Recenze 10 masážních pistolí | Nejlepší & Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze nejlepších masážních pistolí
z testu 2023

Zodpovědná péče o tělo je jedním z hlavních předpokladů spokojeného života. Vždyť kdo by chtěl žít s bolestí a obávat se každého náročnějšího pohybu? Základem zdravého životního stylu je pravidelná sportovní aktivita, protahování a posilování svalů. A rozhodně pomohou i masáže, které nejzatěžovanější partie zrelaxují a dodají jim potřebnou energii.

Obáváte se z nejrůznějších důvodů návštěvy profesionálního masérského centra? Rádi byste si ušetřili cestu a poskytli svému tělu potřebnou péči v pohodlí svého domova? Sáhněte po některém z moderních masážních přístrojů, kterých se v posledních letech na trhu objevila celá řada. Velkou oblibu si pomalu získávají masážní pistole, ceněné pro svou univerzálnost a jednoduché používání.

Nevíte, podle čeho masážní pistoli vybrat? Vzhledem k tomu, že v našich podmínkách se jedná o poněkud neprobádaný segment trhu, rozhodli jsme se připravit následující text. Seznámíme vás s charakteristickými vlastnostmi těchto masážích přístrojů a neopomeneme ani přehled těch nejdůležitějších parametrů, které je vhodné při výběru sledovat. Po prostudování těchto řádků byste měli získat alespoň rámcovou představu o tom, co vlastně hledat. Kromě pistolí, jsme se zaměřili v obecnosti na masážní přístroje také zvlášť na této stránce.


Nejlepších 10 masážních pistolí dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Vibrace (BPM) Počet rychlostí Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze inSPORTline Rondys
inSPORTline Rondys 1 800-3 000 20 2 400 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Malatec 9678 Masážní pistole
Malatec 9678 Masážní pistole Neuvedeno 20 1 900 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze GymBeam VI Black
GymBeam VI Black 3 200 30 2 200 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze inSPORTline Bitigo
inSPORTline Bitigo 1 800-3 000 20 1 800 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Wellife Relax RC-MG-030
Wellife Relax RC-MG-030 1 200-3 300 20 1 800 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Meviber G-1002
Meviber G-1002 1 500-3 250 5 2 300 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Fascial Gun
Fascial Gun 2 100-3 600 6 700 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Swissplate Massage gun
Swissplate Massage gun 2 100-3 300 4 6 000 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Hypervolt Plus
Hypervolt Plus 1 800-3 200 3 11 000 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Naipo MGPC-007
Naipo MGPC-007 Neuvedeno 5 5 000 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat masážní pistoli

Pokud jste masážní přístroj ještě nikdy nenakupovali, možná se budete zpočátku cítit nejistí. Co když vám pistole namísto pomoci ublíží? I proto jsme připravili úvodní kapitolu, v níž vás seznámíme s principem fungování těchto pomocníků a také zdravotními benefity, které jejich používání přináší. Znovu ale musíme připomenout, že se vždy vyplatí před jejich nákupem navštívit odborníka, který jediný dovede posoudit, zda je pro vás pistole správnou volbou.

Během samotného nákupu berte ohled zejména na výkon, který tvoří hned trojice parametrů – pulz, frekvence a hloubka průniku vln. Jedině jejich dobrá souhra zajistí optimální relaxaci. Mezi další důležité parametry patří kapacita akumulátoru a provedení konstrukce, jelikož pistole by měla padnout dobře do ruky. Opomenout nemůžeme ani otázku hmotnosti a velikosti, zejména plánujete-li přístroj často převážet z místa na místo. Rozhodně se zabývejte i hlučností, neboť nic poklidnou relaxaci nepokazí více než rušivý zvuk motoru. Svou roli sehrává i nabídka příslušenství, jimiž se jednotliví výrobci snaží své modely doprovázet.

Poslední kapitola je jako již tradičně zasvěcena cenovému okénku. Vzhledem k tomu, že masážních pistolí se na českém trhu nevyskytuje zrovna mnoho, rozdělili jsme dostupné produkty do dvou velkých skupin. Pro získání alespoň rámcové představy o nákladech je ale i takové dělení dostačující.

Princip fungování a zdravotní benefity

Jelikož se jedná o zdravotnickou pomůcku, je dobré vědět, jak taková masážní pistole funguje. Základem jsou rázové vlny a vibrace různé intenzity, které pronikají až do hloubi svalových vláken, uvolňují je, prokrvují a snižují napětí. Konstrukci je možné osadit hned několika speciálně navrženými nástavci, které jsou přizpůsobeny pro všechny svalové skupiny.

Pravidelná masáž pomáhá řešit celou řadu neduhů:

 • zrychluje průtok krve
 • uvolňuje svalové napětí
 • urychluje rehabilitaci po zranění a regeneraci po sportovním výkonu
 • napomáhá hojení jizev
 • zvyšuje tok lymfy
 • pomáhá snižovat únavu.

I z výše uvedených důvodů se jedná o velmi oblíbenou pomůcku nejen profesionálních a amatérských sportovců, ale i jedinců trpících chronickými bolestmi. Každý zdravotnický přístroj s sebou ale přináší také riziko zhoršení zdravotního stavu. Proto se raději vždy poraďte s lékařem nebo fyzioterapeutem.

Výkon a hloubka

Hlavním kritériem, na které byste se měli během nákupu soustředit, je výkon. U masážních pistolí je na rozdíl od mnoha jiných přístrojů definován hned dvěma parametry – pulsem a frekvencí:

 • puls – síla vibrací, obvykle od 2 000 do 3 200 BPM
 • frekvence – síla „úderů“, od 25 do 55 Hz.

Obecně platí, že čím vyšší je hodnota obou parametrů, tím intenzivnější masáže se dočkáte. Vzhledem k tomu, že každý si ideální relaxaci představuje trochu jinak, vyplatí se zvolit model umožňující výběr z několika rychlostí. Díky tomu je možné zvolit adekvátní program podle toho, zda jde o rehabilitaci, regeneraci či pouze uvolnění po tréninku. Navíc pistoli může využívat více členů rodiny bez ohledu na to, k jakému účelu ji potřebují.

Dalším významným kritériem ovlivňující intenzitu masáže je hloubka. Udává, jak hluboko do svalových vláken masážní vlny proniknou. Pro zajištění optimálního efektu se vyplatí zvolit pistoli nabízející výraznější průnik. Jedině tak se vlny dostanou všude tam, kde je jich zapotřebí a sval efektivně zregenerují.

Kapacita baterie

Těšíte se celý den na vydatnou masáž, ale po několika minutách se zděšením zjišťujete, že se vybily baterie? Buď jste zvolili produkt s nedostatečnou kapacitou akumulátoru, nebo jste jej v lepším případě již dlouho nenabili. Při nákupu přístroje vždy provedení akumulátoru kontrolujte a sáhněte pouze po pistoli nabízející alespoň 2 až 3 hodiny nepřetržitého provozu. V opačném případě se může stát, že budete nuceni dobíjet ještě v průběhu masáže. Tento fakt platí zvláště tehdy, pokud masírujete hned několik partií najednou.

Provedení konstrukce

Aby byla masáž efektivní, je zapotřebí pistoli uchopit na více než 30 minut. O to více se vyplatí, když má přístroj dobře navrženou konstrukci. Madlo musí být dostatečně robustní, aby jej mohli snadno uchopit i jedinci s většíma rukama. Důležité je i optimální vyvážení těžiště. Důraz klaďte na řádné provedení systému tlumení vibrací, který zajistí, že vás ani při delší masáži nebude bolet ruka. Z toho důvodu se vyplatí navštívit kamennou prodejnu a zařízení vyzkoušet na vlastní kůži.

Při výběru také prověřte umístění významných ovládacích prvků od spoušti až po nastavení rychlosti. Všechny musí být dobře dostupné i v průběhu masáže.

Hmotnost a velikost

S konstrukční kvalitou úzce souvisí i hmotnost přístroje. Snažte se vybírat modely s nejnižší hmotností, protože každý gram navíc při delší masáži poznáte. Valná většina současné produkce se pohybuje okolo 1 kilogramu, ale výjimkou nejsou ani mnohem těžší výrobky. Při jejich nákupu buďte ostražití a skutečně pečlivě zkontrolujte provedení konstrukce. Při delších masážích totiž mohou ruce nepříjemně zatěžovat.

Plánujete brát masážní přístroj s sebou na cesty? Poohlédněte se po drobných modelech, které lze snadno umístit i do příručního zavazadla. Nejvýhodnější je z tohoto hlediska rozložitelná konstrukce, která umožňuje oddělit nástavce i přídavné rukojeti a uložit je v praktickém kufříku. Obecně se ale nemusíte obávat, protože prakticky všechny prodávané pistole se snadno vejdou i do cestovních zavazadel.

Hlučnost

Vzhledem k tomu, že masážní pistole slouží k relaxaci, nepodceňujte ani otázku jejich hlučnosti. Nepříjemný rachot a šum vydávaný motorem v blízkosti vašich uší totiž může jakýkoliv relax pořádně znepříjemnit. Snažte se vybírat pistole, u kterých výrobci deklarují hlučnost nižší než 55 dB. Jedná se o hranici mezi dobře tolerovatelnou mírou ruchu a hlukem, který vás může zejména při delší masáži začít iritovat.

Příslušenství

Nejste si jisti, který z dostupných modelů zvolit? Jsou si všechny velmi podobné svými vlastnostmi i designem? V takovém případě nezbývá než nahlédnout do seznamu příslušenství a vybrat pistoli, která toho nabízí více. Nejčastěji se setkáte s následujícími doplňky:

 • nástavce – navržené s ohledem na péči o konkrétní části těla
 • rezervní akumulátor – možnost plynulé výměny baterie pro zajištění nepřetržitého provozu
 • cestovní pouzdro – snadný a bezpečný přesun z místa na místo
 • dokovací stanice – k dobíjení akumulátorů
 • mobilní aplikace – ovládání přístroje prostřednictvím mobilního telefonu, sledování stavu akumulátoru a statistiky

Cena

Segment masážních pistolí zatím nedosahuje takových rozměrů jako v případě ostatních zdravotnických pomůcek na trhu. Většina firem obvykle nabízí jediný kousek určený zákazníkům, kteří chtějí vyzkoušet něco nového. Dá se však očekávat, že v budoucích letech počty těchto pomocníků porostou a svým množstvím doženou ostatní produkty. Ani omezený výběr nám však nezabránil připravit pro vás cenovou analýzu. Nabízené masážní pistole jsme rozdělili do dvou intervalů.

Cena do 3 000 Kč

Zvažujete nákup nového relaxačního pomocníka, ale nevíte, co můžete od pistolí očekávat? Rádi byste si je nejdříve vyzkoušeli a až později zvolili něco výkonnějšího? Sáhněte do nižší skupiny s cenovkou nepřesahující 3 000 Kč a vyberte si jeden z dostupných modelů. Ve všech případech získáte odpovídající kvalitu a představu o tom, co vám tento druh přístrojů vlastně přinese.

Všechny pistole jsou prodávány s rozsáhlou paletou nástavců, s jejichž pomocí můžete snadno a rychle uvolnit všechny svalové skupiny. Samozřejmostí je i praktické cestovní pouzdro. Pistole nabízejí možnost volby z několika rychlostí, přičemž hloubka vždy přesahuje 10 mm. Nemusíte se tak obávat, že by se vlny nedostaly dostatečně hluboko do svalových vláken.

Cena nad 3 000 Kč

Máte již s masážními pistolemi zkušenosti a rádi byste si pořídili novou? Vybíráte vždy to nejlepší na trhu a nějakou tu korunu navíc neřešíte? Nachystejte si alespoň 3 000 Kč a zvolte si z toho nejlepšího, co lze v současné době na trhu nalézt.

U vyšší třídy můžete očekávat dobře navrženou, vyváženou konstrukci a přídavnou rukojetí. (Ze zdroje: Eureko.cz, Masážní pistole). Všechny ovládací prvky jsou dobře dostupné a pistoli lze ovládat jednou rukou. Výběr z 5 rychlostí vám umožní přizpůsobit výkon a intenzitu masáže přesně podle vašich požadavků.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.3 z 58 hlasů