Menu

Recenze a test GymBeam VI Black: Kvalitní masážní pistole za dostupnou cenu

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Masážní pistole

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnocení masáže
 • 9,2/10
  Uživatelský komfort
 • 9,1/10
  Kvalita zpracování
 • 9,5/10
  Příslušenství

Klady

 • Nadprůměrný počet rychlostí
 • Optimální výdrž baterie
 • Přijatelná hlučnost
 • Kufřík na cestování

Zápory

 • Nižší amplituda
 • Stručnější návod
2 000 Kč Orientační cena

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Masážní pistole

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnocení masáže
 • 9,2/10
  Uživatelský komfort
 • 9,1/10
  Kvalita zpracování
 • 9,5/10
  Příslušenství

Klady

 • Nadprůměrný počet rychlostí
 • Optimální výdrž baterie
 • Přijatelná hlučnost
 • Kufřík na cestování

Zápory

 • Nižší amplituda
 • Stručnější návod
2 000 Kč Orientační cena

Masážní pistoli VI od značky GymBeam jsme vyzkoušeli v březnu 2024. Tuto regenerační pomůcku využijí nejen sportovci, ale i běžní uživatelé, kteří například vykonávají namáhavou práci.

První dojmy a obsah balení

Masážní pistole GymBeam VI přišla v látkovém kufříku, který nepůsobí příliš odolně, avšak na občasné přenášení bude dostačující. Samotná konstrukce pistole pak vypadá bytelně a pevně. V balení najdete 6 vyměnitelných nástavců, návod, který je však stručný a má velmi malé písmo, a náhradní gumové těsnění k hlavicím pro případ, že by se vám poškodilo. To rozhodně bereme jako plus, jelikož nebudete muset kupovat celé náhradní hlavice.

Základní parametry

GymBeam VI je vibrační masážní pistole se 30 rychlostmi, které jsou oproti konkurenci nadprůměrné. Zdvih neboli amplituda 10 mm není nejvyšší, ale u pistolí poměrně běžná. Výhodou je pogumované madlo, na jejímž konci najdete světelný LED proužek, který signalizuje, zda je baterie nabitá, či vybitá. Svítí-li zeleně, je nabitá, červené světlo znamená slabou baterii.

V masážní pistoli je Li-Ion baterie s kapacitou 2 500 mAh, díky které vydrží 4 až 6 hodin v provozu. I při našem testování se ukázalo, že má dlouhou výdrž.

Parametr Tento produkt
Výrobce

GymBeam

Technologie masáže

Vibrační

Amplituda (mm)

10

Počet otáček za minutu (RPM)

1 200–3 200

Počet rychlostí

30

Plynulá regulace intenzity/rychlosti

Ne

Typ baterie

Li-Ion

Rezervní baterie v balení

Ne

Výdrž akumulátoru (hod)

4–6

Hlučnost (dB)

47

Tvar rukojeti

Klasický

Počet nástavců

6

Cestovní pouzdro/kufřík

Ano

Napájecí adaptér/dokovací stanice

Ano

Displej

Ano, LCD

Mobilní aplikace

Ne

Hmotnost (kg)

0,8

Test masírování

Při testu jsme se zaměřili na masírování několika partií, jako jsou stehna, lýtka, hamstringy a záda. Porovnávali jsme ji s ostatními konkurenčními pistolemi, abychom viděli, zda je v intenzitě nějaký rozdíl. Musíme uznat, že masáž byla intenzivní, a to i na první stupeň. Porovnali jsme ji s modelem s 12mm amplitudou a zjistili, že je masáž stejně hloubková. Stejný výsledek jsme zaznamenali i při nejvyšším výkonu. Díky vyššímu zdvihu (amplitudě) nemusíte při masírování příliš tlačit.

Rukojeť při masáži nevibrovala, dobře se držela a neklouzala z ruky, a to zejména díky pogumované části. Vyzkoušeli jsme také příslušné nástavce, které jsou určené pro různé partie těla.

Amplituda, rychlost a napájení

Amplituda 10 mm patří ke zlatému středu a jak již bylo zmíněno, rozdíl mezi 10 a 12 mm jsme nepoznali. Dostupné jsou i pistole s 16mm zdvihem, kde už pravděpodobně rozdíl poznáte. Rychlost otáček za minutu (1 200–3 200) pak patří k nadprůměru, jedná se o druhý největší možný rozsah v našem srovnání. Vybírat můžete ze 30 rychlostních stupňů, konkurence obvykle nabízí 10 až 20 rychlostí.

Baterie vydrží zhruba 4 až 6 hodin, což je velmi dobrý výsledek. Při cca půlhodinové masáži nám baterie téměř neubyla. Vybitou pistoli jsme podrobili testu rychlosti nabíjení, přičemž se nám z 0 na 100 % nabila za 100 minut, i když výrobce uvádí, že se nabíjí 120 minut. Jde tak o velmi dobrý výsledek mezi testovanými i srovnávanými modely.

Konstrukce, ergonomie a hlučnost

GymBeam VI má klasický tvar rukojeti, která je navíc pogumovaná, takže v ruce neklouže a dobře se drží. Pistole navíc není vůbec těžká, s váhou 0,8 kg patří k lehčím kouskům. Konstrukce je pak z ABS plastu, takže je pevná a i na nás tak působila.

Hlučnost jsme na první rychlostní stupeň naměřili 47 dB, na nejvyšší pak 57 dB. Rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším stupněm je tedy opravdu znát a i nám přišlo, že je pistole oproti konkurenci trochu hlučnější. Stále to však není něco, co by se na několik desítek minut nedalo vydržet.

Příslušenství a displej

V balení najdete 6 různých nástavců, mezi kterými nesmí chybět ani klasická kulovitá hlavice. Ta je velmi univerzální, jelikož je určena pro celé tělo. Dále v balení najdete plochý nástavec určený pro oblast s plochými svaly, jako jsou záda či předloktí. Využít můžete i rozdvojený nástavec neboli vidličku, a to zejména k masírování úzkých svalů, například na páteři či v krční oblasti.

Kuželový nástavec se využívá k intenzivnějšímu masírování konkrétních bodů (tzv. trigger pointů). Prstový nástavec je pak jemnější alternativou. Klínový nástavec je vhodný na těžko dostupná místa, jako jsou dlaně nebo chodidla. K čemu nástavce slouží, najdete i v manuálu, kde ovšem k jednotlivým hlavicím chybí obrázky.

Na LCD displeji se nachází tlačítko pro zapnutí a vypnutí, tlačítka plus a minus, nastavenou rychlost a stav baterie. Displej je velmi přehledný a ovládání snadné. Celý přístroj pak zapnete pomocí tlačítka umístěného na spodní straně rukojeti.

Hodnocení uživatelů

Masážní pistole GymBeam VI sklízí na portálu Heureka.cz pozitivní recenze. Uživatelé si především chválí kvalitu výrobku a zpracování, hodně nástavců, příjemné držení, 30 rychlostních stupňů, dlouhou výdrž baterie, ale i cestovní kufřík. Mezi nevýhodami pak najdeme málo stručný návod nebo hlučnější chod.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní předností této masážní pistole je intenzivní a hloubková masáž, a to i přes nižší amplitudu (10 mm). Zmínit také musíme vysoký počet rychlostí, díky kterému si každý vybere podle své preference. Přehledný a jednoduchý displej je také plusem, stejně jako 6 vyměnitelných nástavců. Nevýhodu vidíme v nepřehledném návodu s velmi malým písmem.

Porovnání s alternativami

Alternativou GymBeam VI může být pistole Probeast Pro, která má ještě o něco vyšší výdrž baterie, a to až 8 hodin. Amplituda a počet rychlostí pak zůstává stejný, stejně jako počet nástavců. Součástí je také kufřík a napájecí adaptér.

Závěr

Masážní pistole GymBeam VI je vhodná pro všechny, kdo hledají cenově dostupný, ale zároveň kvalitní přístroj, který nabízí dostatečný zdvih, nadprůměrnou výdrž baterie a velký počet rychlostních stupňů. Díky kufříku ji snadno kamkoliv přenesete a šest nástavců tak můžete mít neustále u sebe. Hledáte-li pistoli s ještě delší výdrží, sáhněte po Probeast Pro.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: GymBeam VI Black | Hodnocení: Velmi dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze GymBeam VI Black

GymBeam VI Black

2 000 Kč Orientační cena