se ztuhlým svalstvem, které je zapotřebí léčit.
 • Odkládací prostor – Některá křesla nabízejí také prostor na nápoj, mobilní telefon nebo noviny.
 • Kolečka – Pomohou s přesouváním z místa na místo.

Cena

Masážní křesla představují vyšší investici. Přesto si díky široké produktové nabídce na trhu dokáže vybrat naprosto každý. Náklady na pořízení se budou ve všech ohledech odvíjet od toho, jak „multifunkční“ křeslo budete chtít. Doporučujeme volit hlavně prověřené prodejce, žádné hypermarketové kousky. Spoustu modelů nabízí kupříkladu výrobce Hanscraft, MADdiamond, inSPORTline, Jett nebo firma BH. Abyste měli lepší představu o ceně masážního křesla, začtěte se do následujícího dělení.

Cena do 15 000 Kč

Pokud budete hledat nejlevnější masážní křeslo na trhu, můžete narazit na produkty kolem 5 000 Kč. Tyto výrobky svým vzhledem připomínají spíše klasické křeslo do obývacího pokoje. Mnohdy se liší jen tím, že umí lehce masírovat vaše záda. Žádné polohování a podobné věci neočekávejte. Při investici nad 10 000 Kč už máte šanci zvolit modely se třemi programy, dvěma rychlostmi a dokonce i zabudovanými reproduktory.

Cena od 15 000 Kč do 40 000 Kč

Za tuto cenu se už dostanete do kategorie plnohodnotných masážních křesel. Čekat na vás budou výrobky s hlavovými a nožními opěrkami. Modely s 25 – 30 masážními airbagy, moderním vzhledem, kolečky pro snadný transport a celkově nastavitelnou výškou a polohovatelností. Těšit se můžete na vyšší počet programů včetně uvolňující a vzduchové masáže.

Cena od 40 000 Kč do 70 000 Kč

Sortiment pro opravdu náročné zákazníky, kteří si chtějí dopřát ten největší luxus. Tato masážní křesla lze samozřejmě využít i pro komerční účely. Dané modely disponují nastavením 3D vibrací, stovkou masážních airbagů, vyhřívanou podložkou, ale také magnety pro magnetoterapii. Vedle přednastavených programů můžete díky velkým ovládacím LCD panelům konfigurovat i své vlastní masáže na míru.

Cena nad 70 000 Kč

Masážní křesla přesahující tuto cenovou hranici jsou vybavena nejmodernějšími technologiemi. Je to například 4D masáž, speciální trajektorie masážního mechanismu, ovládání za pomoci chytrého telefonu a mnohé další. Výjimkou není ani nadčasový vzhled a úsporné polohování z hlediska zabíraného místa. S těmito modely se setkáte nejčastěji v profesionálních lázeňských centrech.

Použité a další zajímavé zdroje

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0iacu

TESAŘ, Vlastimil. Klasické masáže. Praha: Grada Publishing, 2015. Fitness, síla, kondice. ISBN 978-80-247-5528-1.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 50 hlasů