Menu

Samsung HW-Q800B – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Příznivá cena pro náročné v kategorii Soundbary nad 6 tisíc korun

Klady

  • Vynikající prostorový zvuk
  • Velká variabilita nastavení
  • Optimalizace pro místnosti
  • Aktivní zesílení hlasu
  • Snadné přehrání hudby z mobilu

Zápory

  • Pro někoho vyšší cena
  • Omezená kompatibilita
11 700 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Samsung HW-Q800B je vysoce kvalitní soundbar, který ale stále seženete za poměrně příznivou cenu. Toto zařízení zaujme výtečným prostorovým zvukem, jemuž se říká 5.1.2, neboť jej tvoří 5 kanálů, 1 subwoofer pro hluboké basy a 2 kanály směřující nahoru.

Soundbar disponuje rovněž technologiemi Dolby Atmos a DTS:X, které jsou dnes u kvalitních zařízení standardem. Dané technologie jsou ovšem bezdrátově integrovány přímo do soundbaru. Musíte nicméně počítat s tím, že bezdrátový přenos přes Wi-Fi Wireless Dolby Atmos funguje jen s některými televizory Samsung, a to z roku 2022. Doplňme, že soundbar má podporu rozlišení 4K a HDR 10+. 

Samsung HW-Q800B zaujme některými speciálními funkcemi. Zmínit nepochybně musíme funkci SpaceFit Sound, skrze níž dokáže TV analyzovat váš pokoj a následně pro něj soundbar optimalizuje zvuk. Za zmínku stojí i Tap Sound, jež umožňuje okamžité přehrání hudby z vašeho telefonu jediným dotykem, případně AVA neboli Active Voice Amplifier. Jde o funkci aktivního zesílení hlasu, která izoluje a ekvalizuje dialogy.

Parametr Tento produkt
Počet kanálů

5.1.2

Počet fyzických kusů

2 (lišta + subwoofer)

Subwoofer

Ano

Dolby Atmos/DTS:X

Ano (Dolby Atmos i DTS:X)

HDMI (ARC/CEC)

Ano (všechny)

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ano

Výkon

360

Další konektory

Digitální optický audio výstup

Chytrý asistent

Amazon Alexa, Google Assistant

Další funkce

4K, HDR 10+, SpaceFit Sound, Tap Sound, AVA

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Soundbar Samsung HW-Q800B získává mezi uživateli kladná hodnocení. Kvitováno je velké množství nastavení, funkce aktivního zesílení hlasu, ale především perfektní zvuk, neboť toto zařízení hraje opravdu skvěle. To platí zejména v případě, dokoupíte-li si zadní reproduktory. Někteří uživatelé ovšem uvádějí jako zápor kompatibilitu jen s drahými zadními reproduktory Samsung SWA 9500S. Dle některých názorů by mohl být i samotný soundbar levnější.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Toto zařízení nabízí náročným uživatelům vynikající prostorový zvuk (5.1.2) při sledování filmů, hraní her či poslechu hudby, a to za poměrně příznivou cenu. Samsung HW-Q800B umožňuje variabilní nastavení a zaujme i funkcemi, mezi které patří SpaceFit Sound pro optimalizaci zvuku, příp. aktivní zesílení hlasu (AVA). Za zápor lze považovat omezenou kompatibilitu se zadními reproduktory, o pro někoho může být překážkou i přeci jen ne úplně nejnižší cena.

Porovnání s alternativami

Samsung HW-Q800B patří mezi soundbary, které nejsou nejlevnější ani nejdražší. Nenáročným uživatelům tedy může připadat drahý, zatímco náročným uživatelům zase „podezřele“ levný. Na druhou stranu může vyhovovat úplně každému. Pokud je přeci jen mimo vaše finanční možnosti, o několik tisíc korun levnější je Samsung HW-Q700B. I v tomto případě jde o kvalitní soundbar, nedosahuje ale možností recenzovaného produktu.

Závěrečné shrnutí

Soundbar Samsung HW-Q800B představuje velmi vhodné řešení pro náročné uživatele z hlediska poměru kvalita/cena. Za poměrně příznivou částku totiž dostanete zařízení, které zaujme výtečným prostorovým zvukem, variabilitou nastavení i některými zajímavými funkcemi. Pokud tedy aktuálně hledáte kvalitní zvuk pro sledování filmů či poslech hudby, a nechcete utrácet horentní sumy peněz, Samsung HW-Q800B je určen přesně pro vás.

11 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Samsung HW-Q800B | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je dlouholetý redaktor a zároveň velký milovník (elektronické) hudby. Není sice úplně největší odborník na samotnou techniku, na druhou stranu sám v určité době svého života vlastnil i soundbar. Dobře si tedy uvědomuje, jak se s takovým zařízením pracuje a jak rozšiřuje možnosti poslechu hudby. Navíc jej samozřejmě využíval i při sledování filmů, což je stále jejich primární uplatnění.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Samsung HW-Q800B

Samsung HW-Q800B

11 700 Kč Orientační cena