Menu

Tescoma President 1.7 l – Recenze, testy a srovnání

86,3 % Celkové hodnocení

Vítěz testu 2024 v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 7,6/10
  Bezpečnost
 • 9,2/10
  Komfort používání
 • 8,3/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Nerezový filtr
 • Nižší hlučnost
 • Nastavení teploty ohřevu
 • Dobře viditelná stupnice objemu

Zápory

 • Vysoká cena
 • Nemá displej ani smart funkce
 • Po použití velmi horká
3 000 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Nerezová rychlovarná konvice značky Tescoma patřila při našem testování (v září 2021) k nejdražším hodnoceným modelům, dá se tak předpokládat, že v některých ohledech předčí konkurenci. To se projevuje už v kategorii základních parametrů. Na rozdíl od většiny hodnocených modelů, které měly filtry na vodní kámen z umělých vláken, tato konvice má filtr z nerezu. Nemusíte se tak bát například jeho protrhnutí při čištění a celkově nerez slibuje delší životnost.

Konvice vyniká také poměrně nízkou hlučností. Při ohřevu vydává cca 67 dB, většina konkurenčních modelů se držela nad 70 dB. Co se rychlosti ohřevu týče, konvice Tescoma nepatří k nejrychlejším, ale ani nejpomalejším modelům. Vodu v objemu 0,8 l ohřeje za cca dvě a půl minuty, průměrně se konvice blížily ke 3 min.

V ostatních ohledech už je tento model víceméně standardní. Maximální kapacita 1,7 l i minimální objem okolo 0,5 l jsou u rychlovarných konvic zcela běžné. To platí také pro skrytou topnou spirálu a možnost opětovného zapnutí neprodleně po skončení ohřevu.

Unboxing a video z testování

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Tescoma

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Materiál filtru

Nerez

71 % Umělé vlákno, 21 % Nerez, 7 % Neuvedeno
Deklarovaný maximální objem (l)

1,7

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,46

0,51
Příkon (W)

2 400

2 128,57
Hlučnost (dB)

67,4

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

4,5

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

2,55

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

1,38

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

K bezpečnosti konvice máme snad jen jednu výtku – po skončení ohřevu je až nebezpečně horká. To není u nerezových modelů až tak neobvyklé, často ale mají tyto konvice odizolovaný spodní okraj konvice, aby bylo možné konvici v těchto místech přidržet rukou. U tohoto modelu je ale i spodní okraj stále poměrně horký a nedoporučujeme tak dopomáhat si druhou rukou ani při nalévání nebo jiné manipulaci. Pozitivem je, že prostor pod madlem si udržuje bezpečnou teplotu.

V ostatních ohledech si konvice vede velmi dobře. Díky protiskluzovým nožkám nehrozí posouvání podstavy, ta se ani nijak nenaklání nebo nekýve. Konvice má funkci automatického vypnutí při sejmutí z podstavy, vaření s otevřeným víkem i vaření naprázdno. Zejména funkce vypnutí při dosažení varu s otevřeným víkem není u konvic zrovna standardem. Při zapnutí bez vody se konvice vypne za cca 19 s, to je slušný čas, ačkoliv některé modely to stihly i pod 15 s.

Pochválit můžeme konstrukci konvice, která dobře těsní a při ohřevu z ní žádnými škvírami neuniká pára. U některých konvic přitom uvidíte oblaka páry třeba i kolem tlačítek.

Otevírání víka a plnění

Otevírání víka konvice je velmi jednoduché, stačí zmáčknout tlačítko. Víko se otevírá plynule, nevystřeluje, jako je tomu u řady konkurenčních modelů. Díky tomu na vás například nevyprsknou kapky horké vody. Maximálně jde víko otevřít do cca pravého úhlu, stisknutím tlačítka se ale neotevře úplně, do maximálního otevření mu musíte pomoct rukou. To není úplně ideální, hrozí při tom kontakt s horkou párou.

Plnění této konvice je více než snadné. Pokud preferujete plnění s otevřeným víkem, pozitivem je, že víko drží pevně v otevřené poloze, u některých konvic samovolně padá dolů. Při plnění tohoto modelu se ale nemusíte s otevíráním víka ani obtěžovat, pohodlně ji totiž napustíte zobáčkem. Ten je dostatečně velký a při napouštění nepřetéká. Pochválit můžeme také dobře viditelnou stupnici objemu, která je po obou stranách konvice, což zaručí komfortní používání pravákům i levákům.

Nalévání a čištění

Pozitivně můžeme ohodnotit i proces nalévání horké vody do šálku. Voda při něm teče pouze zobáčkem, neprotéká například spárou ve víku. Filtr na vodní kámen je dobře umístěný, takže voda teče skrz něj a ne kolem něj, jako i jiných konvic. Tvar konvice navíc zaručuje, že i při dolévání posledních zbytků vody není potřeba konvici nijak přehnaně naklánět.

Při čištění opět oceníte umístění filtru, který jde velmi snadno vyndat i vrátit. Také horní otvor konvice je dostatečně velký. Nevýhodou tak mohou být snad jen některá hůře přístupná místa, například pod horním okrajem nebo okolo objemové stupnice.

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Tělo konvice

43 % Tělo konvice, 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

19

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Stabilita (max. 10)

9,3

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Neuniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

8,0

5,14
Plnění (max. 10)

10,0

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Dobře viditelná pro praváky i leváky

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

10,0

6,31
Čištění (max. 10)

8,0

7,00

Funkce a rozměry

V kategorii funkcí patří konvice Tescoma mezi lépe vybavené modely. Uživatelům umožňuje nastavení požadované teploty a po ohřátí vody zvládá tuto teplotu také dalších 30 minut udržovat. Kromě světelné kontrolky je vybavená také zvukovou signalizací, kterou měla v době hodnocení jen asi třetina testovaných modelů. Nakonec nechybí ani prostor k namotání napájecího kabelu. Ten můžete smotat až těsně po koncovku a uvnitř podstavy drží.

Ačkoliv tyto funkce oceňujeme, v dané cenové kategorii bychom možná očekávali trochu více. Mezi testovanými konvicemi byly i modely s displejem, připojením na Bluetooth nebo schopností udržovat teplotu i v řádech hodin, všechny za výrazně nižší cenu, než kolik stojí tato konvice.

V tabulce najdete kromě funkcí také rozměry konvice a délku přívodního kabelu, ta byla víceméně průměrná.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Kontrolka

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

30 min

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min
Smart funkce

Ne

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

73

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

8,8

9,86
Výška (cm)

22

23,05
Šířka (cm)

16

15,69
Hloubka (cm)

22,8

22,18
Hmotnost (g)

976

894,20

Názory uživatelů a odborníků

Většina uživatelů hodnotí poměrně vysokou cenu konvice Tescoma jako odpovídající, chválí především kvalitu zpracování a možnost nastavení teploty ohřevu. Žádná zásadní negativa se v uživatelských recenzí neobjevují, někteří sice konvici označují za hlučnější, podle jiných je naopak tichá. Vnímání hlučnosti je ale poměrně subjektivní.

Klady a zápory

Jedinou zásadní nevýhodou konvice Tescoma je její cena, tou překonává většinu testovaných modelů i několikanásobně. Samozřejmě se najdou i menší nedostatky, například spodní okraj konvice by nemusel být tak horký a nabídka funkcí by mohla být, vzhledem k ceně, ještě o něco zajímavější. Mezi pozitiva ale můžeme zařadit například nerezový filtr, který je u dnešních konvic víceméně raritou, poměrně nízkou hlučnost, dobře viditelnou stupnici objemu i celkové konstrukční řešení konvice, které například nepropouští páru.

Závěr

Pořízení konvice Tescoma President 1.7 l rozhodně nepředstavuje malou investici. Při našem testování jsme narazili i na modely s lepší výbavou funkcí nebo rychlejším ohřevem, celkově jde ale o konvici s velmi dobrými vlastnostmi, určenou spíš pro náročnější uživatele. Ti mohou využít například možnost nastavení teploty ohřevu nebo její udržování pod dobu 30 minut. Výhodou konvice je také nerezový filtr a nižší hlučnost. Nechybí ani důležité bezpečnostní pojistky, například automatické vypnutí při vaření s otevřeným víkem. Používání konvice je velmi komfortní a uživatelé si chválí kvalitu jejího zpracování.

Pokud tedy hledáte model, který si vede dobře na všech frontách a nemáte specifičtější požadavky například na funkce, můžeme vám tuto konvici doporučit. Jestliže ale patříte k nadšencům do moderních technologií a u varné konvice byste ocenili navíc třeba také displej nebo připojení na Bluetooth, možná by vám lépe vyhovovala například konvice Xiaomi Mi Smart Pro.

 

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Tescoma President 1.7 l | Hodnocení: 86,3 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Tescoma President 1.7 l

Tescoma President 1.7 l

3 000 Kč Orientační cena