Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších masážních křesel

Ukázka produktu ve srovnání masážních křesel

Masážní křeslo je relaxačním produktem určeným pro domácí i komerční použití. Výrobek, který na první pohled připomíná klasické robustní křeslo. Jeho možnosti užití jsou však daleko větší než se může zdát.

Masážní křesla lze nejenom libovolně polohovat, ale především využívat jejich masážního mechanismu. Takové technologie mohou nabývat nejrůznějších podob a přinesou vám svalové uvolnění a spoustu relaxace.

Při nákupu masážního křesla byste si měli uvědomit, co od něj očekáváte a jakou část těla chcete masírovat. Výběr nového křesla tohoto typu vám usnadní přehledné informace z našeho článku Jak vybrat masážní křeslo, které pokrývají všechny jeho důležité součásti.


Nejlepší masážní křesla dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled Název Materiál Orientační cena Aktuální cena
Recenze Tempo Kondela ARTUS Tempo Kondela ARTUS kožené 7 900 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Mad Diamond MD-28/3-OH-MS Mad Diamond MD-28/3-OH-MS eko kůže 11 600 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Idea K40 BOBY Idea K40 BOBY látkové 5 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze IDEA BOB K38 IDEA BOB K38 látkové 550 Kč Zobrazit nabídky
Recenze MAD Diamond MD-18/3-OH-MS MAD Diamond MD-18/3-OH-MS eko kůže 10 500 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Halmar Pulsar Halmar Pulsar eko kůže 6 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze inSPORTline Mateo inSPORTline Mateo kožené 72 000 Kč Zobrazit nabídky
Recenze vidaXL 60045 vidaXL 60045 imitace kůže 8 900 Kč Zobrazit nabídky
Recenze IDEA K36 IDEA K36 látkové 4 600 Kč Zobrazit nabídky
Recenze Tempo Kondela ARTUS Tempo Kondela ARTUS kůže 7 900 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat masážní křeslo

Nákup masážního křesla by měl být promyšlenou investicí, protože jde o dlouhodobě využívaný produkt vyšší hodnoty. Proto si musíte uvědomit, kdo všechno bude křeslo využívat. Z toho plyne celková zátěž takového zařízení.

Mezi důležité parametry rozhodující nejenom o ceně a komfortu patří hlavně výrobní materiál a použité masážní technologie. V následujících kapitolách vás seznámíme s těmi nejvyhledávanějšími masážními procesy, ale také s variantami polohování.

Zjistíte, jaké se užívají typy opěrek a jak takové multifunkční křeslo vlastně ovládat. Váš výběr nového masážního křesla vám usnadníme prezentací mnohých funkcí a vymožeností těchto výrobků. Nebude chybět ani představení orientačních pořizovacích nákladů.

Způsob použití

Na počátku všeho se musíte rozhodnout, k jakým primárním účelům bude masážní křeslo využíváno. Na mysli nemáme fakt, že se prostřednictvím tohoto výrobku budete oddávat masážím a příjemné relaxaci. Důležité rozhodnutí by mělo padnout především v rámci intenzity používání. Z toho pak plynou nároky na jednotlivé funkce, zpracování a celkovou odolnost.

Setkat se můžete se dvěma oblastmi.

 • Masážní křesla pro domácí použití
 • Masážní křesla pro komerční použití

Při výběru konkrétního modelu si pohlídejte také odpovídající nosnost samotného rámu, potažmo celého křesla. Ta se pohybuje v rozmezí od 100 do 150 kilogramů.

Masážní křesla pro domácí použití

Jde o produkty nenáročné na dlouhodobý a nepřetržitý provoz. V rámci domácích masáží si obvykle vystačíte s omezenějšími funkcemi. Jejich pořizovací cena může být i vzhledem k základnímu výrobnímu materiálu podstatně nižší než u profesionálních zařízení.

Masážní křesla pro komerční použití

V jejich případě je kladen vyšší důraz na potahový materiál. Masírovány nemusí být pouze záda, ale i nohy, ruce a ostatní části těla. Ve prospěch těchto produktů hovoří vyšší odolnost a zatížitelnost. Proto se využívají nejenom v nákupních centrech, ale také ve SPA a kosmetických salonech nebo na letištích. Sáhnout po nich mohou i nároční zákazníky pro domácí užití. Počítat musíte s vyšší cenou.

Výrobní materiál

Při nákupu masážního křesla si pohlídejte výrobní materiál v podobě čalounění. Jde o povrchovou vrstvu na opěrkách, zádové části, potažmo celém těle křesla. Tato volba si vyžádá vaši pozornost nejenom kvůli estetice a výslednému vzhledu. Je to především z důvodu vašeho komfortu a následné údržby. K dispozici jsou tři výrobní materiály s odlišnými vlastnostmi.

 • Pravá kůže – Jde o nejdražší materiál, který vypadá velice luxusně. Jeho nevýhodou je zhoršená údržba a při některých typech masáží i omezenější životnost.
 • Umělá kůže – Napodobenina pravé kůže je zhotovena ze syntetického materiálu. V případě správné volby jde o dostatečně věrohodnou napodobeninu. Je levnější a přináší i vyšší odolnost. Umělá kůže je obvykle součástí střední třídy masážních křesel.
 • Mikrovlákno – Ekonomicky nejméně náročný typ čalounění. Ve prospěch mikrovlákna hovoří určitě jednodušší údržba a čištění. Negativem může být pro někoho až příliš laciný vzhled.

Co se týče konkrétních opěrek, narazíte také na řadu doplňků v podobě praktického polstrování. To nabízí nejenom větší komfort, ale umožňuje použití masážních křesel vyšším postavám.

Masážní technologie

Jedna z nejpodstatnějších součástí masážního křesla. Ostatně právě kvůli masážím si tento výrobek budete pořizovat. Volba masážního mechanismu a jeho rozsahu závisí především na tom, jaké části svého těla chcete masírovat. Moderní stroje toho zvládnou opravdu hodně. Od masáže hlavy, zad, rukou, až po ramena, lýtka, sedací partie a chodidla.

Co se týče samotného mechanismu, nabízí se tři varianty řešení.

 • 2D masáž – Nejlevnější z nabízených masážních mechanismů. Hlavice, které vám jezdí po daných partiích těla, provádí pouze dva pohyby. To znamená, že jezdí nahoru a dolů, popřípadě do stran.
 • 3D masáž – Mnohem účinnější a efektivnější typ mechanismu. Ten kromě dvou výše zmíněných pohybů dokáže vytvářet také ten třetí. Masírování „do“ a „z“ křesla. 3D masáž oceníte hlavně v oblasti krčních a trapézových svalů.
 • 4D masáž – Jedna z nejpropracovanějších technologií současnosti. Ta dokáže během masírování dokonale kopírovat všechny části vašeho těla, včetně páteře, kde je to zapotřebí nejvíce.

Z úvodního textu této kapitoly vyplývá, že byste si měli pohlídat také to, jak dlouhá je délka pojezdu masírovacích částí. Pokud si vystačíte pouze se zády a krkem, padne volba na klasickou trajektorii. Jestliže však chcete zajíždět až k sedacím partiím, je zapotřebí vsadit na speciální „J“ trajektorii. Toto označení vzniklo tím, jak masážní mechanismus kopíruje lidské tělo. S trajektorií je velice často spojován parametr „délky masážní dráhy“ udávaný v palcích nebo v centimetrech. Ten prezentuje právě celkovou délku pohybu masážního mechanismu.

Typy masáží

Abyste měli představu o tom, co vlastně očekávat od masážního křesla, seznámíme vás s několika typy nejobvyklejších masáží. Jejich počet a průběh se samozřejmě liší v závislosti na tom, kolik peněz budete do tohoto výrobku investovat.

 • Klasická relaxační masáž – Jedna z nejzákladnějších masírovacích technik, která není nikterak náročná a slouží hlavně k odbourání bolesti v těle. Při masáži dochází k pozvolnému uvolňování svalstva.
 • Regenerační masáž – Specifické typy masáží jdoucí více do hloubky. Takové programy vám přinesou nejenom krátkodobé uvolnění, ale i dlouhodobé zlepšení fyzických problémů. Vedle lepší nálady je to hlavně zvýšená imunita, prevence a hloubková regenerace
 • Shiatsu masáž – Kombinace relaxační a regenerační masáže. Tento typ programu vychází ze starých a stovkami let prověřených japonských masáží. Jeho primárním úkolem je sebe-uzdravování a vylepšení celkové energetické rovnováhy těla.
 • Lymfatická masáž rukou – Masáž, která se postará o rychlejší odtok lymfy z podkoží a zlepšuje kvalitu lymfatického oběhu.
 • Magnetoterapie – Masáže prováděné za pomoci speciálních magnetů odlišného počtu.

V rámci ostatních druhů masáží můžete narazit na mačkání, plácání, poklepávání, ale také praktické masáže napodobující masáže palci, masáže všemi prsty, masáže sevřenou dlaní, masáže otevřenou dlaní, kombinované masáže a mnohé další.

Opěrky

Masážní křeslo se skládá hned z několika částí tvořících unikátní masírovací celek. Základem všeho je sedák. Na něj je napojena zádová opěrka. Nedílnou součástí základních modelů musí být i ruční opěrky. Pokud budete trvat na masážích celého těla, nezapomínejte ani na takovou výbavu, jakou tvoří nožní opěrka. Výjimkou nemusí být speciální podstavec na chodidla zajišťující odpovídající masáž. Toto příslušenství je mnohdy označováno, jako podnožky. Počet a funkce opěrek odpovídají vždy tomu, co od masážního křesla očekáváte.

Polohování

Jedním z důležitých mechanismů masážního křesla je i ten polohovací. Možnost změnit klasickou polohu křesla do jiné, která vám přinese daleko více pohodlí a hlavně ideální pozice pro některé typy masáží.

Jako naprostý základ byste měli vyžadovat polohování zádové opěrky. To může nabývat úhlu až 170°. Výjimkou samozřejmě není ani nožní opěrka. Ta může dosahovat úhlu až 90°. Velká spousta modelů je schopna docílit také polohy nulové gravitace. Ta je označována cizojazyčným pojmem Zero Gravity. Jde v podstatě o dokonalé a rovnoměrné rozložení vaší celkové hmotnosti těla. Takto rozložená masážní křesla mohou zabírat hodně místa. I v tomto směru však máte na výběr.

 • Klasické polohování – Masážní křeslo za sebou potřebuje prostor v rozmezí 80 – 150 centimetrů.
 • Úsporná polohovací křesla – Jejich funkce je někdy označována jako Save Place. Za křeslem si vystačíte s místem do 10 centimetrů při stejné poloze jako výše.

Při polohování masážního křesla se lze setkat také se dvěma ovládacími mechanismy.

 • Ruční polohování – Vyžaduje ruční zásah uživatele. Ke změně polohy dochází za pomoci pneumaticky řízených prvků. Tato varianta je levnější.
 • Automatické polohování – Dražší technologie. Ke změně polohy masážního křesla stačí stisknutí jediného tlačítka na ovladači.

Ovládání

Ovládání masážního křesla je nepostradatelnou součástí tohoto výrobku. S pomocí daného prvku si budete schopni zapnout požadovanou masáž a využít ostatní funkce zařízení. V případě ovládání padne volba na dva mechanismy.

 • Drátové ovládání – Součástí masážního křesla je ovladač, který je připojen za pomoci kabelu. Tato verze je u většiny levnějších modelů.
 • Bezdrátové ovládání – Samostatně fungující panel spojený s masážním křeslem za pomoci bezdrátové technologie. U některých dražších přístrojů můžete pro ovládání masážního křesla využít dokonce svůj vlastní mobilní telefon.

V závislosti na pořizovacích nákladech masážního křesla objevíte také odlišné podoby ovládacích panelů. Levnější modely mají panel obsahující několik tlačítek sloužících ke spuštění daného programu. Pokud si připlatíte, můžete získat ovládací panel s LCD displejem. Dotyková obrazovka a dostatečně velká plocha zobrazující například aktuálně probíhající masáž. Tyto moderní ovládací doplňky vás budou informovat o zbývajícím čase masáže a umožní nastavit spoustu přidružených funkcí, včetně grafického zobrazení.

Funkce

Na trhu existuje hodně masážních křesel, která se neliší pouze vzhledem, výrobním materiálem, masážní technologií a způsobem polohování. Velké odlišnosti jsou především v poskytovaných funkcích a prvcích jednotlivých křesel. Abychom vám usnadnili výslednou volbu, přinášíme výpis těch nejzásadnějších.

 • Vibrace – Masážní křeslo při masírovacím programu vibruje. Tato činnost přináší uvolňující pocity a zlepšuje průběh masáže.
 • Vyhřívání – Funkce využívaná nejenom v zimním období, kdy vás teplý povrch masážního křesla příjemně zahřeje. Ohřívání na 40° – 50° má trochu jiný důvod. Díky němu dochází k uvolňování svalstva. To je následně mnohem lépe a efektivněji masírováno.
 • Zabudované reproduktory – Některá moderní masážní křesla disponují konektorem pro připojení externího zařízení, prostřednictvím kterého můžete pouštět svoji oblíbenou hudbu. Dražší modely dokáží dokonce synchronizovat masážní program s právě hrající písní.
 • Vzduchové polštáře – Jedna ze součástí masírovacích komponent. Vzduchové vaky jsou nafukovány a vyfukovány. Na základě principu fungování jsou vybrané programy označovány, jako vzduchové masáže.
 • Automatické vs. manuální programy – Levnější masážní křesla mají jasně dané automatické programy v odpovídající délce. Dražší modely dokáží nabídnout i manuální režimy, kdy si upravíte masáž k obrazu svému. Výjimkou není ani možnost uložení takové masáže. S tím souvisí paměť na režimy masáží. Počet programů se liší v závislosti na modelu. Obvykle je to od šesti do čtrnácti programů.
 • Automatické měření postavy – Masážní křeslo doplněné o tuto funkci dokáže s pomocí infračervených paprsků rozpoznat velikost postavy člověka a nastavit program tak, aby efektivně masíroval ty správné části lidského těla.
 • Nastavení intenzity – Pojem intenzita souvisí s pár procesy masážního křesla. Měnit můžete nejenom intenzitu samotné masáže, ale také rychlost masírování nebo vibrací.
 • JADE projektor – Prvek vyzařující infračervené záření. Používá se především na bolestivější místa. Některá masážní křesla disponují jeho ruční variantou. Projektor si položíte na postižené místo se ztuhlým svalstvem, které je zapotřebí léčit.

Cena

Masážní křesla představují vyšší investici. Přesto si díky široké produktové nabídce na trhu dokáže vybrat naprosto každý. Náklady na pořízení se budou ve všech ohledech odvíjet od toho, jak „multifunkční“ křeslo budete chtít. Důraz musíte klást hlavně na prověřené prodejce, žádné hypermarketové kousky. Spoustu modelů nabízí kupříkladu výrobce Hanscraft, IDEA nábytek, MADdiamond, inSPORTline, Jett, vidaXL a firma BH. Abyste měli lepší představu o ceně masážního křesla, začtěte se do následujícího dělení.

Cena do 15 000 Kč

Pokud budete hledat nejlevnější masážní křeslo na trhu, můžete narazit na produkty kolem 5 000 Kč. Tyto výrobky svým vzhledem připomínají spíše klasické křeslo do obývacího pokoje. Mnohdy se liší jen tím, že umí lehce masírovat vaše záda. Žádné polohování a podobné věci neočekávejte. Při investici nad 10 000 Kč už máte šanci zvolit modely se třemi programy, dvěma rychlostmi a dokonce i zabudovanými reproduktory.

Cena od 15 000 Kč do 40 000 Kč

Za tuto cenu se už dostanete do plnohodnotné kategorie masážních křesel. Čekat na vás budou výrobky s hlavovými a nožními opěrkami. Modely s 25 – 30 masážními airbagy, moderním vzhledem, kolečky pro snadný transport a celkově nastavitelnou výškou a polohovatelností. Těšit se můžete na vyšší počet programů, včetně uvolňující a vzduchové masáže.

Cena od 40 000 Kč do 70 000 Kč

Sortiment pro opravdu náročné zákazníky, kteří si chtějí dopřávat ten největší luxus. Tato masážní křesla lze samozřejmě využít i v rámci komerčních účelů. Dané modely disponují nastavením 3D vibrací, stovkou masážních airbagů, vyhřívanou podložkou, ale také magnety pro magnetoterapii. Vedle přednastavených programů můžete díky velkým ovládacím LCD panelům konfigurovat i své vlastní masáže na míru.

Cena nad 70 000 Kč

Masážní křesla přesahující tuto finanční hranici jsou vybavena nejmodernějšími technologiemi. Je to například 4D masáž, speciální trajektorie masážního mechanismu, ovládání za pomoci chytrého telefonu a mnohé další. Výjimkou není ani nadčasový vzhled a úsporné polohování z hlediska zabíraného místa. S těmito modely se setkáte nejčastěji v profesionálních SPA centrech.