Menu

Recenze a test Xiaomi Mi Smart Pro

76,2 % Celkové hodnocení

Chytrá konvice v kategorii Rychlovarné konvice

Jednotlivá hodnocení

 • 7,8/10
  Rychlost ohřevu a efektivita
 • 7,3/10
  Bezpečnost
 • 7,9/10
  Komfort používání
 • 7,6/10
  Funkce a vybavení

Klady

 • Bluetooth připojení
 • Udržování teploty po 12 h
 • Dvoustěnná
 • Displej

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Pomalejší ohřev
 • Objemová stupnice uvnitř
 • Nemá filtr na vodní kámen
1 200 Kč Orientační cena

Základní parametry, rychlost ohřevu a efektivita

Konvice Xiaomi si jistě najde řadu příznivců díky minimalistickému provedení. Stejně jako u dalších designových modelů v našem testu (v září 2021), i u této konvice ustoupila v některých směrech praktičnost vzhledu. Jako jediná z testovaných konvic například postrádá filtr na vodní kámen. Můžete tak do této konvice buď lít vodu již přefiltrovanou, nebo se smířit s častějším čištěním, abyste se nedočkali povlaku nebo kousků vodního kamene ve vašem nápoji.

Maximální objem konvice 1,5 l je jeden z menších, většina modelů měla objem 1,7 l, minimální objem 0,5 už je poměrně běžný. Konvice se bohužel řadí k pomalejším a hlučnějším modelům. Při práci vydává 75 dB, některé konkurentky byly i o 10 dB tišší. Vodu v objemu 0,8 l ohřeje za tři a půl minuty, většina testovaných konvici zvládala tento ohřev pod 3 min. Pozitivem ale je, že ani u této konvice nemusíte při opakovaném použití čekat na její vychladnutí, hned po dovaření je připravená k opětovnému naplnění a spuštění.

Unboxing a video z testování

 

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Xiaomi

21 % Sencor, 14 % ETA, 7 % Niceboy, 7 % Xiaomi, 7 % Tefal, 7 % Philco, 7 % ECG, 7 % Domo, 7 % De'Longhi, 14 % Další
Materiál konvice

Nerez/plast

21 % Nerez/plast, 21 % Sklo/nerez, 21 % Plast, 21 % Nerez, 7 % Sklo, 7 % Plast a nerez
Deklarovaný maximální objem (l)

1,5

86 % 1,7, 7 % 1,5, 7 % 1
Deklarovaný minimální objem (l)

0,5

79 % 0,5, 7 % 0,75, 14 % Neuvedeno
Reálný minimální objem (l)

0,5

0,51
Příkon (W)

1 800

2 128,57
Hlučnost (dB)

75

71,19
Umístění topné spirály

Skrytá

100 % Skrytá
Rychlost uvaření maximálního objemu (min)

5,7

4,95
Rychlost uvaření 0,8 l (min)

3,5

2,97
Rychlost uvaření minimálního objemu (min)

2,47

2,07
Možnost opětovného zapnutí po dovaření

Ano

100 % Ano

Bezpečnost a komfort používání

Konvice Xiaomi patří mezi dvoustěnné modely, díky tomu není při dovaření příliš horká a téměř nehrozí opaření. Téměř říkáme proto, že se přece jen najde místo, které dosahuje nepříjemně vysokých teplot – nerezový pásek pod víkem konvice. Při běžné manipulaci se ale pravděpodobně do kontaktu s tímto místem nedostanete.

O vysokou bezpečnost konvice se zasadily hned tři úrovně ochrany. V první řadě se konvice vypne, když ji sejmete z podstavy, a mimo podstavu není možné ji zapnout. Díky tomu nehrozí, že byste konvici postavili na podstavu třeba prázdnou, s omylem stisknutým spínacím tlačítkem. I kdybyste ale konvici omylem prázdnou spustili, nic hrozného se nestane, je totiž chráněná také automatickým vypnutím při spuštění bez vody. Toto vypnutí trvá konvici cca 26 s, musíme konstatovat, že řada modelů byla v tomto případě rychlejší, některé se drží i pod 15 s.

Třetí úrovní ochrany je automatické vypnutí při varu s otevřeným víkem. Tím jsou vybavené spíše „chytřejší“ konvice s teplotními čidly, klasické modely v tomto ohledu často narazily. Konvice Xiaomi při spuštění s otevřeným víkem zkrátka ohřeje vodu na požadovanou teplotu a vypne se úplně stejně, jako kdyby měla víko zavřené.

Pochválit můžeme také stabilitu tohoto modelu, podpořenou třemi protiskluzovými ploškami na podstavě. V otázce bezpečnosti už zbývá zhodnotit jen unikání páry – to v případě této konvice není nijak dramatické, ale přece jen trochu páry uniká spárou v přední části víka. Některé modely těsní o něco lépe a páru odvádí opravdu čistě jen zobáčkem.

Otevírání víka a plnění

K čemu nemáme v případě konvice Xiaomi téměř žádné výhrady, je otevírání víka. Jako jedna z mála má tato konvice plynulé otevírání, při kterém nehrozí například vyšplíchnutí horké vody. Víko se dá otevřít až do cca pravého úhlu, stisknutím tlačítka se ale neotevře plně, v případě potřeby jej musíte dootevřít rukou. To vnímáme jako menší slabinu, v takové chvíli totiž hrozí například kontakt s párou.

K naplnění konvice je přitom otevření víka nezbytné. Zobáček je totiž poměrně úzký, a k plnění konvice proto není vhodný. Výhodou je, že na rozdíl od některých levnějších modelů, drží víko konvice bezpečně v otevřené poloze. Negativem naopak může být špatně viditelná stupnice objemu. Ta je v rámci zachování minimalistického designu umístěná uvnitř, a konvice tak bude ideální pro uživatele, kteří na rysky moc nehrají a vodu napouštějí tak nějak od oka.

Nalévání a čištění

Také k nalévání horké vody do šálku máme pár výhrad. Voda mírně protéká spárou ve víku konvice, nevýhodou je samozřejmě také chybějící filtr na vodní kámen, jak jsme zmínili už výše. Pozitivem ale je, že díky rovnému tělu není při vylévání vody konvici potřeba konvici nijak přehnaně naklánět, některé konkurenční modely vyžadují téměř otočení vzhůru nohama.

Čištění konvice už nemáme co vytknout, horní otvor je dostatečně velký, konvice nemá žádná nedostupná zákoutí a vzhledem k absenci filtru nemusíte řešit ani jeho vyndávání.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Horká na dotek

Ano

71 % Ano, 21 % Při delším kontaktu, 7 % Ne
Horké části

Kovový pásek pod víkem

43 % Tělo konvice, 7 % Horní část konvice, víko, kovový pásek, 7 % Kovový pásek pod víkem, 7 % Tělo konvice včetně vnitřního madla., 7 % Tělo konvice včetně stupnice pod madlem., 7 % Tělo konvice včetně vnitřní strany madla., 7 % Skleněné tělo, 7 % Nerezové části, 7 % Neuvedeno
Vypnutí mimo podstavu

Ano

64 % Ano, 36 % Ne
Vypnutí při spuštění naprázdno (s)

26

22,21
Vypnutí při spuštění s otevřeným víkem

Ano

50 % Ne, 50 % Ano
Stabilita (max. 10)

9,0

7,93
Unikání páry mimo zobáček

Mírně uniká

50 % Mírně uniká, 29 % Výrazně uniká, 21 % Neuniká
Návod v češtině

Ano

100 % Ano
Otevírání víka (max. 10)

8,0

5,14
Plnění (max. 10)

6,7

43 % 6.6666666666667, 36 % 10, 21 % 3.3333333333333
Stupnice objemu

Špatně viditelná

36 % Špatně viditelná, 36 % Dobře viditelná pro praváky i leváky, 29 % Dobře viditelná pro praváky
Nalévání (max. 10)

5,0

6,31
Čištění (max. 10)

10,0

7,00

Funkce a rozměry

V čem konvice Xiaomi našemu testu dominuje, je rozhodně nabídka funkcí. O zapnutí a teplotě vody vás informuje pomocí světelného displeje, většina konvic je vybavená jen kontrolkou nebo LED osvětlením. Kromě toho má jako jedna z mála také zvukovou signalizaci. Konvice umožňuje nastavit teplotu ohřevu, což je vhodné zejména na různé druhy čajů.

Teplotu můžete nastavit prostřednictvím mobilní aplikace, ke které se konvice připojuje přes Bluetooth. V aplikaci je možné sledovat stoupající teplotu vody a dozvíte se také tipy na přípravu různých čajů. Spustit na dálku ale konvici nemůžete, kvůli bezpečnosti.

Kromě termoregulace zvládne konvice nastavenou teplotu vody také udržovat po dalších 12 hodin, většina konvic tuto možnost neměla vůbec, popřípadě byla doba udržování teploty výrazně kratší, od 20 min do 2 h.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Světelná signalizace

Displej

43 % Kontrolka, 36 % Displej, 21 % LED osvětlení
Zvuková signalizace

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Regulace teploty (termoregulace)

Ano

50 % Ano, 50 % Ne
Udržování teploty

12 h

50 % Ne, 14 % 30 min, 14 % 2 h, 7 % 6 h, 7 % 12 h, 7 % 20 min
Smart funkce

Ano

86 % Ne, 14 % Ano
Prostor pro uložení kabelu

Ano

100 % Ano
Délka přívodní šňůry (cm)

68

69,39
Průměr horního otvoru (cm)

13

9,86
Výška (cm)

21,5

23,05
Šířka (cm)

14,5

15,69
Hloubka (cm)

19,5

22,18
Hmotnost (g)

1 078

894,20

Klady a zápory

Pestrá nabídka funkcí včetně Bluetooth připojení a čisté designové provedení, to jsou hlavní pozitiva konvice Xiaomi. Slabiny tohoto modelu spočívají především v pomalejším ohřevu a vyšší hlučnosti, komfort používání potom snižuje objemová stupnice umístěná uvnitř konvice. Nevýhodou je také absence filtru na vodní kámen nebo horší těsnění víka.

Závěr

Hlavní motivací pro pořízení konvice Xiaomi Mi Smart Pro může být její vzhled nebo fakt, že jde o jednu z mála „chytrých“ konvic na trhu. Právě nabídka funkcí je nejsilnější stránkou tohoto modelu, například schopnost udržování teploty až po dobu 12 hodin rozhodně zaujme. Naopak v některých základních parametrech je tento model slabší, například ohřev vody je vcelku pomalý a konvice se řadí také k hlučnějším.

Vzhled konvice měl také v některých ohledech přednost před funkčností, proto například postrádá filtr na vodní kámen, nebo má objemovou stupnici neprakticky uvnitř.

Záleží tedy hlavně na vašich prioritách, zda hledáte designový model s technologickými vychytávkami, nebo je pro vás přednější rychlý ohřev a jednoduché používání. Pokud preferujete spíše druhou variantu, mohla by vám lépe vyhovovat konvice Tescoma President 1.7 l. Té nechybí zajímavé funkce, ale ani praktické provedení a vysoký výkon.

1 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Mi Smart Pro | Hodnocení: 76,2 %
Eliška je jednou se služebně nejstarších redaktorek. Téma rychlovarných konvic už zná od A do Z a všechny modely zařazené v testu pečlivě vyzkoušela a zhodnotila. Díky tomu vám například poradí, za jakých okolností se vyplatí investovat do dražšího modelu nebo jaké hodnoty máte u konvic požadovat. Kromě rychlovarných konvic má na starosti také srovnání velkých i menších domácích spotřebičů, například sporáků nebo kávovarů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Mi Smart Pro

Xiaomi Mi Smart Pro

1 200 Kč Orientační cena