Recenze inSPORTline Rondys - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test inSPORTline Rondys

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Masážní pistole

Klady

  • Hodně rychlostí
  • Velmi slušná výdrž
  • Bohatá výbava
  • Intuitivní ovládání
  • Desítky kladných recenzí

Zápory

  • Povrchová masáž
  • Málo funkcí
  • Strohý návod
2 900 Kč Orientační cena

Vibrační masážní pistole inSPORTline Rondys vyniká na poli cena vs. výkon. Jde o skvěle vybavený přístroj střední cenové hladiny, který nabízí vysoký počet rychlostních programů a slušnou výdrž baterie. Uplatní se spíše v domácím prostředí.

Amplituda, rychlost a napájení

inSPORTline Rondys má amplitudu 12 mm, což ji předurčuje spíše k povrchovému typu masáže. Mezi vibračními pistolemi jde ale i tak o slušnou hodnotu. V počtu otáček se naopak řadí mezi ty lepší, neboť 1 800–3 000 RPM je poměrně široké rozpětí. Vybírat zde můžete hned z 20 úrovní rychlostí, čímž se řadí mezi nadprůměr.

Energii pistole čerpá z akumulátoru, který má maximální výdrž slušných 6,5 hod. Samozřejmě občas narazíte i na výdržnější baterie (8 hod či více), ale to už jsou spíše výjimky.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

inSPORTline Rondys reprezentuje svým vzhledem běžné masážní pistole, které mají rukojeť připomínající fén na vlasy. Není sice vyloženě ergonomická, ale dobře tlumí vibrace, což ocení uživatelé preferující delší masáže. Pozitivní hodnocení si také zaslouží za hmotnost 1,1 kg, čímž se řadí mezi lehčí modely na trhu (s ohledem na výkon a sílu). Uživatelům se tím manipulace s přístrojem o něco usnadňuje.

Úrovní hluku inSPORTline Rondys spadá mezi tišší modely na trhu, neboť vydává jen 35–45 dB (podle volby rychlosti). Tím by mohla vyhovovat zákazníkům, kteří se chtějí věnovat masáži v naprostém klidu a tichu.

Funkce a doplňky

Základní sadu tvoří u inSPORTline Rondys 6 klasických nástavců, což je standardní počet u většiny pistolí. Sada déle obsahuje i praktický látkový kufřík a adaptér, což už nebývá naprostou samozřejmostí ve střední cenové relaci. Nesmíme opomenout poměrně běžný LCD displej, který zobrazuje stav nabití baterie a zvolenou rychlost.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

inSPORTline Rondys hodnotí většina zákazníků velmi pozitivně. Shodují se na tom, že se dobře drží a není zbytečně těžká. Zároveň ale působí bytelně a zamlouvá se jim i její designové zpracování. Jako další výhody zmiňují dobrou výdrž baterie, snadné ovládání, přehlednost displeje a spolehlivost.

Podle některých zákazníků je ale přiložený návod příliš stručný, takže chvilku trvá, než se s ní člověk naučí pracovat. Ovládání je ale velmi snadné, takže to nepředstavuje závažnější problém.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Z hlavních výhod masážní pistole inSPORTline Rondys musíme jako první zmínit vysoký počet rychlostních režimů a velmi dobrou výdrž baterie. Jako pozitivum vnímáme také přiložené příslušenství, protože zejména kufřík nebývá u cenově srovnatelných konkurentů naprostým standardem.

Kromě displeje zde sice nenaleznete žádné další funkce, ale na druhou stranu se přístroj díky tomu velmi snadno ovládá. Protože jde o vibrační pistoli, hodí se spíše k povrchové masáži. Na hloubkové uvolnění svalových uzlíků by nemusela úplně stačit.

Porovnání s alternativami

Cenově i výkonnostně srovnatelnou alternativou k inSPORTline Rondys může být např. Probeast Pro, která má navíc o trochu širší rozpětí otáček (1 800–3 200 RPM) a vyšší počet rychlostí (30). Pro někoho, kdo se nerad rozhoduje, to ale může být spíše na škodu. Než projdete všechny rychlostní režimy, tak to chvilku trvá. Úroveň zpracování a ergonomie konstrukce jsou v porovnání s inSPORTline Rondys hodnoceny hůře.

Pokud pro vás není rozhodující počet rychlostí či výkon, ale chcete spíše menší přístroj na cesty, připadá v úvahu mini masážní pistole inSPORTline Shormi. S hmotností 0,4 kg nezatíží zavazadlo ani batůžek, pokud si ji budete chtít vzít třeba do fitka.

Závěrečné shrnutí

inSPORTline Rondys představuje ideální volbu pro sportovce i nesportovce, kteří si chtějí pořídit dobře vybaveného pomocníka do domácnosti, a dávají přednost spíše povrchové masáži. Většinu uživatelů určitě potěší tím, že baterie vydrží v chodu až 6,5 hod a motorek je velmi tichý.

Parametr Tento produkt
Výrobce

inSPORTline

Technologie masáže

Vibrační

Amplituda (mm)

12

Počet otáček za minutu (RPM)

1 800–3 000

Počet rychlostí

20

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

6,5

Hlučnost (dB)

35–45

Tvar rukojeti

Klasický

Počet nástavců

6

Cestovní pouzdro/kufřík

Ano

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ano

Displej

Ano, LCD

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

1,1

2 900 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline Rondys | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má díky původní profesi zdravotnického pracovníka velmi blízko ke všem produktům souvisejícím se zdravím, proto se ujala tématu masážních pistolí. O fyzioterapii se zajímá i ve svém volném čase a chodí pravidelně na masáže. Trh s masážními pistolemi má dobře zmapovaný, takže vám na této stránce ráda vysvětlí, podle jakých parametrů vybírat. Spravuje také stránky s masážními křesly a masážními přístroji obecně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze inSPORTline Rondys

inSPORTline Rondys

2 900 Kč Orientační cena