Recenze a test Tescoma President 1,7 l | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Tescoma President 1,7 l

4. místo
93,9 % Celkové hodnocení
 • Velký objem
 • Regulace teploty
 • Velká hmotnost
 • Vyšší cena
3 000 Kč Orientační cena
 • 8,9/10
  Hodnocení základních parametrů
 • 10/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 93,9 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Tescoma President je rychlovarná konvice českého výrobce, který si dal u tohoto modelu záležet jak na funkčnosti, tak na moderním vzhledu. Tělo konvice je z nerezové oceli, samozřejmostí je ale průhled s ryskami objemu. Celkem se do této konvice vejde až 1,7 litrů vody, to znamená, že nebude problém připravit více nápojů najednou. Výrobce uvádí příkon konvice 2 000 až 2 400 W. To závisí zřejmě na zvolené teplotě vody, o této funkci píšeme u další tabulky. Vezmeme-li však v potaz maximální příkon a objem, můžeme s klidem na srdci říci, že jde o optimální hodnoty.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tescoma

23 % Sencor, 15 % ETA, 8 % DeLonghi, 8 % Bosch, 8 % Gallet, 8 % Concept, 8 % Tefal, 8 % Electrolux, 8 % Tescoma, 8 % Gorenje
Materiál

Nerez

54 % Nerez, 15 % Sklo, 15 % Nerez a sklo, 8 % Plast, 8 % Keramika
Objem (l)

1,7

1,58
Příkon (W)

2 400

2 165,38
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Hmotnost (kg)

1,5

1,16

Vybavení a funkce

V době psaní recenze (leden 2020) patřila tato konvice k nadprůměrným hned z několika důvodů. Několik z nich jsme uvedli výše, my jako výhodu vidíme i to, že má jako jedna z mála schopnost regulovat teplotu a zvládne ji nějaký čas také udržovat. Navíc má prostor na kabel, takže na kuchyňské lince můžete mít vždy uklizeno. Ostatní sledované hodnoty této kategorie také konvice Tescoma President splňuje, na ty se ale dá spolehnout u všech modelů, které byly tehdy zařazeny do srovnání. Jedná se o filtr, ukazatel hladiny, bezpečnostní pojistku nebo ochranu proti přehřátí.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Filtr

Ano

100 % Ano
Automatické vypnutí

Ano

100 % Ano
Ochrana proti přehřátí

Ano

100 % Ano
Regulace teploty

Ano

69 % Ne, 31 % Ano
Prostor na kabel

Ano

85 % Ano, 15 % Ne
Středový konektor

Ano

100 % Ano
Ukazatel hladiny

Ano

92 % Ano, 8 % Ne
Bezpečnostní pojistka

Ano

100 % Ano

Naše hodnocení a závěr

Je samozřejmé, že na chatu nebo na občasné uvaření vody na čaj bude konvice Tescoma President trochu zbytečná. Odradit vás může vyšší cenovka i nadprůměrný objem. Za nás jde ale o dobrou volbu pro moderní rodinu, která připravuje často více nápojů najednou. Výhodou je regulace teploty, což se bude hodit například milovníkům zeleného čaje. Tato konvice má jednoduchý, ale luxusní vzhled. Umístit ji můžete prakticky kamkoliv, díky volnému místu na kabel můžete mít prostor kolem konvice vždy uklizený. Nevýhodou je už zmíněná vyšší cena, ale také vysoká hmotnost konvice dosahující bez vody 1,5 kg. To nebude ideální pro děti či starší osoby a vlastně ani na časté přemisťování spotřebiče.

Pokud vodu nevaříte často, anebo vám stačí objem na jeden dva šálky, můžeme vám doporučit levnější model Sencor SWK 1001, tehdy patřil dokonce k nejlevnějším ve srovnání.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: Daniel Černý, Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Tescoma President 1,7 l | Hodnocení: 93,9 %
Iveta Polášková je redaktorkou, kterou baví zkoumat věci do hloubky a zjištěné informace v utříděné podobě předávat dál. Reklamní popisky jí moc nevoní, zato si dává záležet na tom, aby zdůraznila výhody i nevýhody různých variant. Může tak vysvětlit klady a zápory různých materiálů nebo poradit s údržbou a odstraňováním vodního kamene. Ke kuchyňským tématům má blízko, kromě konvic píše také o pomalých hrncích nebo mikrovlnkách.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President 1,7 l

Tescoma President 1,7 l

4. místo  v porovnání
3 000 Kč Orientační cena