Menu

Malatec 14714 – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Příznivá cena v kategorii Masážní pistole

Klady

  • Výhodná cena
  • Nabíječka v balení
  • Není zbytečně těžká

Zápory

  • Slabší úroveň zpracování
  • Neuvedena amplituda
  • Méně nástavců
  • Slabší výdrž baterie
700 Kč Orientační cena

Malatec 14714 spadá do nižší cenové hladiny masážních pistolí. S ohledem na nižší úroveň zpracování a slabší výdrž je určena spíše nenáročným zákazníkům. Tento typ masážní pistole se bude hodit k občasné povrchové masáži.

Amplituda, rychlost a napájení

U masážní pistole Malatec 14714 výrobce neuvádí hodnotu amplitudy. S ohledem na nízkou pořizovací cenu lze ale usuzovat, že rozhodně nepůjde o nadprůměrnou hodnotu. Na druhou stranu ale potěší vcelku širokým rozptylem otáček 1 200–3 200 RPM. Vybírat zde můžete ze 6 přednastavených hodnot, což je na model z nižší cenové kategorie potěšující.

Baterie vydrží při plném nabití pracovat jen 2 hod, takže ji budete muset nabíjet opravdu hodně často. Tato hodnota je podprůměrná, protože i u levnějších přístrojů se obvykle pohybuje v rozmezí 2–4 hod. Je proto škoda, že v balení nenajdete náhradní akumulátor, který by výdrž prodloužil.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

Malatec 14714 svým vzhledem na první pohled nijak nevyniká, neboť má klasický tvar pistole. Na rozdíl od mnoha konkurentů nemá měkčenou rukojeť, takže se úplně nehodí na delší masáže. Potěší ale tím, že není s hmotností 0,89 kg zbytečně těžká, takže by měla být manipulace s přístrojem v tomto ohledu komfortní. Informaci o hlučnosti výrobce neuvádí, ale počítáme s tím, že se bude nejspíše pohybovat v průměrném rozmezí 40–60 dB.

Funkce a doplňky

K masážní pistoli Malatec 14714 obdržíte v základní sadě 4 nástavce, což je sice obecně lehce pod průměrem, ale u levnějších modelů jde o vcelku běžnou výbavu. Rozhodně potěší tím, že k ní dostanete také napájecí adaptér, což není v nižší cenové hladině naprostou samozřejmostí. Kufřík a jiné nadstandardní vychytávky zde ale musíte oželet.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (září 2023) jsme k masážní pistoli Malatec 14714 našli jen několik uživatelských hodnocení, což bohužel není dostatečný vzorek, ze kterého bychom mohli vyvozovat nějaké závěry. Na druhou stranu je tento model na tuzemském trhu poměrně hojně prodávaný.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou Malatec 14714 je bezpochyby velmi nízká pořizovací cena, díky které zaujme hlavně nenáročné zákazníky. S ohledem na slušný výběr rychlostí a nabíječku ve výbavě lze označit tuto cenu jako výhodnou. Potěší také tím, že má poměrně lehkou konstrukci, takže se s ní bude dobře manipulovat.

Na druhou stranu se ale nižší cena promítá do toho, že pistole není zpracována úplně precizně. Rukojeť není nijak měkčená a baterie má hodně krátkou výdrž. Navíc se nedá ani dohledat informace o amplitudě.

Porovnání s alternativami

Masážní pistole Malatec 14714 patří na trhu s těmito přístroji opravdu k těm nejlevnějším přístrojům. Oproti cenově srovnatelným konkurentům má ale výrazně lepší parametry. Pokud pro vás ovšem není stěžejní vysoký výkon, mohla by vám jako alternativa postačit masážní pistole Verk 24216.

Jde o miniaturní model vhodný na cestování. Má stejný počet rychlostí a nástavců, ale problémem je špatná dostupnost informací (např. o amplitudě či hmotnosti) a také to, že k němu nedostanete český návod. Pro někoho bude tedy lepší si mírně připlatit např. za Malatec 9678. Ten nabízí dokonce 20 rychlostí a dodává se v balení s kufříkem.

Závěrečné shrnutí

Malatec 14714 je jednoduše zpracovaná masážní pistole s vibrační technologií, která vyniká svou cenovou dostupností. Zaujme tedy hlavně nenáročné zákazníky, pro které bude dostačující občasná masáž bolavého krku.

Má sice lehkou konstrukci, ale baterie vydrží v provozu jen 2 hod, což může být omezující při cestování. Na cesty je určitě lepší volit zařízení s lepší výdrží, např. Probeast Pro, který vydrží v provozu až 8 hod.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Malatec

Technologie masáže

Vibrační

Počet otáček za minutu (RPM)

2 100–3 600

Počet rychlostí

6

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

2

Tvar rukojeti

Klasický

Počet nástavců

4

Cestovní pouzdro/kufřík

Ne

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ano

Displej

Ano, LCD

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

0,89

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Malatec 14714 | Hodnocení: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotnického pracovníka velmi blízko ke všem produktům souvisejícím se zdravím, proto se ujala tématu masážních pistolí. O fyzioterapii se zajímá i ve svém volném čase a chodí pravidelně na masáže. Trh s masážními pistolemi má dobře zmapovaný, takže vám na této stránce ráda vysvětlí, podle jakých parametrů vybírat. Spravuje také stránky s masážními křesly a masážními přístroji obecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Malatec 14714

Malatec 14714

700 Kč Orientační cena