Test a recenze nejlepších
masážních přístrojů

a jak je vybrat

Obrázek masážních přístrojů

Masáž patří od pradávna k činnostem, které uvolňují napjaté svalstvo a přináší fyzickou úlevu. Ne každý člověk má však dostatek času pro návštěvy nejrůznějších masážních salonů. Jestliže i přesto toužíte po dokonalém uvolnění a prokrvení dané části těla, využijte k tomu masážní přístroje.

Moderní pomůcky současné doby jsou primárně určeny pro domácí masírování. Využívat je můžete v závislosti na jejich velikosti doma, ale také v kanceláři při práci. Masáž jako nejstarší formu terapie lze dopřávat odlišným částem lidského těla.

Začtěte se do tohoto článku a zjistěte, jak vybrat kvalitní masážní přístroj. Vedle obecné charakteristiky se zaměříme především na oblíbený masážní přístroj na nohy. Zjistíte, podle jakých kritérií vybírat jednotlivé modely a co vlastně novodobé masážní výrobky umí.


Nejlepších 10 masážních přístrojů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Typ

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled masážního přístroje Beurer FB50

Beurer FB50

lázně

2 400 Kč

Náhled masážního přístroje Beurer FB35

Beurer FB35

lázně

1 200 Kč

Náhled masážního přístroje Wellife BG-S-1981

Wellife BG-S-1981

lymfatická masáž

1 400 Kč

Náhled masážního přístroje Sencor SFM 3868

Sencor SFM 3868

lázně

1 000 Kč

Náhled masážního přístroje Joycare JC-264

Joycare JC-264

lázně

1 400 Kč

Náhled masážního přístroje Hyundai FM 605B

Hyundai FM 605B

lázně

700 Kč

Náhled masážního přístroje Sencor SFM 3721VT

Sencor SFM 3721VT

lázně

800 Kč

Náhled masážního přístroje Beurer FB 12

Beurer FB 12

lázně

900 Kč

Náhled masážního přístroje Beurer MG 145

Beurer MG 145

polštáře

1 400 Kč

Náhled masážního přístroje Sencor SFM 3720

Sencor SFM 3720

lázně

800 Kč

Testování a recenze masážních přístrojů pro letošní rok

Podrobně zpracovaný test masážních přístrojů pro vás v současné době připravujeme a jeho vydání máme naplánované koncem roku. V testu budou také detailně zpracované recenze nejlépe bodovaných masážních přístrojů. V současnosti jsme pro vás připravili tabulku nejoblíbenějších produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o  takové produkty, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké masážní přístroje, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat masážní přístroj

1. Typy masážních přístrojů

2. Velikost masážního přístroje

3. Masážní vibrace

4. Ohřev vody

5. Ovládání

6. Funkce

7. Cena

Na trhu existuje hned několik masážních přístrojů, se kterými vás seznámíme hned v úvodní kapitole. Díky tomu si uděláte představu o tom, jakému z nabízených výrobků dáte přednost. Zbývající části tohoto návodu „Jak vybrat masážní přístroj“ budou zaměřeny hlavně na populární masáž nohou.

Dozvíte se například, jakou velikost masážního přístroje zvolit, k čemu jsou dobré masážní vibrace nebo proč investovat do vylepšených modelů s vlastním ohřevem vody. Popíšeme vám jednoduché ovládání masážních výrobků a prozradíme nejpoužívanější funkce.

Masážní přístroje na tělo i nohy vám přiblížíme z pohledu pořizovacích nákladů, které se mohou lišit podle toho, co všechno od produktu vyžadujete.


1. Typy masážních přístrojů

Masáž je z principu léčebnou metodou. Ta se primárně stará o uvolňování a stimulaci svalstva. Mnohdy nejde pouze o relaxační procedury, ale také ty léčebné. S nimi lze odstranit libovolné zdravotní problémy. Při výběru masážního přístroje byste si měli nejprve uvědomit, jaké části těla chcete takovou regeneraci dopřávat. K tomu vám pomůže základní rozdělení těchto výrobků.

 • Ruční masážní přístroje
 • Masážní přístroje na celé tělo
 • Masážní podložky do auta
 • Masážní přístroje na nohy

Ruční masážní přístroje

Název této kategorie produktů je jasně vypovídající. Jde o menší zařízení uchopitelná do ruky. S nimi můžete masírovat tu část těla, na kterou si dosáhnete. Výjimkou nejsou ani citlivější partie, včetně obličeje.

Ruční masírovací stroje nabývají nejrůznějších tvarů a velikostí. Nemusí být napájeny pouze z elektrické sítě, ale také prostřednictvím akumulátorů. Vedle vibračních těles jsou velice často využívány infračervené zářiče. I díky nim docílíte maximálního uvolnění svalstva.

Masážní přístroje na celé tělo

Jestliže své tělo chcete regenerovat plošně, měli byste investovat do masážních podložek. Ty jsou primárně určeny k masírování celého těla. K dostání jsou masážní polštářky a doplňky pro jednotlivé partie. Na ně se pak stačí jen pohodlně usadit či ulehnout a skrze ovládání spustit potřebné vibrace.

Masážní přístroje na celé tělo jsou obvykle rozměrnější a dokáží zrelaxovat větší plochu lidského těla naráz. Využívat je můžete nejenom v leže, ale také v sedě. Součástí většiny modelů jsou i praktické a skladné vaky, do kterých masážní podložku složíte a bezpečně uložíte, popřípadě převezete.

Masážní podložky do auta

Určitou odnoží masážních přístroj pro celé tělo jsou speciální masážní podložky do auta. Ty svým vzhledem připomínají potah na autosedačku. Vedle základních vibračních modelů lze zakoupit i propracovanější varianty pro Shiatsu masáže. Jde o japonskou techniku masírování založenou na stláčení těch správných bodů na lidském těle.

Masážní přístroje na nohy

Posledním typem masírovacích přístrojů jsou ty primárně určené na nohy. Výrobky mají podobu vaničky, do které umístíte svá chodidla a oddáváte se pohodlné masáži. Masírování probíhá nejrůznějšími způsoby, navíc ve vodě, takže dochází i k jisté očistě těla. Ne nadarmo jsou masážní přístroje na nohy využívány také v kosmetických salonech při pedikúře.

Této nejpopulárnější variantě masážních produktů se budeme věnovat i ve zbývajících kapitolách.


2. Velikost masážního přístroje

Prvním odrazovým můstkem při výběru masážního přístroje na nohy se pro vás stane velikost zařízení. Nemáme na mysli snad ani tak celkové rozměry. Ty se obvykle pohybují kolem 40-50 x 40 x 20-25 centimetrů. Důležitým údajem je velikost nohy, kterou budete schopni do vaničky položit.

Maximální délka chodidla je vždy udávána v centimetrech a začíná na čísle 28. Nejčastěji končí u rozměru 33 centimetrů. V případě, že budete masážní přístroj na nohy s někým sdílet, raději si ověřte velikost nohou všech uživatelů.

Ona zmiňovaná celková velikost vaničky bude souviset spíše s přenositelností a skladností výrobku. Takže se vám mohou hodit takové doplňky, jakými je například praktické držadlo pro přenášení. Dále je to třeba prostor určený ke smotání napájecího kabelu, který nikde nepřekáží.


3. Masážní vibrace

Co by to bylo za masáž, kdyby její součástí nebyly také vibrace. Ty jsou v podstatě základem každého masírovacího přístroje na nohy, a to nejenom jeho. V tomto případě se o tento nejdůležitější pohyb starají masážní válečky umístěné na samotném dnu nádoby. U vibrací si pohlídejte hlavně jejich intenzitu a možnost regulace. Každý má totiž jinak citlivou pokožku na chodidle.

Někdo může být natolik citlivý, že mu budou vadit dokonce i aplikované masážní válečky. Z takového problému existuje pouze jediná cesta ven. Zvolte si model výrobku, který vám umožní odejmout tyto válečky.


4. Ohřev vody

Masáž nohou by měla být spojena především s aplikováním teplé vody. Spokojit se však nemusíte pouze s tím, že do masážní nádoby nalijete teplou vodu, která za velice krátký čas vychladne. Mnohem lepší je investice do masážního přístroje udržujícího nastavenou teplotu. Setkat se můžete se dvěma odlišnými typy fungování ohřevu vody.

 • Topné těleso přivede vodu do předdefinované teploty a pak ji udržuje stále teplou. Takové produkty obvykle nejsou vybaveny jakoukoliv regulací, takže si nemůžete vybírat z jiných teplot. Změnit není možné ani základní teplotu, na kterou se voda vždy ohřívá.
 • Ohřev vody je řízen manuálně uživatelem. Sami si navolíte, jak teplá voda bude, včetně následného udržování této teploty. Regulace probíhá za pomoci snadného ovládání.

Lepším řešením bude spíše volba ventilátoru dle jeho konkrétní velikosti. K dispozici jsou varianty od 80x80 milimetrů až do 230x230 milimetrů. Mnohé vám napoví níže uvedená pomůcka.


5. Ovládání

V jednoduchosti je krása a tohoto hesla se naštěstí drží většina výrobců masážních přístrojů na nohy. Ovládání je povětšinou řešeno za pomoci minimálního počtu ovládacích prvků. Vliv na to má bezpochyby i menší velikost masážních vaniček. Vybírat si můžete mezi dvěma typy ovládání.

 • Manuální ovládání – Mechanická tlačítka, která po stisku spustí jednu nebo více funkcí najednou.
 • Digitální ovládání – Moderní masážní přístroje mohou být vybaveny i dotykovým displejem zobrazujícím řadu dalších informací. Za tuto variantu si každopádně připlatíte.

6. Funkce 

Funkce masážního přístroje na nohy by měly být jednou z vyhledávaných informací při nákupu jakéhokoliv modelu. Právě díky jejich bohatosti si dopřejete lepších a pohodlnějších masáží. Náležitá relaxace a vůbec samotné ovládání a používání masážního výrobku může být ovlivněno řadou níže uvedených funkcí a doplňků.

 • Perličková masáž – Mnohdy nazývaná jako bublinková masáž. Měl by jí být vybaven každý kvalitnější masírovací přístroj.
 • Suchá masáž – Vybrané modely masážních vaniček lze používat také k suchým masážím nohou, kdy není zapotřebí dodávat do nádoby vodu. Na trhu dokonce existují verze masírovacích přístrojů určených jen na suchou masáž nohou.
 • Aromaterapie – Některé moderní masážní vaničky jsou vybaveny speciální nádobou na vonné přísady. Takový model je schopen provádět vedle klasické masáže ještě příjemnou aromaterapii.
 • Magnetoterapie – Masážní vaničky jsou opatřeny magnety přispívajícími léčebnými účinky k rychlejší regeneraci nohou a chodidel.
 • Infračervené světlo – K masírování může docházet nejenom fyzicky, ale také prostřednictvím infračerveného světelného paprsku. Ten má pozitivní vliv hlavně na uvolnění svalstva.
 • LCD displej – Dražší masážní přístroje na nohy jsou vybaveny displejem zobrazujícím aktuálně probíhající režimy masírování a ostatní informace.
 • Časovač – Umožní vám nastavit čas, po kterém dojde k vypnutí masáže.
 • Ochranný kryt – Polo-kryt slouží k tomu, aby při masírování nohou nedocházelo k rozstřikování vody mimo nádobu.
 • Nástavec na pedikůru – Speciální prvek usnadňující provádění pedikúry.
 • Kartáč, pemza nástavec a další – Nezbytné součásti využívané hlavně při pedikúře a celkové očistě nohou. Ta může následovat například po příjemné masáži. Tyto doplňky jsou obvykle dodávány v praktických košíčcích.

7. Cena

Náklady na pořízení masírovacího přístroje nemusí představovat závratné investice. Dokonce stojí mnohdy i méně než jedna profesionální masáž v salonu. Ať už se rozhodnete pro libovolně vybavené modely, vybírejte jen z prověřených značek, které jsou příslibem delší životnosti a efektivnější funkčnosti. K profesionálním výrobcům patří Medisana, BEURER, Sencor, Hyundai, Omron, Wellife a jiné. A jaké jsou ceny nových masážních přístrojů? Na to vám odpoví několik níže uvedených kategorií.

Cena do 700 Kč

V této cenové skupině pořídíte základní masírovací přístroje, ať už jde o modely určené na nohy nebo ve formě podložek. Očekávejte proto jen základní masírovací programy, maximálně tři. Pořizovacím nákladům bude do jisté míry odpovídat i kvalita zpracování. U ručních přístrojů bude přece jenom větší výběr.

Cena od 700 Kč do 1 500 Kč

Lépe vyhotovené masírovací podložky, ale také moderní masážní přístroje na nohy. Za tuto cenu si budete moci dopřávat plnohodnotných bublinkových masáží, magnetické stimulace nebo akupresurních výstupků. Hydromasážní vanička bude nabízet více prostoru na nohy.

Cena od 1 500 Kč do 3 000 Kč

Pokud si připlatíte, masírování nohou dostane zcela nový význam. Domoci se můžete uklidňujícího infračerveného světla, ohřevu vody v několika stupních, LCD displeje, válečkové masáže a mnohých dalších funkcí. U masírovacích podložek se začnou objevovat modely pro Shiatsu masáže s odnímatelným sedákem.

Cena nad 3 000 Kč

Této cenové kategorii dominují především masírovací podložky vyšší kvality zpracování a s více rotačními hlavami. Dostatek masírovacích programů, volby vyhřívání a masírování zad, ramen a krku jsou zde naprostou samozřejmostí.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Masážní přístroje
Průměrné hodnocení 4.4 z 17 hlasů