Test 10 nejlepších masážních přístrojů 2021 | Recenze & Jak vybrat |
Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších masážních přístrojů

Aktualizováno:
Říjen 2021
Autor:
Eliška Srncová

Masáž patří od pradávna k činnostem, které uvolňují napjaté svalstvo a přinášejí fyzickou úlevu. Ne každý člověk má však dostatek času pro návštěvy nejrůznějších masážních salonů. Jestliže i přesto toužíte po dokonalém uvolnění a prokrvení dané části těla, využijte k tomu masážní přístroje.

Moderní pomůcky současné doby jsou primárně určeny pro domácí masírování. Využívat je můžete v závislosti na jejich velikosti doma, ale také v kanceláři při práci. Masáž jako nejstarší formu terapie lze dopřávat odlišným částem lidského těla.

Začtěte se do tohoto článku a zjistěte, jak vybrat kvalitní masážní přístroj. Vedle obecné charakteristiky se zaměříme především na oblíbený masážní přístroj na nohy. Zjistíte, podle jakých kritérií vybírat jednotlivé modely a co vlastně novodobé masážní výrobky umí.

Níže najdete také tabulku doporučených produktů, které jsme vybrali na základě oblíbenosti a zkušenosti zákazníků. V tabulce jsou různé typy masážních přístrojů. Mezi velmi populární patří masážní lázně na chodidla, najdete zde také například masážní podložky.


Nejlepší masážní přístroje dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Beurer FM 90
Beurer FM 90 95 %
Počet recenzí: 29
5 400 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-030
Wellife Masážní pistole Relax RC-MG-030 96 %
Počet recenzí: 41
2 000 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze inSPORTline Bitigo Masážní pistole
inSPORTline Bitigo Masážní pistole 93 %
Počet recenzí: 16
1 700 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Medisana Perličková koupel nohou FS, 90 l
Medisana Perličková koupel nohou FS, 90 l 89 %
Počet recenzí: 13
600 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Beurer FB 50
Beurer FB 50 91 %
Počet recenzí: 102
6 500 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Beurer EM 49
Beurer EM 49 92 %
Počet recenzí: 16
2 200 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Beurer MG 147
Beurer MG 147 93 %
Počet recenzí: 32
2 200 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Beurer EM 59
Beurer EM 59 84 %
Počet recenzí: 6
4 000 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Fascial Gun Masážní pistole na uvolnění svalů celého těla (Massage GUN)
Fascial Gun Masážní pistole na uvolnění svalů celého těla (Massage GUN) 74 %
Počet recenzí: 4
800 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Beurer FB 35
Beurer FB 35 92 %
Počet recenzí: 47
2 200 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat masážní přístroj

Na trhu existuje hned několik typů masážních přístrojů, se kterými vás seznámíme hned v úvodní kapitole. Díky tomu si uděláte představu o tom, jakému z nabízených výrobků dáte přednost. Zbývající části tohoto návodu „Jak vybrat masážní přístroj“ budou zaměřeny hlavně na populární masáž nohou.

Dozvíte se například, jakou velikost masážního přístroje zvolit, k čemu jsou dobré masážní vibrace nebo proč investovat do vylepšených modelů s vlastním ohřevem vody. Popíšeme vám jednoduché ovládání masážních výrobků a prozradíme nejpoužívanější funkce.

Masážní přístroje na tělo i nohy vám přiblížíme z pohledu pořizovacích nákladů, které se mohou lišit podle toho, co všechno od produktu vyžadujete.

Typy masážních přístrojů

Masáž je z principu léčebnou metodou. Primárně se stará o uvolňování a stimulaci svalstva, mnohdy dokonce napomáhá odstranit řadu zdravotních problémů. Při výběru masážního přístroje byste si měli nejprve uvědomit, jaké části těla chcete takovou regeneraci dopřávat. K tomu vám pomůže základní rozdělení těchto výrobků.

 • Ruční masážní přístroje
 • Masážní přístroje na celé tělo
 • Masážní podložky do auta
 • Masážní přístroje na nohy
 • Masážní podložky do vany
 • Elektrostimulátory
 • Lymfatické masážní přístroje

Ruční masážní přístroje

Název této kategorie produktů je jasně vypovídající. Jde o menší zařízení uchopitelná do ruky. S nimi můžete masírovat tu část těla, na kterou si dosáhnete. Výjimkou nejsou ani citlivější partie včetně obličeje.

Ruční masírovací stroje mívají nejrůznějších tvary a velikosti. Nemusí být napájeny pouze z elektrické sítě, ale také prostřednictvím akumulátorů. Vedle vibračních těles jsou velice často využívány infračervené zářiče. I díky nim docílíte maximálního uvolnění svalstva.

Masážní přístroje na celé tělo

Jestliže své tělo chcete regenerovat plošně, měli byste investovat do masážních podložek. Ty jsou primárně určeny k masírování celého těla. K dostání jsou masážní polštářky a doplňky pro jednotlivé partie. Na ně se pak stačí jen pohodlně usadit či ulehnout a skrze ovládání spustit potřebné vibrace.

Masážní přístroje na celé tělo jsou obvykle rozměrnější a dokáží zrelaxovat větší plochu lidského těla naráz. Využívat je můžete nejenom vleže, ale také vsedě. Součástí většiny modelů jsou i praktické a skladné vaky, do kterých masážní podložku složíte a bezpečně uložíte, popřípadě přemístíte.

Masážní podložky do auta

Určitou odnoží masážních přístroj pro celé tělo jsou speciální masážní podložky do auta. Ty svým vzhledem připomínají potah na autosedačku. Vedle základních vibračních modelů lze zakoupit i propracovanější varianty pro Shiatsu masáže. Jde o japonskou techniku masírování založenou na stláčení správných bodů na lidském těle.

Masážní přístroje na nohy

Posledním typem masírovacích přístrojů jsou modely určené na nohy, ty nabízejí mokrou masáž, suchou masáž, nebo obě možnosti. Přístroje na mokrou masáž (masážní lázeň) a přístroje, které zvládají suchou i mokrou masáž, mají podobu vaničky, do které umístíte svá chodidla.

Masírování probíhá nejrůznějšími způsoby, navíc ve vodě, takže dochází i k jisté očistě těla. Ne nadarmo jsou masážní přístroje na nohy využívány také v kosmetických salonech při pedikúře. Této nejpopulárnější variantě masážních produktů se budeme věnovat i ve zbývajících kapitolách.

K suché masáži potom slouží masážní podložky, které pracují mimo jiné s tlakovými body. Mívají i funkci vyhřívání.

Masážní podložka do vany

Díky masážní podložce můžete proměnit každou vanu ve vířivku. V teplé koupeli dochází k snazšímu uvolnění svalů, které můžete promasírovat pomocí bublinkové masáže. Podložku do vany tak jistě ocení nejen sportovci. Některé modely mají navíc i zásobník na aromatické oleje, což ještě umocňuje relaxační zážitek.

Elektrostimulátory

Jak již název napovídá, elektrostimulátory fungují na principu elektronické stimulace tkání. Dělí se na dva typy, EMS a TENS.

 • EMS – slouží ke stimulaci svalových vláken a využívají se například jako podpůrná metoda při sportovním tréningu.
 • TENS – stimulují nervová vlákna a mají i léčebné účinky, například zmírnění menstruačních křečí či bolestí hlavy. Jelikož jsou elektrostimulátory poněkud specifickým typem masážních přístrojů, věnovali jsme jim samostatný článek Jak vybrat elektrostimulátor.

Lymfatické masážní přístroje

Lymfatické masážní přístroje slouží k tlakové masáži (lymfodrenáži) končetin pomocí vzduchových návleků. Slouží k potlačování otoků, celulitidy a k rozproudění lymfy a krevního oběhu.

Velikost masážního přístroje

Prvním odrazovým můstkem při výběru masážního přístroje na nohy se pro vás stane velikost zařízení. Nemáme na mysli snad ani tak celkové rozměry. Ty se obvykle pohybují kolem 40-50 x 40 x 20-25 centimetrů. Důležitým údajem je velikost nohy, kterou budete schopni do vaničky vměstnat.

Maximální délka chodidla je vždy udávána v centimetrech a začíná na čísle 28 (velikost bot 43-44). Nejčastěji končí u rozměru 33 centimetrů (velikost 51). V případě, že budete masážní přístroj na nohy s někým sdílet, raději si ověřte velikost nohou všech uživatelů.

Ona zmiňovaná celková velikost vaničky bude souviset spíše s přenositelností a skladností výrobku. Mohou se vám hodit takové doplňky, jakými je například praktické držadlo pro přenášení. Dále je to třeba prostor určený ke smotání napájecího kabelu, který potom nikde nepřekáží.

Zdroj energie

Masážní přístroje se mohou lišit také způsobem napájení. Na trhu najdete různé modely, od manuálních, které elektřinu vůbec nepoužívají, přes akumulátorové až po síťové.

Typ napájení Výhody Nevýhody
Bez napájení (manuální) + Není potřeba elektřina

+ Nízká cena

– Limitované možnosti masáže

– Bez ohřevu vody

Akumulátorové + Není potřeba zásuvka – Je nutné před použitím zajistit nabití baterie
Síťové + Výkonnější modely

+ Nejsou potřeba baterie

– Neobejde se bez elektrické zástrčky
USB + Mobilnější než síťové modely

+ Nejsou potřeba baterie

– Většinou menší přístroje s nižším výkonem
 • Žádný (manuální masáž) – U nejlevnějších přístrojů nenajdete žádný systém napájení a o masáž se musíte postarat vlastními silami. Mohou mít například formu vaničky s masážními válečky, přes které přejíždíte chodidly. Výhodou je kromě nižší ceny také nezávislost na elektrickém připojení.
 • Akumulátorový – Na trhu najdete množství modelů poháněných různými typy baterií. Při jejich používání vám nebude překážet kabel a nemusíte řešit dostupnost elektrické zásuvky. Na druhou stranu je ale třeba jejich používání naplánovat lehce dopředu a včas přístroj nabít nebo vyměnit baterie.
 • Síťový – Třetí variantou jsou masážní přístroje s připojením do sítě. U takových nemusíte řešit baterie a často mají tyto přístroje vyšší výkon. Na druhou stranu se pochopitelně neobejdete bez elektrické zásuvky.
 • USB – Přístroje s USB připojením představují určitý kompromis mezi síťovými a akumulátorovými modely. Nezbavíte se u nich kabelu, v případě nedostupnosti zásuvky je ale možné je napájet například z powerbanky. Většinou jde ale pouze o malé přístroje se slabším výkonem.

Ovládání

V jednoduchosti je krása a tohoto hesla se naštěstí drží většina výrobců masážních přístrojů na nohy. Ovládání je povětšinou řešeno za pomoci minimálního počtu ovládacích prvků. Vliv na to má bezpochyby i menší velikost masážních vaniček. Vybírat si můžete mezi dvěma typy ovládání.

 • Manuální ovládání – Mechanická tlačítka, která po stisku spustí jednu nebo více funkcí najednou.
 • Digitální ovládání – Moderní masážní přístroje mohou být vybaveny i dotykovým displejem zobrazujícím řadu dalších informací. Za tuto variantu si každopádně připlatíte.

Masážní vibrace

Co by to bylo za masáž, kdyby její součástí nebyly také vibrace. Ty jsou v podstatě základem každého masírovacího přístroje na nohy, a nejenom toho. V tomto případě se o nejdůležitější pohyb starají masážní válečky umístěné na dně nádoby. U vibrací si pohlídejte hlavně jejich intenzitu a možnost regulace. Každý má totiž jinak citlivou pokožku chodidel.

Někdo může být natolik citlivý, že mu budou vadit dokonce i aplikované masážní válečky. Z takového problému existuje pouze jediná cesta ven. Zvolte si model výrobku, který vám umožní tyto válečky odejmout.

Ohřev vody

Masáž nohou by měla být spojena především s teplou lázní. Spokojit se však nemusíte pouze s tím, že do masážní nádoby nalijete horkou vodu, která za velice krátký čas vychladne. Mnohem lepší je investice do masážního přístroje udržujícího nastavenou teplotu. Setkat se můžete se dvěma odlišnými typy fungování ohřevu vody.

 • Automatické – Topné těleso přivede vodu do předdefinované teploty a pak ji udržuje stále teplou. Takové produkty obvykle nejsou vybaveny jakoukoliv regulací, takže si nemůžete vybírat z jiných teplot. Změnit není možné ani základní teplotu, na kterou se voda vždy ohřívá.
 • Manuální – Ohřev vody je řízen manuálně uživatelem. Sami si navolíte, jak teplá voda bude, včetně následného udržování této teploty. Regulace probíhá za pomoci snadného ovládání.
Funkce

Funkce masážního přístroje na nohy by měly být jednou z vyhledávaných informací při nákupu jakéhokoliv modelu. Právě díky jejich bohatosti si dopřejete lepších a pohodlnějších masáží. Náležitá relaxace a vůbec samotné ovládání a používání masážního výrobku může být ovlivněno řadou níže uvedených funkcí a doplňků.

 • Perličková masáž – Mnohdy nazývaná jako bublinková masáž. Měl by jí být vybaven každý kvalitnější masírovací přístroj.
 • Suchá masáž – Vybrané modely masážních vaniček lze používat také k suchým masážím nohou, kdy není zapotřebí dodávat do nádoby vodu. Na trhu dokonce existují verze masírovacích přístrojů určených jen na suchou masáž nohou.
 • Aromaterapie – Některé moderní masážní vaničky jsou vybaveny speciální nádobou na vonné přísady. Takový model je schopen provádět vedle klasické masáže ještě příjemnou aromaterapii. Samozřejmě je možné přidat vonné přísady přímo do vody ve vaničce, většina výrobců to ale nedoporučuje, kdyby tím došlo k poškození vaničky, neuznali by vám reklamaci.
 • Magnetoterapie – Masážní vaničky jsou opatřeny magnety přispívajícími léčebnými účinky k rychlejší regeneraci nohou a chodidel.
 • Infračervené světlo – K masírování může docházet nejenom fyzicky, ale také prostřednictvím infračerveného světla. Ten má pozitivní vliv hlavně na uvolnění svalstva.
 • LCD displej – Dražší masážní přístroje na nohy jsou vybaveny displejem zobrazujícím aktuálně probíhající režimy masírování a ostatní informace.
 • Časovač – Umožní vám nastavit čas, po kterém dojde k vypnutí masáže.
 • Ochranný kryt – Polo-kryt slouží k tomu, aby při masírování nohou nedocházelo k rozstřikování vody mimo nádobu.
 • Pedikérní nástavce – Šikovné pomůcky (například pemza, kartáč nebo masážní nástavec) využívané hlavně při pedikúře a celkové očistě nohou. Ta může následovat například po příjemné masáži. Tyto doplňky jsou obvykle dodávány v praktických košíčcích.

Cena

Náklady na pořízení masírovacího přístroje nemusí představovat závratné investice. Dokonce stojí mnohdy i méně než jedna profesionální masáž v salonu. Ať už se rozhodnete pro libovolně vybavené modely, vybírejte jen z prověřených značek, které jsou příslibem delší životnosti a efektivnější funkčnosti. K profesionálním výrobcům patří Medisana, BEURER, Sencor, Hyundai, Omron, Wellife a jiné. A jaké jsou ceny nových masážních přístrojů? Na to vám odpoví několik níže uvedených kategorií.

Cena do 700 Kč

V této cenové skupině pořídíte základní masírovací přístroje, ať už jde o modely určené na nohy nebo ve formě podložek. Očekávejte proto jen základní masírovací programy, maximálně tři. Pořizovacím nákladům bude do jisté míry odpovídat i kvalita zpracování. U ručních přístrojů bude přece jenom větší výběr.

Cena od 700 Kč do 1 500 Kč

Lépe vyhotovené masírovací podložky, ale také moderní masážní přístroje na nohy. Za tuto cenu si budete moci dopřávat plnohodnotných bublinkových masáží, magnetické stimulace nebo akupresurních výstupků. Hydromasážní vanička bude nabízet více prostoru na nohy.

Cena od 1 500 Kč do 3 000 Kč

Pokud si připlatíte, masírování nohou dostane zcela nový význam. Domoci se můžete uklidňujícího infračerveného světla, ohřevu vody v několika stupních, LCD displeje, válečkové masáže a mnohých dalších funkcí. U masírovacích podložek se začnou objevovat modely pro Shiatsu masáže s odnímatelným sedákem.

Cena nad 3 000 Kč

Této cenové kategorii dominují především masírovací podložky vyšší kvality zpracování a s více rotačními hlavami. Dostatek masírovacích programů, volby vyhřívání a masírování zad, ramen a krku jsou zde naprostou samozřejmostí.

Bezpečné používání masážních přístrojů

Domácí masáž má řadu příjemných benefitů, je ale potřeba dodržovat i bezpečnostní zásady, abyste si nijak neublížili.

 • Pečlivě si prostudujte návod k použití a bezpečnostní zásady.
 • Vibrační masážní přístroje nenechávejte dlouho působit na jednom místě.
 • Přestaňte s masáží, když cítíte bolest. Ta sice často patří k profesionální masáži, školený masér ale přesně ví, co dělá.
 • Masážní přístroje s magnety nejsou vhodné pro osoby s kardiostimulátorem.
 • Těhotné ženy, diabetici a lidé s poruchou srážlivosti krve a dalšími zdravotními potížemi by měli použití masážního přístroje konzultovat s lékařem.
 • Na masážní podložce s hřející funkcí se nepřikrývejte, aby nedošlo k přehřátí.

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.1 z 42 hlasů